Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaşadıkça, Düşününce Bir Şey Farkettim! ÖNEMLİ!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bilen bilir, ben çok şey çektim daha bu yaşımda. Sürekli isyan ediyordum, yalnız bir noktadan sonra. Adres vermeyim ama bir alışveriş merkezinde bir mağazaya girdim arkadaşımla ve bir kız gördüm. Engelliydi, gözü yoktu ve orası erimiş gibiydi. Saçları uzundu ve yere bakarak yürüyordu. Yani çalıştığı yerde onu ön planda değil, arka planda tutuyorlardı. Zaten görür görmez şaşırmadım, yüzüne gülümsedim. Çünkü kötü bir durum, eğer bizim engelimiz yoksa, o insanlara da engellerini hissettirmememiz gerekir.

Şimdi kendi dertlerinizi bir düşünün ve kendinizi o kızın yerine koyun. Ben koydum, gerçekten derdim yokmuş. Düşünsenize, dediğim gibi. İnsanlar tarafından hor görüleceksiniz, mesela Savcı, Doktor, Mühendis, Avukat gibi meslekleri olamayacaksınız. Üç kuruş, çok komik maaş olan Asgari ÜCRET ile hayatınızın sonuna kadar yaşayacaksınız. Belki de evlenemeyeceksiniz. Arkadaşınız sınırlı olacak, gezip tozarken biri ayy, yazık diyip moralinizi bozacak. Daha çok şey var, belki yaradana inanmıyorsunuz, kendi bileceğiniz iş ama dertlerinizi unutun, sakince düşünün, boş yere zaman kaybetmeyin.

Baksanıza dünyada ne insanlar var.
    Zippo's, BlackBaron, jackonbir ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Gerçekten çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Benim yüzümde sivilce var. Lise yıllarında bayağı fazlaydı. Kırtasiyeye girerken kızın biri ay yüzüne bak demişti. O anda bile belli etmedim ama çok kötü oldum. O insanların durumları bizim durumumuzdan çok çok kötü ve gerçekten de bunları o kardeşlerimize hissettirmemiz lazım. Halimize her zaman şükür etmemiz lazım. Nitekim insanın ne olacağı belli değil. Bu konuya değindiğiniz için çok teşekkür ediyorum
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Her zaman halime şükrederim.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allah can pekliği versin mal mülk para pul bunlar boş işler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünceli her insanı üzecek düşündürecek şeyler. Zaten çoğu insan bunları düşünüp haline şükretmekte. Konunun yeri biraz olmamış gibi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Çok güzel bir konuya değinmişsin. Ben her zaman şunu savunurum. En büyük servet sağlıktır.

Her zaman halinize şükredin. Az ile yetinmeyi bilin. Kanaatkar olun.

mutlu olmak istiyorsanız kendinizden daha iyi durumdakilere degil kendinizden daha kötü durumdaki insanlara bakın.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sokaklarda hiçbir şeye muhtaç olmadan özgürce yürüyebiliyorsan gerisi teferruattır, nice insan vardır ki fiziksel hiçbir engeli yoktur ama kafasında yarattığı dünya engellidir, karanlıklar içinde ölür ölür dirilir. Sağlıklı düşünebilen bir beyin herşeyden önemlidir, tek gözle de insan kafasını kullanırsa avukat olur mühendis olur, zengin de olur, ama kusurunu kafaya takarsa hiç bir halt olmaz ondan.
    jackonbir bunu beğendi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Allahıma şükürler olsun, derdi olanada derman versin.. Bazen diyorum ulem koray dünyayı sen mi kurtaracan haline şükret.. Azıcık aşım ağrısız başım

Allah'a şükürler olsun. Bazen sıkıldığımızda, basit bir olay canımızı sıkınca isyan ederiz. Bahsettiğiniz arkadaşlar gibilerini düşününce yaptığımızın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu anlarız. Allah kimseye dert derman, kaza bela vermesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kendi dertlerinizi bir düşünün ve kendinizi o kızın yerine koyun. Ben koydum, gerçekten derdim yokmuş. Düşünsenize, dediğim gibi. İnsanlar tarafından hor görüleceksiniz, mesela Savcı, Doktor, Mühendis, Avukat gibi meslekleri olamayacaksınız. Üç kuruş, çok komik maaş olan Asgari ÜCRET ile hayatınızın sonuna kadar yaşayacaksınız. Belki de evlenemeyeceksiniz. Arkadaşınız sınırlı olacak, gezip tozarken biri ayy, yazık diyip moralinizi bozacak. Daha çok şey var, belki yaradana inanmıyorsunuz, kendi bileceğiniz iş ama dertlerinizi unutun, sakince düşünün, boş yere zaman kaybetmeyin.
    Böyle düşünerek asıl sen hor görmüş oluyorsun. Bir gözünün olmaması yukarıda yazdıklarının hiç birisine engel değil. Bazı sıkıntıları olur tabii ki ama bu kadar abartmaya gerek yok. Örnek olarak bahsettiğin kızın gözü hiç bir işlev göstermiyor ve kötü görünüyorsa estetik olarak daha hoş görünmesi için protez göz kullanabilir. En azından daha güzel görünür ve psikolojik olarak da daha rahat hisseder.

Eğer illa bu konuda konuşacaksak özellikle bacaklarında sorun olanların doğrudan günlük yaşamının kısıtlanmasına sebep olan, toplu taşımada hiç olmayan, olsa bile çalışmayan engelli asansörlerini konuşabiliriz.
    kanucan, nezih77 ve erro bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yiktin perdeyi, eyledin viran be kardesim!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle düşünerek asıl sen hor görmüş oluyorsun. Bir gözünün olmaması yukarıda yazdıklarının hiç birisine engel değil. Bazı sıkıntıları olur tabii ki ama bu kadar abartmaya gerek yok. Örnek olarak bahsettiğin kızın gözü hiç bir işlev göstermiyor ve kötü görünüyorsa estetik olarak daha hoş görünmesi için protez göz kullanabilir. En azından daha güzel görünür ve psikolojik olarak da daha rahat hisseder.

Eğer illa bu konuda konuşacaksak özellikle bacaklarında sorun olanların doğrudan günlük yaşamının kısıtlanmasına sebep olan, toplu taşımada hiç olmayan, olsa bile çalışmayan engelli asansörlerini konuşabiliriz.

Heh, işte bunu demek istiyorum. Yanlış anlşıldım herhalde. Hor görmüyorum işte ama onlara saygı duymamız gerektiğini, engelini hissettirmemiz gerektiğiniz mesajımda da belirttim hocam. Yani engeli var diye neden hor görmeye çalışıpta arka planda çalışmasını istiyorlar. Ona uyuz oluyorum. Estetik açıdan dolayı ön planda mağaza içerisinde çalışmasını istemiyor sanırım mağaza müdürleri. İşte tek uyuz olduğum nokta bu hocam, hor görmek değil, engelleri görmezden gelmeliyiz, yardımcı olmalıyız.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ona aciyorsun ve bu onun icin eminol hor gorulmekten daha kotu.... biraz daha dusunmeye ihtiyacin var ....
    K_R_A_L ve nezih77 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heh, işte bunu demek istiyorum. Yanlış anlşıldım herhalde. Hor görmüyorum işte ama onlara saygı duymamız gerektiğini, engelini hissettirmemiz gerektiğiniz mesajımda da belirttim hocam. Yani engeli var diye neden hor görmeye çalışıpta arka planda çalışmasını istiyorlar. Ona uyuz oluyorum. Estetik açıdan dolayı ön planda mağaza içerisinde çalışmasını istemiyor sanırım mağaza müdürleri. İşte tek uyuz olduğum nokta bu hocam, hor görmek değil, engelleri görmezden gelmeliyiz, yardımcı olmalıyız.
    Onu/onları kusurundan dolayı aşağılmaya, dalga geçmeye çalışmadığın sürece, fazladan saygı duyman ya da başka bir şey yapman gerekmiyor. Ayrıca düşünmediğin bir şey var. Bu arkadaş muhtemelen fazlasıyla genç. Dolayısıyla görsel olarak en ufak kusuru kendisine sorun etmeye de müsait. Estetik olarak da çok kötü görünüyorsa yakın zamanda olmuş olması muhtemel. Özellikle bu dönemde kendi isteğiyle fazla göz önünde olmak istemiyor olabilir.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu/onları kusurundan dolayı aşağılmaya, dalga geçmeye çalışmadığın sürece, fazladan saygı duyman ya da başka bir şey yapman gerekmiyor.
    çok doğru bir düşünce. Karşında bulunan kişiye engeli nedeniyle olması gerekenden fazla saygı göstermen yada olması gerekenden fazla iyi davranman (sen iyi niyetle yapsan bile) çok yanlış bir düşünce tarzıdır. Bu engelli arkadaşımızın engelini yüzüne karşı söylemekten hiç bir farkı yoktur.
    K_R_A_L ve nezih77 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    empati kurmak, kendimizi onun yerine koyup öyle düşünmek güzel bir şey , lakin herşeyin fazlasının zarar olduğunu bildiğimiz gibi bu dozu iyi ayarlamak gerektiğini ve diğer arkadaşlara katıldığımı söylemek isterim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Güzel bi konu,insanlar elindekiyle yetinmeyi ve her zaman şükür etmeyi bilmeli.Şimdi öyle bi hale geldik ki bende gencim(21) ama gençliğimizi eleştiricem en ufak tertlerde hemen hayat onlar için bitiyor yok bu nasıl hayat bıktım artık,abi bi dur daha neyi gördük te neden bıktık şimdiden böyleyse gelecekte napacaksın ???Ayrıca neler çeken insanlar var eli kolu sağlam olupta sırf kendini yakışıklı veya güzel hissetmediği için ben neden böyleyim diyen insanlar bile tanıyorum ben...
    K_R_A_L bunu beğendi.

2010 yılında geçirmiş olduğum kazadan sonra bende hafif topal kaldım.2 cm kadar sağ bacağım kısa kaldı.koltuk değneği kullandığım 5 aylık zaman zarfında insanların size bakışları,inanın çektiğiniz acıyı unuttaracak duruma getiriyor.
    Yapılması gereken,o kişiye herhangi birinden farklı bir tutum sergilememektir.
    Unutmamamız gereken,her birey birer engelli adayıdır.
    K_R_A_L bunu beğendi.

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Hepimiz sağlıklı olduğumuz için şükretmeliyiz.2 teker kullanıcılarının trafikte potansiyel tehlike olarak görüldüğü noktada yaşıyoruz hepimiz.Olaya motosiklet kullanıcısı açısından bakmak istiyorum,elimizi gazdan çekmek için birilerinin yaptığı kazadan ibret almayı beklememeliyiz.Motosiklet kazaları ölüm yada sakatlıkla sonuçlanıyor.Ailemizi,düşeceğimiz durumu,arkamızda bırakacaklarımızı düşünerek bilinçli hareket etmeliyiz.2 dakika 250 km hızla gideceğim diye kalan 40 seneyi bir bacağı,kolu olmadan veya birdaha aydınlığı görmeyeceğini bilerek kalan 40 seneyi ölümü beklemekle geçirmemek için ibret almamız gerekir bu konulardan.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    açıkçası hiç bir özürlü insanla karşılaşmak istemiyorum.her gördüğümde içim parçalandığı için
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)