Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gazze (Biliyorum konu dışı ama önemli değil mi sizce de?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    araştırıyorum hala
    sevgili arkadaşlar
    affınıza sığınarak bu konuyu açmak istiyorum.
    motosikleti dünyanın merkezine koyan insanlar olmadığımızı düşünüyorum.
    dışarıda birşeyler oluyor
    dışarıda çocuklar ölüyor
    dışarıda Gazze yıkılıyor

elimizden ne geliyor yardım kampanyalarına para vermek dışında?
    kaçımız bir Gazze eylemine katıldı?
    kaçımız İsrail boykotunu tam uyguluyor?

lütfen dikkat yorumlarınız ırkçı, ayrımcı olmasın.
    tepkiler herzaman politikacılara olsun, (bence)gariban israil ve amerikan
    halkına değil

nacizane bu parçayı yaptım Gazze için
    sizinle paylaşmak istiyorum
    adı hernekadar "Gazze Düşerken" olsa da, ben Gazze için umutluyum
    müslümanlar için umutluyum
    insanlık için umutluyum...

Allah'a emanet olun

Gazze Düşerken a song for Gaze by Hicret

http://www.youtube.com/watch?v=ZdSwHLe5fZM

teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Varadero 1000
    Allah yardımcıları olsun. Çok zor ve kötü bi durum şunuda unutmayalım ölenler şehit mallarıda Allah(cc) katında sadaka hükmüne geçiyor.
    Özgür Olmak İçin , Uçmaya Uçmak İçin Kanatlara İhtiyacımız Yok..!!!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu an için "motosikleti dünyanın merkezine koyan insanlar olmadığımızı düşünüyorum."
    koymak zorundayız maalesef, birer birer can verdikçe gazzeye kim yardım edebilir...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Resimlere bakarken gozlerim kararmaya basladi.
    Cok dersler cikarilacak bir mevzu gazze mevzu.
    Bir tarafta cocuk olduren serefsizler.
    Diger tarafta cocuklari kendine siper yapacak kadar alcalan serefsizler.
    Kimin hakli ya da haksiz oldugunun ne onemi var?
    Olan cocuklara oluyor.

Olen ya da yaralanan cocuklara bakinca aklima bir kurt dustu.
    Dedim ki kendi kendime;
    "yahu orada cocuklar oluyor. Peki Turkiye'de durum nedir?"

Meger bizde durum daha icler acisiymis.
    Her yil 37.000 cocugumuz oluyormus guzel memleketimizde.
    Ve bizim umurumuz da bile degilmis.
    Gazzede olen cocuklara gosterdigimiz duyarliligin milyonda birini bu cocuklara gostermiyormusuz.
    Unicef raporuna gore her yil 5 milyondan fazla cocuk acliktan oluyormus.
    Fakat biz aklimiza bile getirmeden pirzolalari, borekleri tikinmaya devam ediyormusuz.

Ne diyelim simdi?
    Mukadderat mi?
    Cahillik mi?
    Ya da ne?!!!!

Yani sizce olayin neresindeyiz????
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gazzede olen cocuklara gosterdigimiz duyarliligin milyonda birini bu cocuklara gostermiyormusuz.
    Fakat biz aklimiza bile getirmeden pirzolalari, borekleri tikinmaya devam ediyormusuz.

Ne diyelim simdi?
    Mukadderat mi?
    Cahillik mi?
    Ya da ne?!!!!

Bravo!!! Düşündüklerimi hep dile getiriyorsun coq... Bu yüzden sana saygım sonsuz.

Gazzeye para toplarken , yardım , bağış diye bas bas bağırırken , sokaklara çıkıp protesto yaparken , hiç bir kere dönüp baktınız mı kendi ülkemizde durum nasıl???

Mesaja Ek:
    Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) yaptığı araştırmaya göre, Türkiye 52 milyon 278 bin 252 kişi yoksulluk sınırının altında, 10 milyon 871 bin 672 kişi ise açlık sınırının altında yaşıyor. Buna göre, Türkiye'nin yüzde 74.1'i, yoksul, yüzde 15.4'ünün ise açlık sınırının altında gelir elde ediyor.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    araştırıyorum hala
    arkadaşlar lütfen dikkat.
    tabiki kendi ülkemizdeki dramları, hak ihlallerini, ölümleri, kazaları(daha yeni arkadaşlarımızı yitirdik), baskıları görmezlikten gelemeyiz. gelmeyelim de...
    ama bunları belirtip arkasından "kahrolsun gazzedekiler" anlamına gelecek
    bir sessizlik bırakmak çok yanlış.

daha geçen hafta psikologların kendi forumlarında yaşandı bu. sırf muhalefet
    olacam derken ipin ucunu kaçırdı birisi. "Ölürse ölsünler" dedi. sonra
    toparlamaya çalıştı ama nafile

unutmayalım!
    "dünyayı güzellik kurtaracak
    ve bir insanı sevmekle başlayacak herşey"

Allah'a emanet olun...

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    israilin yaptıkları insanlık suçudur ve asla kabul eilemez fakat :

1-) osmanlıdan kurtulmak için dedelerimizi,üstelik esir aldıkları halde, işkenceyle öldürerek ve İngiliz Lawrence ile işbirliği yaparak o toprakları önce İngilterenin sömürgesi yapan.

2-) daha sonra ingilizlerin maddi olarak desteklediği yahudilere topraklarını para karşılığ satan hristiyan ve müslüman filistinlilerin

torunları ne yazık ki dedeleriin yaptıklarının bedelini ödüyorlar. kaldı ki arap dünyasında gerek amerikan yanlısı olsun gerek radikal olsun hiçbir arap ülkesi ne yazıkki (Libya dışında) kıbrıs savaşında türkiyeyi desteklemediği gibi, kktc yi hala hiçbiri tanımamıştır. petrol krizi sırasında hiçbir arap ve müslüman ülkesi türkiyeye kredi ile bir damla petrol vermemiştir. azerbaycan konusunda keza hiçbir arap ülkesi destek vermediği gibi aynı mezhepten oldukğu halde iran ermenistandan yana tavır almıştır. ve en son olarak suriye rumlar ile akdenizde (kktc nin karasuları da dahil olan bölgede) petrol arama anlaşması yapmıştır.

tüm bunlara rağmen insanlık suçu işleyen israile karşı yapılması gerekenler :

filistinlileri bombalayan pilotların konyadaki eğitimine derhal son verilmelidir.askeri anlaşmalar derhal feshedilmelidir. ticari boykot bir işe yaramaz zira başka markalar ile yine girerler. biliyormusunuz ki israile sefer yapan türk bayraklı gemiler iki evrak yaparlar ve israilden sonra arap ülkelerine gidince israil evrakını saklarlar. şimdi hangi armatör ya da hangi ihracatçıyı bu ticaretten vazgeçirebilirsiniz. tabi daha önce gap bölgesindeki toprakların israil vatandaşlarına, antakya bölgesindeki toprakların suriye vatandaşlarına satışları derhal yasaklanmalıdır. bazılarının söylediği gibi toprakları satın alanlar toprakları sırtlarına alıp götürmüyorlar ama, bugün filistinin başına gelenlerin bir-iki kuşak sonra bizlerin başına gelmeyeceğini garanti edebilrimsiniz. dolayısı ile duygusal olamakan ziyade mantıklı olup önce kendi çıkarlarımızı koruyacak önlemler alınmalıdır.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    israilin yaptıkları insanlık suçudur ve asla kabul eilemez fakat :

1-) osmanlıdan kurtulmak için dedelerimizi,üstelik esir aldıkları halde, işkenceyle öldürerek ve İngiliz Lawrence ile işbirliği yaparak o toprakları önce İngilterenin sömürgesi yapan.

2-) daha sonra ingilizlerin maddi olarak desteklediği yahudilere topraklarını para karşılığ satan hristiyan ve müslüman filistinlilerin

torunları ne yazık ki dedeleriin yaptıklarının bedelini ödüyorlar. kaldı ki arap dünyasında gerek amerikan yanlısı olsun gerek radikal olsun hiçbir arap ülkesi ne yazıkki (Libya dışında) kıbrıs savaşında türkiyeyi desteklemediği gibi, kktc yi hala hiçbiri tanımamıştır. petrol krizi sırasında hiçbir arap ve müslüman ülkesi türkiyeye kredi ile bir damla petrol vermemiştir. azerbaycan konusunda keza hiçbir arap ülkesi destek vermediği gibi aynı mezhepten oldukğu halde iran ermenistandan yana tavır almıştır. ve en son olarak suriye rumlar ile akdenizde (kktc nin karasuları da dahil olan bölgede) petrol arama anlaşması yapmıştır.

tüm bunlara rağmen insanlık suçu işleyen israile karşı yapılması gerekenler :

.
    tabi 1 . dünya savaşı zamanında atalarımız müslüman değil miydi.şimdi niye müslüman korumacılığına bu kadar çok soyunuyoruz anlamıyorum.tabi 3-5 yaşındaki çocugun ölmesini hiç bişey açıklayamaz ama hep kendileri yaptılar bence kendileri buluyo.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Arkadaşım çok haklısın göz ardı edilmemeli bu konu ve ölen insanlar.
    Ama hala geçmişte olup bitenleri yazıp duranlar var.
    Mİllet çıkıp eskiden şöle oldu böle oldu diyip duruyor.(Bizde biliyoruz olup bitenleri)
    Konu cok farklı yerlere gelecek eminim.Yinede video ve duyarlılığın için eline emeğine saglık ders alınacak şeyler.

Daha önce buna benzer bir konu acıldı ve konu cok cok farklı yerlere geldi. Okumanı tavsiye ederim
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...assagligi.html

Saygılar..
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    insani duygu ve düşünceler ile tavır alınması bir insanda olması gereken en doğal davrnış biçimi olmalıdır. fakat toplumlar geçmişi ve geçmişte olanları bilir ve analiz ederse ancak o zaman doğru kararlar alır. geçmiş deken milattan önceden bahsetmiyorum: ermenistan-azerbaycan savaşı çok eski değil, kıbrıs barış harekatını daha dün gibi hatırlıyoruz. hele şimdi neredeyse kanka olduğumuz suriyenin kıbrıs rumları ile yaptığı petrol arama antlaşması 2008 yılında yapıldı.bunları unutmayacağız ve bizden sonraki nesillere de anlatacağız ki toplumsal tavırlarını ona göre alacak ve ilişkileri ona göre düzenleyecekler. geçmişi unutanlar veya bilmeyenler tarihte hata yapmaya mahkumdurlar ve her zaman yanılırlar. örneğin sözde ermeni soykırımı için özür kampanyası: geçmişi bilmeyen veya unutanlar oraya imzayı atarlar. bundan sonra ermenilerin tazminat taleplerine, toprak taleplerine ne diyeceğiz. demekki uluslararası ilişkilerde geçmiş daima canlı tutulmalıdır.

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım çok haklısın göz ardı edilmemeli bu konu ve ölen insanlar.
    Ama hala geçmişte olup bitenleri yazıp duranlar var.
    Mİllet çıkıp eskiden şöle oldu böle oldu diyip duruyor.(Bizde biliyoruz olup bitenleri)
    Konu cok farklı yerlere gelecek eminim.Yinede video ve duyarlılığın için eline emeğine saglık ders alınacak şeyler.

Daha önce buna benzer bir konu acıldı ve konu cok cok farklı yerlere geldi. Okumanı tavsiye ederim
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...assagligi.html

Saygılar..

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insani duygu ve düşünceler ile tavır alınması bir insanda olması gereken en doğal davrnış biçimi olmalıdır. fakat toplumlar geçmişi ve geçmişte olanları bilir ve analiz ederse ancak o zaman doğru kararlar alır. geçmiş deken milattan önceden bahsetmiyorum: ermenistan-azerbaycan savaşı çok eski değil, kıbrıs barış harekatını daha dün gibi hatırlıyoruz. hele şimdi neredeyse kanka olduğumuz suriyenin kıbrıs rumları ile yaptığı petrol arama antlaşması 2008 yılında yapıldı.bunları unutmayacağız ve bizden sonraki nesillere de anlatacağız ki toplumsal tavırlarını ona göre alacak ve ilişkileri ona göre düzenleyecekler. geçmişi unutanlar veya bilmeyenler tarihte hata yapmaya mahkumdurlar ve her zaman yanılırlar. örneğin sözde ermeni soykırımı için özür kampanyası: geçmişi bilmeyen veya unutanlar oraya imzayı atarlar. bundan sonra ermenilerin tazminat taleplerine, toprak taleplerine ne diyeceğiz. demekki uluslararası ilişkilerde geçmiş daima canlı tutulmalıdır.
    Bende sizin gibi düşünüyorum ama bu konuda yazmaya gerek yok.
    Konu şöyle olsa mesela ; 'Ortadogu bize ne yaptı, ne getirdi ne götürdü' bende yazarım hemde herşeyi.

Ama Filistine Başsağlıgı konusu açıldı... bizene onlar yaptıklarının cezasını çekiyorlar dendi...
    Şimdi ise Gazze demiş arkadaş orada yaşananları video yapmış yine biri aynı şeyleri yazmış benim kızdıgım sadece bu konular yazılır tartışılır.ama farklı başlıklarda yalnış acıklamalar canımı sıkıyor.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    gözünü sevdiğimin Türk halkı her şeyi ne çabuk unutuyor,aziz nesin çıkıp kalkın %70 aptaldır dedi ne kadar da haklı imiş,o zaman oldu olacak ermenistanda da katliyam yaptık diyelim ne olacak ki geçmiş geçmişte kalmıştır....ki kaldı ki restleştiğimiz ülkelerde amerika ve israil.Ne için peki?hani bizde arap ülkeleri gibi israil durmalı deyip bitirmeliyiz.ki davos taki arap temsilcisi dahi emir eri gibi otur deyince oturan bi insandı.Atalarımızı hastanelerde öldürdüklerini unutmayalım.

Motosikleti
    araştırıyorum hala

işte türk insanı. hararetli, duyarlı ve kafası karışık. tamam birşeyler yazmaya fırsat bulmuş olmak güzel ama bu konu öyle iki uca taşınacak bir konu değil. ayrıca bukadar hararetli olmasını da beklemiyordum.
    bu konuyu açarken amacım yapmış olduğum çalışmayı da eleştirmenizi istememdi. video hakkındaki (olumlu ya da olumsuz fark etmez) görüşlerinizi bekliyorum.
    tekrar vereyim linki

http://www.youtube.com/watch?v=ZdSwHLe5fZM

Allah'a emanet olun...

Motosikleti
    özet olarak şunu diyelim. israilin gazzede yaptıkları hiçbir insanın kabulleneceği bir şey değildir ve lanetlenmelidir. daha doğrusu savaşın her türlüsü (savunma dışında) lanetlenmelidir. fakat uluslararsı arenada duygusal değil mantıklı davranmak zorundayız, yani bugün bazılarını dini veya coğrafi veya etnik kardeş görmekle beraber birgün onlardan en büyük kalleşliği görebileceğimizi unutmadan hamasetten uzak ölçülü tepki vermeliyiz ki kamuoyu gerçekleri unutmasın sadece insani tepkisini versin.

video çalışmasına gelince: insani amaçlı güzel bir çalışma olmuş ama temennim dünyamızda böyle çalışmaların yapılmasına ihtiyaç duyulmayacak şekilde insanların barış içerisinde yaşamasıdır.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ihmalkarlık mı kötüdür, kana susamışlık mı?

bu başlıkta birkaç arkadaş bunu tartacak melekeye sahip olmadığını düşündürecek yorum yapmış.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    afganistanda onlarca kadın, çocuk öldürülürken sesleri çıkmayanlar;

sudanda birileri kendisi gibi inanmıyor diye onbinlerce insanı katlederken GIK bile demeyenler;

1936-45 arasında almanyada yahudilere yapılan soykırım için sadece "kötü tabii" diyebilen, ama asla gerisini getirmeyenler;

uzakdoğuda hergün kardeş kardeşi katladerken sessiz kalanlar;

söz konusu gazze olunca birden Humanist ve savaş karşıtı kesiliyorlar!
    Çok değil, 1-2 yıl önce Hrant DiNK yüzyıllardır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda bir hain tarafından sırtından vurulduğunda sokaklara dökülen yüzbinlere sövenlerde genelde aynı insanlardı! "Hepimiz Ermeniyiz!" diyenlere "Sizin türklüğünüze......." şeklinde saldıranlarda aynı zümreydi.. Ama şimdi birden "Hepimiz Arabız!" diye sokaklara döküldüler.. Bumudur samimiyet? Bumudur insanlık..?

Insanı, INSAN olduğu için sevmek dururken nedendir inancına yada ırkına göre kategorize etme nefreti? Nedendir bu ayrım, bu gözüdönmüşlük?

Bizler Mevlana'nın torunları değilmiyiz dostlar? Yunus Emre'nin torunları değilmiyiz?.. Bizler yüzlerceyıllık hoşgörü anlayışının uzantısı değilmiyiz?
    "Yaradılanı severiz, Yaradan'dan ötürü" diyenler değilmiyiz..?

Anladımki değilmişiz! Anladımki bizim barış sevdamızda, savaş karşıtlığımızda, kadın - çocuk katledilişine dur deyişimizde sadece ve sadece kendi inancımızda, kendi ideolojimizde olanlara müdahilmiş..

Üzücü, gerçekten üzücü...
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlere bakarken gozlerim kararmaya basladi.
    Cok dersler cikarilacak bir mevzu gazze mevzu.
    Bir tarafta cocuk olduren serefsizler.
    Diger tarafta cocuklari kendine siper yapacak kadar alcalan serefsizler.
    Kimin hakli ya da haksiz oldugunun ne onemi var?
    Olan cocuklara oluyor.

Olen ya da yaralanan cocuklara bakinca aklima bir kurt dustu.
    Dedim ki kendi kendime;

Ne diyelim simdi?
    Mukadderat mi?
    Cahillik mi?
    Ya da ne?!!!!

ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    araştırıyorum hala
    buna da şükür...

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    novarix

yorumunda (belki cümlelerinin dizilişinden ve üslubundan dolayı bana öyle geldi) tereddüte düştüğüm birkaç şey var. hepsini sıralamayacağım ama bir iki tanesini sorayım:

acaba sana sıkıntı veren şey; afganistan'da çocuk ve kadınların öldürülüşüne sudan'daki katliama -iddia ettiğin gibi- ses çıkarılmayışına isyan mıdır, masum yahudilerin katledilişine sadece "kötü tabii" denilmesine midir?

yoksa gazzeye verilen desteğin neden bu kadar büyük olduğu mudur?

hrant dink sivildi, masumdu, hak etmiyordu ve ülkemizde artık nesli tehlikeye girmiş küçük bir zümre dışında herkes "hepimiz hrant'ız" dedi. ama ben senin iddia ettiğin gibi; o mitinglere karşı çıkanlarla, bugün gazzeye destek selini oluşturanların aynı kişiler olduğuna kesinlikle inanmıyorum. siyasetçi olmadıkları halde, -anladığımızdan daha farklı- bazı siyasi hesaplardan dolayı ilkine karşı çıkanlar ikincisinden de rahatsızlık duydular.

diğer bir açıdan bakarsak bir sudanda, bir doğu asyada yaşanan trajediler de evet iç burkucudur fakat filistin-israil sorununu olduğundan daha küçük görmek ve bu sorunları birbiriyle kıyaslamak çok yanlış.

mesela bir örnek vereceğim ama yanlış anlaşılmasın "aklına daha adam gibi bir örnek gelmedi mi" diyebilirsiniz, haklısınız da, ama aklıma şimdi ilk anda daha iyi bir örnek gelmedi. bir galatasaray ile real madrid mücadelesi ile eski karşıyaka-göztepe mücadelesi nasılş anlam bakımından birbirinden farklılarsa bu saydığımız trajik sorunlar da bir nevi bu futbol örneklerinin cana vatana onura inkılab etmiş hali gibidir. israil-filistin sorunu 340 küsur km karelik gazzeye yağan bilmem kaç ton bomba ile bir takım öküzlerin soba borusundan bozma füzeleri tekbir getirerek ateşlemesi meselesi değildir. 1300 masumun 22 günde katledilmesi bu işin sadece ayrıntısıdır. meseleye biraz daha dikkatli bakmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

ancak şunu tekrar söyleyeyim "gazzeye destek" verenlerden biri olan (mazluma destek demeyi yeğlerdim ama böyle daha iyi anlaşılıyor) bu arkadaşını/kardeşini, lütfen hrant'ın onuruna sahip çıkanlara söven tiplerle aynı kefeye koyma. ben onlardan değilim. gazzeye yüreğiyle destek veren hiç kimse hıranta kötü bakamaz. çünkü "yaradılanı sevmeyi" Yaradan'dan ve O'nun Vezir-i Azam'ından gördüğü üzere emir telakki etmek zorundadır. muhabbetle.

emomen
    tarihi gerçekleri ortaya koyup bugün ihanete uğrayanların torunları olarak ihanet edenlerin torunlarına husumet besleyen bazı arkadaşlara ise cevap vermek istemiyorum. hendeseden yoksun bir binayı çimentoları kuruduktan sonra ben değiştiremem, sen de değiştiremezsin. boş ver. o belirttiğin başlıktan tecrübeyle zaten bunu biliyorsun. saygılarımla.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

perishte, novarixin söylediklerine ben de aynen katılıyorum.

Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba sana sıkıntı veren şey; afganistan'da çocuk ve kadınların öldürülüşüne sudan'daki katliama -iddia ettiğin gibi- ses çıkarılmayışına isyan mıdır, masum yahudilerin katledilişine sadece "kötü tabii" denilmesine midir?

yoksa gazzeye verilen desteğin neden bu kadar büyük olduğu mudur?
    Ne fark eder ki? Gazzeye verilen destekten neden rahatsız olalım ki? Ben de onlara destek veriyorum. Ama, insanlık adına birşey yapmak isteyen diğer olup bitenlere neden göz yumuyor ki? Bu müslüman kardeş edebiyatını siz de ucuz bulmuyormusunuz?

Bu konuyu siyasete girmeden cevaplamak benim için çok zor, o yüzden böyle bırakmak zorundayım.

Alıntı perishte adlı üyeden alıntı
    diğer bir açıdan bakarsak bir sudanda, bir doğu asyada yaşanan trajediler de evet iç burkucudur fakat filistin-israil sorununu olduğundan daha küçük görmek ve bu sorunları birbiriyle kıyaslamak çok yanlış.
    Her iki durumda da insan trajedisi var mı? Arada fark olsun yada olmasın, siz bir insanın hayatını diğer insanın hayatından daha üstün göremezsiniz.

mesela bir örnek vereceğim ama yanlış anlaşılmasın "aklına daha adam gibi bir örnek gelmedi mi" diyebilirsiniz, haklısınız da, ama aklıma şimdi ilk anda daha iyi bir örnek gelmedi. bir galatasaray ile real madrid mücadelesi ile eski karşıyaka-göztepe mücadelesi nasılş anlam bakımından birbirinden farklılarsa bu saydığımız trajik sorunlar da bir nevi bu futbol örneklerinin cana vatana onura inkılab etmiş hali gibidir. israil-filistin sorunu 340 küsur km karelik gazzeye yağan bilmem kaç ton bomba ile bir takım öküzlerin soba borusundan bozma füzeleri tekbir getirerek ateşlemesi meselesi değildir. 1300 masumun 22 günde katledilmesi bu işin sadece ayrıntısıdır. meseleye biraz daha dikkatli bakmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
    Bir dakika.... Gazze benim vatan mı oldu birdenbire? Ne alaka? Verdiğiniz örneği ya ben anlayamadım, yada orada vatana mal olmuş derken başka birşey demek istediniz... Vatan anlayışımız değişti birden bire.

Biri saldırmak için bahane bekliyor, sizin öküz diye hitap ettikleriniz de bahaneyi karşı tarafa kendi elleri ile sunuyor . Olay bu kadar basit değil tabi, ama bu saldırıların arkasındaki muhasebe böyle.... Bir Türk olarak hükümetimin öküzleri (sizin lafınız) desteklemesini istemiyorum. Ortada iki tane barış yapmak istemeyen taraf var, ama nedense biz taraf aldık???

ancak şunu tekrar söyleyeyim "gazzeye destek" verenlerden biri olan (mazluma destek demeyi yeğlerdim ama böyle daha iyi anlaşılıyor) bu arkadaşını/kardeşini, lütfen hrant'ın onuruna sahip çıkanlara söven tiplerle aynı kefeye koyma. ben onlardan değilim. gazzeye yüreğiyle destek veren hiç kimse hıranta kötü bakamaz. çünkü "yaradılanı sevmeyi" Yaradan'dan ve O'nun Vezir-i Azam'ından gördüğü üzere emir telakki etmek zorundadır. muhabbetle.
    İnsan hayatı en değerli varlıktır... Din, dil, ırk fark etmez... İnsanlığa yardım etmek isteyen olaylar arasında seçici davranmasın, herkese yardım etsin. Yoksa pek inandırıcı gelmiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler