Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KPSS Tekniker Maaşı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işleyiş nasıl oluyor yani tercih meselesi, ÖSS gibi mi oluyor, yani sınav
    oluyor, kurumlar eleman alımı ile ilgili haber yayınlıyor X alan lar
    başvursun gibi, eğer öyle ise eski ilanları nasıl görebilirim, X puanı 100
    kişi almışsa yerleşme nasıl oluyor
    puanını aldıktan sonra öss gibi yayınlanan klavuzdan tercih yapıp atamanı bekliyosun b grubu kadrolar için...a grubu kadrolarda kurumun istediği puan türünden belirli bir puanı aştıktan sonra kurum alacağı eleman sayısının 4 katını mülakat ya da sınav için çağırır. kimi kurumlar kpss den sonra hem sınav hem mülakat yapar...ama teknikerlik olayı kpss 3 puanını aldıktan ya da sadece önlisans ve lise mezunlarının girdiği kpss puanından sonra tercih yaparak ataması yapılır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

ayrıca kaç puan alırsam atanırım gibi bir soru bölümden bölüme değişmekte...ve atanma olayın tercihlerine de bağlı...yüksek puanla kötü bir yere atanırken düşük bir puanla iyi bir yere atanma ihtimalin de var az da olsa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Erhan hocam,

Ben alakasız bir bölüm seçebilir miyim ? Misal 112 memurluğu

Motosikleti
    tracer 900
    şimdi; bahsettiğim kılavuzda x kurumun açtığı y kadrosuna ilişkin kriterler de yayınlanır ve orada hangi bölüm mezunlarının o kadro tercihinde bulunabilecekleri belirtilir.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ösym'nin sayfasını açıp oradaki kılavuzları bir incelesen aslında hallolacak bütün sorunların. Mesela kılavuzda tercihlerin yan tarafında şartlar kod şeklinde yazılır, o kodları da açar bakarsın bana gelir mi diye.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Hocam

bir soru daha, bak şimdi ben Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama mezunuyum ama programlama bilmiyorum yani merakım yoktu olmadım, sadece sistem destek te çalıştım ben o zaman o iş ilanları yazmayacağım veya mülakatta zaten eleneceğim, dimi

Motosikleti
    tracer 900
    sen mülakata tabi olmayacaksın...sen tercihinle şartların tuttuğu her yere atanabilirsin...bilmiyorum diye yazmamazlık yapma sakın...orda öğrenirsin herşeyi..
    unutmadan belirteyim ayrıca ki çok önemli;

sen illaki atandığın kadro ile ilgili görev yapmayabilirsin...sen atıyorum bilgisayar işletmeni kadrosuna atandın ama kurum içi görevlendirme ile insan kaynaklarında memur olarak çalışadabilirsin..bu tamamen senin nerede görevlendirileceğine bağlı...

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Yavaş yavaş anlıyorum, teşekkür ederim Erhan hocam

Motosikleti
    tracer 900
    rica ederim..kolay gelsin, başarılar...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KPSS 2011/9 alımlarında Acil Tıp Teknisyenliği mezun olmadığı halde ATT kadrolarına tercih yapan (sözüm meclisten dışarı)işgüzarlar yüzünden birçok atama bekleyen arkadaşımız açıkta kalmıştır.

http://www.medihaber.net/2011/12/24/...tama-skandali/
    112ciyiz

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bende bir kaç tavsiyede bulunayım, sadece devletin atadığı atamalar değil,birde kuruluşların kendi aldıkları var onları da iyi takip etmen lazım, mesela burda işkur tekniker almış 79 puanla giren olmuş kimsenin haberi yok ben buralıyım ama ben bile duymadın hiç, puanımda 83 :(
    kpss nin en cins yani ise ne kadar okursan girmen o kadar zor :(
    Şimdi Elektrik öğretmenliğini de bitirdim, günde 6 7 saat ders çalışıyorum, gkgy ten sonra birde eğitim bilimleri başıma bela oldu :(
    Sana başarılar diliyorum.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf ola beri gele işte...bir devlet memuru olarak senden daha çok katma değer yarattığıma eminim...
    okuduğunu anlamayanlarıdamı devlet memuru yapıyorlar artık.
    önemli olan kimin az yada çok katma değer yarattığı değil, hakkanniyet.
    burada hakkaniyet kavramının ne anlama geldiğini açıklayacak değilim, çünkü okuma yazma bilen herhangi birisinin bunu bilmesi beklenir.

ne kadar katma değer yarattığın konusuna gelince, bu beni ilgilendirmiyor, benim ne kadar katma değer yarattığımda başkalarını ilgilendirmez, çünkü konu bu değil.

Tanımadıkları insanlar hakkında yalan yanlış konuşanlar, varsayımda bulunanlar için atasözü kültürümüzde çok iyi örnekler mevcuttur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı deadendst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okuduğunu anlamayanlarıdamı devlet memuru yapıyorlar artık.
    önemli olan kimin az yada çok katma değer yarattığı değil, hakkanniyet.
    burada hakkaniyet kavramının ne anlama geldiğini açıklayacak değilim, çünkü okuma yazma bilen herhangi birisinin bunu bilmesi beklenir.

ne kadar katma değer yarattığın konusuna gelince, bu beni ilgilendirmiyor, benim ne kadar katma değer yarattığımda başkalarını ilgilendirmez, çünkü konu bu değil.

Tanımadıkları insanlar hakkında yalan yanlış konuşanlar, varsayımda bulunanlar için atasözü kültürümüzde çok iyi örnekler mevcuttur.

Devletin memuruna verdiği haklarla ilgili seviyeli soru cevap yapılırken bu başlığın altına "Küfrediyoruz" gibi niteliksiz,kişiliksiz ifadelerle giriş yapan şahsınızdır.Çevrenizde bir şekilde anlaşamadığınız memurlar olduysa bunu genelleyen duygusal,agresif ancak kendi çapında haklı olduğunu düşünen cümleleri yazan sizsiniz.Ortama değer katmakla alakanız olmadığı halde insanlara ahlaki mesajlar verme hakkınız yoktur.Çok beklemeyip gittiğiniz için teşekkürler.

'Çok beklemeyip gittiğiniz için teşekkürler' ne demek istediğini anlamadım ama
    bu forum kimsenin malı değil, insanların eleştiride bulunmasını hazmedemiyorsanız bu sizin sorununuz.
    ayrıca bu açılan konuya varolan bazı gerçeklerle ilgili açıklama yapmamam o gerçeklerin var olmadığı anlamına gelmez.
    Ha o gerçekleri bilinçli yada bilinçsiz gözardı edenler olabilir ama hiç kise bana o gerçeklerle ilgili ne yapacağımı söyleyemez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)