Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayabusa Dövmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben hayabusadaki japon harflerinin dövmesini yaptırmak istiyorum.
    Ama o japon harflerini nerden bulacam?
    Bilen ya da bulan varsa ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    S&T GV250
    kuvvet müdürüm dövme yabdırınca abdest kabul olmuyor diyeler? var mı aslı astarı...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    xt 600
    Diyanet´ten dövmeye izin çıkmadı

Son yıllarda özellikle gençler arasında popüler hale gelen dövmeye Diyanet´ten vize çıkmadı. Diyanet İşleri Başkanlığı´nca çıkarılan takvimde yer alan yazıda, ´Vücuda iğneler batırılıp, açılan deliklere boyalı maddeler konularak yapılan dövme, eski çağlardan beri yapılan bir cahilliye adeti olup, sağlık açısından zararlı olduğu gibi dinen de yasaklanmıştır´ denildi.

Hz. Peygamberin, insanın doğal yapısında değişiklikler yapılmasını hoş görmediği ve dövmeyi yapan ve yaptırana da Allah´ın rahmet etmeyeceği bilgisinin yer aldığı yazıda, İslamiyet´in doğallığı tavsiye ettiği ve dövmeyi hoş karşılamadığı ifade edildi. Tedavi amaçlı operasyonlar hariç dövme gibi sonradan ve isteğe bağlı insan vücudundaki değişikliklerin dinen kabul edilmediğini belirten Diyanet, dövme yaptırmış olanlarla ilgili önerilerde de bulundu.

´Kişinin yaptırdığı dövmeyi kazıtması gerekir´ diyen Diyanet, bu operasyonun vücuda zarar vermesi durumunda dövmenin olduğu gibi bırakılmasını, ancak kişinin dövmeden dolayı tövbe etmesi gerektiğini, tövbe edenlerin gusül ve abdestinin geçerli olacağını ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Karakaya, İslam dininin insan vücudunda şekil bulunmasını yasakladığını, bu nedenle dövmenin de yasak olduğunu söyledi. İslamiyet´te insanın kendisini değiştirmesinin doğru bulunmadığını anlatan Karakaya, ´İnsanın kendi güzelliği bütün güzelliklerin üstünde. Değişiklik yapma, kendi güzelliğini görememe, Allah´ın verdiği güzelliği küçümseme gibi algılanır´ dedi. Karakaya, kulak delinmesine neden olan küpe takmanın ve tüyleri almanın ise İslamiyet´e aykırı olmadığını belirtti.

Diyanet’ten ‘Eşini dövme’ çağrısı...

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın Aylık Dergisi’nde yer alan makalede erkeklere, "Eşinize ilgi ve sevgi gösterin" çağrısı yapıldı. Makalede, "Türk toplum yapısında, aile içinde genellikle erkeğin, otoritesini kuramadığı zaman en sık başvurduğu silah fiziksel şiddettir. Bazı erkekler kadını dövmenin aile içi hakimiyeti sağlamada en etkili araç olduğuna inanırlar. Bu durum çözüm değil, aile içi iletişim kurmada eşler arasında telafisi mümkün olmayan unutulmaz yaralar açabilir" denildi.
    efendim görüldüğü üzre diyanet iki manadada dövmenin yasak olduğunu vurgulamıştır.
    abdest hususunda "abdeste mani olmadığı" görüşü ağırlıktadır.

birkaç senedir bende dövme yaptırmayı düşünüyorum

Motosikleti
    S&T GV250
    ben de abdestsiz binmem ki motora...neyse yaşlanınca artık

şimdi bunu okuduktan sonra yaptırıp tövbe etmek de pek samimice olmaz
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xt 600
    çapırcılara tolerans var mı bilemiyorum

Motosikleti
    S&T GV250
    müdür hyosung aquila'nın korecesine de bi baksak ya elimiz değmişken

Motosikleti
    xt 600
    latince imiş akila, kartal mealinde.

Motosikleti
    S&T GV250
    müdür yeminlen her derde devasın

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı
    Diyanet’ten ‘Eşini dövme’ çağrısı...

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın Aylık Dergisi’nde yer alan makalede erkeklere, "Eşinize ilgi ve sevgi gösterin" çağrısı yapıldı. Makalede, "Türk toplum yapısında, aile içinde genellikle erkeğin, otoritesini kuramadığı zaman en sık başvurduğu silah fiziksel şiddettir. Bazı erkekler kadını dövmenin aile içi hakimiyeti sağlamada en etkili araç olduğuna inanırlar. Bu durum çözüm değil, aile içi iletişim kurmada eşler arasında telafisi mümkün olmayan unutulmaz yaralar açabilir" denildi.
    Dövme derken

HeLaL oLsun sana :D

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de dövme yaptırmayı düşünüorum, güzel fikir bence.
    bu harfin anlamı ne peki?
    bu arada ikiside aynı harf dimi

Motosikleti
    xt 600
    aynı harf. aslında kelime desek daha doğru galiba. bu hayabusa. japoncada yırtıcı bi kuşa verilen isim. şahin olabilir. doğanda olabilir. tam bilemedim orasını.

Teşekkürler Kuvvetmira çakalaz...
    Ben hint kınasıyla yaptırmayı düşünüyorum zaten.
    Harflerin anlamı hayabusa anlamanı gelir diye düşünüyorum oda ölüm makinasi ((:

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerdeki kopmuş zincir için teşekkür etmeyi unutmuştum cakalaz ;)
    yaptırdım rahatladım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler