Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi gunler motosiklwt.net uyeleri
    Ben kismetse 2 hafta sonra a2 ehliyetimi alicam.
    Amacim bi 1000 likten once tecrube kazanmak icin 250 cc lik bisey.
    Aklimda honda cbr 250 ve hyo 250gtr yada calibre 250 kaldi
    Sizce hangisi daha iyi boyum 184 kilo 113 simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    tamamen kendi fikrim,Yeni başlayacak olan(sıfır tecrube) insana 250 cc fazla bence. Çünkü 250cc bir makina 180 km hızlara rahat ulaşabilmekte. Günümüzde 180 km hıza ulaşamayan çok araba mevcut karar sizindir.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Hyo ebatlarin acisindan daha iyi durur, ninja 250 bu konuda. Tek makinadir ama hyo dan zayiftir , Benim cacizane tavsiyem biraz kilo vermen supersport makinalar biraz kondisyon gerektiriyorlar el bileklerine agirligin yuklenecek benim boy 182 cm kilo 84 ... 96 kiloydum inan bana cok farkediyor...

Motosikleti
    Şuan aramakta :)
    180 km ulaşan 250 cc görmedim duymadım hayatımda yarış için performans yaptırmadığın sürece şehir efsanelerine inanmayın 250 cc uygundur ilk başlaman için tabi daha önce scooter falan kullandıysan

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ahmtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 km ulaşan 250 cc görmedim duymadım hayatımda yarış için performans yaptırmadığın sürece şehir efsanelerine inanmayın 250 cc uygundur ilk başlaman için tabi daha önce scooter falan kullandıysan
    Youtube'a Ninja 250 top speed yazman görmen için yeterli.

Abiler bence 250 cc iyi gibi dusunuyorum. Cunku amacim hiz yapmak degil tecrube edinmek. Peki
    Honda 250 r mi hyo 250 gtr mi ? Sizce abiler

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bugün 100cc motorlar dahi 100-120 km hıza çok çok rahat erişebilmekte.250CC ninde ulaşamayacağını hiç zannetmiyorum 180 yapamasada 170 garanti yapar.

Motosikleti
    Şuan aramakta :)
    (: düz yoldan bahsediyorsun dimi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'a Ninja 250 top speed yazman görmen için yeterli.
    Türkiyede 180 basması için köprüden aşağı inmesi tıkaması lazım buda en az 2 dk lık yokuş aşağı yol demek dostum youtube da izledikleriniz performans yüklemeleri yapılan 250 cc lik motorlar 10.000 liralık motora 5.000 lira harcayıp yaparsan o kadar olur haklısın düz yolda biraz mantıklı olun allah aşkına dostum ikinci el al ucuza al elinden çıkartmaya kalktığında çok zarar edersin gidip sıfır veya yüksek fiyatla 250 cc alma ben sıfır alıp 5 ay sonra 6.000 tl zarara sattım iyi seçim yap alırken elinden kolay çıkartıcağın bir motor al sana tavsiyem bu öğrenmek için almak istiyorsan

Motosikleti
    Yamaha Mt09

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Türkiyede 180 basması için köprüden aşağı inmesi tıkaması lazım buda en az 2 dk lık yokuş aşağı yol demek dostum youtube da izledikleriniz performans yüklemeleri yapılan 250 cc lik motorlar 10.000 liralık motora 5.000 lira harcayıp yaparsan o kadar olur haklısın düz yolda biraz mantıklı olun allah aşkına dostum ikinci el al ucuza al elinden çıkartmaya kalktığında çok zarar edersin gidip sıfır veya yüksek fiyatla 250 cc alma ben sıfır alıp 5 ay sonra 6.000 tl zarara sattım iyi seçim yap alırken elinden kolay çıkartıcağın bir motor al sana tavsiyem bu öğrenmek için almak istiyorsan
    peki sence kaç basar 250cc lik makinalar. Dediğine göre 140-150 geçemez heralde.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sence kaç basar 250cc lik makinalar. Dediğine göre 140-150 geçemez heralde.
    Ninja 250'nin rodajını yeni bitirdim göz açıp kapayıncaya kadar 150 km.yi görüyor.

Evet öğrenmek ve profosyonellesmek icin aliyorum.
    Normalde honda cabuk elden cikar diye alicaktim fakat
    Hyo 250 gtr tipi cok guzel. Sanki 1000 cc gibi duruyo tipi. Benbu motoru
    En kotu 1 sene kullanicam o yuzden tipide guzel olsun. Sence abi hyo 250 gtr iyi mi ?

250 cc başlangıç için gayet iyi bir seviye, bu sevideyse en iyisi kalitelisi honda. Hyosung un tek özelliği görüntüsü onun ön ve arka frenleri aynı yani arka frene dokunduğun anda kitlenbilir ayrıca gidonundada çok hareket edilecek yer bırakılmamış. Bende yaklaşık senin boyutlarındayım hatta aynıyım ve hondada hiçbir sorun yaşamadım. Bana kalırsa alıcaksan ikinci el al ve çok dikkatli ol alırken çünkü bunlar başlangıç mootoru ve kazası yatması olur. Daha yeni başlıyosun o yüzden iyi gözüksün şekil dursun diye kasmana gerek yok. Daha iyi anlamak ve görmek için ben derimki hepsini deneyebiliyorsan yani test sürüşü gibi birşey bulabliyorsan dene derim olmadı youtube da yığınla video var hangi motor iyi olur diye bence en iyileri Barkın Bayıoğlunun altın elbiseli adam programındakiler, üç tane 250 lliğide test ediyor. Bu arada 250 den hemen sonra 1000 lik bi kültür şoku olmasın sonuçta birinin 0-100 ü 10 saiye diğerininki 2 saniye :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Ağırlığının önemi var tabikide ama motorda oturmayı bilmessen bileklerine o kadar yük biner ağrıtırsın. o yüzden önce okula sonra yola demiş yamaha :D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hyosung da cbr da 250 cc ama bence yeni başlayan biri için hyosung çokta uygun değil cbr a göre.Hyosung un 250 olduğuna aldanmamak lazım.Manevralarda sıkıntı yaşatır yeni başlayan biri için.Oturuş pozisyonuna alışmak gerekir.Bence cbr 250
    Deathghost bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..

Aman bu yazdıklarını Ninja 250 sayfasında yazma Yoksa ninjacılar ellerinde Sopa ile bulurular seni Ninjaları ile 190 la kovalarlar
    Zaten makina 11.5,12 milyar bide 190 yapmak için 5 milyar mı harcasınlar Yazdıklarının ne kadar saçma olduğunun farkındamısın
    Bizim ülke O fiyata 600Lük alırım ülkesi Yani 250 cc yi 190 görmek için 17,18 bin Tl vermezler Biraz mantıklı ol
    Ninja da Gayette iyi 190 Görür Gps ile Eş değermi onu bilmemem ama sayaçda Görmeyen ninja yoktur heralde
    Ki 190la giderkende tüm 250 likleri tokatlıyor sen hasap et
    astorojna ve Ercument bunu beğendiler.
    Sado

Wast* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çift makina mobylette pejolar 170 180 yapıyo bmwle drag yarışı yapanlar var 250lik bi makina neden yapamasın

Motosikleti
    Hyosung GV650
    top speed olayında abi yokuş aşşağı 150 gördüm muhabbetine ayar oluyorum. yokuş aşşağı tabi gider ama ordaki hız motosikletin ürettiği hız değil tamamen yer çekiminden kaynaklanan bir hız. alın bende şunu diyeyim 3 tekerlekli bisiklet ile 90 derecelik bir eğimle aşşağı inerken saatte 200 km hıza ulaştım bilmem kaçbin metreden indik tabi falan filan. kısaca top speed'e bakarken düz yolda yapılan hız olmasına dikkat edilmeli

Motosikleti
    ck 125
    Peygamber vitesine takarsan bide yokuş aşağı kullanırsan 180 yapar ama artık durmak içinde bariyerlerimi kullanırsın başka bi şeyimi bilmem

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Ninja300-Er6f-cbf600,F650gs,Duke390 tavsiye ederim. Absli motor bakın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)