Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Para Taşıma Şirketleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar.

Dun ogleden sonra Bahcelievler Efes Pilsen fabrikasinin oradaki Eski Londra Asfalti uzerinden Sirinevler'e dogru gidiyordum. Bolca dur kalk yapilan, trafik isiklari olan bir yer ve tam yayalarin yogunlastigi, araclarin farkli yollara girmek icin serit degistirdigi bir nokta olan kolej-benzinlik yakinlarinda arkamdan bir Ford minibus hizla yaklasmaya basladi, en sevmedigim seydir. Aynadan gorebildigim kadariyla filo numarasi falan yaziyordu. Herhangi bir tepki gostermeyince sirene benzer bir sey caldi, yine umursamadim. Para tasima araci oldugunu anlamistim cunku. Sagimdan hizlanip tehditvari hareketler yapti, sonra ilk aradan sapti... Cok istesem yol verirdim ama karsilikli olarak insanligimizin onune gecen birseyler vardi.

Brinks diye bir firma, illa ki denk gelmissinizdir. Ozel yetkileri falan mi var yoksa gaspa ugramaktan mi korkuyorlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kara kaplı kitap şöyle demiş;

Alıntı kara kaplı kitap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2818 sayılı ''Karayolları Trafik Kanunu'', madde 71

Madde 71 - Geçiş üstünlüğüne sahip araçlar öncelik sırasıyla şunlardır:
    a) Cankurtaran araçları, yaralı veya acil hasta taşıyan araçlar
    b) İtfaiye araçları
    c) Hükümlü veya sanığı takip eden veya emniyet ve asayişi korumak için acele olay yerine giden zabıta araçları,
    d) Bir trafik suçu işleyerek kaçan aracı takip eden veya trafik güvenliğini koruma veya trafik kazasına el koyma amacıyla olay veya kaza yerine gitmekte olan görevlilere ait araçlar,
    e) Alarm sırasında sivil savunma hizmetlerinde görevli bulunan araçlar,
    f) Koruma ile görevli ve korunan araçlar
    Bu araçlar görev halinde iken geçiş üstünlüğü hakkına sahiptir.
    Bu hak, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak, duyulur ve görünür geçiş üstünlüğü işaretini vermek şartı ile kullanılır.
    Bu araçlar, bu Kanun ve yönetmelikte yazılı trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı değildir.
    Zorunluluk olmadığı hallerde geçiş üstünlüğünü kullanmak yasaktır.
    Zorunluluk olmadığı halde gereksiz geçiş üstünlüğü hakkını kullanan sürücüler 1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    gasp a uğramktan korkuyor olabilirler çünkü böyle durumlarda 155 arandığında polis aracın güvenliği için önlem alabiliyor.. o aracın sokakta gezmesinden içerisindeki silahlı adamlara kadar herşey yol izin belgelidir. brings, erk, bantaş gibi özel firmlar bankalar için çalışır unutmayın ki bu işlerde gizlilik esastır. bankaların kendi araçlarında hiçbir ibare bulunmaz. olduğunca dışarıdan bakıldığında belli olmasın diye çalışılır. örneğin iş bankası garanti akbank... bunlar kendi nakliyesini kendi yapar..
    birings özel bir firma .. dolayısı ile az araba çok iş.. havaalanına yetişecek kıymetli evrak gibi işler. duurm böyle olunca hızlı gitmeye çalışıyorlar.. hız sınırlaması olarak otoban da 90 km sınırları var..
    zırhlı araçların en önemli iki izini vardır.
    1. si nakil işlemleri sırasında en güvenli ve şubeye en yakın noktada durabilirler. kaldırımın üstü de dahil.
    2. si yolda kaza veya uygulama adı altında durdurulmaya çalıştığında durduran polis veya asker ise bile durmayıp 155 e telefon ile bilgi verip en yakın kolluk kuvetinin yanında güvenlik nezaretinde işlem yapılır..
    bu haklar tamamen 5188 sayılı yasa ve valiliğin verdiği özel izin ile mevcuttur.
    size siren çalıp hareket yapması yasal bir hak deildir. aracın plakası ile birings firmasına şikayet ettiğinizde gerekli işlemleri yapacaklardır.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)