Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

honda cbf 150 - tvs apache rtr ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    tvs apache al bence sorman bile hata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 honda yı 3.000 vermezler :D birde 3.000 tlnin 1 kurus üstüne çıkamam :D
    Konuyu açan arkadaşım bak bu mesaji yazan arkadaşım ne demiş 2009 hondayı 3000 e vermezler cbf nin piyasa sı süper para ediyor abi motor

ben 4150 tl ye aldım motoru müşterim. 5000 tl verdi hemde keş nakit vermedim vermem abi verirsem dahada alamam sonra bende senin gibi 2007 cbf mi 2011 apache mi diye konu açarım

Tabiki senin bize gösterdiğin 2 seçenek te tabiki yeni olduğu için apache kötü bi motor değil ama inan 2 yaş aşağı temiz bi cbf alabilsen apache debn
    Iyidir. Ama karar senin hangisi hoşuna gidiyorsa onu al

Benim motorun iyi taraf larini yazdım sana kötü tarafını yazmadım çünkü motor daha 3700 km de ve su anda ni sorunu yok olursada zaten bu forumda illaki paylasirim..

Hangisini alırsan hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço abi senin nasihatlerini dinleyip

Kaç tane Tvs apaçi alan var çok merak ediyorum
    tvs den reklam parası alıyorum... geçen gün aldığım 3. tvs de bedavaya geldi...

ben en çok yamaha sattırdım.. seçenekte yamaha olsa yamaha al derdim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Panpa şu ilan linkini verde bakalım nasıl bir şeymiş

2011 rtr apaçiyi 3 bin liraya zor bırakırlar ama Üstünde aksesuar yoktur diye tahmin ediyorum top case felan
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide kimse sormamış bu motorlar kaç km de?
    Kazası yoksa km çok önemli değil. Sarfların hepsini değiştirsen(piston-segman dahil) 200TL yi geçmez.
    112ciyiz

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞ TVS AL İŞİN ŞAKASI Bİ YANA TAMAM HONDA GÜZEL MOTOR AMA PERFORMANS ÇOK YOK VE BİZ GENÇLER SPORT SEWERİZ AL 2011 MODEL DÜŞMESİ KAZASI FALAN YOKSA
    commuter sınıfından performans bekleyen zihniyetten anca bu şekilde motor tavsiyesi olur zaten. motoru sadece görüntü ve performans içinmi alıyosunuz anlamadım ki? en önemlisi servisi,konforu,yakıtı,kullanım kolaylığıdır benim için öncelikli olan.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen tvs'nin linkini ver de ben alayım onu sen de kurtul biz de
    Ninja

Motosikleti
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen tvs'nin linkini ver de ben alayım onu sen de kurtul biz de
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Seçtiğin 2 model de iyi CBF biraz artık yakıt parasından bıkmış 1000 CClikden inip kafa dinlemek için ekonomik boyutda düşünen motorcuya tam ideal motordur . 35 üstü yaş a hitap etmekde bence biraz emekli motorunu andırır fakat yarı yolda bırakmaz . Parça sıkıntısı çekmezsin türkiye'nin %75inde diyebiliyorum. Yaşın itibari ile TVS apaçide gözünü boyuyabilir ufakdan titreşim gözümde büyümez gezerim havada yaparım diyorsan(communter ilede ne hava yapılır ya :D ) Apace güzeldir parçası her ilde olmamasına rağmen tutulan bir motor satarkende elinden erken çıkarabilirsin. Amaç burada ne biliyormusun ? Zamanında çoğu kişi Türksell kullanıyordu kazıklanıyordu fakat muhtaçtı bu hatta :D şimdi ne oldu bir kaç firma geldi 1 alt kalite sunuyorlar ama heryer görüşüyormusun ? görüşüyorsun telefon ile bunuda ona benzet artık ;) TVS apache al derim bende . Hayırlı günler dilerim . ÖNEMLİ : Motorun siyah olursa lütfen kıyafetlerinide SİYAH alma ! ZIT renkler giy Trafikde fark edil motorun adı gibi APAÇİlik yapma saçını enseye kadar uzatma :D ANADOLU erkeğiyiz biz gardaş yaşın ne olursa olsun özenme :D ÖZENDİR . :D Düşük bel giyme :D Pembe giyme :D Saçını sakın ama sakın Kıçına kadar uzatma :D Antalya'da çok bu tipler var aman diyim :D

Motosikleti
    Ne yapacan apaçiyi

Apaçimisin sen

Çinlilere hiç benzemiyor güzel makine on nomero
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf kullandıysan ve biliyorsan apachinin titreşimine lanet edersin. Ama cbf konforunu zaten tanımıyorsan apachide tatmin edecektir. Yolculu kullanım yapacaksan yine cbf, ama ben genelde tek takılıyorum diyorsan apaçhi de olur.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf kullandıysan ve biliyorsan apachinin titreşimine lanet edersin. Ama cbf konforunu zaten tanımıyorsan apachide tatmin edecektir. Yolculu kullanım yapacaksan yine cbf, ama ben genelde tek takılıyorum diyorsan apaçhi de olur.
    abi arkadaş zaten 105 kilo... yani yolculu her daim...
    ama piyasası olan cbf almak mantıklı.. zaten ikinci el alacak..satarkende zarar etmez..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu şu servis bayi meselesine takanları hiç mi hiç anlamıyorum. bir insan bilmeden ancak bu kadar yorum yapabilir zaten. her iki markanında kendi web sitelerinin bayiler kısmına girdim baktım ve sonuç hondacıları utandıracak cinsten..
    tvs nin türkiye genelinde 27 (yirmiyedi) bayisi bulunurken o öve öve bitirilemeyen hondanın ise tamı tamına 17 (onyedi) tane bayisi var. şimdi hangisinin servis ve bayi ağının daha geniş olduğu hakkında hondacılardan yazdıkları yalan yanlış bilgiler için özür dilemelerini ve hatalarını telafi etmelerini bekliyorum.

bunun yanısıra parça bekleme sorunu tvs için bir sefer duydum onda da kaza yapmış bir kardeşimiz sigortanın gazabına uğraması sebebiyle parçaları gecikmişti. bunun haricinde duyan bilen gören varsa lütfen buraya linkini koysun yada kaza yapan kişinin 1.ağızdan olayı anlatmasını sağlasın. öbür türlü ne yazıkki gerçekden işkembeden atan tonla insan oluyor...

ayrıca yedek parça fiyatı bakımından da tvs hondaya göre bir nebze olsun daha uygun. sarf malzemeleri (buji hava filtresi vs..) aşağı yukarı aynıdır ancak grenaj fiyatı ve diğer parçalar için tvs daha uygun.

tabii birde 2011-2012 modelleri haricinde cbf de devir saati bile yok. (tvs 2011 modellerinde dijital km göstergesi mevcut devir saati söylememe bile gerek yok..) eh olmayınca da devir saatlilere göre daha fazla yağ yakıyor. (malumunuz red line nerde başlıyor nerde bitiryor kullanıcı bilmeyince..) yağ yakma meselesi zaten altın elbiseli adamda bile çıktı 1000-2000km de 1 litre yağın 400 gramını yakıyor ki bu azımsanacak yada önemsenmeyecek bir rakam değildir. ha şimdi birileri çıkıpda kontrol çubuğunda min seviyesi altına düşmediği sürece sıkıntı yok muhabbetide yapmayın lütfen..

125 150cc de performans olmaz diyenlere de bir anlam veremiyorum. keza cbr 125 13,5 hp yerine 9 hp olsaydı aynı şeyleri de söylüyor olurlarmıydı acep? istenildiği kadar bu sınıfda performans vs olmaz densin. yeri geldiğinde sizi sıkıştıran kamyondan kaçmak için ''keşke 2hp daha fazla olsaydıda şu herifden kurtulsaydım'' dediğiniz hiç olmamış gibi davranmayın lütfen.. ha birde motoru tipi için mi alıyorsun diyenler de ayrı bir dünya sanki kendisi motosiklet alırken tipine eline yüzüne bakmadan kör gözle almışlar gibi yorum yapıyorlar ki haklarıdır. neticede hondacılar ya bisiklete motor taksalar vaay böyle güzel böyle manyak çok deli alet tip de on numara diyecekler ve gerçeklikden uzak fanatik yorumlar yapacaklardır..

birde tvs uygun şartlarda kullanıldığında yakıt sarfiyatı 100km de 2 litreye kadar düşebiliyor. bunun çokca örneğide var sitede. ancak bir cbf ne kadar uygun devirlide kullanılsa 100 km de 2,5 litre altına düşen ben göremedim..

gelelim konu başında bahsi geçen motorlara. zaten 2007 model bir motosiklet ile 2011 model arasında kıyas kabul etmez bir fark vardır. ki bunu hiç motordan anlamasan dahi 2011 modeli gördükden sonra 2007 çok döküntü gelecektir. (her ne kadar bakımlı olursa olsun)

unutmadan 2si de aynı kalitedir 2 si de yarı yolda bırakmaz sağlamdır ama.. işte o aması hondayı bu zamana kadar hep gözümden düşürdü

sonuç:

senin yerinde olsam bir dakika beklemez kendimi tvs bayisine atardım...
    K o r @ y, KeaSH-07 ve eby78 bunu beğendiler.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

yahu şu servis bayi meselesine takanları hiç mi hiç anlamıyorum. bir insan bilmeden ancak bu kadar yorum yapabilir zaten. her iki markanında kendi web sitelerinin bayiler kısmına girdim baktım ve sonuç hondacıları utandıracak cinsten..
    tvs nin türkiye genelinde 27 (yirmiyedi) bayisi bulunurken o öve öve bitirilemeyen hondanın ise tamı tamına 17 (onyedi) tane bayisi var. şimdi hangisinin servis ve bayi ağının daha geniş olduğu hakkında hondacılardan yazdıkları yalan yanlış bilgiler için özür dilemelerini ve hatalarını telafi etmelerini bekliyorum.

bunun yanısıra parça bekleme sorunu tvs için bir sefer duydum onda da kaza yapmış bir kardeşimiz sigortanın gazabına uğraması sebebiyle parçaları gecikmişti. bunun haricinde duyan bilen gören varsa lütfen buraya linkini koysun yada kaza yapan kişinin 1.ağızdan olayı anlatmasını sağlasın. öbür türlü ne yazıkki gerçekden işkembeden atan tonla insan oluyor...

ayrıca yedek parça fiyatı bakımından da tvs hondaya göre bir nebze olsun daha uygun. sarf malzemeleri (buji hava filtresi vs..) aşağı yukarı aynıdır ancak grenaj fiyatı ve diğer parçalar için tvs daha uygun.

tabii birde 2011-2012 modelleri haricinde cbf de devir saati bile yok. (tvs 2011 modellerinde dijital km göstergesi mevcut devir saati söylememe bile gerek yok..) eh olmayınca da devir saatlilere göre daha fazla yağ yakıyor. (malumunuz red line nerde başlıyor nerde bitiryor kullanıcı bilmeyince..) yağ yakma meselesi zaten altın elbiseli adamda bile çıktı 1000-2000km de 1 litre yağın 400 gramını yakıyor ki bu azımsanacak yada önemsenmeyecek bir rakam değildir. ha şimdi birileri çıkıpda kontrol çubuğunda min seviyesi altına düşmediği sürece sıkıntı yok muhabbetide yapmayın lütfen..

125 150cc de performans olmaz diyenlere de bir anlam veremiyorum. keza cbr 125 13,5 hp yerine 9 hp olsaydı aynı şeyleri de söylüyor olurlarmıydı acep? istenildiği kadar bu sınıfda performans vs olmaz densin. yeri geldiğinde sizi sıkıştıran kamyondan kaçmak için ''keşke 2hp daha fazla olsaydıda şu herifden kurtulsaydım'' dediğiniz hiç olmamış gibi davranmayın lütfen.. ha birde motoru tipi için mi alıyorsun diyenler de ayrı bir dünya sanki kendisi motosiklet alırken tipine eline yüzüne bakmadan kör gözle almışlar gibi yorum yapıyorlar ki haklarıdır. neticede hondacılar ya bisiklete motor taksalar vaay böyle güzel böyle manyak çok deli alet tip de on numara diyecekler ve gerçeklikden uzak fanatik yorumlar yapacaklardır..

birde tvs uygun şartlarda kullanıldığında yakıt sarfiyatı 100km de 2 litreye kadar düşebiliyor. bunun çokca örneğide var sitede. ancak bir cbf ne kadar uygun devirlide kullanılsa 100 km de 2,5 litre altına düşen ben göremedim..

gelelim konu başında bahsi geçen motorlara. zaten 2007 model bir motosiklet ile 2011 model arasında kıyas kabul etmez bir fark vardır. ki bunu hiç motordan anlamasan dahi 2011 modeli gördükden sonra 2007 çok döküntü gelecektir. (her ne kadar bakımlı olursa olsun)

unutmadan 2si de aynı kalitedir 2 si de yarı yolda bırakmaz sağlamdır ama.. işte o aması hondayı bu zamana kadar hep gözümden düşürdü

sonuç:

senin yerinde olsam bir dakika beklemez kendimi tvs bayisine atardım...

Valla dostum bunu demen iyi oldu teşekkür ederim sayende bilgi almış olduk emeğine sağlık .

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum bunu demen iyi oldu teşekkür ederim sayende bilgi almış olduk emeğine sağlık .
    rica ederim neredeyse 1 yıldır bende bu sınıfda bir motosiklet alma düşüncesindeyim ancak aşağı yukarı o fiyata düzgün bi apache bulabilseydim alacaktım
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bende anlamıyorum bu hondanın nasıl bu kadar çok servisi olmasından bahsedilmesini.Ben Antalyada yaşıyorum belki insan başına en çok motorun kullanıldığı il ama öyle pek honda serviside yok abartılacak kadar.bu ilde motor Yamahadır.konu dışına çıktım ama anlamıyorum ben honda fanatikliğini.tvs apache gayet iyi makine tartışmaya gerek yok modellide.
    mesela diyosunuz cbr 250 çok güzel flan filan.Allah aşkına neresi güzelki.ya siz hiç ninja görmediniz ya da güzellik anlayışınız gerçekten tuhaf.arkadaşın dediği gibi bisiklete mobilet motoru taksalar üzerine honda yazsalar beğeneceksiniz.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende anlamıyorum bu hondanın nasıl bu kadar çok servisi olmasından bahsedilmesini.Ben Antalyada yaşıyorum belki insan başına en çok motorun kullanıldığı il ama öyle pek honda serviside yok abartılacak kadar.bu ilde motor Yamahadır.konu dışına çıktım ama anlamıyorum ben honda fanatikliğini.tvs apache gayet iyi makine tartışmaya gerek yok modellide.
    mesela diyosunuz cbr 250 çok güzel flan filan.Allah aşkına neresi güzelki.ya siz hiç ninja görmediniz ya da güzellik anlayışınız gerçekten tuhaf.arkadaşın dediği gibi bisiklete mobilet motoru taksalar üzerine honda yazsalar beğeneceksiniz.
    Konumuz efendim Antalyada şu kadar motor varmış yok Konyada şu kadar motor varmış deyil

Tvs tanınmamış bir markadır ama Hondayı 10 yaşındaki çocuk bile bilir

Tvs nin reklama tanınmaya ihtiyacı var

Ya Honda varken Tvs kimmiş tvs ye laf düşmez gibi bir mantık var

Ama ben Hobi amaçlı kullanıyorum görüntüde önemli benim için

Tvs fazla modeli yok bu da bir etken
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    4. tvs yide yamaha ybr ci dostum olan sedat yani mahonyy niçkli arkadaşa alacağız... artık tvs den bayilik istiyeceğim mahallem için...

Motosikleti
    Geçen Tvs apaçi sormaya mağazaya gittim

Tvs apaçi kimmiş duymadım öyle bir marka
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen Tvs apaçi sormaya mağazaya gittim

Tvs apaçi kimmiş duymadım öyle bir marka

bir bir satıcı her motosikleti az yada çok tanımalı...işine gelmediğinden öyle demesin... bende hep şey derim... honda hayat onda.. bu ne biçim hayat ... yağ yakan , zincir dişli bitiren ve tekleme yapan... hayat tek marşta en az 50 000 km yapmak demekse ben böyle hayat ı honda da bulamıyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

http://imageshack.us/content_round.p...0/sam1434t.jpg
    2007 model apachemden km .. daha fazlasıda var ama hariciye bakmam lazım... 80 küsür binde satıldı... maşallahı vardı... yağ falan yakmazdı.. düzenli olarak yağ ve yağ filitresi değişirdi... zaten zavallım kurye motoru idi...
    KeaSH-07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)