Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

1 liraya tavuk döner olurmu.?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavuk dönerden ziyade, ülkemizde tavuk ureten tesislerin 30 ila 45 gunde ufacik civcivi yenilebilecek pilic haline hangi hormon takviyeleriyle getirdigi daha onemli sanki.
    Nerede o eski kazak erkek, efemine oldun ciktin diyenlere cok fazla tavuk tukettiginizi soyleyebilirsiniz.
    malesef bu konuda çok haklısın bir civciv nerdeyse 20-25 günlük hormon takviyesinden sonra paketlenip piliç niyetine satılıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    o yediğiniz inek memesidir. 100 kiloluk dönerde nereden bakarsan 40-45 kg inek memesi katabilirsiniz. 20 kg da yağ, gerisi tavuk etidir. tavuk etini derisiyle beraber hazırlayanlar da var.

inek memesi bir gece suda bekletilirse süt tadı da almazsınız.

millet nasıl zengin oluyor sanıyorsunuz? adam gibi çalışarak mı?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Valla eminönü vapur iskelesinde az yememiştim bu tarz dönerlerden. Tadı da hala damağımda hani, olsa yine yerim.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    önemli!!!!!

1 liraya alıp yediğiniz tavuk döner sizi öldürmez ama
    ulan bunun içinde ne vardı, sağlıma zararlı mı, bu adam nasıl kar ediyor, steril mi vs.vs. düşünürken stresten kalp kirizi geçirip öteki tarafı boylayabilirsiniz
    fatih545 bunu beğendi.
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli!!!!!

1 liraya alıp yediğiniz tavuk döner sizi öldürmez ama
    ulan bunun içinde ne vardı, sağlıma zararlı mı, bu adam nasıl kar ediyor, steril mi vs.vs. düşünürken stresten kalp kirizi geçirip öteki tarafı boylayabilirsiniz
    Havadaki oksijen bile bizi bir yandan öldürüyor, yok onda şu var bu var diye uğraşırsak işimiz var. Birileri zehirlenene kadar yenilebilir ordan, ben çok yedim o tarz dönerler lise hayatımda, vatana millete faydalı bir birey oldum, hiç de bile zararı olmuyor.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar doğru söylüyorsunuz belki ama miktar toptan satışlarda fiyatı çok fazla etkiliyor. Yanlış bilmiyor isem İstanbul üniversitesinde öğle yemeği 1TL, bu paraya yarım ekmek döner değil 4 çeşit yemek alıyorsunuz. Özellikle gıda işinde satın alınan ürün miktarının fiyata etkisi büyük. O dönerciyi savunmuyorum yalnız, yanlış anlaşılmasın.

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Ra_Messu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar doğru söylüyorsunuz belki ama miktar toptan satışlarda fiyatı çok fazla etkiliyor. Yanlış bilmiyor isem İstanbul üniversitesinde öğle yemeği 1TL, bu paraya yarım ekmek döner değil 4 çeşit yemek alıyorsunuz. Özellikle gıda işinde satın alınan ürün miktarının fiyata etkisi büyük. O dönerciyi savunmuyorum yalnız, yanlış anlaşılmasın.
    Üniversitelerde yemek parasının büyük bir kısmını devlet karşılıyor. Normalde en az 3-4 lira o yemek.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    çin malıdır
    Mustafa Kemal Atatürk

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Hahaha tam dicektim martı dönerdir diye bi baktım yağmur gibi yağmış

Herşeyin başı sağlık
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Motosikleti
    GV 250
    Japonlar da acayip pis şeyler yiyolar inek minek yok tabii. Çin daha iyidir yiyecekte bence.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    oluyor.
    mesela burada 2 liraya da çift lavaş döner var
    geçen söyledim geldi
    iç içe sarılmış çift lavaş vardı
    ama içinde bir şey yoktu
    evocamd bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oluyor.
    mesela burada 2 liraya da çift lavaş döner var
    geçen söyledim geldi
    iç içe sarılmış çift lavaş vardı
    ama içinde bir şey yoktu
    Kendi kendime güldüm mal gibi şirkette
    Motosikletli Kaplumbağa...

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim burada döner + ayran 2 lira bizimki kaliteli o zaman
    Asayiş berkemal

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben öğrenciliğimde bol bol yedim. çünkü para yoktu açtık bizde yedik. hiç zehirlenme olmadı. 1 tl satılan dönerin içine neredeyse hiç et koymuyorlar bol bol salata az bir tadımlık tavuk koyuyorlar. öyle 1 lira oluyor. madem içinzide bir şüphe vr. zabıtayı arayın gelsin incelesinler size de sonucu bildirsinler. eğer standartlara uygun yapmıyorsa adamın dükkanın direk kilitliyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yeni Gilera Runner 180 sp Arıyor :)
    Arkadaşlar Antalyada 50gr bütün ekmek + Kapalı Ayran 1,50 lira
    İgrendim şimdi. Hepte ordan yiyordum. Yer Açı dersanesi Altında Ara sokakta Eski otogarın Yanı
    Bir daha zor yerim ordan bu yazıları okuduktan sonra :S

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Mecbur kalmadıkça hele böyle ucuzculardan birşey yememeye çalışıyorum.
    Bizim işyeri yakınında da böyle 2,5 TL'ye döner ekmek var Geçen eve gecikince arkadaşla birer tane yedik.
    Bir tavuk dönerde olmaması gereken kadar fazla baharat ve acı vardı. Sanki bazı kokuları falan bastırmak istercesine.
    Tabii yerken değil de yedikten sonra huylandım

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    çektiğim bir fotoğrafı göstereyim sizlere.
    yer manisada çevresi hep bunun gibilerle dolu. tavuk eti nasıl olurda kırmızı etten pahalı olur???
    20

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ince hesaba girersek mümkündür.
    et-balık kurumu güncel gövde tavuk fiyatı 4.90 tl.
    tahminim yüklü ve düzenli alımlarda 4 liranın bile altına tavuk eti bulunabilir.
    bu durumda 50 gr.lık tavuk döner hakiki tavuk etiyle 1 tl'ye satılabilir. mümkündür.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Tuncer Sezen
    Kuvvetmira
    Tavuk çitliklerinde iskartaya ayrılan yani artık yumurtlayamayan,ölmek üzere olan tavuklar 1 tl'dir satılır.Bu 1 liraya satılan tavuklar nerelere gittigi mechuldur.Muhtemelen bu 1 tl'ye satılan tavuk dönerler bu tavukların etlerinden yapılmakta.Bu hayvanlar çiftliklerde çektikleri zulumden bir nevi kurtulmaktadırlar.Cünkü bir cogu hayatında güneş dahi görmez nakliye sırasında şanslıysa bir ışık görür.Güneş görmediklerinden D vitamini , kalsiyum noksanlıgı vardır.Elinize aldıgınız an ayak kemıklerı kırılır daha bır cogu kesıme gıtmeden havasızlıkta yada kemıklerı kırıldıgından telef olur.Nerede döner yapıldıklarıda ayrı muamma ticari boyut tamamen ahlaksızlıga döndugunden vede denetımın sadece adı yasatıldıgından tavugu yolup oldugu gıbı kıyma makınesınden gecırmeyeceklerı ne malum?3 sene once yumurtlarlar dusuncesıyle 100 tane almıstım.aldıgım gun ıcınde 10 tanesı öldü ,şu an 5 tane kaldı eh sayemde son zamanlarını huzurlu gecırdıler.
    krd bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuncer Sezen
    Kuvvetmira
    Tavuk çitliklerinde iskartaya ayrılan yani artık yumurtlayamayan,ölmek üzere olan tavuklar 1 tl'dir satılır.Bu 1 liraya satılan tavuklar nerelere gittigi mechuldur.Muhtemelen bu 1 tl'ye satılan tavuk dönerler bu tavukların etlerinden yapılmakta.Bu hayvanlar çiftliklerde çektikleri zulumden bir nevi kurtulmaktadırlar.Cünkü bir cogu hayatında güneş dahi görmez nakliye sırasında şanslıysa bir ışık görür.Güneş görmediklerinden D vitamini , kalsiyum noksanlıgı vardır.Elinize aldıgınız an ayak kemıklerı kırılır daha bır cogu kesıme gıtmeden havasızlıkta yada kemıklerı kırıldıgından telef olur.Nerede döner yapıldıklarıda ayrı muamma ticari boyut tamamen ahlaksızlıga döndugunden vede denetımın sadece adı yasatıldıgından tavugu yolup oldugu gıbı kıyma makınesınden gecırmeyeceklerı ne malum?3 sene once yumurtlarlar dusuncesıyle 100 tane almıstım.aldıgım gun ıcınde 10 tanesı öldü ,şu an 5 tane kaldı eh sayemde son zamanlarını huzurlu gecırdıler.
    Hanım ellerin bir reklamı vardı, adam kaz çiftliği kurup batıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Anneside olsun yavrum evi satar tavuk alırız gibi birşey söylüyordu.
    O reklam geldi aklıma bu yazıyı okuyunca
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)