Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz olsanız ne yapardınız..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Arkadaşlar çok kötü bir ikilem içinde kaldık, bir haftadır gözümüze uyku girmiyor. o yüzden sizlere danışmak istedim.

Eşime yurtdışından güzel bir eğitim bursu çıktı. İtalya ve Fransa da 1,5 yıl süre ile Padova ve Sorbonne üniversitelerinde yüksek lisans yapabilecek. Tüm masrafları ve aylık masrafları üniversitelere ait olacak.

İkimizde çalışıyoruz , çocuğumuz yok.. Benim işimden ayrılmam mümkün değil. Yani gideyim bende 1,5 sene oralarda gezeyim gelir devam ederim, deme şansım yok. Eşim işinde ayrılıp gidecek.

Şu an o da bende ne yapacağımızı şaşırdık,

başvururken çıkmaz diye düşünmüştü seçilince şok olduk..Eşimin eğitimi için mükemmel bir fırsat, ama az buz değil bir buçuk sene ayrı kalacağız. Arada gel git tatil bayram filan olur tabi ama , sonuçta ayrısın işte.

Bu hafta karar için son haftası cevap vermesi gerekiyor cumaya kadar... Ne git demeye içim elveriyor ne kal demeye....o da kararı bana bıraktı...

geceleri uyuyamıyorum 10 gündür...Siz olsanız ne yaparsınız kalbinizi mi dinlersiniz aklınızı mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten faydası olacaksa 1,5 yıl göze alınabilir bir süre. Çocuk da yokmuş...
    Dediğim gibi, döndüğünde elle tutulur bir faydası olacaksa.
    112ciyiz

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    branşını bilmem ama bitirdiğinde işe yarayacaksa kendini iyi hissedecekse gitmeli ,
    ne de olsa bizler askerdeyken de onlarda bizi bekliyor ancak ilerde eşiniz sizden çok gelir elde edecek sorunsalını yaşayacaksanız göndermemelisiniz.

TR şartlarında diploması ile işe girenlerin oranı ile eğitimini aldığı konu üzerine çalışanların oranıda karar vermekte işe yarayabilir.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bir işe başlamak o işi bitirmenin yarısıdır derler ya, o bursa başvurmak da öyle birşeydi işte
    Başvuru aşamasında planlanması gereken şeyleri gözardı ederek iyi yapmamışsınız.

Valla ben işin başka boyutu ile yaklaşacağım olaya. Ömrün boyunca "bak senin yüzünden gitmedim, kariyerimde gelişemedim" laflarını duymak istemiyorsan, göndereceksin
    1,5 sene kısa süredir, çabuk geçer merak etme.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Teşekkürler tavsiyeler için;

Okuyup okuyup bir karara ulaşmaya çalışıyorum. Sağolun...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İmkanın işini bırakabilecek bir seviyede ise sende git..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    İmkanın işini bırakabilecek bir seviyede ise sende git..
    Öyle bir imkan olsa düşünmeyeceğim zaten....

Aslında amerika ya da ingiltere ye başvuru yapmıştı orası çıksa idi beraber gidecektik.

Ama italya ve fransanın bana katkısı olmadığı gibi 1,5 sene ara vermek bana faydadan çok zarar verir.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evliliğiniz yeniyse ki çocuk olmadığına göre öyle olması kuvvetle muhtemel 1.5 sene gibi uzun bi süre ayrı kalmak hele ki farklı ülkelerde olmak büyük risk.
    ben bunu farklı ülkelerde değil farklı şehirlerde yaşayarak tecrübe ettim ve sonuçta şu an bekarım
    hiç bir şekilde tavsiye etmem. eğitim, iş kariyer vs. ne olacaksa siz yanyana iken olsun.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah yardımcınız olsun, zor karar, nasıl ayrı kalınır...
    Ninja

Motosikleti
    Tvs Apache
    Hayat sürekli hedefler koyup onlara ulaşmaktan ibaret değil bence. Düzenli bir yaşamınız varsa gelir durumunuz iyiyse bu ayrılığın bir anlamı yok. Ikinizde çalışıyormuşsunuz.

Ben olsam yollamam diyemezdim tabiki. Ama AYRI KALMAK istemiyorum diye söyleyip tercihi eşime bırakırdım. Sonuçta bu şans kendisine gülmüş senin karar vericek olman ne derece doğru? kendisi karar vermeli. Sende kendisinden uzakta kalmak istemediğini söylemelisin.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayat o kadar kısa ki.. Kesinlikle ayrı kalmayın. Her dakikanızı birlikte geçirin. Benim aşkım askerde. Daha 1 senemiz var. Elimizde imkanlar olsaydı asla ayrılmazdık. Emin olun ayrılık çok zor. Kesinlikle bırakmayın karınızı... Benim düşüncem..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ikinizde çalışıyorsanız ve mutluysanız bence maddi yönden ve kariyer olarak fazlasını aramamalı insan bazen düşündüklerini ve hayallerini gerçekleştirmek için çaba gösterir ve başarır ama bunlar sanıldığı gibi insana bazen mutsuzluk verebilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    xciting250i
    bence de ayrı kalmayın aynı yuksek lisansı Türkiye'de de yapabilir.Öyle bir seçenek varsa onu da değerlendirin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    dışarıda o eğitimi alınca türkiyede sıçrama yapacaksa ( bugün üniv mezunu ile lise mezunu arasında memuriyette 20-30 tl fark var ) ve bu sıçrama gerçekten bütün risklere değecekse...
    ve en önemlisi;
    gidince, "keşk kal deseydin, kal demeni bekledim"
    kalınca "senin için hayatımın fırsatını teptim"

DENMEYECEKSE ( ama bana hep dediler )

esasen ona sor, gerçekten istediği nedir diye.
    o da sana fikrini sorduğunda, " KÖRÜN DEĞNEĞİ YANDA GEREK" dersin.

ama tüm bunları gerçekten birbirinizi seviyorsanız yapın. yoksa, çocuk için vakit kaybetmeyin. her şey yerine konabilyor ama kaybedilmiş zaman için çare yok
    ( YEĞEN )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinizde böyle bir fırsat varken elinizle itmeyin.

Ben oyumu gidin olarak kullanıyorum.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Aynı durumu, abim yaşadı eşi ile bundan 10-15 sene kadar evvel. Şirketler arası hukuk eğitimi için amerika ya gitmesi gerekmişti eşinin 2 yıl süre ile. 2 yıl geçti döndü halen mutlu mesut bir hayatları var.

Ne olursa olsun, eşinin kariyerinde çok önemli bir basamak bu. Padova hadi bir derece de Sorbonne da yüksek lisans tepilmemesi gereken bir fırsat. Senin de eşin de olsa bunu engellemeye hakkın yok diye düşünüyorum. Şunu da unutma, eşin ile birlikte gidilmemesi yönünde karar verseniz bile, yıllar sonra bir problemde bu karşına hep çıkacaktır. Zaten sen engelledin benim gitmemi şeklinde. İnsan oğlu çiğ süt emmiştir. Bu tarz şeyler hep kullanır tartışmalarda. Bırak gitsin, sağlam bir ilişkiniz varsa ve birbirinize güveniyorsanız sorun çıkmadan geçer o 1.5 sene. O tatillerinde gelir, sen yıllık izninde yanına gidersin nasıl geçtiğini anlamazsınız bile.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    gözden uzak olan gönüldende uzak olur.
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    kararı eşinize bırakın derim. sonuçta sevfili yürekçenin dedigi gibi gitme dediginde de git dedigindede bunu yüzünüze vurmaması için kararı eşiniz versin.

işin diger bir boyutuda gitmee degecek getirisi olacakmı. gerek ekonomik gerekse statü olarak. bunları iyi düşünmek lazım. gerçekten zor bir durum.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ben olsam yollamam ben gidemiyorsam sonucta herkez çiğ süt emmiş baglı olabilirsiniz ama ben olsam yollamam içinizi karartmıs gibi olmayayım =) kararı ona verin yada bırakın iserse gitsin eger sizi burada yalnız bırakıcak bir yürege saipse bize bise demek düşmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)