Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

okçulukla ilgili bilgisi olanlar ve ilgilenenler var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar,

3-4 senedir okçuluğa ilgim var, ancak internetten yaptığım araştırmalara göre, türkiyede çok fazla ilgilenen yok,ancak birkaç tane klüp var hepsi o.
    o yüzden çok fazla bilgi bulamadım, teknik bilgileri ve ürünlerin edinimiyle ilgili bilgisi olan varsa, yardımcı olabilirse sevinirim.

teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    2 yıldır istanbul zirve dağcılık kulubune üyeyim. Kulupten bazı arkadaşlarımda ilgilenmiş okçuluk ile. Fakat aktivitelerin olmaması veya birşeye benzememesi yüzünden kayıtlarını sildirmişler. Kulupler var ama sanırım sadece adı kulup Sadece federasyon okçuları için özel atış yerleri varmış.

Gel seni dağcı yapalım. Tırman allah tırman!
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

hayır ya, ben ok atmak istiyorum. türk satış sitelerinde bile doğru düzgün bişey yok, ebay den falan bakıorum biraz.

Osmanlı da ve eski Türk kültüründe ne kadar yaygın birşey olmasına rağmen, türkiye de okçuluğa dair doğru dzgün bişey yok ya, çok kadar üzücü bir durum.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ya, ben ok atmak istiyorum. türk satış sitelerinde bile doğru düzgün bişey yok, ebay den falan bakıorum biraz.

Osmanlı da ve eski Türk kültüründe ne kadar yaygın birşey olmasına rağmen, türkiye de okçuluğa dair doğru dzgün bişey yok ya, çok kadar üzücü bir durum.
    Eskiden at, avrat silahti.
    Şimdi rus,roka,rakı oldu
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüfek atıcılığı yap trap skit... skit işine yarar bir stil.
    103 hp

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selamlar,
    benimde okçulukla ilgim var ve zihgir ile atış yapıyorum 43 librelik geleneksel yay kullanıyorum.
    enbaşta ok, zihgir veya sadak, koruma ekipmanları gibi ürünleri temin etmek istersen bana ulaşabilirsin. yay almak istersende yardımcı olurum tabiki.
    oklarımızı çam ağacından ve gerçek tüylerden yapıyoruz. genelde 125gr veya 100gr ok ucu kullanıyoruz.

dilersen özel olarak mesaj at.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    o ne kine ?

ne kadar alakasısız spor dallarına ya...
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    benimde okçulukla ilgim var ve zihgir ile atış yapıyorum 43 librelik geleneksel yay kullanıyorum.
    enbaşta ok, zihgir veya sadak, koruma ekipmanları gibi ürünleri temin etmek istersen bana ulaşabilirsin. yay almak istersende yardımcı olurum tabiki.
    oklarımızı çam ağacından ve gerçek tüylerden yapıyoruz. genelde 125gr veya 100gr ok ucu kullanıyoruz.

dilersen özel olarak mesaj at.
    mesaj atıyorum.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ne kine ?

ne kadar alakasısız spor dallarına ya...

eğer zihgiri soruyorsan, Türklerde çoğu asya uygarlığındaki gibi kiriş (diğer adı "çile" dir ve "çile çekmek" buradan gelir) başparmak ile çekilir ve ok öyle atılır. bu sırada başparmak yaralanmasın ve sık çekişlerde rahatlık sağlasın diye zihgir denilen bir tip yüzük takılır başparmağa...

dünya üstünde kurulan ilk spor klübü ve tesisi osmanlıda hemen istanbul (7kule yani) alındıktan sonra kurulan (şimdiki okmeydanı mevkisine) okçuluk spor klübü (şimdiki kelimeler)dür.

ok atanlara kemankeş denir...

şu anda en basit ayrımla geleneksel okçuluk (bizim yaptığımız) olimpik okçuluk (olimpiyatlarda kullanılan uçbükümlü yaylar kullanılan) ve makaralı okçuluk (amerikan kökenli daha çok avlanmak için çıkarılan makaralı sistem ile okun hızının ve gücünün arttırıldığı sistem) vardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:43 ----------

Fatih Sultan Mehmet'in gül koklayan elindeki (sağ) başparmağa bakın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:43 ----------

[/COLOR]

Fatih Sultan Mehmet'in gül koklayan elindeki (sağ) başparmağa bakın...

aa hiç dikkat etmemiştim

cantr özel mesaj attım.

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    makarali sistem oneririm. germesi kolay, nispeten kucuk, dolayısıyla tasimasi ve hedeflemesi olimpik sistem yaylara nazaran daha kolay. chaser twin markasını tavsiye ederim. fiyat/performans oranı cok iyi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    80 librelik bir HOYT marka makaralı yayın atışını gördüm yer kısıtlı olduğu için 30 metreden attı arkadaş ben atış noktasından 10 metre sonra kenarda bir güvenli yerde duruyordum, okun yanımdan geçerken sesi basıncı rüzgarı ................ şaka gibi ........ ürkütücü ve cezbedici...... güçlü bir motor üstünde gazı kontrollü ama tam olarak açmak gibi ..........

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    80 librelik bir HOYT marka makaralı yayın atışını gördüm yer kısıtlı olduğu için 30 metreden attı arkadaş ben atış noktasından 10 metre sonra kenarda bir güvenli yerde duruyordum, okun yanımdan geçerken sesi basıncı rüzgarı ................ şaka gibi ........ ürkütücü ve cezbedici...... güçlü bir motor üstünde gazı kontrollü ama tam olarak açmak gibi ..........

70 lb lik orta duzey denebilecek bir yaydan bile okun cikis hizi 350 feet/sn ye kadar cikabiliyorken hoyt marka 80 lb lik bir yay neler yapabilir bilemiyorum.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    param olunca bir tane alıcam kesinlikle makaralı

ama geleneksel yay ile atmak apayrı bir zevk, bir kere hissetmen lazım, ne gez var ne göz var ne nişangah var hiçbirşey yok. okunu alıyorsun sağ elinle yaya yanaştırıyosun bir süreden sonra sanki mıknatıs varmış gibi oturuyor yerine zaten sonrasında hedefe dönüp sadece onu görüp kirişi bırakıyorsun.... sen ok ve hedef , okadar ......

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ben de amatör olarak ilginleniyorum halen. Elimde 30 lb olimpik ve 65 libre makaralı yay mevcut. Fakat makaralıda atacak okum yok hala alamadım atış yapamıyorum . Bunun dışında geleneksel yaylara çok merak sarmıştım fakat ülkemizde yaygın olmadığı ve pahalı olduğu için edinemedim. El yapımı yapayım dedim yapan bir abimizin videosunu buldum,araştırmalar yaptım fakat zaman ayıramadım. En sonunda yapılacaklar listeme Macaristan'a gidip Grozer Archery ye uğramayı yazdım. Orda her türlü geleneksel yayı imal ediyolar aynı zamanda gelen müşterilere okçuluk ve atlı okçuluk deneyimi de yaşatıyolarmış. Bakalım ne zaman gerçekleştiririm o hayali Sitesine bakmak isterseniz: http://www.grozerarchery.com/index_b.htm

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de amatör olarak ilginleniyorum halen. Elimde 30 lb olimpik ve 65 libre makaralı yay mevcut. Fakat makaralıda atacak okum yok hala alamadım atış yapamıyorum . Bunun dışında geleneksel yaylara çok merak sarmıştım fakat ülkemizde yaygın olmadığı ve pahalı olduğu için edinemedim. El yapımı yapayım dedim yapan bir abimizin videosunu buldum,araştırmalar yaptım fakat zaman ayıramadım. En sonunda yapılacaklar listeme Macaristan'a gidip Grozer Archery ye uğramayı yazdım. Orda her türlü geleneksel yayı imal ediyolar aynı zamanda gelen müşterilere okçuluk ve atlı okçuluk deneyimi de yaşatıyolarmış. Bakalım ne zaman gerçekleştiririm o hayali Sitesine bakmak isterseniz: http://www.grozerarchery.com/index_b.htm
    benim yayımda 43libre grozer geleneksel türk yayı
    dilersen Türkiyeye getiren arkadaşlar tanıdıklar var devamlı. benle özelden irtibata geçersen sana alalbiliriz ama dersenki ben illa macaristana gidicem ozaman tmm
    kompozit yay yapmak biraz zor ve tezgah ve pres gerektiriyor, türkiyede bir arakdaşımız yapıyor yay kurdu atölyesini ama sırada bekleyen çok açıkçası uzun süre sonra teslim edebiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

benim yayım : http://www.grozerarchery.com/htm/torok/torok.htm

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    benim yayımda 43libre grozer geleneksel türk yayı
    dilersen Türkiyeye getiren arkadaşlar tanıdıklar var devamlı. benle özelden irtibata geçersen sana alalbiliriz ama dersenki ben illa macaristana gidicem ozaman tmm
    kompozit yay yapmak biraz zor ve tezgah ve pres gerektiriyor, türkiyede bir arakdaşımız yapıyor yay kurdu atölyesini ama sırada bekleyen çok açıkçası uzun süre sonra teslim edebiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

benim yayım : http://www.grozerarchery.com/htm/torok/torok.htm
    Ah para olsa keşke 1 dakika durmam da . Daha motoruma lastik alamıyorum bu parayı bulsam ona harcarım önce. Bir süre askıya alınacak bu konu benim için. Yani o çiftliği görmek isteme nedenim bu verilen eğitimler için açıkçası. Ama kesin satın almaya karar verirsem haber veririm size. Teşekkürler

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    umarım bir gün

Motosikleti
    kawa ER 5
    way be tahminimden çok fazla kişi ilgileniyormuş okçulukla bende bir zamanlar 1987-90 arası lisanslı sporcu olarak yapmıştım şimdi ise hala özlüyorum ok atmayı çok güzel bir spor dalı. şuan takım arkadaqşlarıkmsan antrönörlük yapan var, lisanslı olarak yapmak isteyen olursa kendisi ile irtibata geçmeye çalışırım
    [I]insan vucudu beyninin kabul ettiği herşeyi yapar:cat:[/I]

Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah para olsa keşke 1 dakika durmam da . Daha motoruma lastik alamıyorum bu parayı bulsam ona harcarım önce. Bir süre askıya alınacak bu konu benim için. Yani o çiftliği görmek isteme nedenim bu verilen eğitimler için açıkçası. Ama kesin satın almaya karar verirsem haber veririm size. Teşekkürler
    ah param olsada alsam diyorsunuz kaç paraya bu oklar hem her konuyuda özelden konuşunca konu açmanın forumların ne anlamı kalıyo arkadaşlar yazsanıza açık açkk herkes kendine göre faydalansın.tamam telefon numaraları adresler falan neysede .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)