Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bizde Sistem Böyle...

Motovento
    REKLAM ALANI

Yer ve zaman söylemek istemiyorum.
    İsim ve plaka da vermeyeceğim.
    Zaten konudan bahsedince ; sizler , kim olduğunu anlayacaksınız!

Çarşıda , arkadaşı bekliyorum.Trafik polisi sırayla bütün araçlara ceza kesiyor.(Hatalı parktan dolayı)
    4-5 araca ceza kesti.6 aracın etrafında gezinirken.Aracın sahibi geldi.
    Polis ceza kesmek için makbuz defterini açtı.Tam o esnada , adam polisten 1 dk istedi.Ve hemen cep telefonuna sarıldı.
    Artık kimi aradıysa uzun uzun görüştü.Tabi bu arada polisin etekleri tutuşmaya başladığı her halinden anlaşılıyordu.Daha sonra adam polise birşeyler dedi.
    Polis de adama ceza falan kesmeden çekti gitti > diğer araçlara ceza kesmeye.......

Bizde sistem böyle işliyor.

Öte yandan : Aşırı hızdan ceza yiyen adamlar ; cezayı nasıl iptal ettirdiğini anlatıp , övünürken...
    Hatalı parktan ceza yiyen adam : Hahaha , sen bir polisin hakkından gelemedin mi? diye dışlanıyor.

BURASI TÜRKİYE , MOTORCUYU DIŞLIYORLAR DİYE KENDİNİZİ YEMEYİN.ÇÜNKÜ BAŞKA NE DOLAPLAR DÖNÜYOR !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    .................................................. .....
    yorum yok

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    artık bizim de öyle olduğumuzu sandığımız avrupa'da polis başbakanaceza keser, kimsenin de gıkı çıkamaz. çünkü öyle bir durumda halk ayağa kalkar. bizde halk koyun olduğu için... neyse, sinirlendim şimdi.
    avrupalı olduk cümlesi koca bir yalan arkadaşlar. sadece kullandığımız cihazlar, dış görünüşümüz avrupalı. yoksa kafa hal 100 yıl geride. afrika kabilelerinde bile sülale içi evlilik yazakken çağdaş medeniyet seviyesine çıktığını iddia eden ülkeme bakın. 21. yüzyılda kendini bakmaktan aciz adam eve kuma getiriyor, gelen kadın da hangi akla hizmetse geliyor. yazdıkça yazacağım, onun için kesiyorum artık.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    viper_1, kardeş neler var neler say say bitmez. Boşver toplum içerisinde uzun süre yer alan tüm insanlar gibi yakında bu tür şeyleri görmezden gelecek ve duyarsızlığımız ise hat safalara ulaşacaktır ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    speederbike
    ben hala görmezden gelemiyorum. gördükçe cinlerim tepeme çıkıyor. kaldı ki bizler duyarsızlaştığımız için bunlar hala yaşamaya devam ediyor. ne dedim? avrupa'da öyle bir olay görüldüğü an millet sokakta ilgili yerleri aramaya başlar. biz ise dediğin gibi duyarsızlaşmışız.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    ben hala görmezden gelemiyorum. gördükçe cinlerim tepeme çıkıyor. kaldı ki bizler duyarsızlaştığımız için bunlar hala yaşamaya devam ediyor. ne dedim? avrupa'da öyle bir olay görüldüğü an millet sokakta ilgili yerleri aramaya başlar. biz ise dediğin gibi duyarsızlaşmışız.
    dostum babamda kayınpederimde emekli trafikçidir...madalyonun öteki yüzünüde bilsen...medyaya yansımadığı sürece hiç bir problem çözülemez....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    speederbike
    işte oraya (medyaya) yansıtmak lazım. ben polise suç bulmuyorum ki zaten... toplum olarak olaya tepki göstermezsek o eşşek herifler polisleri tehdit edip istediğini yaptırmaya devam edecek.
    tabii medya da kim kimin neresi için ne dedi haberleri daha önemli oldukça, of of, gideceğim bu memleketten ya, ama gidecek yer de yok.

Tamam herşey doğru ama abi ;
    Yine diyorum , burası Türkiye ...

Gidip şikayet edersin.Şikayet ettiğin adam bu sefer haklı duruma düşer.

Olay yerinde adamlara kızarsın , bu sefer yine paparayı sen yersin.

Olanları 3 kişi görürsünüz , adamlara dava açarsınız.(Kamuya fesat karıştırma , kanunlarda usulsuzluk) Bu sefer dünyanın dava parası çıkar cebinden....

Yok ben gideyim , emniyete şikayet edeyim dersin , bu sefer emniyetteki adam işini doğru yapmaz.

Bunun için vatandaş kadrolu koyun.Mecbur koyun olmak zorunda.

Yukarı tükürsen bıyık , aşağı tükürsen sakal .
    İki ucu b..klu deynek.

Daha ne diyeyim başka söz kalmadı.
    Böyle konularda yapacağımız herşey bize zarar olarak geri dönüyor.

Motosikleti
    speederbike
    3 kişi yapmayacak, binlerce kişi yapacak. gelişmiş ülkelerde şöyle olur (bu aşamaya gelmez artık ama olsa öyle olur). adam şikayet eder, kimse iplemez. gider sokağın ortasına pankart açar, yoldan geçenler adamın haklılığını görüp destek olur, grup çoğalır, basına yansır. her kesimden tepkiler gelir, vs vs. 3-5 kişi birşey yapamaz tabii, ama binlerce kişi yapabilir. ha şu var, türkiye'de 20 milyon imza da toplasanız adam hala "ama geri kalan 50 milyonun bir itirazı yok" der. bunların (polisi değil, telefon edeni ve polisi tehdit edeni) üçünü linç edeceksin, sonra bak bir daha oluyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler