Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB125E mi yoksa RKS Titanic 200'mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar.

Belki sorum size komik gelebilir fakat karşınızda yeni üye ve motor dünyasına acemi fakat bu işte oldukça istekli biri olduğunu bilmenizi isterim.

Dediğim gibi acemi olduğum ve bu işe yeni başlayacağım için öncelikle doğru motoru seçmem gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle araştırmalar yaptım ve şu iki modelden hangisinin bana daha uygun olabileceği konusundaki fikirlerinizi almak istedim.

1- Honda CB125E
    2- RKS Titanic 200

Boy-kilo orani ne kadar önemlidir bilmem ama belirtmek isterimki biraz iriyimdir. Bu nedenle altımda cılız bir araç olmasını yada kaybolmasını istemem.

Bunların dışında bana önerebileceğiniz başka bir model varsa lütfen bilgilendirin beni.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı msek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Belki sorum size komik gelebilir fakat karşınızda yeni üye ve motor dünyasına acemi fakat bu işte oldukça istekli biri olduğunu bilmenizi isterim.

Dediğim gibi acemi olduğum ve bu işe yeni başlayacağım için öncelikle doğru motoru seçmem gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle araştırmalar yaptım ve şu iki modelden hangisinin bana daha uygun olabileceği konusundaki fikirlerinizi almak istedim.

1- Honda CB125E
    2- RKS Titanic 200

Boy-kilo orani ne kadar önemlidir bilmem ama belirtmek isterimki biraz iriyimdir. Bu nedenle altımda cılız bir araç olmasını yada kaybolmasını istemem.

Bunların dışında bana önerebileceğiniz başka bir model varsa lütfen bilgilendirin beni.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.
    kullanim seklini yazarsan daya aydinlatici cevaplar alabilirsin bence . RKS dusunuyorsan 150`ligide o listeye ekle

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rks Titanik 200 ün gerçek bg gücünü bilen varsa yazsın merak ediyorum gerçek bg gücünü

Motosikleti
    Mondial 125 MG DELUXE 2011
    YAMAHA YBR 125 ESD şiddetle öneririm ömürlük bir motosiklet başlangıç için ideal
    - Aşkım Beni Pahalı Yerlere Götürsene.
    + Tabi İLerde Benzinlik Var Bitanem :D ♥

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    http://www.keewaymotor.com/ buradan bakabilirsin 150 ligin bilgileri Turkiye de ki sitesinde yanlis yaziyor yani 125 ligin bilgileri yaziyor sanirsam kopyala yapistir yaparken yanlis yazmislar

gazo0202 cevabın için çok teşekkürler..kullanım amacı genel olacak. Yani güzel havalarda gezinmek için..RKS'nin 200 lüğünü söylememin sebebi biraz daha ileriye dönük düşünmem.. Sonuçta 150'lik ile başlarsam 3 yıl sonra model yükselteceğime 200'lük ile başlarsam 5 yıl sonra model değiştirim.. Yanlış mı düşünüyorum acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı AYDIN59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAMAHA YBR 125 ESD şiddetle öneririm ömürlük bir motosiklet başlangıç için ideal
    AYDIN59 arkadaşım, sizce fiyat-performans açısından düşünüldüğünde bu motor diğerlerine göre üstünmüdür? Birde dediğim gibi biraz iri olduğumdan bu motor altımda kaybolmasın ?

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı msek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazo0202 cevabın için çok teşekkürler..kullanım amacı genel olacak. Yani güzel havalarda gezinmek için..RKS'nin 200 lüğünü söylememin sebebi biraz daha ileriye dönük düşünmem.. Sonuçta 150'lik ile başlarsam 3 yıl sonra model yükselteceğime 200'lük ile başlarsam 5 yıl sonra model değiştirim.. Yanlış mı düşünüyorum acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

AYDIN59 arkadaşım, sizce fiyat-performans açısından düşünüldüğünde bu motor diğerlerine göre üstünmüdür? Birde dediğim gibi biraz iri olduğumdan bu motor altımda kaybolmasın ?
    Yamaha ybr 125 tamam omurluktur belki ama ben daha bir motora omur boyu binen gormedim omurluk motor da alsan omurluk olmayanda alsan
    Kendi agzinla dedigin gibi binecegin 3 bilemedin 5 yil sonra satip ust model yada ne bilim daha degisik birseyler alacaksin.
    Benim boyum 170 70 kiloyum rks titanic 150 ilk motorum aslinda kafamda 200 luk olan da vardi ama bana biraz buyuk geldi gozumu korkuttu.
    Benim motor alirken ilk dusuncem suydu yeni basliyorum motora dusuk cc olsun ama ne bilim goze hitap eden bir sekli olsun devir gostergesi olsun vites gostergesi olsun yani aldiktan sonra gozum
    modern motorlara kaymasin 4200tl yamaha ya 3700 tl honda ya verecegine bu motor guzel bir alternatif en azindan seni 3 5 sene hem gorunus hem hiz hemde kullanim acisindan doyurur.
    Honda yamaha nin dusuk cc li motorlarini alip ``bu gitmiyor ya`` demek yerine bunu alip en azindan hevesini giderebilirsin .

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html 200

Bu sayfalardan kullanici bilgilerinide teker teker incele derim

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks Titanik 200 ün gerçek bg gücünü bilen varsa yazsın merak ediyorum gerçek bg gücünü
    Hocam bendeki katalogda 13,1 HP 7500 rpm yazıyor

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    rks 200 yuksek cc oldugundan bence cb125 e göre seni tatmin eder diye dusunuyorum 25 cc nin bile farkı var cunki
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    https://www.facebook.com/groups/472646612763790/ buda 200 lugun facebook grubu kuran mustafa abi 11000km de felan suan ordada sorularina yanit alabilirsin
    http://rkstitanic200.blogspot.com/20...i-ve-arka.html bu da kurdugu blog

honda mi rks mi guzel kıyaslama eger tercihin 2 si arasında ise honda diyipde cb125 para verme alan memnun mu sorsana bir arkadaslara rks al 200lugu harıka :D magzada denedım kendı sesı goruntusu sasesi hayırlı olsun sımdıden

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    hondanın ölüsü, çin malı sözde motorlardan daha sağlamdır. her ne kadar cb125 çok kötü bir motor olsada, çin malları gibi saçma sapan motor ve elektrik arızaları çıkarmıyor.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    bence rks titanic 150 ile başla. cb125 e güzel bir motor ama nedense ben o motoru hep bizim pidecinin motoru olarak gördüğüm için hiç ısınamadım, her konuda rks bi derece daha güzel duruyor. çok fazla japon hastası olmanın bi amacı kalmadı. japonlar adam düdüklüyor. mondial son zamanların çok konuşulan markası. bence yerli mallara talep olsun ki üretim kalitesi artsın. mesefa honda cbf250 üretiliyor olsa şimdi gider 10.000 tl ye kadar alırım ama yok. malesef diğer markalara bakıyoruz. diğer markalar son zamanlarda kalite artırmaya başladı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)