Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu nasıl beceriksizliktir yahu!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R1
    arkadaşlar yakın zaman önce aldığım motorumun ruhsatı bugün evime gelmiş. gelip zarfı açınca gördüğüm şey beni çileden çıkardı. masabaşı memur takımının yaptığı bu hata bana şimdi yok yere 70 liraya malolacak gibi görünüyor. Allah çoluk çocuğundan çıkarsın diyeceğim gönlüm elvermiyor. adamlar o kadar umarsız ki motorun silindir hacmini 470 cc olarak yazmışlar. teknik belgesinde 998 cc yazıyor. şimdi bundan dolayı vergilendirmede karışıklık olacak. bir önceki sahibinde düzgündü bakmıştım. satarken bile sorun olur bu. çok sinirliyim vallahi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satmaya yakın düzelttirirsin dicem olmayacak ek bir ücret talep edeceklerini sanmıyorum çünki kendi hatalarından kaynaklanıyor

Motosikleti
    Yamaha R1
    internet vergi dairesinde doğru gösteriyor. devlet asla para kaptırmaz malum. zaten vergisinde değilim. 70 lirayı da geçtim motor şişlide kayıtlı ben karşının öbür ucundayım sinir harbi resmen. bir de trafikteki memurların tavrını bildiğim için çok canım sıkıldı vallahi:(

HB76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS sattı, beklemede
    gerçekten geçmiş olsun,
    aman dikkat et, dişini göster,
    yoksa bir zamanlar benim başıma geldiği gibi 150 YTL masraf için yola çıkıp yaklaşık 400 YTL girmesin!!!
    HOŞGELDİN ZEYNEP

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    sert çık şikayet ederim falan filan de kendi hataları için senden para almalarına sakın izin verme

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    trafikte ki memurların rahatı o kadar yerinde ki bir elleri pizza diliminde diğeri kolada canları istediklerinde sizin işlemlerinize bakıyorlar, sanki vakitleri yokmuş gibi keyfi yere bekletmeleri cabası

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok arkadaşım emniyet düzeldi. eskisi gibi değil gidiyorsun orada hatalı girişler için bir masa oraya başvuruyorsun. hemen 10 dakikada değiştiriyorlar. bide senden özür diliyorlar. ama hemen gitmezsen bu sefer seni sahtecilikle suçlarlar. ruhsatı değiştirmişsin derler. hemen gitmen gerek. benim başıma geldi. çeki demiri var yazmışlardı arabama bende önemsemedim. arabayı satarken bir ay emniyete gittim geldim. polise soruşturma açıldı. polisler savunmasını şu şekide yapmışlar. bu çeki demiri var yazısı ruhsat sahibi tarafından yazılmıştır. bu font emniyet fontuyla uyumlu değildir. en son emniyet müdürüne mail attım. sonra benden yazılı imzalı kağıt alıp ruhsatı verdiler. sana tavsiyem bayramdan sonra hemen gitmen gerek.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    EK-1 belgesini kim doldurduysa o da yanlış yazmış olabilir.

Trafiğe gider durumu belirtirsin, evraklarını çıkarır ek-1 belgesine bakarlar.

Belgedeki yazılan doğru ruhsat hatalı ise polis memuru yanlış yapmıştır düzeltirler, değilse yeni ek-1 ve belkide muayene istasyonuna tespite bile gidilebilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Takma hocam benim ruhsattada koltuk sayısı 5 diyor
    Motosikletli Kaplumbağa...

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Geçen benim arabayıda otosan yazacağına otoyol yazmış gittim söyledim hemen değiştirdi..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    zaman kaybetmeden git şubene hallederler....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo recep ivedik gibi.Nerde ulan geriye kalan 4 tanesini dersin. Taksicilik bile yapılır üstad senin motorla.

Motosikleti
    Yamaha R1
    evet bayramdan sonraya kaldı maalesef. forumlara baktım birşey olmaz diyen var. ama işimi şansa bırakamam. ülkemizde yetkiyi eline geçiren bazı problemli memurların yeri geldiğinde işi olmayacak yerlere götürebileceğinin farkındayım. asıl zoruma giden benim hatam olmayan birşey yüzünden uğraşacak olmak. işini gücünü bırak beyefendilerin hatasını toplamaya çalış. benden para isterlerse bildiğim tüm makamlara şikayet edeceğim.

---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güldüm hocam vallahi

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EK-1 belgesini kim doldurduysa o da yanlış yazmış olabilir.

Trafiğe gider durumu belirtirsin, evraklarını çıkarır ek-1 belgesine bakarlar.

Belgedeki yazılan doğru ruhsat hatalı ise polis memuru yanlış yapmıştır düzeltirler, değilse yeni ek-1 ve belkide muayene istasyonuna tespite bile gidilebilir.
    muayene mi ? eyvah eyvah!.. yandık desene hocam. bürokrasiden de nefret ederim vallahi. şimdi farkettim noter satış belgesinde 470 cc yazılmış. işler karışacak gibi. ama internet vergi dairesinde 998 cc gözüküyor. ayıkla pirincin taşını

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaman kaybetmeden git şubene hallederler....
    inş hocam vallahi bugün hep kafama takıldı.

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    valla motorsklet çok zevklide bazen bu devlet işleri adamın canını çok sıkıyo kafanda takılıp kalıyo

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı pc-kopat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

muayene mi ? eyvah eyvah!.. yandık desene hocam. bürokrasiden de nefret ederim vallahi. şimdi farkettim noter satış belgesinde 470 cc yazılmış. işler karışacak gibi. ama internet vergi dairesinde 998 cc gözüküyor. ayıkla pirincin taşını
    Bak şimdi noter satışında yanlış yazıldıysa EK-1 i dolduran adamında suçu yoktur o zaman, satışda ne yazıyorsa ona bakarak yazmıştır.

Peki noterde neden yanlış yazıldı, eski ruhsatın doğru olduğuna emin misin?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Geçmiş olsun.Burası Türkiye, olur böyle şeyler.Milletin apandisit diye böbreğini alıyorlar, bu ne ki.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Bence telefon ile olayı çözmeye çalış, yolun o tarafa düştüğünde tatlı dille olayı hallet. Hata şahsi hatadır, yapan arkadaş inanıyorum ki hatasını düzeltecektir. Motorcu herzaman her yerde sakin ve efendi olmalı. Şayet olay ters teperse peki arkadaşım ben sana efendilikle söyladim deyip arabasını boydan boya çizersin yada aynasını koparıp bi yerine takarsın, ekstradan ödediğin ücret buradan çıkar.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sert çık şikayet ederim falan filan de kendi hataları için senden para almalarına sakın izin verme
    Ehliyetteki hatarda da geçerli!.. baskın çıkmaz ve onların hatası olduğunu hatırlatmazsanız masraflar üzerinize kalır.
    112ciyiz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    senin durum baya karışık allah kolaylık versin .. biz de bi arkadaşa 2. el motor aldık tabi alırken bakmadık şasi numarısı yanlışmış ruhsat değiştirmek zorunda kaldık muayanede çıktı ortaya ordan geri dönünce anladık böyle birşey olduğunu 2. el alacaklar kontrol edipte alsınlar çok önemli bi konu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şimdi noter satışında yanlış yazıldıysa EK-1 i dolduran adamında suçu yoktur o zaman, satışda ne yazıyorsa ona bakarak yazmıştır.

Peki noterde neden yanlış yazıldı, eski ruhsatın doğru olduğuna emin misin?
    hımm eski ruhsatı kontrol ettiğimi hatırlıyorum 998 cc yazıyordu. noter satışının altında polnetteki bilgiler esas alınmıştır yazıyor. hem yakın zamanda muayeneden geçmiş bu araç yanlış olsa geçmezdi diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)