Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Apartmanda köpeğim istenmiyor ne yapmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    apartuman koridorlarında kopeknen karşılaşmak hoşuma gitmez şahsen.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvan sevdiği için karga besleyen , ya da çoban köpeği besleyen birini görmedim...Nedense boyle imaja uygun, huskyler , dobermanlar, alman kurtları, ya da kucakta gezdirmeye uygun bir aksesuar olarak kanişler vs. hayvan sevgisine maruz kalıyorlar.

Apartmanda ne işi var bu zavallı hayvanın...

Çok doğru, aynı fikirdeyim.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı
    ev benim istediğimi yaparım yani
    Bu da çok yanlış.

Apartman sakinleri oy birliği ile imza toplayıp ortak dileçe ile mahkemeye başvurup ev sahibini dahi apartmandan attırabilirler.Bilmeyen öğrensin.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - ilk alınan karar her şeyi bağlarmış. demek ki o kararı araştır.
    ben de bazı sitelerdeki yöneticilerimle ters düştüm motosiklet yüzünden.

genelde ütüne yürüyünce, dövünce vs susuyorlar.

eğer ki yine demahkemeye vereceklerse versinler. dava sürdüğü müddetçe son karar alınmış olamaz.

bu arada, hayvansever derneklere danışmanda fayda olabilir. nticede halihazırda ernek avukatları yardımcı olabiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 ----------

böyle düşünmen bence şunun için yanlış :

-apartmanda oturduğu halde odun sobası için odun kıran.
    -havanda bahrat döven
    -düğün, nişan,tören yapan ( ev ikametgahtır. tören salonu değildir)
    -evine hububat sklayan ( ev kiler değildir, haşarat ve fareler musallat olabilir )

daha çoğaltılabilir.

yani, apartman dairesini hala müstakil olarak kullanmaya çalışanlar varken bunlar haklı, evinde sadık ve çıkarsız bir dost bulunduran kişi suçlu.
    yok yaaa...

ben olsam ( benzerlerini yaptığım olmuştur )

- eğe bana dava açılırsa, karşı dava olarak yukarıda saydıklarımı gizli noter getirtip hepsini tek tek tasdikletirdim.
    -evinde kuş bile besleyen olursa klarşı dava açardım.
    -çocuk sesi vs varsa yine noter tarafından aşırı ses ölçümü yaptırtarak kayda geçirtirdim.
    - oy birliği ile alınması şart olan apartman ararlarını ( bu öyle bir şarttır ki; herhngi bir imari değişiklik, boya, ampül otomatı, asansör vs hemen her türlüyapılacak işlem için o kat maliki ( kiracı ise kiracı) imza vermedikçe hiçbirini yapamazlar. yapsalar dahi ücret ödemezsin. hatta dava açıp yapılanları geri yıktırabilir, söktürebiirsin.
    ben motosikletim için yapmya çalıştığım her şeyde karşı çıktıkları için şimdi bunu yapıyorum.
    otoparka kapı yaptıramıyorlar.
    kapıya motor taktıramıyorar.
    merkezi anten taktıramıyorlar
    dış kaplamayı ( amntolama yapılamıyor)
    kamelya yapılamıyor
    ek duvar yapılamadığı içinde, belediye yola dahil edip 60metre x 2 metrelik site alanına el koydu
    koyun dahi getirip bağlarlarsa noter getirtip dava açacağımı da biliyorlar
    hiçbir arıza ve bakıma, apartmnan temizliğinede ücret ödemiyorum.
    aidat dahi ödemiyorum.

bunları zaten yapmadan önceki son toplantıda söyleyip bilg verdim. ciddiye almamışlardı ama söyledikten hemen sonra büyük bir kamyon kapalı kasa konteynırı da sitenin önüne alıp koydum. yol belediyeye geçtiği için de bir şey yapamadılar. en fazla 60 tl ceza

şu anda, benden imza almadan daha önce yapılmış olan çatıdaki yalıtımı ve küçük kilercikleri yıktıracağımı bildiklerinden hiçkimse bana karışmıyor.

sen de iyi bir avukata danış.
    herhangi bir açık yakalamaya çalış.
    bak bakalım o halde, el mi yaman bey mi yaman.

ve en son toplantıda ve her fırsatta belittiğim gibi;
    bana, sat şu daireyi de senden kurtulalım demişlerdi.
    ben de, satarsam gazetede ilanla arayıp kadın satıcısına yahut en pis işle uğraşan ya da en az 8-10 çocuklu, çok eşli bir aileye samazsam şerefsizim dedim.

yapacağımı da biliyorlar. yapmazsam şerefsizim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

geçmiş dönemdeki site sorunlarına getridiğim bir çözüm de şu olmuştu :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...iri-bizde.html

( motosiklet sesi karşısındaki araba sesi konusu ayrı bir olaydır. tam çözüm sağlamıştı. sen de köpek sesine karşılık çocuk sesi kozunu kullan )
    Birader, var ya, sana çatanın vay haline... Kamyon altında kalmayı tercih ederim
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    dostum haklı olabilirsin belki,yasal olarak da haklısındır ama toplum içinde köpek iyi bir fikir değil hem komşularına hem hayvana yazık.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu şekilde dikey ortak hayatlarda bu tür sorunların olması normaldir.
    zira siz her ne kadar hayvan sevgisi ile yaklaşsanızda çoğu insanın bundan pek haberi yok.

kanuni tarafını bilmem zira artıkın kanuna ne itibarım ne de güvenim var.
    etik olarak bakarsanız komşumu rahatsız edici davranışlardan kaçınırım lakin komlumdan da bunu beklerim.

eğer hayvana olması gerektiği gibi bakarsanız sorun olmaz ama bu düşüncedeki insanları aynı dikeyde bulmak zor.

tavsiyem dik gitmeyin.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu da çok yanlış.

Apartman sakinleri oy birliği ile imza toplayıp ortak dileçe ile mahkemeye başvurup ev sahibini dahi apartmandan attırabilirler.Bilmeyen öğrensin.
    Yavaş attırsınlar. Çok çok ekstrem durumlarda bu durum geçerlidir. (randevu evi işletilmesi vs gibi) Artı bilir kişi raporları olması gerekir. Ayrıca attıramazlar, ev sahibinin evini apartman olarak satın alabilirler mahkeme kararı ile. O ev de apartmanın ortak malı haline gelir. Ha sonrasında adamı çıkarırlar evden ancak parasını da ödemek zorundadırlar. Kanunları iyi inceleyin.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu da çok yanlış.

kimi evden atıyorlar hele bi denesinler ne demek oluyor evde hayvan besleyen birisini evden atmak atan kimseyi görmedim daha bende herkez gibi hapise girenlere kızıyorum şu kocaman dünyada neyi paylaşamıyorsun diye ama insanlar boşuna katil olmuyor kimse kimsenin evine karışamaz kanunsuz ve ahlak dışı bir iş yapmıyorsa adamın bir yerini keserler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

İmkanın varsa müstakil ev al,Bu aslan müstakil evin aslanı olsun...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben apartmanda şu yapılır bu yapılmaz demiyorum , sadece imaj için bir canlının satın alınmasına ve hayatının bir dairede geçmeye mahkum edilmesine karşıyım, Komşumun oğlu da evde rotwailer besliyor ama onun iphone 4 ten daha farklı bir anlamı yok o köpeğin ..bilmem anlatabildim mi ?

Ayrıca komşularınızla kurduğunuz medeni ilişki de hayret edilecek cinsten...sizin zaten hukuk bilmediğiniz ortada ama komşularınızın da haktan hukuktan haberleri yok demek ki ...öyle canım istemedi imzalamıyorum, yaptırdıklarınızı da yıktırıyorum ben diye bir şey yoktur kat mülkiyeti kanununda... orada işi bilen bir yönetici olsa dairenizi bile elinizden alır..
    - komşunun oğluyla kıyasladığın kişiyi gerçekten kıyaslayacak kadar tanıyor musun?
    - apartmanımdakilerin hepsinin hukuktan haberi var. işte bu yüzden itiraz edemiyorlar
    -ben çok şükür 3-4 kat malikiyim ama şu kahramanmaraşta gördüğüm ve çektiğim sıkınıyı be istanbul,, ne ankara, ne mersin'de( o manyak yönetici hariç ) hiç yaşamadım. inşallah bundan sonra da yaşamam da. ancak, burada yaşadığım yerdeki sorun aslında biraz politik
    -canım istemedi imzalamam demiyorum ki, ikna edin diyorum. benim isteğimin olumsuz sonuçlanmasının sebebi ile, kendi isteklerinin olumlu sonuçlanması için sebep soruyorum.
    -benim elimden dairemi alabilmeleri için sevgili Atahualpa açıklama yapmış.

bakın, ben istekte bulunmadan önce sitemiz Forumdaşlarımızdan Savaşkayan ile ve bazı apartman işletme bürolarına danıştım. günlerce internette araştırdım.
    imari değişikliklerde oy çokluğu değil, oy birliği gerekmektedir.
    projede olamayan hiç bir şeyi, oy birliği ile ortak karar amadan ve apartma defterine imzalatmadan değiştiremezler. benim damdaki bölmelere ihtiyacım da yok, otoparka da, otopark kapı motoruna da onların motosikletimi koyacak yere gerek olamadığını (arka otopark genişliği 80metre x 7 metre ), bunun sebebi ise 30-40 bin tl lik arabaları açıktaymış da benim 10-15 bin tl lik kıçı kırık motorumu mu muhafaza edecekmişim . toplantılar boyu konuşuldu, tartışıldı ve elinde kitapla gezen bir babayiğit "yapabiliyorsan yap, ben buradayım dedi"

sonuç; malum

size, yapılmış ve oy birliği ile karar alınmamış bir otoparkın bile yıkılabileceğidir. bunun gibi onlarca mahkeme kararı internette mevcut. araştırınız.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=25896

T.C.
    YARGITAY
    5. Hukuk Dairesi
    Esas : 1985/3631
    Karar : 1986/3556
    Tarih : 19.03.1986
    ÖZET : Kat mülkiyetine geçilmiş bir apartmanda kat maliki ve yönetici olan davalının ana yapının ortak yerlerinden olan bahçenin belli bir kesimini bütün maliklerin rızasını almadan ve projesine aykırı şekilde otopark haline getirmesinin reddine karar verilmesi doğru bulunmuştur.
    (634 sayılı KMK. m. 4)
    KARAR METNİ :
    Taraflar arasındaki 634 s. Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca ortak yere yapılan elatmanın önlenmesi ve eski hale getirilmesi davasından dolayı yapılan yargılama sonunda davanın kısmen kabulüne dair verilen yukarda tarih ve sayıları yazılı hükmün Yargıtay’ca tetkiki davalı vekili yönünden süresinde verilen dilekçe ile istenilmiş olmakla dosyadaki belgeler okunarak iş anlaşıldıktan sonra gereği görüşülüp düşünüldü:
    KARAR : Kat mülkiyetine geçilmiş bir apartmanda, kat maliki ve yönetici olan davalının ana yapının ortak yerlerinden olan bahçenin belli bir kesimini bütün maliklerin rızasını almadan ve projesine aykırı şekilde betonlaştırarak oto park haline getirdiği bilirkişi raporuyla saptandığından, mahkemece bahçenin projesindeki duruma getirilmesine ve bunun için de davalıya 10 tarih süre tanınmasına karar verilmesi doğru bulunmuştur.
    Davalının temyiz itirazları yerinde olmadığından usul ve kanuna uygun görülen hükmün ONANMASINA, 19.3.1986 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.
    Kaynak : Corpus

T.C.
    YARGITAY
    5. Hukuk Dairesi
    Esas : 1987/19146
    Karar : 1987/556
    Tarih : 02.02.1987
    ÖZET : KMK 19. md.ye göre pay ve paydaş çoğunluğu olmadan hidrofor konulmasına ait karar geçersizdir.
    (634 sayılı KMK. m. 4)
    KARAR METNİ :
    Taraflar arasındaki 634 s. Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca projeye aykırı olarak yapılan eklentilerin yıkılarak eski hale getirilmesi davasından dolayı yapılan yargılama sonunda; davanın kabulüne dair verilen yukarda tarih ve sayıları yazılı hükmün Yargıtay'ca tetkiki davalılardan Necati Çetin vekili yönünden süresinde verilen dilekçe ile istenilmiş olmakla dosyadaki belgeler okunup, iş anlaşıldıktan sonra gereği görüşülüp düşünüldü:
    KARAR : Kat mülkiyetine geçilmiş bir apartmanda kat maliki olan davalıların bütün kat maliklerinin rızasını almadan, kendi daireleri için kalorifer kazan dairesinin bulunduğu ortak alan içine özel bir su deposu ile hidrofor motoru yerleştirdiği ve bahçedeki iki ağacı kestikleri ileri sürülerek bu ekleme tesisin kaldırılması ve ağaç bedellerinin tazmini, 3 no.lu daire maliki olan davacı tarafından dava edilmiştir. Davalılar, bunları kat malikleri kurulu kararına dayanılarak yaptıklarını ileri sürmüşlerdir. İncelenen kurul kararında bahçedeki ağaçların yalnızca budanmalarının kararlaştırılmasına karşın, davalıların bu iki ağacı kökünden kestiği ve davacının payına düşen değerinin 621 TL. olduğu bilirkişi raporu ile saptandığından davaların kurul kararına aykırı davranmaları sebebiyle ağaç bedeli olarak 621 liranın kendilerinden alınmasına hükmolunması doğru bulunmuştur.
    Hidrofor tesisine gelince; mahkemece 634 s. Kanunun 19. maddesine göre bu konuda kat maliklerinin tümünün oybirliğiyle karar vermesi gerektiği, oysa böyle bir kararın bulunmadığını gerekçe göstererek bu tesislerin kaldırılmasına ve bunun içerisinde davalılara 10 günlük süre tanınmasına hükmetmiştir. Her ne kadar böyle bir tesisin yapılabilmesi için kanunun 42. maddesinde yazılı pay ve paydaş çoğunluğuna dayalı bir karar yeterli ise de incelenen kat malikleri kurulu kararında bu oyçokluğunun da saptanmadığı anlaşıldığından sonuç olarak tesislerin kaldırılmasına ait hükümde de tutarsızlık görülmemiştir. SONUÇ : Davalılardan Necati Çetin’in temyiz itirazları yerinde olmadığından Usul ve Kanuna uygun olan hükmün ONANMASINA, 2.2.1987 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.
    Kaynak : Corpus
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayvan sevdiği için karga besleyen , ya da çoban köpeği besleyen birini görmedim...Nedense boyle imaja uygun, huskyler , dobermanlar, alman kurtları, ya da kucakta gezdirmeye uygun bir aksesuar olarak kanişler vs. hayvan sevgisine maruz kalıyorlar.

Apartmanda ne işi var bu zavallı hayvanın...
    Size bir şey diyemiyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - ilk alınan karar her şeyi bağlarmış. demek ki o kararı araştır.
    ben de bazı sitelerdeki yöneticilerimle ters düştüm motosiklet yüzünden.

genelde ütüne yürüyünce, dövünce vs susuyorlar.

eğer ki yine demahkemeye vereceklerse versinler. dava sürdüğü müddetçe son karar alınmış olamaz.

bu arada, hayvansever derneklere danışmanda fayda olabilir. nticede halihazırda ernek avukatları yardımcı olabiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 ----------

böyle düşünmen bence şunun için yanlış :

-apartmanda oturduğu halde odun sobası için odun kıran.
    -havanda bahrat döven
    -düğün, nişan,tören yapan ( ev ikametgahtır. tören salonu değildir)
    -evine hububat sklayan ( ev kiler değildir, haşarat ve fareler musallat olabilir )

daha çoğaltılabilir.

yani, apartman dairesini hala müstakil olarak kullanmaya çalışanlar varken bunlar haklı, evinde sadık ve çıkarsız bir dost bulunduran kişi suçlu.
    yok yaaa...

ben olsam ( benzerlerini yaptığım olmuştur )

- eğe bana dava açılırsa, karşı dava olarak yukarıda saydıklarımı gizli noter getirtip hepsini tek tek tasdikletirdim.
    -evinde kuş bile besleyen olursa klarşı dava açardım.
    -çocuk sesi vs varsa yine noter tarafından aşırı ses ölçümü yaptırtarak kayda geçirtirdim.
    - oy birliği ile alınması şart olan apartman ararlarını ( bu öyle bir şarttır ki; herhngi bir imari değişiklik, boya, ampül otomatı, asansör vs hemen her türlüyapılacak işlem için o kat maliki ( kiracı ise kiracı) imza vermedikçe hiçbirini yapamazlar. yapsalar dahi ücret ödemezsin. hatta dava açıp yapılanları geri yıktırabilir, söktürebiirsin.
    ben motosikletim için yapmya çalıştığım her şeyde karşı çıktıkları için şimdi bunu yapıyorum.
    otoparka kapı yaptıramıyorlar.
    kapıya motor taktıramıyorar.
    merkezi anten taktıramıyorlar
    dış kaplamayı ( amntolama yapılamıyor)
    kamelya yapılamıyor
    ek duvar yapılamadığı içinde, belediye yola dahil edip 60metre x 2 metrelik site alanına el koydu
    koyun dahi getirip bağlarlarsa noter getirtip dava açacağımı da biliyorlar
    hiçbir arıza ve bakıma, apartmnan temizliğinede ücret ödemiyorum.
    aidat dahi ödemiyorum.

bunları zaten yapmadan önceki son toplantıda söyleyip bilg verdim. ciddiye almamışlardı ama söyledikten hemen sonra büyük bir kamyon kapalı kasa konteynırı da sitenin önüne alıp koydum. yol belediyeye geçtiği için de bir şey yapamadılar. en fazla 60 tl ceza

şu anda, benden imza almadan daha önce yapılmış olan çatıdaki yalıtımı ve küçük kilercikleri yıktıracağımı bildiklerinden hiçkimse bana karışmıyor.

sen de iyi bir avukata danış.
    herhangi bir açık yakalamaya çalış.
    bak bakalım o halde, el mi yaman bey mi yaman.

ve en son toplantıda ve her fırsatta belittiğim gibi;
    bana, sat şu daireyi de senden kurtulalım demişlerdi.
    ben de, satarsam gazetede ilanla arayıp kadın satıcısına yahut en pis işle uğraşan ya da en az 8-10 çocuklu, çok eşli bir aileye samazsam şerefsizim dedim.

yapacağımı da biliyorlar. yapmazsam şerefsizim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

geçmiş dönemdeki site sorunlarına getridiğim bir çözüm de şu olmuştu :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...iri-bizde.html

( motosiklet sesi karşısındaki araba sesi konusu ayrı bir olaydır. tam çözüm sağlamıştı. sen de köpek sesine karşılık çocuk sesi kozunu kullan )
    Ama gerçekten hakkediyorlar böyle insanlara böyle karşılık verebilir keşke sizin gibi olabilsen yavaş yavaş açıkları topluyorum özellikle kullanıma kapatılan asansörün kullanılması gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu siteyi bir inceleyiver
    yardım istediğinde gereken yollarda sana gösterilecektir
    gereken birsürü dilekçe örneklerine ulaşabilirsin
    telefonla bilgi alabilirsin

http://www.haytap.org/
    Teşekkür ederim ayrıntılı bir biçimde inceliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha ben olsam o yünetici yi adam akıllı döverim sanki sitede herşey düzgün de sadece bu güzel varlık mı batıyor ona böyle adamları hepsini toplayıp yakacan kim ne derse desin adam doğru dürüst bakımını yapıyorsa aşı sı falan varsa kimse birşey diyemez bu hayvan kimseyi ısırmadıysa bence kimse karışamaz karıştırmam ev benim istediğimi yaparım yani
    Sizlerin sayesinde artık açtım gözümü benden çekecekleri var.
    Üstelik bu olay tek bir kişinin şikayeti yuzunden oldu diğer herkez köpeğime ne olduğunu soruyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:54 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apartuman koridorlarında kopeknen karşılaşmak hoşuma gitmez şahsen.
    Oda sizle karşılaşmak istemez emin olun..
    insanların hareketlerinden hal ve davranışlarından niyetlerini çok iyi anlıyabiliyorlar bizzat tanık oluyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde dikey ortak hayatlarda bu tür sorunların olması normaldir.
    zira siz her ne kadar hayvan sevgisi ile yaklaşsanızda çoğu insanın bundan pek haberi yok.

kanuni tarafını bilmem zira artıkın kanuna ne itibarım ne de güvenim var.
    etik olarak bakarsanız komşumu rahatsız edici davranışlardan kaçınırım lakin komlumdan da bunu beklerim.

eğer hayvana olması gerektiği gibi bakarsanız sorun olmaz ama bu düşüncedeki insanları aynı dikeyde bulmak zor.

tavsiyem dik gitmeyin.
    apartmanda olduğunu bile anlamıyanlar var
    çocuklarla arası iyi sadece çocuk gördüğünde gidip oyun oynamak istemesi çevre sakinleri tarafından yanlış anlaşıyorlar
    (daha doğrusu bu şerefsizler evde sıkılıyor çatçak yer arıyor)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kurcala bk, daha neler çıkar
    özellikle karar defterini iste. her birey istediği anda o defteri incelem hakkına sahiptir.
    ama dikkat et, sonra senin de içinde yanacağın ararları karıştırma
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)