Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sitedeki Demokrasi anlayış

Motovento
    REKLAM ALANI
    twingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni, asya ve BMW
    "Mondial denen hurda yığını" başlıklı yazımla ilgili bu siteyi kuran arkadaşlara bir sitemim yok çokta iyi olmuş ama üye arkadaşlardan tahamülü olmayanlara kırıldım sen bayimisin yok noktalama işaretlerim yokmuş ben dilbigisi sınavınamı giriyorum nette kim imla kurallarına dikat ediyor yani bir malı beğenmemek veya eleştiri getirmek yada daha önceden eleştirilmiş olması benim fikrimi söylememe engelmi hakkım olmalı diye düşünüyorum hiç bir arkadaşa hiç bir sözüm yok sadece ben fikrimi söyledim katılıp katılmamak tabiki size kalmış ama itam etmek kırıcı oluyor bence Türkiye yıllardın birbirimize tahamülümüz olmamasından kaybeddi yaşı musait olanlar bunu iyi bilir ben 35 yaşındayım o zamanlar çocuktuk ama gördük burdaki kimse benim müşterim deyil ne diye bir motorun bayisi oluyum diyerini karalayım ben fikrimi söyledim ve arkasındayım benim niyetim karalama deyil herkes kendi işine baksın motosiklet hobisi hevesi olan bizleri kullanmasınlar buzdolapçı ne kadar malının arkasında duracak göreceğiz bu gün asyayı taklit etti yarın kanuniyi bu adamlar satışlar durunca herkes kendi işine dönecek ve biz yine buralarda başbaşa kalacaz biz her zaman bu hobiyi taşıyacaz lütfen birbirimizi eleştirirken biraz daha anlayış benim eleştirim şahsa deyildi makinayaydı dikkat "Kötümser yalnız tüneli görür,
    İyimser tünelin sonundaki ışığı görür,
    Gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür"
    Selamlar Saygılar

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *********************¿*********************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    twingo, sana da selam...dediğin gibi sonuçta bi yerleri görecez....
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum benim siteye bir girişim vardı şaşarsın...

ilk msjım şuydu...mondıal ve asyacılara tarihi çağrı diye ortalığı toza dumana katmıştım...olur böyle şeyler...hemende küscek bişey yok...herkesin bir bakış açısı ve tahammül sınırı var...saygı duymak lazım...

kobayashı +1
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    twingo neyazıkki burda böyle hocam.biz daha tanışmadan etmeden siteyi 2 satır okuyup bunlar daha önce yazılmışmı demeden vay efendim bu dükkan beni kazıkladı yada şu motoru aldım boktan çıktı yada bunu aldım süpermiş herkes alsın diyenlere artık ön yargılı yaklaşıyoruz.

yukarıda yazdıkların burada sayfalanca yazıldı aşık atışması gibi mondialciler asyacılar atıştı bu işlerin biyere varmadığını anladık.

hem senin hatan nerde biliyormusun...motoru alıp sorun çıkınca buraya çemkirmek yerine motoru almadan üye olsaydın belki daha iyi bi seçim yapardın.senin için iyi seçim başkası için kötüde olabilir.ama en azından birçok gözden eleştiri ve övgüleri duyar tercihini öyle yapardın...

ben motorumu haziran ayında aldım ama siteye nisan ayında üye olmuşum mesela.2 ay motor alma arifesinde bence bana yetti.

ha dışardan bakınca arkadaşlar biraz fazla tepkili görünebilir bişey diyemem ama aylarca butür mesajlar okumuş olsaydın sende tepki verebilirdin

uzun lafın kısası biz sitede site kurallarına uygun olduğu sürece istediğimizi yazıyoruz pek fazlada sorunla karşılaşmıyoruz.yazdıklarına tepki alabilirsin bu çok normak 12000 üye birbirinden klonlanmış değil hepimiz farklıyız...

bendende selamlar.

twingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni, asya ve BMW
    arkadaşlar ilginize ve cevabınıza çok teşekkür ederim çok memnun oldum inşallah çok sık görüşür tanışır tartışırız selamlar.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    twingo, valla sitede bir ben varım birde Makine nickli arkadaş bu tür imla kurallarına dikkat eden sanırım . Gerisi, saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde yazıyorlar . Ayrıca mete_han arkadaş küstüğü zaman genelde site yöneticilerini falan kalaylıyor bize bir zararı yok , asar keser bombalar çok çekiniriz mete_han' dan . Neyse takma kafana hoş geldin ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    twingo, öncelikle hoş geldin,zaten söyleneceklerin çoğunu Kobayashi, sölemiş bir kaç ufak detayda ben ekleyim dedim birincisi her sitede olduğu gibi bu siteninde kuralları vardır herkez buna uymak zorundadır ikincisi hatırladığım kadarıyla seni mondialin topici yerine ayrı bir topic açmıştın eğer bu markayla ilgili bir önerin yada şikayetin varsa o bölümde yazman gerekirdi üç burası bir şikayet sitesi değil yani bismillah ilk mesajda paldır küldür o motosiklet markasını yerden yere vuruyosun ki buda hiç hoş değil ama sen iyi niyetli yaklaşıyor kullananları yada alacak olanları uyarmak istiyor olabilirsin tabiki bu konuda tartışılır bence konuyu fazla büyütmene ve kimseye kırılmana gerek yok sitemiz gayet iyi insanlarla dolu eğitici ve paylaşımcı bir sitedir sende kurallara uyduğun sürece bir çok arkadaş ve dost edinebilirsin saygılar

Bencede imla kurallarına dikkat etmek lazım, bazı bilgisayarlarda klavye İngilizce üşeniyorum Türkçeye çevirmeye bende yazıyorum gidiyor..

Bak bu sefer çeviriyim dedim üşenmedim...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ayrıca tanışma topiğinde bir msjına rastlamadım...kendini tanıtmayı herhalde bize çok görmezsin...metalcim ben karıncayı bile incitemem nereyi bombalıyom yav...

ama benim siteden öğrendiğim çok şeylerde var...

mesela 2 kere düşünerek yazmayı ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İşe ilk önce "Forum Kuralları" nı okuyarak başlasaydın eğer bi önceki başlıkta yaptığın hataları yapmaz ve tepki almazdın. Tamam burada elbette demokrasi var ama belli kurallar çerçevesinde. Bu arada hoşgeldin...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    İmla kurallarına aşırı takmış bir site değiliz ancak bariz şekilde türkçeyi kötü kullananları da uyarmamız sanırım normal. Kimse sana niye virgül koymadın, niye ünlem koymadın demez, ancak "değil" yerinde devamlı olarak "deyil" yazman, "diğer" yerine de devamlı "diyer" yazman da gerçekten gözümü rahatsız ediyor. Arada sırada hızlı yazarken harf atlanması veya ı yerine ingilizce klavye nedeniyle i basılması kabul edilir birşey ama bir kelimeyi devamlı şekilde yanlış yazman da olmuyor hocam. İnternette düzgün bir türkçe ile yazmaya kim dikkat ediyor ki demişsin. Ancak burası da chat odası değil. Forumlarda bu konuya biraz daha dikkat etmeliyiz.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Selam arkadaşlar... Hepinizi sevgiyle kucaklarım... Yine doludizgin toz duman olmuş sitemiz... İmla kuralları önemli, birbirimize saygımız ve açık fikirli yaklaşımımız önemli... Kim ne derse desin sonuçta burası bir hobi sitesi... Ortak noktamız MOTORSİKLET. İnsanlar hobileri, zevkleri, alışkanlıklarıyla bir anlam taşırlar. Sürü değil grubuz. Hem de seçkin bir grubuz. Seçkin olmak aynı ortak değerleri taşıyan insanların birbirlerine ve fikirlerine saygı duymalarıyla mümkündür. İtişip kakışıp ziyaretçi statüsünde sitemizde bulunan insanları ürkütmeyelim. Nerede o zaman site kuralları, nerede saygı, nerede anlayış... Önemli olan
    Kimse sana niye virgül koymadın, niye ünlem koymadın demez, ancak "değil" yerinde devamlı olarak "deyil" yazman, "diğer" yerine de devamlı "diyer" yazman da gerçekten gözümü rahatsız ediyor. Arada sırada hızlı yazarken harf atlanması veya ı yerine ingilizce klavye nedeniyle i basılması kabul edilir birşey ama bir kelimeyi devamlı şekilde yanlış yazman da olmuyor hocam.
    şeklindeki tavsiyeleri önemseyip dikkat etmek. İlk kayıt olduğumdan beri sitede en çok üstünde durduğum şey; düzgün Türkçe kullanmak. Eğer fikirlerinizi doğru uslüp ve yazılımla ifade ederseniz daha kolay anlaşılırsınız. Zaten burada birbirimizi anlamaya çalışıp, yardımcı olmak, paylaşmak değil mi ortak yanımız... Lütfen daha anlaşılır ve daha anlayışlı olmaya çalışalım. Keyif hepimize yansıyacak, sevgiyle kalın...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı
    Eğer fikirlerinizi doğru uslüp ve yazılımla ifade ederseniz daha kolay anlaşılırsınız. Zaten burada birbirimizi anlamaya çalışıp, yardımcı olmak, paylaşmak değil mi ortak yanımız... Lütfen daha anlaşılır ve daha anlayışlı olmaya çalışalım. Keyif hepimize yansıyacak, sevgiyle kalın...
    Ben de tam bunu yazacaktım. Forumlarda aklınızdan geçenleri değil, sadece yazdıklarınızı algılayabiliyoruz. Doğru ifade edilemeyen düşünceler ne yazıkki tam olarak anlaşılamıyor. Doğru ifade etmek için türkçe dilbilgisi kurallarına riayet etmek gerekir. Aslında buna noktalama işaretleri de dahildir. "Çalış baban gibi eşek olma" örneğini herkez bilir. Virgülü "Çalış" dan sonra ya koymak ile "gibi" den sonraya koymak cümlenin anlamını çok fazla değiştirmektedir. Sonuç olarak bir arkadaşın dediği gibi burası sohbet (chat) odası değil. O yüzden yazım kurallarına azami dikkat etmek gerekir ayrıca bu tutum yazma ve ifade etme becerinizin gelişmesine de katkı sağlar.

Saygılarımla
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler