Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    çok güzel fotolar..paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık..
    mümkün olduğunca bu konuyu üstte tutalım
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ee gelişme yokmu

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    darıca hayvanat bahçesi gibi....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Gelişme var olmazmı gelişme demek ben demek

Yeni bıldırcınlarım çıktı saymadım 40-50 kadar var
    Makineye yeni bıldırcın yumurtası koydum 200 adet
    10 adet beyaz 10 adet siyah hindi civcivi aldım ( 180 tl uhhhhh )
    Birkaç sayfa önce gruk tavuğun altına ördek yumurtası koydum demiştim yarın günleri doluyor onları bekliyorum
    Takviye 12 adet anaç keklik aldım
    Babam sağolsun ben çalıştığım için yeni ufak bir kümes yapıyor 3 bölme olacak sanırım kaz , ördek ve hindiler için
    Boş kalabilirsek arkadaşla yapmaya başladığımız 3 katlı triplex bıldırcın kafesini tamamlıcaz

yani şimdilik bunlar
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelişme var olmazmı gelişme demek ben demek

Yeni bıldırcınlarım çıktı saymadım 40-50 kadar var
    Makineye yeni bıldırcın yumurtası koydum 200 adet
    10 adet beyaz 10 adet siyah hindi civcivi aldım ( 180 tl uhhhhh )
    Birkaç sayfa önce gruk tavuğun altına ördek yumurtası koydum demiştim yarın günleri doluyor onları bekliyorum
    Takviye 12 adet anaç keklik aldım
    Babam sağolsun ben çalıştığım için yeni ufak bir kümes yapıyor 3 bölme olacak sanırım kaz , ördek ve hindiler için
    Boş kalabilirsek arkadaşla yapmaya başladığımız 3 katlı triplex bıldırcın kafesini tamamlıcaz

yani şimdilik bunlar

ohh ohh süper ama foto da isterikk

champion77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    94 vespa px200 2008 cbf150
    maşallah valla helal olsun bende çok baktın bıldırcın,hindi,ördek,kaz,güvercin hatta çok küçükken babamın tavus kuşları sülünleri bile vardı şimdi yerim olsa yine bakarım. şimdi sadece akvaryum balıklarım var hayvansız olmuyor bende çok severim hayvanları insana huzur veriyor kolay gelsin resimler için sağol.

Motosikleti
    foto eklerim bir ara.

Hep iyi güzel şeyleri paylaşıyorum sitelerde forumlarda , çektiklerim, eziyetlerim olumsuz olayları paylaşmıyorum gerek yok Biraz bu konuya değiniyim.Hep güllük gülistanlık değil bu işler.

Tavuk kümesimde sene başında çıkardığım 3-4 aylık olan palazlarım nedenini bilemediğim hastalıktan bir anda gitti 10-15 kadar, kocaman olmuşlardı.
    Bir önceki bıldırcın çıkımında 40 civarı bıldırcın civcivim öldü
    Çok edinmeyi istediğim çin bıldırcını civcivlerim öldü
    Sadece 1 tane çıkarmayı başara bildiğim kalifornia bıldırcınım su kabında boğuldu
    Nemi iyi ayarlıyamadığım için 20 civarı ördek yumurtasından civciv çıkaramadım

Son aldıgım keklikler başka ilden geliyordu yolda sıcaktan hepsi ölmüş :( 380 tl zarar

Şansızlığımdan ,bahtsızlığımdanmıdır , nazardanmıdır bu sene 150-200 tl civciv çıkartmak için çeşitli türlerden yumurta aldım ya yolda kırıldı ya dölsüz çıktı yada çıkınca öldü
    vs.
    vs.
    vs.

aklıma gelenler bunlar Bunlar bu işin riski galiba.Adamın 5000 tl'lik civcivi ölmüş.Tüm bu olanlara rağmen hala seviyorum hayvnalarımı bazıları soruyor neden yapıyorsun bu işi diye cevabım şu ; iki buçuk senedir uğraşıyorum bu işlerle toplamda 500 civarı civciv çıkarmışımdır hala pazardaki satılan civcivleri alıp seviyorum görünce durup bakıyorum seyrediyorum.Birde bende yapıcam dedim mi yaparım olayı var bu huyumu sevmemeye başladım lanet olsun kafama takıldımı beynime girdimi kaçarı yok olacak bir şekilde bu işede biraz öyle başladım.Severdim hayvanları sonra dedim çeşit çeşit hayvanım olsa kimsede olmayan türler deyiş o deyiş patladı gitti ve böylece burnumuzu soktuk işe

Bu işe ufacık kutuda 2 adet bıldırcın yavrusu ile başladım şimdi ise hayvanlarım tam sayısını bilmiyorum

bunları dip not olarak verdim
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Valla supersin arkadasim, helal olsun

Motosikleti
    Bizzat babam tarafından yapımına başlanan kümes Benim babam toyota gibi adam

Tavuk altında çıkan ördeklerim şimdilik bu kadar resim çekebildim annesi pek hoşnut değildi yavrularının pozlanmasından

Son çıkan bıldırcınlarım 5 günlükler 43 taneler

Hindi civcivlerimin siyahları,beyazları daha elime geçmedi

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    süpersin işte bu ya :D
    bu arada merak ettiğim birşey var: tavuğun altında olan ördekler , tavuk onları kendi yavrusu falan mı sanıyor ? sonuçta o ördekler büyüyünce tavukta farkına varmazmı :D

Motosikleti
    Az önce facemde paylaştım bu sorunun cevabını ''Yumurtalardan ayakları perdeli , uzun gagalı , sarı şeylerin çıktığını gördü ama sorun yoktu o bir anneydi ''

Yani annelik duygusu verilmiş ona ne çıkarsa ona annelik eder.Bilmiyorum farklındamıdır benden değil bunlar diye.Ama farkında olsa bile dediğim gibi içinde çok kuvvetli annelik duygusu var elimi uzattığımda parçalaya bilecek gibi saldırıyor.Bu tüm tavuklarda böyle yavrusunu aslandan sakınır hiç kimseden korkmaz gücü yetmesede ölümüne yavrularını korur Biraz büyüyünce zaten herkes kendi yoluna onlar dereye anne diğer tavukların yanına

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    tavuğun altında ördek gördüm sanki
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    doğru gördünüz

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Artvinli hemşerim askerlik ne zaman? öksüz kalcak onca yavru nası brakcan onları yavv.. olmadı bikaçtanesi senle gelsin kardeşim askeriyede yer bol nasıl olsa.

Motosikleti
    Tam belli değil tarih yetişirse kasımda.Askerlik kesinleşirse elimden çıkarıcam hepsini bakamazlar evdekiler.Askeriyeye götürmeyi düşünüyorum birazını

Motosikleti
    Yeni resimler

Yaz yüzme kurslarına katılan ördeklerim

Beyaz hindi civcivlerim

Belkide sezonu kapatıcam makineyi son kez doldurdum

Anne ve çocukları

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    süper fotolar eline sağlık dostum

güzel bi ugraş.. gerçekten yaptıkların taktire şayan.. bende besliyordum güvercin. hindi tavuk köpek ne bulursam iatanbul eyüp de annemlerin bahçesinde..güvercini bıraktım şu an muhabbet üretim işine girdim ama beceremedik yavrular ha bire ölüyo çok ilgi istiyo..köpegi de barınaga verdik hepsine annem bakmaya çalışıyodu kolayda bakılmıyo.. şu an 9 tavuk var 4 ü yaşlı kartlaştı. birde horoz kendim büyüttüm.. istanbul gibi bi yerde organik yumurta yiyen tek kişiyimdir belkide o kuluçka makinasını bende yapmayı düşünüyodum ama bi türlü başlayamadım.. araştırmalarını tamamlamıştım.. sen artık küçük çapta bi üretici olmussun belkide haberin yok.. hobi likten çıkmış senin iş.. ticarete dökebilirsin masraflarını karşılamak epey zordur ve vakit alıcıdır.. ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama bayagı bi vaktin olması lazım.. ticaret konusunda bakımı kolay gelir seviyesi yüksek türdekileri çogaltman daha akıllıca olur.. çeşitleri fazla karıştırma derim ben.. beslicen kadar çeşit olsun yeter mesela hindi yılbaşında bi kuzu fiyatına gidiyo.. ben sana sülün hindi.keklik gibi cinsleri öneririm.. neyse tekrar kolay gelsin.. takip ediyorum seni. hadi kolay gelsin...

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    bütün sayfaları tek tek okudum ve çıkardığım sonuç şöyle ;
    "BÜYÜK İNSANSIN" (bu arada esprilerin süper)

Motosikleti
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün sayfaları tek tek okudum ve çıkardığım sonuç şöyle ;
    "BÜYÜK İNSANSIN" (bu arada esprilerin süper)
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper fotolar eline sağlık dostum
    Teşekkürler

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

Alıntı raif34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi ugraş.. gerçekten yaptıkların taktire şayan.. bende besliyordum güvercin. hindi tavuk köpek ne bulursam iatanbul eyüp de annemlerin bahçesinde..güvercini bıraktım şu an muhabbet üretim işine girdim ama beceremedik yavrular ha bire ölüyo çok ilgi istiyo..köpegi de barınaga verdik hepsine annem bakmaya çalışıyodu kolayda bakılmıyo.. şu an 9 tavuk var 4 ü yaşlı kartlaştı. birde horoz kendim büyüttüm.. istanbul gibi bi yerde organik yumurta yiyen tek kişiyimdir belkide o kuluçka makinasını bende yapmayı düşünüyodum ama bi türlü başlayamadım.. araştırmalarını tamamlamıştım.. sen artık küçük çapta bi üretici olmussun belkide haberin yok.. hobi likten çıkmış senin iş.. ticarete dökebilirsin masraflarını karşılamak epey zordur ve vakit alıcıdır.. ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama bayagı bi vaktin olması lazım.. ticaret konusunda bakımı kolay gelir seviyesi yüksek türdekileri çogaltman daha akıllıca olur.. çeşitleri fazla karıştırma derim ben.. beslicen kadar çeşit olsun yeter mesela hindi yılbaşında bi kuzu fiyatına gidiyo.. ben sana sülün hindi.keklik gibi cinsleri öneririm.. neyse tekrar kolay gelsin.. takip ediyorum seni. hadi kolay gelsin...
    Yorumun için teşekkürler tespitlerin yerinde aşırı derecede ilgi zaman ve bütçe istiyor.Ticaret işine gelince zaman ne gösterir bilmiyorum ama eğer yaparsam dediğiniz gibi 5-6 tür üreticem onlar üzerinde yoğunlaşcam daha iyi kümesler ve makineler ile çalışıcam.Kaz-Hindi-Sülün-Keklik-Bıldırcın-Ördek bu 6 türün ticaretini yapmak isterim.Tavuk çeşitlerine girmem.Bakalım artık kısmet

Bir dip not vereyim keklik,sülün gibi yabanı av hayvanlarının bakılıp,alınıp,satılması yasal değil yani her işteki gibi devlet diyo yapıcaksan üreticeksen belgen olacak vergi vericeksin.Ama benim gibi hobici tarzı az sayılarda uğraşanların neredeyse tamamı belgesiz yapıyor Yetkililer bu biliyolar ama kimse bişey demiyor sadece yasalarda var.Hani yetkili gelse bu sülünlerin kekliklerin faturası nerde dese yok desen alıp gitme yetkisini sahip.Benim gibi az sayıda bakan bir yerden çiftliklerden falan fatura elde edip bu sorunada çözüm buluyor

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

Şuandaki mevcut hayvan sayım

2 Sülün
    3 Kaz
    7 Keklik
    8 Ördek
    10 Civciv
    15 Hindi
    25 Tavuk
    55 Bıldırcın

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)