Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

26'ıncı Genel Kurmay Başkanı Tutuklandı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Cemal Gürsel'e darbeci diyecek kadar az cahiliz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İşin ilginç yanı...

1980'de darbe yapan Kenan Evren tutuksuz yargılanıyor.

1997'de postmodern muhtıra veren İsmail Hakkı Karadayı yargılanmıyor.

Adı darbe iddialarında geçen İlker Başbuğ tutuklu yargılanıyor!

Darbe yapanı tutuklamıyorlar, yapmayanı içeri atıyorlar!

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstünlerin hukukunun bittiği, hukukun üstünlüğü devralmaya başladığı günler...

silahlı kuvvetler mensubu bir rütbeli, üst amirinin onayı olmadan bulunduğu ilçenin - garnizonun- dışına adım bile atamazken, böyle bir belge en üst makamın haberi olmadan nası hazırlanabilir ki!

genç subaylar manşeti geldi aklıma..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bir politikaci sadece 7 sene icin yemin eder, ulkesi adina. Onuda tutmaz zaten. Bir daha secilmek icin her turlu dalevaryi da cevirir. Yalan soyler, iftira atar, karsi tarafi lekeler, rusvet verir ve rusvet alir.

Bir rutbeli asker omur boyu ulkesini korumak icin yemin eder. Ulkesi icin canini koyar, devlet ne maas verir ise sukur eder, meclisteki deri koltuklar yerine dagdaki karakol da gorevini yapar..

Bir asker ile politikaci arasindaki en buyuk farktir bu.

Bir politikaci kendi cikarlari icin yargiyi yonetip askeri sucluyor ise, kimin masum kimin suclu oldugunu anlamak icin yukaridaki yazdiklarimi bir daha okumak yeterlidir. Gorunen koy klavuz istemez.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda
    Ben bunu atlamisim yav.

Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden böyle yazıyorsun anlamadım. Hani olayları tahlil etmekten aciz biri olsan, kapasiten elvermese cevap ta yazmazdım ama öyle bir adam olmadığını da gayet iyi biliyorum. E, öyle olunca da kızıyorum ister istemez.

Bir defa genelkurmay başkanı olunca suç işlemek serbest değildir. İnsan üstü bir mertebeymiş. Külahıma anlatırsın... Sıradan vatandaş subaylığı rüyasında mı görürmüş? Hiç subay görmesek... Ne diyorsun usta sen?

Sen muhalefetin hükümet olmaya çalışması ile silahlı kuvvetlerin hükümete karşı propaganda yapmasını aynı kefeye mi koyuyorsun? Aynı şey mi? Yani silahlı kuvvetlerin ya da herhangi bir mensubunun hükümeti devirmek amaçlı propaganda yapması bir suç değil mi? El insaf. Ayrıca silah tutan siyaset yapabilecekse, siyaset yapan da silahlanabilsin, değil mi ama... Bütün siyasi partiler silahlansın bari, tam olsun. Welcome to the jungle.

Terör konusuna gelince. Terörle mücadele ülkemizde ordu tarafından yürütülüyor. Kavram kargaşası filan yok yani...
    Iyi hocam yarin gidip genelkurmay baskanligi için cv birakacam.
    nereye birakiyoz?

Sayin hocam,
    konulari isimize göre evirip çevirmeyelim.
    Bir kere ben genelkurmay baskani suç isleyebilir manasina gelen bir sey yazmadim.
    Ayrica baska konularda, adamlar yargilaniyor,aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur(masumiyet kârinesi) diye yirtinan siz, konu asker olunca birden bire cezayi kesiyorsunuz!!!!
    Adam yargilaniyor.
    Ama siz cezayi kestiniz.

Silahli kuvvetlerin hükümete karsi propaganda yapmasi, hukuken bir suç teskil etmiyor.
    Yani bu söylediginiz sey için birini birak tutuklamak, sorguya bile çagiramazsiniz.
    TCK da hiç bir yeri yok.
    Zaten savci da bulamadigindan, baska suç isnat etti.
    ama konu bu degil.

Bahsi geçen siteler, dônemin basbakani tarafindan irtica ile mûcadelede daha kararli olunmasi yolunda alinmis önlemlerden biri.
    Yani açilan siteler gayet yasal.
    Üstelik, irtica,
    11 eylûlden bu yana bir çok ülkede suç sayilan bir eylem ve bu ülkemizde de böyle.
    Simdi burada sorulacak soru su.
    Bu siteler akp hûkümetine karsi propaganda yapiyorsa, bu irticanin akp içerisinde de yesertildigi ve desteklendigi anlamina gelirmi,gelmezmi?

Eli silah tutan ve siyaset muhabbetine ise hiç girmeyecegim.
    Bu ûlkede eli silah tutan baska unsurlar da var.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya yıllardır irtica irtica denılıyor bu memlekette ülke elden gıdıyor irtica odakları irticaya karşı savaş actık acıklamaları ama ben bır gün taksım meydanında irtica yanlılarının taşlar sopalarla polisle catıştığını yada başka sebepler görmedım bır kaç sakallı cübbeli sarıklı hocalar cıkardılar tv lere ki buda oyundu bence iki kukla yüzünden bınlerce insana irtica suçlamasının örtüsünü bır anda gıydırdıler ama bu ülke hortumlandı terör tırmandı büyük zararlar gördük kaybettık kazandıklarımızı ama şu irtica bı cıkmadı karşımıza bırakın ALLAHINIZI seversenız ya bu ülkede cumhuriyet var ve hepimiz saygılıyız bu cumhuruyetimize ınananıyla inanmayanıyla kürdüyle türküyle hepimiz kardeşiz amaaaaaa bıraz islamcı koyu sağcılığın varsa irticacısın yanı hepsinden tehlıkelısın valla ben böyle tehlikeyı 40 yaşıma geldim istanbul doğma büyümeğim ama rastlamadım .

Motosikleti
    Honda
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yıllardır irtica irtica denılıyor bu memlekette ülke elden gıdıyor irtica odakları irticaya karşı savaş actık acıklamaları ama ben bır gün taksım meydanında irtica yanlılarının taşlar sopalarla polisle catıştığını yada başka sebepler görmedım bır kaç sakallı cübbeli sarıklı hocalar cıkardılar tv lere ki buda oyundu bence iki kukla yüzünden bınlerce insana irtica suçlamasının örtüsünü bır anda gıydırdıler ama bu ülke hortumlandı terör tırmandı büyük zararlar gördük kaybettık kazandıklarımızı ama şu irtica bı cıkmadı karşımıza bırakın ALLAHINIZI seversenız ya bu ülkede cumhuriyet var ve hepimiz saygılıyız bu cumhuruyetimize ınananıyla inanmayanıyla kürdüyle türküyle hepimiz kardeşiz amaaaaaa bıraz islamcı koyu sağcılığın varsa irticacısın yanı hepsinden tehlıkelısın valla ben böyle tehlikeyı 40 yaşıma geldim istanbul doğma büyümeğim ama rastlamadım .
    Muhtemelen yolda bir ergenekoncuya da rastlamamissindir askonum derbederim.
    Sizin mahallede kontrgerilla oldugunu da zannetmiyorum.
    Pazaryerinde dolasirken kadekçilere rastlamamis,
    alisveris merkezinde hiçbir mossad ajanina denk gelmemis,
    hiçbir cia ajaniyla çekirdek çitlememissindir.
    Dogrudur yani tespitler.
    Ama naparsin var iste böyle paranoyak tipler.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke ülkesini korumak için yemin eden asker de bu sözünü ömrü billah tutabilseydi...kimse sütten çıkmış ak kaşık değil..siyasetçisi de askeri de...siyasetçi rüşvet alıyor,rant sağlıyor vs. vs...asker de yolunu buluyor illaki...kaldı ki internete düşen onlarca yüzlerce ses kaydı bunu ispatlıyor...yıllarca OHAL kalkmasın diye didinen asker değil miydi? OHAL kalkarsa ekmeğin yağı kesilecek,kuru ekmek yenemeyecek haliyle...askeri masum ve kahraman gibi göstermeye gerek yok herkes neyin ne olduğunu biliyor artık...dağlarda yatan askerlere canımız kurban...ama asıl mesele karargahtaki galaksi sahibi amcalarda...vatana ancak böyle ihanet edilirdi...bu adamın ismini, yoldan geçen vatandaş ihbar etmedi...direkt olarak emrindeki astları verdi adını..hem de bir değil iki değil..kaç tane üst rütbeli asker itiraf etti..biz hala neyin tartışmasındayız..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu atlamisim yav.

Iyi hocam yarin gidip genelkurmay baskanligi için cv birakacam.
    nereye birakiyoz?

Sayin hocam,
    konulari isimize göre evirip çevirmeyelim.
    Bir kere ben genelkurmay baskani suç isleyebilir manasina gelen bir sey yazmadim.
    Ayrica baska konularda, adamlar yargilaniyor,aksi ispat edilene kadar herkes suçsuzdur(masumiyet kârinesi) diye yirtinan siz, konu asker olunca birden bire cezayi kesiyorsunuz!!!!
    Adam yargilaniyor.
    Ama siz cezayi kestiniz.

Silahli kuvvetlerin hükümete karsi propaganda yapmasi, hukuken bir suç teskil etmiyor.
    Yani bu söylediginiz sey için birini birak tutuklamak, sorguya bile çagiramazsiniz.
    TCK da hiç bir yeri yok.
    Zaten savci da bulamadigindan, baska suç isnat etti.
    ama konu bu degil.

Bahsi geçen siteler, dônemin basbakani tarafindan irtica ile mûcadelede daha kararli olunmasi yolunda alinmis önlemlerden biri.
    Yani açilan siteler gayet yasal.
    Üstelik, irtica,
    11 eylûlden bu yana bir çok ülkede suç sayilan bir eylem ve bu ülkemizde de böyle.
    Simdi burada sorulacak soru su.
    Bu siteler akp hûkümetine karsi propaganda yapiyorsa, bu irticanin akp içerisinde de yesertildigi ve desteklendigi anlamina gelirmi,gelmezmi?

Eli silah tutan ve siyaset muhabbetine ise hiç girmeyecegim.
    Bu ûlkede eli silah tutan baska unsurlar da var.
    Genelkurmay başkanlığı için cv bırakayım yazmışsın ya, bu olmadı. Her isteyen, istediği anda subay olabilir mi dedim ben? "Sıradan vatandaş subaylığı rüyasında görür" mealindeki sözüne muhalefet ettim. Sonuçta elbette eğitim gerektirir ama bunu abartmayalım, olmaz mı? Doktorluk eğitim gerektirmiyor mu mesela? İktisatçılık? Mühendislik? Matematik? Fizik? Öğretmenlik? Kusura bakma da ben de askerlik yaptım. Bir sürü subayla da tanıştım. Hiç insan üstü adamlar değiller, sıradan vatandaştan hiçbir fazlaları yok.

Bugüne dek herhalde bin tane konuda filan yazmışımdır. Kendimi tekrar edip durmaktan sıkıldım. Hadi bir daha yazayım ama rica ediyorum artık lütfen böyle "konu asker olunca birden cezayı kesiyorsun" gibi benimle hiç alakası olmayan yakıştırmaları yapma artık sende... Masumiyet karinesine inanırım. Uzun tutukluluk sürelerine itirazım var. Bütün askerleri içeri alsınlar diye bir talebim yok. Her tutuklanan asker haberini gördüğümde zevkten ağzımdan salyalar akıtmıyorum. Ben diyorum ki, darbe hazırlığı yaptığı şüphesi olan kişiler yargılanmalıdırlar. Suçları sabit görülürse cezalandırılmalıdır. Bu söylediğime bir itirazın var mı? Yargılamanın şekline şemaline, DGM artığı özel yetkili mahkemelere, bir davayı sepet yapıp tipini beğenmediği herkesi içeri almaya, insanları sindirmeye ve daha birçok şeye itirazım var. Ve benim bu itirazım yıllardır var, ergenekondan sonra peydah olmadı yani... Ergenekon davası Türkiye'nin başına gelmiş en iyi şeylerden biri olabilirdi aslında. Bu davayı bu derece sulandırıp bir parodi haline getirdikleri için ülkeye kötülük ediyorlar. Bunu da sanıyorum 872 defa filan söylemişimdir. Acaba ben mi konu asker olunca masumiyet karinesini unutuyorum?

Gelelim propaganda meselesine. Eğer demokrasinin kıyısından geçmişse bir ülke, hiçbir asker siyasi propaganda yapamaz orada. Yaparsa anında görevden alınır. Bunu darbe niyeti ile yapıyorsa, muhtıra filan vermeye yelteniyorsa hapse girer. Rütbesi fark etmez. Bir de aklıma gelmişken, hukuken suç teşkil etmez, TCK'da yeri yok demişsin ya... TCK bir kanun metnidir usta, hukuk başka türlü bir şey... Benim talebim ülkemin bir hukuk devleti olması, ülkemin kanunlarının hukuka uygun olması.

İrtica meselesine gelince... Uzun uzadıya yazmaya gerek yok buraya, benim irtica konusunda ne şekilde düşündüğüm konusunu da yanlış anlamış olamazsın ya sonuçta. Sormuşsun, "Bu siteler AKP hükümetine karşı propaganda yapıyorsa, bu irticanın AKP içerisinde de yeşertildiği ve desteklendiği anlamına gelir mi, gelmez mi?" diye... Gelmez usta. Artık partileri programlarıyla değerlendirmeyi öğrenmeliyiz. AKP içinde suça bulaşanlar varsa ki bence çok sayıda var, o insanlar yargılanmalı ve hak ettikleri cezayı almalıdır. Bu başka, partiyi tümden mahkum etmek başka.

Silah demiştik bir de, değil mi? Bu ülkede eli silah tutan başka unsurların da bulunması ordu mensuplarının darbe hayallerini haklı göstermez.

Son olarak, demokrasi isteyen her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de askerler sivil otoritenin emrinde olduklarını öğrenecekler. Siyasete müdahele etmek ve silahla otorite kurmak hayalini kuranlar ise yargılanacak ve cezalandırılacaklar. Olması gerektiği gibi...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende üzülüyorum ama bir yandan da ohh iyi oldu!!! zamanında masaya yumruklarını vursalardı böyle olmazdı!
    fakat hükümetin yaptığı iş değil bunlar kim bilir ne tavizler verilmesi gerekiyor... bilinmeyen derin mevzular!
    parçaları birleştirmeye kalkıyosun hiçbirisi birbirini tutmuyor! inşallah silivride ki herkes tahliye olur ve millete net bir açıklama yapılır!
    sadece kenan evren değil emniyet müdürlüğü veya bakanlık yapmış insanlarda var yargılanamayan... (bu iş biraz .öt meselesi demek ki!)

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında konuyu başka bir yönüyle tartışsak belki de daha iyi olacak. Kimsenin, hakkında suç şüphesi olan birinin yargılanmasına itiraz edeceğini sanmıyorum, bu bir paşa bile olsa... Ancak herkese gına getiren konu bu tutuklamaların artık cılkının çıkmış olması. Örneğin yargılanan subayların birçoğu ile ilgili kaçma şüphesi oluşturacak net bir veri olduğunu sanmıyorum. Ne yani, hava alanında mı yakalandılar bunlar? E, bir dava ile ilgili delilleri toplamak ne kadar uzun sürebilir birader? Tut ki delilleri karartma şüphesi var, 3 ay 5 ay tutukladın adamları, eeee? Artık şu delilleri toplasan da adamlar da bir güneşi görseler, değil mi?

Hepsinden vahimi, bir insanı tutuklayıp, hakkındaki suçlamayı, delilleri nasıl göstermezsin? Nasıl savunacak bu adam kendini?

Bence konuşulması gereken bunlardır. Yoksa bir paşa hakkında dava açılmış. Ciddi bir şüphe varsa açılacak elbette. Darbe hazırlığı yapan bir adamın yargılanmamasını kimin vicdanı kaldırır? Ama akıllı, uslu, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde yargılarsın, kimsenin gıkı çıkmaz. Gibi geliyor bana en azından...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Honda
    Sevgili Belt,
    kendini tekrar et diye yazmadim o satirlari.
    Kendine gel diye yazdim.
    Bak isteyince ne kadar açik yaziyorsun.
    ama yorumu iki satirla geçistirince olaya farkli anlamlar katmak isteyenlere koz veriyorsun.

Ben birkaç paragrafla bu konu hakkinda degil,
    Ilker Basbug hakkinda fikrimi açiklamak isterim.
    Kendisine gicigim.
    kendimce hakli sebeplerim var.
    Ama bu bile o adamin ve digerlerinin uyduruk sebeplerle tutuklu yargilanmalarina sempati duymami saglamaz.

Simdi bu adam darbe için çete kurmak ve benzeri suçlamalarla tutuklu yargilanmak üzere mahkemeye sevkedildi.
    Abi adam iki sene genelkurmay baskanligi yapti.
    Ordu emrinde.
    Ilk krizde binerdi meclisin tepesine.
    Niye yapmadi?
    Bu soru kafami kurcaliyor.
    Var baska detaylar da ama en kafa karistiricisi bu.

Ama diyelim ki vardi böyle bisey ama sartlar olusmadi.
    Tamam da adam kaçmiyor.
    Ifade vermeye ayaklariyla gelmis.
    Tutukluluk hali nerden çikti?
    Neye dayanarak?

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çoğu zaten hastanelik oldu, kahırlarından vatana olan hizmetlerinin karşılığında düştükleri durum üzücü birçoğunun, bu arada yargılanma korkusunda olan bazı rütbelilerin de intihar girişimleri...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Ortalık toz duman olmuş yine :(...
    Arkadaşlar bence boşverelim hükümeti,yargıyı,siyaseti.işi ehline bırakalım biz motosikletlerimizden bahsetmeye geri dönelim derim.
    Burada farklı siyasi görüşlerden,farklı inanışlardan,farklı kültürel-etnik kökene sahip yığınlarca farklılıkları olan 90 bin üye var...Her bir üye kendi farklılıklarının,düşüncelerinin,teorilerinin üstünlüğünü,haklılığınıi ispatlamaya çalışırsa mevzu uzaaar gider farklı mecralara-maceralara dokunmaya başlar...
    Onun için gelin bizi bir birlik yapan motosikletlerimizden ve birbirimizden bahsedelim.Dostluğumuza,aramızadaki sevgiye,saygıya,dayanışmaya zeval gelmesin....Muhabbetimizin her daim tatlı,dostluğumuzun kalıcı olması dileğiyle,hepinizi selamlıyorum...Hayırlı geceler olsun...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Artık askerlere de dokunulabiliyor, en rütbelisi de olsa yargılanabiliyor, sonunda sivil demokrasiye geçtik !!!1" nidaları atanlar, darbe hazırlığı yaptığı iddia edilen İlker Başbuğ tutukluyken, Kenan Evren ve Yaşar Büyükanıt'ın neden hala dışarda olduğu gibi basit bir soruya cevap veremiyor.

Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında konuyu başka bir yönüyle tartışsak belki de daha iyi olacak. Kimsenin, hakkında suç şüphesi olan birinin yargılanmasına itiraz edeceğini sanmıyorum, bu bir paşa bile olsa... Ancak herkese gına getiren konu bu tutuklamaların artık cılkının çıkmış olması. Örneğin yargılanan subayların birçoğu ile ilgili kaçma şüphesi oluşturacak net bir veri olduğunu sanmıyorum. Ne yani, hava alanında mı yakalandılar bunlar? E, bir dava ile ilgili delilleri toplamak ne kadar uzun sürebilir birader? Tut ki delilleri karartma şüphesi var, 3 ay 5 ay tutukladın adamları, eeee? Artık şu delilleri toplasan da adamlar da bir güneşi görseler, değil mi?

Hepsinden vahimi, bir insanı tutuklayıp, hakkındaki suçlamayı, delilleri nasıl göstermezsin? Nasıl savunacak bu adam kendini?
    Bu sözleri kuran zihin, amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu anlamış olmalıydı bence şimdiye kadar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bu ülke daha çok paşa atar içeri.. son dönemlerde zaten moda oldu ,bu iş....Bundan sonrada düzelmesi yerine , daha fazla kötüye gidecekmiş gibi hissediyorum..
    Senin kaymakamını dövecek kadar aciz bir millet olduk...söylenecek çok şey varda burası yeri değil..Hükümet halkın önüne bi yem atıyor, bizde gargara yapıp yutuyoruz...yok arkadaş ben yutmuyorum..
    -bu adam darbeci diyolar, hemen darbeci oluyor..peki şunu soruyorum ,adam darbeyi yaparken orada olan var mı? bu ülkede senin savcın doğu ilinde askerimizi vuran köpeklere berat veriyor devlet iş buluyor..dağdan inin diyor 2000 tl maaş diyor iş garantisi veriyor..ee ben bu hükümete güvenirmiyim.. yok güvenmem.. yani işin özeti bu içeri atılan prof. olsun subaylar olsun bana gerçekçi gelmiyor

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    2 günde ölen 35 kaçakcıyı unutturdular gündemi anında değiştirdiler.. paşayı tutukluyarak..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 günde ölen 35 kaçakcıyı unutturdular gündemi anında değiştirdiler.. paşayı tutukluyarak..
    doğal olarak alıştığımız bir durum...nasıl bir istihbaratsa 35 masum insan katledildi.. yazıklar olsun
    emri veren niye tutuklanmıyor..bana göre bu ülke paşayı hapse attıysa bu emri vereni de atsın içeri..affedilmez bir hata..bu aynı şuna benzer..istanbul taksimde dolaşıyoruz..yanlışlıkla bombalndık..ee kusura bakmayın buradan geçerken bamba yanlışlık düştü .. komiksin ampul komik... senin de bigün sigortan atar

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yargılanan, tutuklu, tedirgin, şüpheli çok adam var.
    gazeteci, asker, politikacı, akademisyen....
    muhalif olmakla darbeci olmanın farkı anlaşılmadığı için;
    "cumhur" ve ondan türemiş cumhuriyet kelimelerinin anlamı kavranamadığı için;
    kafada kurulan tek tip türk vatandaşı profili rejimin göbeğine oturtulduğu için;

ve bunların neticesinde ordu bu işe bulaşmıştır. örgütlenmeler, muhtıralar, propogandalar....
    ordu Cumhuriyet Halk Partisi'nin silahlı uzantısı gibi davranmıştır.
    nihayetinde "umarım" iktidarın parmağı olmadan hukuki sistem işletilerek bu bezirgan saltanatının tekerine çomak sokulmuştur.

itirazı edenlerin neye itiraz ettiği de açık aslında
    onlarda kantarın topuzunu kaçırıp darbeye meyledenler.
    her mesajlarında o şiddetli memnuniyetsizlik, o oturup konuşulamayacak faşizan duruş.
    bu mesajlar gösteriyorki önlerinde bir "darbe butonu" olsa site dahilinde çok adam tereddüt etmeden basardı o butona.
    öylesine inanmışlar kutlu davalarına.
    allah aklınıza şüphe, gönlünüze merhamet düşüre.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teröristin aklanmaya çalışıldığı ülkemde Genelkurmay başkanına terörist denilmesi normaldir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)