Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buda benim yılanım

Motovento
    REKLAM ALANI
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Piyanist_irf :
    üstadım cidden küçük bir şeymiş o yahu renkeleride gördüğüm yılanlar gibi değil , tabiki tercih ve zevk meselesi düşünüyorumda bir yılan kaldı bakmadığım , sanırım değişik bir tecrübe ve zevk olurdu , neden olmasın

ileride bir tane yavru isterim bak ona göre bir akvaryumda onun için yaparım heralde , ayrıca çok insanın beslemeyi düşünmediği bir hayvan olduğu için , bizlerden daha fazla gözlemleyip tecrübe sahibi olacaksın bu kısım işin en güzel tarafı olsa gerek , beslenme , yaşama tarzından davranış biçimlerine kadar, malesef bir yılan beslemeyen insan bunları öğrenemeyecek buda beslemeyenlerin kaybıdır ne diyelim...
    Şuana kadar baktığım hayvanlar gibi değil dogrusu. Çok sakin ve herşeyden korkuyor ani harekette hemen geri çekiliyor ele aldığımda 2 kez düzgünce yattı diğerlerinde tutamadım kaçtı Yavru aldım alışması için yoksa ben de öyle hemen alamazdım elime. max 2 metreye ulaşıyor oda nadir. 1.5 mt oluncaya kadar 1.5 sene geçer. rahat rahat yaşarım yani.
    Ve şimdiden çok şey ögrendim sadece baktığım hayvanın değil türkiyedeki tüm yılan türlerinide araştırıp okuyorum. Tamamen ön yargıdan kaynaklanıyor insanların korkusu.Ben çevremde hiç yılan sokan birisini duymadım. Hep ya akrabası ya dayısının amcasının oğluna olmuştur nedense , buda inandırıcı gelmez bana .Bir köpek yavrusu bile korktugunda ısırırken yılan kaçıyor aynı şekilde kedide öyle 2 aylık yaramaz evde çizmedik insan bırakmadı.

Diğer konuya gelincede sanırım beni yanlış anladınız. Yılanlara hamster yavruları yediriyorlar demiştim.
    Ama her hayvanın yavrusunu yediğini biliyorum.
    Yılanlar bunu yapmamak için yumurtalarını ota gömer ve orayı terkederler asla yanlarında durmazlar .
    Evde köpeklerimiz 9 yavrunun 7 tanesini ısırıp öldürdü.
    Balıklar desek onlar hergün birtane yutuyor yem verdiğim halde. Doğanın kanunu diyelim daha doğrusu annenin acemiliği. yetişkin hayvanlar bunu yapmıyor pek.hamsterlarıda yadırgamamak gerekir. Ama videolarda hepsini bir araya toplamasıda nekadar ilgili oldugunu gösteriyor .
    Tabi birde şu var ; Yahu hasta olmuş bu yavru ben bunu yiyim boşa gitmesin

mınçıka_35 Ben gidona düğüm atcam başka nerede olursa olsun rahat vermez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı -eren- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyanist_irf :

Şuana kadar baktığım hayvanlar gibi değil dogrusu. Çok sakin ve herşeyden korkuyor ani harekette hemen geri çekiliyor ele aldığımda 2 kez düzgünce yattı diğerlerinde tutamadım kaçtı Yavru aldım alışması için yoksa ben de öyle hemen alamazdım elime. max 2 metreye ulaşıyor oda nadir. 1.5 mt oluncaya kadar 1.5 sene geçer. rahat rahat yaşarım yani.
    Ve şimdiden çok şey ögrendim sadece baktığım hayvanın değil türkiyedeki tüm yılan türlerinide araştırıp okuyorum. Tamamen ön yargıdan kaynaklanıyor insanların korkusu.Ben çevremde hiç yılan sokan birisini duymadım. Hep ya akrabası ya dayısının amcasının oğluna olmuştur nedense , buda inandırıcı gelmez bana .Bir köpek yavrusu bile korktugunda ısırırken yılan kaçıyor aynı şekilde kedide öyle 2 aylık yaramaz evde çizmedik insan bırakmadı.

Diğer konuya gelincede sanırım beni yanlış anladınız. Yılanlara hamster yavruları yediriyorlar demiştim.
    Ama her hayvanın yavrusunu yediğini biliyorum.
    Yılanlar bunu yapmamak için yumurtalarını ota gömer ve orayı terkederler asla yanlarında durmazlar .
    Evde köpeklerimiz 9 yavrunun 7 tanesini ısırıp öldürdü.
    Balıklar desek onlar hergün birtane yutuyor yem verdiğim halde. Doğanın kanunu diyelim daha doğrusu annenin acemiliği. yetişkin hayvanlar bunu yapmıyor pek.hamsterlarıda yadırgamamak gerekir. Ama videolarda hepsini bir araya toplamasıda nekadar ilgili oldugunu gösteriyor .
    Tabi birde şu var ; Yahu hasta olmuş bu yavru ben bunu yiyim boşa gitmesin

mınçıka_35 Ben gidona düğüm atcam başka nerede olursa olsun rahat vermez

yanlış anşaılma yok arkadaşım sohbet ediyoruz hamsterlar hakkındaki edindiğim tecrübeleri yazmak istedim , yoksa yılanların neyle beslendiğini az çok hepimiz biliyoruz , ben bir yılan bakmaya karar verdiğim anda hamster bakma sevdasındanda vazgeçmem gerekebilir

bahçede, orada burada her zaman yılanıma bir fare yakalayamayacağıma göre ya gidip hazır alacağım , yada göz göre göre kendi hamster larımı yem yapacağım yılana, bu doğanın kanunu elbette ben yem olarak vermesem bile, doğadaki yılan zaten bir fare yada başka bir canlıyı midesine löpletecek

en azından hamsterın günahının vebali sırtıma binmez gitsin sevgili yılancık kendi yakalasın

busebepten dolayı bir yılan bakma olayı bana uzak, yoksa bence tüm hayvanlardan daha ilgi çekici izlemeye başladığınızda size zevk vercek bir hayvan , rengide güzel,

ben hamsterlarıma tahılgillerden sebzelerden menü hazırlıyorum sorun yok

bir yılan besleyen arkadaşımız olarak işin manevi kısmı sana kalmış inşallah her zaman ölü hayvan bulabilirsin canlısını bulabilirsen

ama sakın benden isteme

gerçiii yinede irtibatta olalımda ,ölen yavrular senin ufaklığa bayağı gider hoş bizde cenaze merasimi düzenlemiyoruz hamsterlara , madem doğanın kanunu dedik hiç olmazsa ölenler işe yarasın , toprak olup gidecekler ...

bazen yavruları vermeye kıyamıyorum ki insanlar alıp sahiplenip bakacaklar , göz göre göre bir hamsterı yılanın yiyeceğini bile bile de , al bu hamsteri yılanın yesin demek benim için oldukça zor ,işte bundan ötürü yılan bakmaya niyetim olsa bile , bir yılan sahiplenemem

ayrıca benim tombul sevimlimi sevimli bir hamsterım var bazen gelen misafirleri dişlediği olur ancak beni hiç ısırmadı sanırım kokumdan tanıyor beni

bende onu korkuturum artık ülem tombul uslu dur kimseyi dişleme yoksa seni erenin yılanının önüne atarım, diye korkuturum artıkın

haydi bakalım inşallah şöyle 1.5 2 metreye geldiğini de görürüz ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    İnşallah. Hamsterları korkutun ama boyu hakkında bir bilgi vermezseniz sevinirim yoksa yılanımı yiyebilirler
    Türkiyeye canlı fare dağıtan birisi benim çok yakınımda oturuyor şans eseri buldum .
    Konuşmamızdada ölü olarak alacağımı belirttim o yüzden yem sıkıntım hiç olmuycak.
    Günahı boynuma olsun ama yinede ben canlı atmayım.
    Sizin hamsterları ölünce dondurup gönderirseniz iyi olur ama öldükten 6 saat sonra bakteri üremesi başlıyormuş. buzluktan çıkan 5 saati geçen bi fare asla verilmemeliymiş.
    O yüzden ölüler yine toprağa karışacak
    Ama yılan bakmanızı çok çok tavsiye ederim ap ayrı bir deneyim
    İlgilenip uzun uzun yazdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim
    Ha birde 2 gün içerisinde ilk defa elimden yem yiycek onunda resimlerini atarım

Motosikleti
    henuz yok
    korktugum tek hayvan kahverengı hamam bocekelrı hızlı hızlı kacıyorlar ya ,cok korkuyom. dıgerlerı ,kahverengı hamam bocegının yanında zarrsız kalıyo gıbı

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Biraz bakındımda insanlara pislikleri haricinde bi zararları yokmuş hiçte görmedim şuana kadar diyebilirim.
    Bir Binada 10 kat birden bir gecede dolaşabilirler. yaklaşık bir gecede 4,5 km yol katedebilirler.
    Bu bilgi dikkatimi çekti nekadar doğrudur bilemem ama şaşırtıcı olduğu kesin.
    Sık sık çiyanla karşılaşırım pis hayvan olarak en son gördüğüm 15 cm civarındaydı.Sokmasında kısmi felç veya ölümle sonuçlanıyormuş.

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    çok şirin ama benyinede Kangal öneririm :D
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şirin ama benyinede Kangal öneririm :D
    şirin mi ?

abi yılan ve şirin kelimesi bir arada oldu mu şimdi... :D

(surungenler fobi buyutunda sanırım bende )

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    http://www.youtube.com/watch?v=Unzg7C1KJo0

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=jsi7Yq1Eb_4

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=Unzg7C1KJo0

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=jsi7Yq1Eb_4
    http://www.youtube.com/watch?v=vdg9g...eature=related

tabi bu vahşi yaşamdan kesit....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    QM50 :Teşekkürler. Zamanında kangaldan pisliğinden kokusundan bıktığım için birdaha düşünmem

cbr1100 xx :Videolar için teşekkürler.
    Ama ben cobra piton gibi kalıplaşmış yılanlardan çok daha değişik özelliklere sahip yılanları seviyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=2UWRt_1NslE

Hatta bir yılan zehri ile insanın kan akışını hızlandırıp sürekli ereksiyon halinde olmasını sağlıyordu.
    Sonrasında ben delikanlıyım diyenden eser yok
    İlgili videoyu bulabilirsem eklerim.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    aman benden uzak olsunlar......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Adını çiko koydum nasıl olsa söylediğimi duymuyor ama olsun
    Biraz önce gittiğimde şeffaf birşeyler gördüm telaşla hemen açtım kapağını.
    Beklediğim deriyi döktü sonunda. 3 parça halinde bırakmış kuyruk ve göz bölümü yırtıksız. Buda herhangi bir sorun olmadığını gösterir .
    Kafa ve orta kısım

Kafa yandan

Göz detayı

Ve kuyruk

sakla ayakkabı yaparsın

İzmir'de bu işlerle uğraşan bir arkadasım var tarantula yılan kertenkelebek ne kadr ilginç ve tiksinç (bence) yaratık varsa evinde beraber mac fln izliyorlar adam salıo ortalığa bi ara ona odunc gitar vermiştim gel vereyim dedi gitarımı ona bağışladım bende :D

mahallesinden bile gecmiyorum...

ama sonucta snn evcil hayvanın aga da ne bilim al bi dısarı cıkar desem o da dert :D

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Ayakkabı yılanın döktüğü derisinden değil üzerindeki gerçek derisinden yapılır.
    Ve evet gezdirmek falan şuan tehlikeli ama büyüyünce bukadar sorun olacağını sanmıyorum.

aga baya baya sahile cıkartırım diyorsun...

bu da benim.. adem cikoya selamı var...

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Burhan Altınyop ve yılan maceraları,kopma garanti

Video biraz uzun, 2.40'dan sonrasını izleyin Anammmmmm

[B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    tuhaf bir zevk tabiki tepe tepe kullanın
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Motosiklet aldıktan sora bende alabilirim hoşuma gitti açıkçası ama evde bide kardeşim var kaçar kardeşime zarar verir diye tırsıyorumAman dikkat et abi
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga baya baya sahile cıkartırım diyorsun...
    Ankaraya deniz gelirse neden olmasın?
    Selamı iletcem ama uyandığı yokki

Alıntı mınçıka_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burhan Altınyop ve yılan maceraları,kopma garanti
    1.sini biliyordumda 2. yi izlememiştim. Teşekkürler

Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuhaf bir zevk tabiki seve seve kullanın
    Teşekkür ederim

Alıntı nere.f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet aldıktan sora bende alabilirim hoşuma gitti açıkçası ama evde bide kardeşim var kaçar kardeşime zarar verir diye tırsıyorumAman dikkat et abi
    Kesinlikle hiçbir zararı olmaz.
    Bizim evimizdende misafir eksik olmuyor şu 5 günde birçok kişi sevdi ben elimden düşürmüyorum zaten korkulucak birşey yok gayet uysal bir hayvan

Yılanlar hakkında birkaç önemli bilgi : http://reptile.fisek.com.tr/yilan.htm

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    yem işi miğdem almıyor yoksa çok güzel hayvan
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yem işi miğdem almıyor yoksa çok güzel hayvan
    Bugün ilk yemini yedi. Pinky bulmakta epey zorlandım ama bi stok yapıcam
    Eter ile bayıltıp buzluğa koymak en mantıklısı.Ama isterseniz dondurulmuş halde alma imkanınız var .

Çiko yerken görmemi istemedi 1 ay 5 gün civarında aç kaldığı için bende rahatsız etmeyim diye yemini atıp 1 saat ortalıklarda görünmedim.

Birde benzeri bir video ekleyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)