Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bilgisayar yükseltme hakkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Ben bilgisayarın sadece oyun için olduğunu düşünmüyorum ayrıca öyle bile olsa çocuklara çok şey verdiğini düşünüyorum. Ben commodore64 döneminden beri takip ediyorum bilgisayar dünyasını (arada sırada sıcak satışta yapıyorum). Eskiden olsa ders çalışmak hayal derdim ama şimdilerde piyasada bol miktarda derslerle ilgili ve eğitim amaçlı birçok progamlar var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar anakartın kitapçığında marka adı yazmıyor sadece U8668 Pro yazıyor altındada 50- U8668P-M-E1 yazıyor hem sdram hemde ddram slot var
    mainbord features tede
    ram için
    200MHz,266Mhz DDR SDRAM yada PC100,PC133 SDRAM yazıyor
    64,128,256 ve 512 Mb teknolojies for x8 and 16 devices yazıyor
    şu anki Ram 133 >Mhz 256 mb sdram
    ekran kartım nvidia gforce fx5200 128 mb
    sawat-4 sniper elite half life2 far cry gibi oyunları oynadım gayet iyiydi ama düşük ayarlarda oynadım ama bf2 quake4 oynayamıyor.
    benim derdim mümkün olduğunca oyun oynamak ama yeni bir kasa toplayamayacağım için ram ve ekran kartı değişikliği yapabileceğim bu anakartın ve işlemcinin desteklediği mümkün olan en yüksek ve en verimli sistem ne olur bunu öğrenmek istiyorum.
    anladığım kadarıyla benim anakart 333 veya 400 mhz ddramı desteklemiyor.
    512 mb ddram yerine 512 mb sdram alsam 256 yla beraber 768 mb elde edermiyim
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    teferruata gerek yok 512 + 400 her şekilde çalışır(desteklemez ama 266 en ufak degeri görür) ucuz yollu olsun diye fazla o makinayı kasma
    çak bir 512 ram birde ati 256 mb bi ekran kartı seni birazdaha götürsün yani
    anakartın biostar marka birde bios güncelle fantezi olsun
    al sana sitesi herşeyi yazar orda ama o saydıgın oyunları oynarmı bilmem hiç denemedim baya iyi oyunlar grafik açısından hızlı makina isteyebilir
    http://www.biostar.com.tw/products/m...hp3?socket=478

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arkadaşlar öncelikle bir ekran kartının raminin büyüklüğü iyi performans verir manasına gelmez.
    ekran kartlarında 3 ana unsur vardır performans belirleyen, bunlara bakacaksız:
    1- gpu yani grafik işlemci.
    2- bellek arayüzü (64, 128, 256 bit olayı; nekadar yüksek ise okadar iyi) ve frekansı (enson gddr3 modüllerle 1550mhz civarına çıkılmış durumda)
    3- pixel pipeline ve vertex pipeline miktarı.

arkadaşın işini görecek en uygun bileşenler 512mb ddr ram(70 ytl) ve de ekran kartı olarak leadtek 6200 td (140 ytl fakat bulması zor bir kart)dir. elindeki sd rami de 40 ytl ye elden çıkarabilir.

ilginç bir durum motosiklet forumunda bilgisayar muhabbeti yapıyoruz

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    256lık ati 9550 al
    2.el piyasası varsa orlarda işlemcini ver 512k lık bir işlemci al bi nebze kurtarır
    bide 256 ram ekle
    bende notebook vardı most wanted oynuyordu cel 1.8
    16lık gforce ile

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bir de şu geyik vardır. sana bilgisayar alacağız ama nasılsa eskiyecek. biraz daha bekleyelim, daha iyisini alırız. bu yalanla sonsuza kadar ertelenebilir bilgisayar alımı. hergün yeni birşey çıkıyor yani
    May the Force be with McLaren Mercedes

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bence iyi bir ram ve ekran kartı işini fazlasıyla görecektir..
    CBR 600F Honda,

by_screem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BURGMAN400 gsxr 600
    pentium almayın ya performansları çok düşüyo zaten ilk ofis işlemcisi olarak çıkartıldı sonra da milllete sattılar... eğer oyun için bi işlemci istiosan ki istemiorum dedin amd2500+ weya çok ii bişi istiosan 3200+ bunnardan daha ii performans alabilecein işlemci yok...

gelelim ati 9550 ye geforce fx5200 ile hemen hemen aynı hatta fx5200 lerin performansları düşmüyo 9550ye ati çalışanları hayal kırıklıı olarak bakıyo...

ram de ise bi 512ddr işini görür

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı by_screem adlı üyeden alıntı
    eğer oyun için bi işlemci istiosan ki istemiorum dedin amd2500+ weya çok ii bişi istiosan 3200+ bunnardan daha ii performans alabilecein işlemci yok...
    amd 3200+'den daha güçlüsü var tabii ki. amd fx 4000+ çift işlemci. tabii fiyat performans oranına bakarsan senin dediğin doğru, ama bundan daha iyisi yok demek yanlış.
    ram'de 512 idare eder ama en iyisi 1024 şu an.
    grafik kartı için ise fx6600gt ayarında birşey al. sen 9600xt kullanabilirsin mesela, fiyatları da iyice düştü bu kartların.
    ama sonuçta o işlemci dururken bu güncellemelerle kazanacağın performans sınırlı olacaktır. bir süre düşük ayarlarda idare et, para biriktir, sonra baştan sona yenileme yap. ben öyle yaptım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    En iyisi para biriktirip o an için 1000$ eden bir makine toplamak, 5 yıl sonra onu 200$ civarına (bir bilgisayar yılda yaklaşık %25 değer kaybediyor) komple bilgisayar olarak satıp yeni bir makine daha toplamak.

halukbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CR250R 62hp lik canavar
    arkadasım bence bilgisayarına başta bi overclock yap böylece işlemci performansın %20 ile %30 arasında artar. ekran kartı alırkende çekirdek hızına dikkat et 6600gt alabilirsin 128 olmasına rağmen çekirdek hızı iyi. illa 250 diyorsan 9550ge al sana yeter ama en fazla 2 sene daha zaten sonra işlemcin tarih olcak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler