Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

1 liraya tavuk döner olurmu.?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Arkadaşlar bizim dükkanın karşısına küçük bir dükkan açıldı, adam bir liraya tavuk döner satıyor, ayranıda yanında açık satıyor, belediye zabıtasına şikayet edesim var, ve o kadar çok müşterisi varki anlatamam hepside öğrenci anlamıyorum 1 liraya olan tavuk döner ne kadar iyi olabilirki tavukta denemz aslında renginde bile bozukluk var karşıdan gördüm tavuğun etimi yada derisimi anlamadım. ben bir keresinde yemiştim ondan bile gıda zehirlenmesi geçirdim, kendime yeni yeni geliyorum size tavsiyem arkadaşlar bu tür ucuz tavuk dönerleri yemeyin içine ne koydukları belli değil başka bir sitede araştırdım tavuğun her tarafı yani sakadatlarını ibiğini ayaklarını bile öğütüp dönere karıştırıyorlarmış

ilerde sağlığınızdan olmak istemiyorsanız 1 liralık yada ucuz tabir edilen gıdaları yemeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    burada 1 TL 'ye anca çişimizi yapabiliyoruz.
    Zippo's, _ŞEVKET_, alphertunga ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben lisedeyken bu tarz bi ucuz dönerciden tavuk döner aldım.
    Ağzıma sert bişey geldi, çıkardım bir baktım o da ne! G

GAGA !

Bildiğin gaga çıktı arkdaş dönerden
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada 1 TL 'ye anca çişimizi yapabiliyoruz.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben lisedeyken bu tarz bi ucuz dönerciden tavuk döner aldım.
    Ağzıma sert bişey geldi, çıkardım bir baktım o da ne! G

GAGA !

Bildiğin gaga çıktı arkdaş dönerden
    Martı gagasıdır o
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    ama meretin tadıda bi başka oluyor ya Lise zamanları bende çok yedim 50 kuruştu ozamanlar yarım tavuk acık ayran. Ama sonra öğrendiğime göre söylediğiniz gibi hayvanın her tarafı var. Hatta kasaplarda bozulmuş tavuk ve benzeri ürünleri de karıştırıp nişasta ekleyerek o hale getiriyorlar. Yemeyin. Şikayet konusuna gelince etsen de bir şey çıkmaz çünkü aldığı fabrika devletten onay muhakkak almıştır
    ....

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorkafa GAGA derken hangi GAGA,Lady GAGA mı? diye soğuk ve iğrençlik dolu bir espri yapasım geldi tutamadım kendimi kusura bakma

1 TL riskli bir para orası kesin,ama içine 30-40 gram döner 60 gram yeşillik ve soğan koyarsa belki olabilir.
    Tavuğun toptanda çıkışı yaklaşık 4-5 tl arasıdır(sadece %100 göğüs eti kullansa).40-50 gram döner koyarak bir kilo etten 20-25 tane yarım ekmek yapılabilir yani ekmek başına 25 kuruş tavuk,30 kuruş ekmek(yarım) ve 20-30 kuruş diğer giderler diye düşünürsek sürümden kazanarak bu ücrete dolgun olmayan bir döner satılabilir.Sattığı açık ya da kapalı ayrandan ve ekstra diğer ürünlerden edeceği karla birlikte teknesini döndürür işte..Tabi yine de tavuk sakatatı dahil her yerinin kullanılma ihtimali bizim esnafımızın o kar marjını yeterli bulmayacağı için yüksek ihtimal taşıyor olacaktır
    Aslında meblağdan daha önemli olan şey steril hazırlanması.Yarımını 10 tl ye yediğiniz döner de %100 ettir,steril bir ortamda hazırlanmıştır diyemeyiz.Et oranının yüksek olma ihtimali artar sadece.Burada meblağdan daha önemli olan şey işletmenin temizliğe ve sağlığa verdiği önem.
    jackonbir bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o da birşey mi;
    ben 2 tl ye 2 tane alabiliyorum
    ( ama benimkinde gaga yok,ondan daha ucuza almış olabilirim )

- usta bir dürüm versene
    - nasıl olsun?
    - gagasız ama mayonez li olsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben öğrenciyken Adapazarın'da döner+ayran 1 TL ye yiyorduk.tabi 6-7 sene önce.hey gidi günler heyy
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Burda tavuk o paraya yanini donup poz bile vermez.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    öğlen iş yerinde tavuk döner var, huylandim şimdi

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    martı dönerdir o martı
    Raphae1 bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    sürümden mi kazanıyor acaba :D şaka bi yana bende pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum

Aynı şeyler heryerde var hocam..Benim motosiklet tamircimin yanında bir dayı var.1 lira köfte ekmek.25 kuruş ayran.
    Ben köfteyi yaparken gördüm.Şambrel gibi bir şeydi.
    Ama karnım acıktı.Yedim.Yaşıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    martı tavuktan daha pahalı

Motosikleti
    ninja 250
    cennet mahallesini belki bilirsiniz(dizi olmayan) orada benim dershanemin yanında da 1 tl ye tavuk döner ve kapalı ayran satılıyor,birkaçkere yedim kötü değildi tadı benim arkadaşlarım hep ordan yiyor sizin de dediğiniz gibi çoğu müşteri çocuklar zaten 200 metre ilerisinde ilkokul var çıkan buraya geliyor,bende çok merak ediyorum nasıl olabilir o kapalı ayran ile tavuğun 1 tl olması? şikayet değilde şu etlerin test edilip nedir ne değildirini bi öğrenmek lazım.şu ana kadar hiçkimseden birşey duymadım zehirlendik,pislik çıktı osu busu kötü diyen olmadı,hatta arkadaşlarım bile oranın martı eti sattığını düşünüyorlar(şakayla karışık) ama yemeye devam ediyorlar,kendi aralarında ' artık uçucaz ' diye espirileri bile dönüyor, muhabbet kısmı güzel de sağlık kısmı önemli olan,işin çok ilginç olan kısmı , bu adam kapısında beypiliçin aldığı öldülleri gösteren büyük bir resim asmış, ama burda asıl nokta,o adam beypilicin aldığı ödülleri sanki kendisi beypiliç kullanıyormuş gibi göstererek insanlarda güven oluşturmaya çabalaması.bunun etlerini ücretsiz inceletebileceğimiz biryer varmı ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence 1 tl ye tavuk döner olur ve satan yerlerde var bence anlatıldığı gibi sakatat bacak kanat gibi şeyler de içine konulmuyor sen döner takılırken görmek iste eğer sadece büftek şeklinde ise yemeye devam et ama içine tavuk kıyması konuluyorsa bence yemek yeme o dükkandan...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Her şey karşılıklı. Sabah vapurla karşıya geçerken simit atıp beslediğin martı, öğlen yemeğinde seni besliyor.
    sarıdev, _ŞEVKET_, samsam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavuk dönerden ziyade, ülkemizde tavuk ureten tesislerin 30 ila 45 gunde ufacik civcivi yenilebilecek pilic haline hangi hormon takviyeleriyle getirdigi daha onemli sanki.
    Nerede o eski kazak erkek, efemine oldun ciktin diyenlere cok fazla tavuk tukettiginizi soyleyebilirsiniz.
    ekremz bunu beğendi.

30-45 gün içinde tavuk zaten yenecek ağırlığa ulaşıyor hocam.Bunu evinizde aldığınız 1-2 civciv üzerinde bile deneyebilirsiniz.Arkadaşlar tavuk döner kavramı çok garip bir kavramdır.Nereden biliyorsunuz derseniz.Babam tavuk işi ile yaklaşık 20 yıldır uğraşıyor.Şirketimiz tavuk-balık-yumurta satıyor.(çiğ olarak)...
    Tavuk döner aslında tavuğun fileto(kemiksiz göğüs) ve derisinden yapılır.Evet derisinden.Şimdi diyeceksiniz ki en kalitelisi sadece filetodan yapılır.Öyle bir şey yok.Çünkü pişmeye başlayan fileto yağ oranı düşük olduğu için kuruyacaktır.Bu dediğim oran 5-1 oranı güzeldir.Hem damak tadı hem de görüntü olarak.
    Bir kaç tane müşterimiz var.Bu oranları şöyle alıyorlar.5-1 yapan da var.3-1 yapan da...
    Şimdi ise asıl bombayı söylüyorum.Sadece deriden yapan da var.Kilosunu 1-1.25 liraya alabilirsiniz derinin.Bu tür dönerler yapılırken bir harç kullanılır.Bu harcı biraz fazla kullanıp çok güzel lezzet elde edebilirsiniz.Kralı gelse de anlayamaz...Bu kadar da iddialıyım.Tavuk-balık-yumurta konusunda elimde gelen yardımı yaparım size bilgi olarak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)