Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

havada bayram kokusu varmı???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    şimdi bu başlığı ne alaka diyenler olabileceği gib anlayıp ahhh ah! diyenlerinde olacağına inanıyorum..tabi anlatmayı becerebilirsem..

küçüklüğümde bayram sabahları bir değişik olurdu..bayram namazından eve gelince yada bayram namazına diye evden çıkınca sanki o gün havanın kokusu bile bir başka olurdu..genelde güneşli bir hava rüzgarsız bir ortam olurdu..diğer sıradan günlere hiç benzemeyen bir güzellik sakinlik mutluluk kokardı hava..

bunları sonradan hatırlayınca anlıyor insan ..o anda farketmiyorsunuz ..ama benim gibi belli bir yaşı geçtikten sonra hatırlanınca bazen insanı duygulandırabiliyor..

günümüzde bu havayı alamadığımdan da eminim gibi geliyor..içimdeki heyecan,sevinç,çocukluk azaldığındanmıdır başka nedenlerdenmidir bilemiyorum..

aramızda eski bayram sabahlarının farklı kokusunu hatırlayan varmı acaba?? yoksa ben mi çok iyi koku alıyordum
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Hocam pendiğin kokusu sana farklı gelmesin sakın
    Ben daha gencim ama ben bile çocukluğumun bayramlarını özlüyorum, ailelerin birlikte geçirdiği o sıcak anlar, 20 m2 salonlara alabildiğince akrabanın bir araya gelip sohbet etmesini küçükken kucaklarda izlerdim.
    Gönül isterdi ki şimdi de öyle olsun, hala yapanlar vardır ama genelde bütün insanlar ekmek kazanabilmek için daha çok sarf ederek bu güzel anıları tekrar yaşamak çok zor oldu.

Evimize 40-50 milyon daha fazla girsin daha rahat edelim diye, bayram mesaisi yaparak yaşamaya çalışıyoruz.

Eski bayramlar artık hep eskide kaldı.... Geçmişte gördüğümüz insanlıklar, samimiyet, sıcaklık, dostluk cebimze kar olarak kalacak..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hala deli gibi işleri yetiştirmeye çalışıyorum, muhtemelen bayram boyunca de telefonum susmayacak. Ben koku falan almıyorum.......

Motosikleti
    GT250r evet bahsettiğin konulardan dolayı bu havayı alamıyoruz sanırım..geçim derdi ne heyecan bıraktı millette,ne de çocuklarda çocukluk...çocuğuna bayramlık alamayan babanın bayramı,bayramlık yeni giyinemeyen çocuğun bayram heyecanı mı olur ki??? ne diyelim...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Eskilerin bayram havasıyla şimdininkilerin farklı olduğu muhakkak
    Lakin eski tatları alamamak o devrin başkalığından mıydı yoksa çocuk olmanın bir getirisimiydi?
    bunu anlamanın bir yolu yok.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    yazıyı okurken bi yandanda gozumde canlanıo aynı sahneler bayram namazı donusu havanın rengi kokusu insanların o gune olan farklılıkları
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıyı okurken bi yandanda gozumde canlanıo aynı sahneler bayram namazı donusu havanın rengi kokusu insanların o gune olan farklılıkları

ahhh ah çocukluk be..hiçbişeye benzemiyor...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskilerin bayram havasıyla şimdininkilerin farklı olduğu muhakkak
    Lakin eski tatları alamamak o devrin başkalığından mıydı yoksa çocuk olmanın bir getirisimiydi?
    bunu anlamanın bir yolu yok.
    Peki ozaman biz çocuktuk diyelim onun için bize keyifli geliyor diye biliriz.Fakat büyüklerimizde heycanlı ve sevinçliydiler,akraba ziyareti olurdu,bayram o akraba senin bu akraba benim diyerek geçerdi.

Şimdilerde insanlar bayram geldiği vakit,birbirlerinden ve tüm tanıdıklarından uzaklaşmak için elinden geleni yapıyor,soluğu tatil merkezlerinde alıyorlar...

Allah sonumuzu hayır etsin,hiç iyiye gitmiyoruz
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    babam ölmemiş olsaydı ve elimden tutup akrabalarımı (dedelerimi, ninelerimi vs) gezdirmeye götürseydi, bana bayramlık birşeyler alsaydı, çikolata uzatıldığında 1 yerine ''al al bir tane daha al'' denseydi, harçlıklarımızla olmadık abur cubur veya dandik oyuncaklardan alabilseydik veya atari salonları olsaydı vs vs eski kokuyu tadı her ne ise alırdım
    ama olmayacak o zamanlar geçti bile
    ama yine de bayram bizler için
    bu vesileyle tüm arkadaşların bayramını kutlarım

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babam ölmemiş olsaydı ve elimden tutup akrabalarımı (dedelerimi, ninelerimi vs) gezdirmeye götürseydi, bana bayramlık birşeyler alsaydı, çikolata uzatıldığında 1 yerine ''al al bir tane daha al'' denseydi, harçlıklarımızla olmadık abur cubur veya dandik oyuncaklardan alabilseydik veya atari salonları olsaydı vs vs eski kokuyu tadı her ne ise alırdım

Hacı,sen beni ağlattın biliyomusun...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu başlığı ne alaka diyenler olabileceği gib anlayıp ahhh ah! diyenlerinde olacağına inanıyorum..tabi anlatmayı becerebilirsem..

küçüklüğümde bayram sabahları bir değişik olurdu..bayram namazından eve gelince yada bayram namazına diye evden çıkınca sanki o gün havanın kokusu bile bir başka olurdu..genelde güneşli bir hava rüzgarsız bir ortam olurdu..diğer sıradan günlere hiç benzemeyen bir güzellik sakinlik mutluluk kokardı hava..

bunları sonradan hatırlayınca anlıyor insan ..o anda farketmiyorsunuz ..ama benim gibi belli bir yaşı geçtikten sonra hatırlanınca bazen insanı duygulandırabiliyor..

günümüzde bu havayı alamadığımdan da eminim gibi geliyor..içimdeki heyecan,sevinç,çocukluk azaldığındanmıdır başka nedenlerdenmidir bilemiyorum..

aramızda eski bayram sabahlarının farklı kokusunu hatırlayan varmı acaba?? yoksa ben mi çok iyi koku alıyordum
    Eskiden bayram harçlığı aldığımız için bayram kokusu niyetine para kokusu alıyorduk
    O yüzden eski bayramların kokusunu alman mümkün değil.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bana hergün bayram.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Gelişen teknoloji hayatı bir taraftan kolaylaştırırken, diğer taraftan monoton hale getiriyor. Olay geçim derdi falan değil, bu dert her zaman vardı. Rahmetli babam memurdu ve kısıtlı imkanlarla bizi okutmak için kendini parçalamaktaydı. Ama büyük küçük herkeste bir bayram telaşı ve heyacanı olurdu.

Bayram öncesi açılan dükkan önlerindeki tezgahlardan çeşit çeşit tebrik kartları arasından, onları göndereceğimiz kişilere göre seçimler yapmak kadar zevkli bir şey yoktu bir aralar. Sonra bunlar masaya yığılır ve hepsi sırayla tek tek yazılarak PTT'nin yolu tutulurdu. Şimd ise mani şeklinde yazılan tuhaf kutlama mesajları birkaç tuşlama ile eşe dosta gönderiliyor. Bir tanesini bile okumuyorum.Tamam falanca mesaj gönderdi sağolsun deyip mesajı okumadan siliveriyorum.

Çocuklar zaten bilgisayar başından kalkmıyor. Çocukların gelişimi ve sosyalleşmesi için sokakta arkadaşları ile oyunlar oynaması ne kadar önemli oysa.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bahsettiğiniz yokedici etkinin sebebi bolluk
    şeker verdiniz diye sevinecek kaç çocuk tanıyorsunuz?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    koku ve diğer tüm tasvirlerine katılıyorum ve eklemek istiyorum ki, son 2 yıldır bayramı bayram yapan hiç bir imare göremiyorum, bayrak bil asmıyoruz artık :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    125uag
    arkadaşlar bende daha 16 yaşındaım ama hayatın ne gibi bi şey olduğunu anladım....bayramlara gelelim bende artık eski bayramların tadını alamaıyorum...bayram sabahı saaat 2 ye kadaar uyuyoruz ondan sonrada bi köye gidiyoruz anneannemin yanına ondan sonra gerisi boş...ben doğru düzgün akrabayşmış caart curt tanımadım...daha doğrusu tanıyamadım babam olmadığı için bu nedenle biraz hüzünlüyüm bu gun kendimi salmış bi durumdayım...hıçkıraaa hıçkıra ağlamak istiyorum ama göz yaşlarımadaa hakim oluyorum...hı şşşimdi diyeceniz yaşın daha küçük ounutursun ama bazı şeylerr unutulmuo o güzel günlerrr unutulmuoa

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben bir elmalı şekere tav olurum ama onu bile bulamıyorum azizim...

şaka değil,bilen biri varsa söylesin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Çok dogru.Uzattıgım şekeri 'çukulata degil bu yemem ben' diyerek almayan çocugu görünce zamanın ne kadar degiştigini anlayabiliyorsunuz.Oysa ben Annemin kim bilir nereye sakladıgı misbon şekerini yarım gün arardım.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir elmalı şekere tav olurum ama onu bile bulamıyorum azizim...

şaka değil,bilen biri varsa söylesin

sencer dostum...sen İstanbul'a gelemezsin belki ama iste ben sana elma şekeri göndereyim...burada bazı kuruyemişçilerde bulunuyor hala...
    ciddi söylüyorum..seni çocukluğuna geri götürüp mutlu olmana ,dudaklarında şekerin tadıyla beraber bir gülümseme bırakmana yardımcı olacaksa istersen hemen şimdi kalkıp kargolarım sana elma şekerini...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahbe dostum...

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)