Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar motosiklet alacağım mr 150 mi yoksa cb125 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar eskişehirde öğrenciyim. Yaşım 21, boyum 167, kilom 68. Kendime bir motosiklet almak istiyorum. Yaklaşık 3000tl bütcem var. Hiç bir tecrübem yok ve motorlar hakkında pek bilgim de yok. Bu yüzden ikinci el pek düşünmüyorum. Mondi mr 150 nin görüntüsü çok hoşuma gitti fiyat olarak da tam bana göre. Forumlara baktım. Artı ve eksileri şunlar gözüküyor. Katılıyor musunuz? Tarafsız olarak yorum yaparsanız çok sevinirim.
    Mondi mr 150 artıları:
    + hız ve güç bakımından performansı iyi
    + şık tasarımı var
    + servis açısından rahat ve yedek parça bulmak kolay ve ucuz vb.
    Eksileri:
    - çok yakıyor
    - çok rahat değil (özellikle selesini beğenmiyorlar)
    - satmaya kalksan çok para etmez (ben şuan 2. sınıf öğrencisiyim. motor beni aşağı yukarı beni 3-4 yıl idare ederse zarar edip etmediğim çok aklıma gelmez)
    - malzeme bakımından çinli olmasından dolayı da pek önermiyorlar
    Benim forumlarda okuduklarım bunlar siz katılıyormusunuz? Bir de mr 150 yerine genellikle honda cb125, cbf 150 yada yamaha ybr 125 (bunların 2. ellerini de düşünebilirsin diyorlar) öneriyorlar. Bunlar mondi ye göre daha konforlu daha kaliteli ve daha az yakıyomuş. Satmaya kalksan çok zarar etmessin diyorlar. Mr 150 ye göre tek eksileri hız bakımından performansıymış (bana göre tasarım olarak da mondi daha iyi). Japon kullanıcıları çinliden uzak dur diyorlar. Benim için motorun rahat olması, bir acemiye göre sorunsuz olmaması (yedek parça,servis,kolay kullanımı vb açılarından), az yakması önemli unsurlar (yakıt olarak arada çok uçurumlar yoksa bu şıkkı kaldırabiliriz ve yakma oranlarını litre deilde tl olarak örnek verirseniz sevinirim ). Hızı çok önemli değil (genellikle şehir içinde kullanıcam arada sırada şehir dışına çıkabilirim). Bu konularda bana önerilerinizi ve görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim. Biraz uzun oldu ama kafamda çok soru işareti var şimdiden teşekkürler...
    Bir de motor aldıktan sonra ek ne kadar masrafım olur (ruhsat,kask,plaka vb.). Ayrıca motoru koycak garaj yok dışarda brandayla korumam büyük sorun teşkil eder mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Kesinlikle HONDA !

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Ozdiler tekrar merhaba. http://www.motosiklet.net/forum/alma...il-yardim.html 'de açmışsın konuyu. Keşke onu up'lasaydın (deyim yerindeyse)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sevgili kardeşim bak aklın yolu birdir eğer sen bi ybr alırsan ne yaparsan yap motora bozamazsın fakat fazla zorlarsan ybr de kul yapısı olduğu için elinde patlaya bilir yedek parçası her yerde mevcut ucuz (yan sanayisi) ama yan sanayi dedikte zaten sana lazım olacak parçalar fazlasıyla işini görür orj gerek yok yani satarken mondial kadar zorlanmadan zarar etmeden satarsın ybr sanıldığı kadar güçsüz değildir tek kişi 100 km/h çok rahat yol alabiliyor mesala 100 km 11 tl benzin yakar
    mondial sandığın gibi sorun çıkarmayan bi marka sanıyorsan burda yanılıyorsun hem fazla benzin yakar hem fazla arıza çıkartır benden demesi yetkili servisler öyle kitapçıkta yazıldığı gibi garanti olayına fazla ilgilenmezler yani başın ağrır sen yetkili servis bakımlı bi ybr alırsan seni uzun yıllar gezdirir
    mondial 100km de yaklaşık 15 tl benzin yakar hatta 20 tl benzin yakan arkkadaşalar da mevcut yani bi standartı yok mondial motorlarının sana tavsiyem mondial e yaklaşma sana eski bi mondi kullanıcısından tavsiye olunur
    honda hakkında yorum yapamayacağım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)