Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden Böyleyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Az önce topiclerde okuduğum ve şu anda düşündüğüm bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Arkadaşların bahsettiği gibi ; olmayan olayları senaryo yapıp film çeken Amerikalılar var da. Senaryosu hazır olan Türkler neden film çekmiyor??
    Yaw bu iş bizim turizm e de katkı sağlamaz mı?

Şu yaşıma kadar sadece çizgi film olarak seyrettiğim ;
    Çanakkale savunması neden 3 saatlik bir film haline dönüştürülmüyor??

Ülkemizde son derece ciddi ve tecrübeli film firmaları var. Şu anda hazırda bulunan Türk Ordusu da en büyük oyuncu...

Neden bekliyoruz?Neyi bekliyoruz?

Daha önce çekilen filmler bence son derece saçmaydı.Gerçeği yansıtmıyordu...
    Aramızda prodüksiyondan anlayan arkadaşlar da bilirler..Bilgisayarda yapılan silah sesiyle , gerçek silah sesinin , tonu aynı olur mu?
    Adam öyle bir film çekmiş ki , bir tip silah sesi , bütün savaşta , bütün filmde hep aynı şekilde çıkıyor.

Kalite sıfır.Oyuncu da sıfır.Tabiki değerli oyuncular da oldu ama onlar sadece , maskara oldular , görevlerini bile en iyi şekilde yapamadılar.

Yaw size en basiy örnek , boş bir alanda Sakarya meydan muharebesini Türkler nasıl canlandırıyor? Yabancılar nasıl canlandırıyor?
    Yaw adamlar çok ciddi çalışıyor.

Tabiki bizim devletimiz de son derece ilgisiz davranıyor.Siz hiç Türk Hava Kuvvetlerinde çekilmiş bir film gördünüz mü? ,
    Tabi gördünüz ama 1965 yılının filmi...siyah-beyaz (eskişehirde)

Daha sonradan başka film görüldü mü?Hayır

Peki neden ilgisiz bir milletiz.
    Vatan borcu dediğimiz maddelere bunlar da giriyor ama kimsenin haberi yok...

Yorum yapacak arkadaşlara bir örnek daha ,
    tamam film yapılmaya karar verildi.Yapılacak filme arka fon olarak
    saz koyarsak da olmaz.Nabza göre şerbet diyip , koyacaksın ERA müziğini veya EVANESENCE yi , bak o zaman nasıl ilgi artıyor...

Yani bir iş yapılacağı zaman hem ciddi - hem dikkatli - hem de çekici olması lazım.

Para her zaman gelir ama bu senaryolar unutulursa birdaha geri gelmez..

Ne desek boş , bu millet kalkınmaz , bu millet gelişmez , gider çekerler Keloğlan filmini , olmadık bir film için dünyanın parasını verip uzay üssü kurarlar...(gora)

Sonra da turizm kalkınmıyor derler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Keşke sadece turizm e yansıyacak olsa ya kardeşim.İnan ingiltere de adamlar türk filmlerine bakıp g..tleriyle gülüyorlarmış(İngiltere de baldızım olduğu için biliyorum).Hem Türkiye'nin,hem türk insanının gururunu ayaklar altına alan bir durumdur bencede.Abi adamlar kendilerini aştı artık,adamlar herşeyi yaptık, artık yapacak bişey kalmadı diye düşünüyorlar.Amerika uzay filmi çekti hasılat rekoru,adamlar gemi batırdı hasılat,adamlar oss..rdu hasılat ,sı..tı hasılat.Eeee hani türk yönetmeni,türk prodüktörü falanı filanı,adamlar truva da bizim halkımızın avcuna 20-30 lira sıkıştırıp figüranlık yaptırdı.Niye büyük bir Türk firması kalkıp adam akıllı film yapamıyor.Hava,su,arazi,figüran...hepsi mevcut güzel ülkemde

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesajlarınızın daha çok dikkate alınıp, sonuca daha çabuk ulaşabilmeniz için, lütfen KONU satırını anlamlı olarak kullanınız. Aynı mesajın birden fazla foruma atılması durumunda, yada bir mesajın forumun konusu ile ilgili olmadığı halde popüler bir foruma atılması durumunda forum yöneticileri ilgili mesajları silebilir yada uygun forumlara taşıyabilir. . Forumda açılan başlığa atılan mesajlarda başlık konusunun dışına çıkılmamalıdır. Konunun Devamında Yine Konu Dışına Çıkılıyorsa Konunun Akibeti Doğrultusunda : Konunun Kilitleniş Nedeni Açıklanarak Kilitlenecek yada Silinecek! Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Konu dışı yazışmalarınızı forumun özel mesaj özelliğni kullanarak yapabilirsiniz.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    önceeee, türk sineması amerikan sinemasını dize getirmiş tek sinemadır. eskiden amerikan filmleri oynayacak salon bulamazlardı (dünyada başka bir örneği yok).
    ikinci olarak, viper benim uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi dile getirdi. tarihin en muhteşem savunmalarından biri olan çanakkale savunması neden muhteşem bir prodüksiyon haline getirilmiyor. elin amerikalısı başka ülkeye yaptığı operasyon büyüklüğündeki olayları film yaparken biz niye çanakkale savaşı gibi bir şaheserden yararlanmıyoruz. bunu hasılat, kar gibi şeyler açısından düşünmüyorum ben. ama gerçekten muhteşem bir savunma örneği. ve ne yazık ki çanakkale savaşını konu edinen tek film bir avustralya yapımı: galipoli. anzaklar kadar atalarımıza saygı gösteremiyoruz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Amerikalılar çekti ya Çanakkalede bir film ama filmin adı Truva . Biz tarihimize sahip çıksaydık şu an AB ye girmek için tüm değerlerimizi satılığa çıkartmak yerine AB nin bize yaranmasını izliyor olurduk ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

brock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim millet tembel biraz, hep baskasından bekler (her konuda). kurtulus savası yıllarını anlatan bir dizi var simdi ''kırık kanatlar'' (umarım karıstırmıyorumdur). ben izlemedim ama reklamlarını gördüm iyi bir diziye benziyor. Çanakkale savasını anlatan bir belgesel vardı gecen sene vizyondaydı ''GELİBOLU'' ama oda bizim degil watercolours'un dedigi gibi avustralya yapımı. umarım yakında tarihimizi anlatan filmler yeniden cekilir. ama tarihi filmler hiç cekilmedi degil unuttunuzmu KARA MURAT, BATTALGAZİ..... Cüneyt Arkın bir sürü film cekti. ama iyi, ama kötü.. o zamanın Türk sineması o kadarını yapabiliyordu. ama simdi sinemamız gayet gelişmiş durumda, bu tarz projelere baslarlarsa altından ustalıkla kalkabilirler. hem TÜRK MİLLETİ'nin damarından girerler.

bu arada viper_1 fon müzigi olarak era, evanesence falan demişsin. bu fikrine hiç katılmıyorum, bizim tarihimizi anlatan bir filmde yabancı bir fon müzigi fikri bana cok sacma geldi. bizimde gayet iyi türkülerimiz var filmlerde damardan girecek cok iyi müziklerimiz var. ayrıca filmler için yeni besteler yapacak cok iyi müzisyenlerimiz var.
    özgür olmak istiyorsan; doganın bir parcası olmayı göze almalısaın

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    viper güzel diyorsunda kimin kapısını çalıcaz kime dert yanacaz kime güveneceğiz
    yarını belli olmayan memlekette metal ve brock kardeşime de katılıyorum
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    yıllardır hayıflandığım bir konuya değindiğin için çok teşekkürler
    ayrıca bence haçlı seferleri de çevirilmeli
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

Ahh benim , motosiklet.net kardeşlerim ; sanata önem vermediğimiz ne kadar da çok belli oluyo.Bu sanatla ilgili GUNCEL lediğim 2.topic.
    Bırakın mesaj yazmayı , fazla bakılmamış bile.

Bu öenmli değil.Hele şu topic

http://www.motosiklet.net/forum/show...hlight=filmler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler