Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

‘Yetim hakkı var, uçağı terk edemem’

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    5 gün önce Konya'da şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in son sözleri bu oldu

Konya'da geçtiğimiz salı günü eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in, şehit olmadan birkaç saniye önce kule ile yaptığı görüşme ortaya çıktı. Şehit pilota kuleden verilen "Uçağı hemen terk et, atla" talimatına şehit pilot Özer, "Bu uçakta yetim hakkı var kurtarabilirim" diye yanıt veriyor.

Eğitim uçuşu için geçtiğimiz salı günü Konya 3. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk Yıldızları'na ait F5 tipi eğitim uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir traktör fabrikasının arazisine düşmüş, Pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehit olmuştu. Memleketi Samsun'da toprağa verilen Şehit Pilot Özer'in kule ile yaptığı son görüşmesi ortaya çıktı. Şehit Yüzbaşı Özer'in, uçağın düşme ihtimali doğduktan sonra kuleden uçağı hemen terk etmesi yönünde uyarı geldiği fakat Özer'in bunu reddettiği anlaşıldı.

İşte kule ile şehit pilotun son konuşması:
    KULE: "Uçağı hemen terk et! Atla!"

ÖZER: "Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var."

Bu sözlerden birkaç saniye sonra Ümit Özer canını hiçe sayarak kurtarmak istediği uçakla yere çakılarak şehit oldu.

17 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞTU
    Şehit Ümit Özer, memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde toprağa verilmişti. Harita Mühendisi olan Serenay Özer ile 4 yıl önce evlenen Özer’in oğlu Canberk kazadan yalnızca 17 gün önce dünyaya gelmişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    sabah okuduğum ilk haber buydu çok canım sıkıldı,içim daraldı. Keşke atlasaymış falan diye avunmaya gerek yok ömrü bu kadarmış diyelim, Allah şehitlik mertebesine ulaşmasını nasip etsin.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    "Yetim Hakkı"
    Kaç kişi kaldı böyle düşünen...
    Allah rahmet eylesin.

Yazdıklarımı sildim düzeltme butonunda .
    Aslında daha çok şey yazmak isterdim ama burada olmuyor işte.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Hep aynı durum, hep aynı zihniyet. Bu arslan parçalarını nasıl yetiştiriyorlarsa hep son sözleri bu ve benzeri şeyler oluyor. Bu güne kadar kaç kaza duyduysam hepsinde aynı şeyleri duydum. Ruhu şad olsun
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Hay canım benim ya. Mekanın cennet olsun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    mekanı cennet olsun

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savaş böyle gerçek yürekli ve onurlu askerlerle kazanılır.. Barışta da böyle vatanına kalpten bağlı askerker ülkesinin başını hep dik tutar..

Ama yinede keşke eski nesil artık çok değerli olmayan bir uçak için kendini hayatını riske atmasaydı.

F-4e phantomlarda da eğitim uçuşunda birçok genç pilotumuz hayatının kaybetti sayıları hiç az değil 50 yıllık amerikan ordusunun ıskartaya çıkardığı bize hibe ettiği uçaklar ve metal yorgunluğu

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Mekanı cennet olur inşallah
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedaileri bunlar.mekanı cennet olsun.allah geride bıraktıklarına sabır versin.Başımız sağolsun.gerçek asker böyle olur.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Doğru mudur bilemiyorum, öyle olduğunu var sayarak yorum yapacağım.

Senin üzerinde daha çok yetim hakkı vardı be kardeşim. Bir insan kolay yetişmiyor, asker, yüzbaşı veya pilotu saymıyorum bile. Uçak yapılır. Giden geri gelmez...
    Serdarrr ve Sinan Aksu bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)