Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kickbox'mu Wushu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bezgin Bekir felsefesine sahip oldugumdan eve kapan kitap oku diyorum.

Yani söyle;

"geldim,gördüm,bezdim"
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın ola aklına bile getirme,dövüş sanatları hakkında gerçekten bilgiye sahip olmayan arkadaşlara hitaben; atılan taklalara,görsel hoplama zıplama tekniklerine aldanarak yanlış yönlendirme yapmasınlar...al çok methettiğiniz capoeira yı izleyin http://www.youtube.com/watch?v=75AQtJGQQOs enerji sarfiyatından başka bişey değildir bu tip sistemler,kendinizi bolca yorarsınız,rakip tek yumrukta yere serer sizi,en iyi sistem enerji ekonomisi yapan,en kısa yoldan rakibi etkisiz hale getirmeye çalışan sistemdir.
    Biri Wing tsun demiş,belliki arkadaşım Wt yi biliyor tanıma fırsatı olmuş,önerirken sallamıyor.Bak Wt gerçekten çok etkili bir sistemdir.EBMAS,Emin Boztepe hoca ülkemizi çok iyi temsil ediyor bu konuda.Bana soracak olursan jkd çalışıyorum ve sana öneririm...Almanyadan Jeet kune Do seminerleri için çok iyi yetişmiş hocalar geliyor...İstanbuldaysan bu kişilerle irtibata geçirebilirim seni.

sanırım senin otuduğun yerde sadece kick boxing ve wushu dersleri veriliyor.alternatif olarak sundum ben yukraıdaki secenekleri... başlık hangi sporu çalışmalıyım olsaydı sana yardımcı olabiliridm...ama sen 2 si arasında illa bir seçim yapacaksan kick box çalış,malum profesyonelleşirsen maçlara bile çıkabilirsin.ama şu anda tek disiplin kendi başına yeterli değil MMA maçlarına bir göz at bakalım nasıl dövüşüyorlar...BJJ,JKD,KİCK BOX,BOX,JİU JİTSU,GÜREŞ birçok disiplinin teknikleriyle donatıyor sporcular kendilerini...ve bunları en iyi şekilde bünyesinde barındıran jkd dir...
    dövüş sanatları hakkında gayet de yeterli bilgiye sahibim dostum. Ben capoeirayı önerirken "git öğren, sonra sokakta terör estir" diye tavsiye etmedim. Zaten o seviyede Capoeira yaparak dövüşebilmesi için en az 10 küsür yılını bıkmadan usanmadan aksatmadan capoeira çalışmasına vermesi gerekir. Enerji atabiliceğim yorucu bir spor arıyorum dediği için sadece spor amaçlı tavsiye ettim o kadar. Konu sahibinin cümlesini aynen kopyalıyorum

"Birazda ağır ve sıkı antremanlarla enerji atmak istiyorum.Birazda bir yerleri yumruklamak bağırmak hoplamak zıplayarak enerjimi atasın var."

Capoeira antremanları gayet ağır, sıkı ve yorucudur... ama bir o kadar da eğlencelidir.

Uzakdoğu savaş sanatları, sokakta birilerini tepelemek için öğrenilmez. Kendini ruhen, bedenen, zihnen vs. vs. en üst seviyeye ulaştırmak için öğrenilir. Zor durumda kaldığın zaman yeteneklerini tabiki kullanırsın ama tüm dövüş sanatlarında ilk öğretilen ders "En iyi savunma yöntemi, beladan uzaklaşmaktır..."

Saygılar
    FOR THE HORDE...

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok güzel ve açıklayıcı bir yazı.Çok teşekkür ederim.Aslında şimdi anladım ki biraz daha bilgi vermem gerek kendimle ilgili.82 doğumluyum,boyum 181 cm ve 92 kiloyum.Evliyim bankacıyım

Yapabileceğim sporlar kısıtlı.Başlangıç olarak çok zorlamayacak forma sokacak vede zevkli olması önemli.Bu konuda fikrim bir hayli arttı paylaşımlar sayesinde.Capoera filan işin şakası tabiBirde solanun imkan ve kapasitesi var.Kickbox antremanları vucudu sıkılaştırır mı?
    Birde şu ana kadar hiç tecrübesi olmayan ben hareketleri uygulama becerisi kazanabilir miyim?Genel olarak yetenekli ve azimli biriyimdir.Spor tecrübem sadece fitness.Birde yıllardır basket futbol işte.Birde hergün ip atlıyorum Rocky misali
    sakın ola aklına bile getirme,dövüş sanatları hakkında gerçekten bilgiye sahip olmayan arkadaşlara hitaben; atılan taklalara,görsel hoplama zıplama tekniklerine aldanarak yanlış yönlendirme yapmasınlar...al çok methettiğiniz capoeira yı izleyin http://www.youtube.com/watch?v=75AQtJGQQOs enerji sarfiyatından başka bişey değildir bu tip sistemler,kendinizi bolca yorarsınız,rakip tek yumrukta yere serer sizi,en iyi sistem enerji ekonomisi yapan,en kısa yoldan rakibi etkisiz hale getirmeye çalışan sistemdir.
    Biri Wing tsun demiş,belliki arkadaşım Wt yi biliyor tanıma fırsatı olmuş,önerirken sallamıyor.Bak Wt gerçekten çok etkili bir sistemdir.EBMAS,Emin Boztepe hoca ülkemizi çok iyi temsil ediyor bu konuda.Bana soracak olursan jkd çalışıyorum ve sana öneririm...Almanyadan Jeet kune Do seminerleri için çok iyi yetişmiş hocalar geliyor...İstanbuldaysan bu kişilerle irtibata geçirebilirim seni.

sanırım senin otuduğun yerde sadece kick boxing ve wushu dersleri veriliyor.alternatif olarak sundum ben yukraıdaki secenekleri... başlık hangi sporu çalışmalıyım olsaydı sana yardımcı olabiliridm...ama sen 2 si arasında illa bir seçim yapacaksan kick box çalış,malum profesyonelleşirsen maçlara bile çıkabilirsin.ama şu anda tek disiplin kendi başına yeterli değil MMA maçlarına bir göz at bakalım nasıl dövüşüyorlar...BJJ,JKD,KİCK BOX,BOX,JİU JİTSU,GÜREŞ birçok disiplinin teknikleriyle donatıyor sporcular kendilerini...ve bunları en iyi şekilde bünyesinde barındıran jkd dir...
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Bende boks öğrenmek istiyorum ama buralarda eğitim veren bir yer bulamadım Kurtköy uydukent te oturuyorum. Ama başka dövüş sanatlarıda olabilir açıkcası fitness yapmak istemiyorum yaptım ama ne kadar çalışırsan çalış bırakır bırakmaz sarkıyo ve kilo alıyosun bakalım burdan neler çıkacak ona göre bende yol alıcam
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok özür dilerim yanlış bir şey yazdıysam.Hatta bilgi oldugunu düşündüğüm için bir kaç şey yazdım ve fikirlerine güvendim.Ben kendime güvenmedim sadece

:
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dövüş sanatları hakkında gayet de yeterli bilgiye sahibim dostum. Ben capoeirayı önerirken "git öğren, sonra sokakta terör estir" diye tavsiye etmedim. Zaten o seviyede Capoeira yaparak dövüşebilmesi için en az 10 küsür yılını bıkmadan usanmadan aksatmadan capoeira çalışmasına vermesi gerekir. Enerji atabiliceğim yorucu bir spor arıyorum dediği için sadece spor amaçlı tavsiye ettim o kadar. Konu sahibinin cümlesini aynen kopyalıyorum

"Birazda ağır ve sıkı antremanlarla enerji atmak istiyorum.Birazda bir yerleri yumruklamak bağırmak hoplamak zıplayarak enerjimi atasın var."

Capoeira antremanları gayet ağır, sıkı ve yorucudur... ama bir o kadar da eğlencelidir.

Uzakdoğu savaş sanatları, sokakta birilerini tepelemek için öğrenilmez. Kendini ruhen, bedenen, zihnen vs. vs. en üst seviyeye ulaştırmak için öğrenilir. Zor durumda kaldığın zaman yeteneklerini tabiki kullanırsın ama tüm dövüş sanatlarında ilk öğretilen ders "En iyi savunma yöntemi, beladan uzaklaşmaktır..."

Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Osmanlı Tokadı.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mademki bankacısın kesinlikle yapabileceğin en uygun DÖVÜŞ sporu WT dir. Daha öncede dediğim gibi bir gün bankadan içeri kırılmış burun yada morarmış gözle girme ihtimalinin en düşük olduğu ve birçok spordan daha etkili iyi bir şekilde uygulayabilmek için hiçbir ekstra özellik yada yetenek istemeyen yumuşak ve teknik bir savunma sporudur.

İmkanınız varsa yapmanızı öneririm. Ayrıca birkaç temel hareketi sürekli yaparak kas refleksini ve kas hafızasını oldunlaştırarak kendinizi geliştirebileceğiniz nadide bir spordur.
    İster müsabakada olsun isterse sokakta kendinizi savunma konusunda olsun ilk 1 aydan sonra bile kendinizdeki gelişmeyi görmek ve verdiği güven hissini yaşamak inanın sizi şaşırtıcaktır. Ayrıcada salona devam edemediğiniz zamanlarda da hiçbir özel ekipman ve geniş bir alan gerekmeden evinizin herhangi bir köşesinde formunuzu koruyacak kadar çalışma imkanınızda olur.
    Araştırın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Kickboks yorucu bir spordur ve pek estetik sayılmaz. Antremanlarıda oldukca sıkı geçer. Ondan pek tavsiye etmiyorum. Universite zamanı 1 yıl kadar yapmıştım. İlk zamanlar low kicklerden ve karsı darbelerden dolayı morluklarla gecmisti.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar bırakalım arkadaşımız bir branş seçsin ve başlasın zaten zamanla bakışı netleşir derim..... Daha detaya girmeyin çünkü topik hangi branş iyidir derken ring vaziyetlerine dönüşmesin.....Başlangıç olarak en iyisi aslında Tae Kwon do dur gayet atletik bir ısınma sistemine sahiptir 45 dak ısınma 45 dak antrenman ve müsabaka esasına dayanır 1.5-2 yıl kadar yaparsan temel esnekliği alırsın ve tekmelerin iyileşir ciddi hız kazanırsın sonra ellerinin eksik kaldığını anlarsın işte burada WT devreye giriyor ( boks ta olabilir ama yavan kalır biraz , sistem olarak el ve ayakları ortak kullanımda sıkıntı olabilir. ) gerçekten sistemi iyi ve basittir bu sistemde sonrasında yerine judoya yada brezilya jıu jıtsuya devreder ve sistem tamamlanır ....Eğer karate aklında kalırsa bence iyi karate sistemi mas oyamanın kurucu olduğu kyokushın (ashihara türkiye de ) karatedir...Bu böyle uzar gider bence bir an önce sana salon olarak en yakın salonu bul ve orada antremana başla kardeşim.....Eğer hapkido salonu varsa direkt ona başla derim....Çünkü içinde taekwondo karate ve aikidoyu barındırır.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mademki bankacısın kesinlikle yapabileceğin en uygun DÖVÜŞ sporu WT dir. Daha öncede dediğim gibi bir gün bankadan içeri kırılmış burun yada morarmış gözle girme ihtimalinin en düşük olduğu ve birçok spordan daha etkili iyi bir şekilde uygulayabilmek için hiçbir ekstra özellik yada yetenek istemeyen yumuşak ve teknik bir savunma sporudur.

İmkanınız varsa yapmanızı öneririm. Ayrıca birkaç temel hareketi sürekli yaparak kas refleksini ve kas hafızasını oldunlaştırarak kendinizi geliştirebileceğiniz nadide bir spordur.
    İster müsabakada olsun isterse sokakta kendinizi savunma konusunda olsun ilk 1 aydan sonra bile kendinizdeki gelişmeyi görmek ve verdiği güven hissini yaşamak inanın sizi şaşırtıcaktır. Ayrıcada salona devam edemediğiniz zamanlarda da hiçbir özel ekipman ve geniş bir alan gerekmeden evinizin herhangi bir köşesinde formunuzu koruyacak kadar çalışma imkanınızda olur.
    Araştırın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Hocam Wt iyidir etkilidir,fakat bu arkadaşa cidden yardımcı olmak için gidebileceği bi spor salonu önermelisiniz.
    yoksa sen ordan WT ben burdan JKD deyip dururuz ,arkadaşın gidebileceği bir salon varsa yönlendirin,gitsin yerinde görsün çalışmaları,daha güzel olur...

Motosikleti
    Kartal tarafından
    emin boztepe sistemi.....
    KüçükyalıOkul Eğitmeni:Ad: Bülent Yusuf Aksoy
    Ünvan: Sifu
    Wing Tzun Seviyesi: 3 TG
    Escrima Seviyesi: 1 TG
    Eğitim Verdiği Okul: Küçükyalı
    Savaş Sanatları Geçmişi: Escrima, Wing Tzun
    Ders Saatleri:
    Wing Tzun: Salı ve Perşambe 20.00-21.30
    Tel:0532 244 83 78
    İletişim: kucukyali@ebmas.com.tr
    Okul Hakkında:İstanbul Küçükyalı okulunda ders almaya başlamak veya okul hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki iletişim kutusundaki e-posta adresine mail atabilir ya da telefon numarasını arayabilirsiniz. Genel olarak EBMAS, Wing Tzun, Escrima ve diğer tüm konulardaki genel sorularınız için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.
    İletişim Bilgileri:E-posta:
    kucukyali@ebmas.com.tr
    Tel:
    0532 244 83 78
    Adres::
    Enerjim fitness: Bağdat Cad. No:127 Küçükyalı / MALTEPE
    http://www.ebmas.com.tr/okullar/istanbul/kucukyali/

http://www.youtube.com/watch?v=jB3eW...eature=related bu kısa yoldan videoları izlersin...

Buda salih avcı sitemi wıng tsun
    Kurtköy/PENDİK
    Sihing Hasan FIRAT
    Okan Üniversitesi
    Kurtköy PENDİK / İSTANBUL
    Tel : (0535) 322 81 89
    ... http://www.youtube.com/watch?v=XYZYyopAv3o bu kısayoldan avcı sitemlerini görürsün...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartal tarafından
    Ders Saatleri:
    Okul Hakkında:İstanbul Küçükyalı okulunda ders almaya başlamak veya okul hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki iletişim kutusundaki e-posta adresine mail atabilir ya da telefon numarasını arayabilirsiniz. Genel olarak EBMAS, Wing Tzun, Escrima ve diğer tüm konulardaki genel sorularınız için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.
    kucukyali@ebmas.com.tr
    Tel:
    0532 244 83 78

Kurtköy/PENDİK
    Sihing Hasan FIRAT
    Okan Üniversitesi
    ...
    seni gidi seniiiii sen hangisi ile ilgileniyorsun bakiyim...Cevap:Ebmas mı?

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?v=rEhkwwLh7_g

buda taekwondonun mükemmelliği izlemeye değer...

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

seni gidi seniiiii sen hangisi ile ilgileniyorsun bakiyim...Cevap:Ebmas mı?
    Yok canım benim işim olmaz o tür sporlarla.....Benimki hobi sadece....

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    http://www.youtube.com/watch?v=rEhkwwLh7_g

buda taekwondonun mükemmelliği izlemeye değer...

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

Yok canım benim işim olmaz o tür sporlarla.....Benimki hobi sadece....
    Taekwondo çalışacaksan ITF Taekwondo gerisi yalan....Kungfuda Wing Chun

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında yapacağın spor dalını seçerken gözönünde bulunduracağın en önemli şey vücut tipindir?
    buradan yola çıkarak kendine uygun spor dalını seçebilirsin. spor yapmak ne kadar sağlıklı bir uğraşı olsa da aynı zamanda bir takım zararları vardır. fiziğine uygun spor dalını seçerek en az zararla max. fayda sağlaybilirsin....
    pekı onu nasıl bılecegız? yada kıme danısacagız? yanı benım vucut tıpıme hangı spor gıder ben nasıl bılebılırım?

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Capoerayı ilk Güçlülerin Dünyası filmiyle MArk dakaskos sayesinde tanımıştım Ve ağzımda unutulmaz şarkısı bananaveyyyy bananavey banana Gitar ve bateri çaldığımı da varsayarsak baya uygun olurdu benim için tabi şu göbeğim olmasa :D
    ortak o ole degı bak aslı su : banada veeer banada ver banada :D :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hocam çok saol uzunca her şeyi yazmışsın çok faydası oldu gerçekten.Dün akşam yuutup'tan bir sürü emin boztepe videosu izledim ve gerçekten hoşuma gitti.Bugün verdiğin eğitim yerlerini arayarak bilgi alıcam.Umarım fiyatlar uçuk değildir.Ama şu an için kararım %90 WT Dir eğer benim için maddi manevi ve bedenen uyar ise

Kartal tarafından
    Ders Saatleri:
    kucukyali@ebmas.com.tr
    Tel:
    0532 244 83 78

http://www.youtube.com/watch?v=jB3eW...eature=related bu kısa yoldan videoları izlersin...

Kurtköy/PENDİK
    Sihing Hasan FIRAT
    Okan Üniversitesi
    ... http://www.youtube.com/watch?v=XYZYyopAv3o bu kısayoldan avcı sitemlerini görürsün...

Motosikleti
    Taekwondo çalışacaksan ITF Taekwondo gerisi yalan....Kungfuda Wing Chun

yAKIŞIKLI BEN O YILLARI DEVİRDİM....Kendi stilim var onla uğraşırım ara sıra.....Self defence adında kişilere özgü çalışma sistemleri vardır karma tarzdadır zaten....

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    yAKIŞIKLI BEN O YILLARI DEVİRDİM....Kendi stilim var onla uğraşırım ara sıra.....Self defence adında kişilere özgü çalışma sistemleri vardır karma tarzdadır zaten....
    Desene forumda ruh ikizimi bulmuşumda haberim yokmuş

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ( boks ta olabilir ama yavan kalır biraz , sistem olarak el ve ayakları ortak kullanımda sıkıntı olabilir. )
    boksu pek bilmiyorsunuz galiba. el ayak koordinasyonunun maksimum olduğu sporlardandır. adımlar, dans, menteşeli vuruşlar ve boksun tamamı el ve ayak koordinasyonundan müteşekkildir. yanlış bilgiyi düzelteyim.

tavsiye meselesine gelince.
    en iyisi hangisi?
    gönül işi bu işler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Cu2nKcfMS9A
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boksu pek bilmiyorsunuz galiba. el ayak koordinasyonunun maksimum olduğu sporlardandır. adımlar, dans, menteşeli vuruşlar ve boksun tamamı el ve ayak koordinasyonundan müteşekkildir. yanlış bilgiyi düzelteyim.

tavsiye meselesine gelince.
    en iyisi hangisi?
    gönül işi bu işler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Cu2nKcfMS9A
    Yakışıklı buda benden olsun http://www.youtube.com/watch?v=TYHZEu7Y7DU
    Boksu biliyorum merak etme biz sadece eller ile yapılan dövüş işini çoktan aşmadık ama biliyorum, burada self defansa varana kadarki dövüş sanatlarından bahsediyoruz.Boks cidden çok güzel bir spor ve ringi olan bir spor olduğu için yani müsabakası olduğu için gelişime çok açıkbir spordur.

Boks ile ayak hareketlerini yani tekmeleri birleştiren en iyi stil muay thai ve en sağlımıda odur aslında....

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

Desene forumda ruh ikizimi bulmuşumda haberim yokmuş
    pazar yalova gezisine gel istersen....bayağı kalabalık bir grup var hem sana yakın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)