Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarınlarımız için okuyun!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Borla çalısan araba üretildi, Türkiye kıskaçta.
    *Arabayı bor madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı
    Türkiye, dünya rezervinin yüzde 70`ine sahip ve uluslararası tröstler
    Türkiye uyanmadan bu kaynağı ele geçirmeyi planlıyor.
    Amerikan Millenium Cell (MC) ve stratejik ortağı Daimler-Chrysler (DC), seri
    üretime bile geçti. Ancak uluslararası tröstler, bu gelişmeleri ülkemizdeki
    bor zenginliğine egemen olmak için Türkiye`den kaçırıyor.
    Aksiyon dergisinde yayımlanan habere göre, konuyla ilgili incelemelerden
    biri Scientific American dergisinin Mayıs 2002 sayısında yayımlandı .

**DÜŞÜNÜLEBİLECEK EN TEMİZ YAKIT` başlığında verilen haberde, kimyager
    Steven Amendola`nın Ford Explorer model otomobili bor
    bileşiklerinden elde edilen yakıtla çalıştırıldığını anlatıyordu

**ABD`li kimyager Amendola`ya göre, sodyum bor hidritle çalışan otomobilin
    hem menzili iki katına çıkıyor, hem patlama ihtimali
    olmadığı için tam güvenli oluyor, hem çevre kirliliği olmuyor, hem de yakıt
    kullanıldıktan sonra tekrar değerlendirilebiliyor.

**Benzinle çalışan otomobillerde yakıtı depolama sorunu olduğu için menzili
    düşüyor. Borla çalışanlardaysa bu sorun ortadan kalkıyor sodyum bor Hidrit
    maddesi ile suyun oluşturduğu hidrojenin yakıt
    pillerine ulaşması ve açığa çıkan enerjinin mekanik enerjiye dönüşmesiyle
    yürüyor.
    **Bor konusu özellikle son yıllarda Türkiye gündeminden hiç inmedi.
    Bilgisayardan silaha, nükleer teknolojiden akaryakıta kadar birçok
    alanda kullanılan bor, ister istemez birçok çevrenin ilgi odağı...

**Tartışmalar, bazı kişi ve güçlerin özelleştirme furyasınıda arkalarına
    alarak, bu cazip ve stratejik madeni `iç etmek` istediğinden, uluslararası
    tröstlerin Türkiye`yi bor konusunda baskı altına aldığına, bor`u devletin
    yeterli karlılık ve verimlilikte kullanamadığına kadar uzanıyor.
    **Devlet Denetim Elemanlar? Dernegi(DENETDE) Başkanı Atilay Ergüven de bor
    gibi hayati önemi olan konulardaki gelişmelerin Türkiye`ye geç yansımasını ,
    BATILILAR TÜRKİYE`YE BOR TEKNOLOJISININ GELMESİNİ
    ÖNLEDİKLERİ GİBİ , O KONUDAKİ ÖNLEMELERİ DE DUYUP, BORUN ÖNEMİNİ KAVRAMAMIZI
    İSTEMİYORLAR!` sözleriyle izah ediyor.
    **Dünya bor rezervinin yüzde 70`i Türkiye`de.Bizi yüzde 13`le ABD izliyor.
    **Rezervlerini yıllar önce kullanmaya başlayan Amerika`nın, kendi
    topraklarından çıkarabileceği miktar gittikçe azalıyor. Bor zengini Türkiye
    ise bu potansiyelini ancak ham borunu satarak değerlendirebiliyor.

*** Mamul bor ürünleri üretebilmek için gerekli teknoloji Türkiye`de yok.
    Çünkü Batılı ülkeler bor teknolojisini bize vermeyi hep reddediyor.
    Ham cevher olarak adeta sudan ve kumdan ucuza sattığımız bor, bize pahalı
    ithal ürünler olarak geri dönüyor.

Şahsıma E-mail olarak yollanan bu yazının şüpheli olan kısımları tarafımca düzeltilmiştir daha detaylı bilgi için
    http://www.aydinlanma1923.org/sayi/50/50_07PEHLIVAN.pdf
    ve
    www.boraxtr.com
    adreslerine bakabilirsiniz.
    + Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    -Haberin "ORJİNAL" linkini veriniz..!!
    -Alıntı "HABER" Paylaşım güvenirliliği açısından sorun yaratabilir..
    -Haberin gereksiz polemik unsuru olmaması için lütfen uyarılara uyunuz..!!
    "Orjinal link "verilmediği takdirde bu TOPİC silinecektir.
    -Topic'i açan üye uyarılara uymak zorunluluğundadır..!!

Site Yönetimi

**********X**************************X******

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çınar bu sen olamazsın deilmi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bilinçli insan
    bilinçli toplum refah seviyesi yüksek bir ülke
    kişisel gelişim,eğitim bunları hemen,hemen 70 milyon nüfuzlu ülkemizde 60 milyon bilir, bilirde bunlara nasıl sahip çıkılır.

yazdığına göre dünya ya karşı tek kalmışız.

bu akbabalara yem olmayalım

\'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

Arkadaşlar bu yazıyı kopyalayın ve ne olur gönderebildiğiniz kadar çok insana gönderin .

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cynt,
    bak sana yukarda kaynak sormuşlar bu yazının uydurma olmadığını nerden bilecez değilmi?
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    cynt, Sana sadece şunu söyleyeyim; NEPTUNIUM, sentetik olarak üretilebilen ilk transuranium elementtir. Yani artifically üretilebilen, laboratuvarlarda üretilebilen bir elementtir.

Yani bizim o iddia ettiğiniz "çok değerli" (!) 9 trilyonluk neptunium kaynaklarımız zannettiğiniz gibi değil yani. Neptunium 1940 yılında ilk defa Edwin McMillan ve Philip Abelson tarafından üretilmiş ve keşfedilmiştir. Bunu biliyor muydun? Bu keşif California üniversitesinde Berkeley radyasyon laboratuvarında yapılmış. Yani bu tip yazılara itibar etmeyin... Bu tip bir sürü hurafe dolaşıyor internette ve maillerde ve "mutlaka herkese ulaştırın" diye gaz verilerek bilmeyen ve her söze inanan insanlarımız yanlış bilgilendirilip provake ediliyor. Siz siz olun her söze inanmayın körü körüne. Önce araştırın. Doğruluğuna emin olmadığınız bilgileri bu şekilde yayıp ortamı kaosa sürüklemek isteyenlere alet olmayın.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bu arada şunu da ekleyeyim, Edwin McMillan bu buluşuyla 1951'de Nobel ödülü almış, biz hala bizde Neptunium var, vs diyorsunuz, görüyorum ki yazınızın NEptunium ile ilgili bölümünü hemen silmişsiniz, sadece Bor kısmını bırakmışsınız, bence bu yazınızı komple silseniz daha iyi olur. Bilmeden insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. Bor konusunda da yeterli bilgiye sahip misiniz? Ne üdüğü belirsiz bir kişinin dandik sitesini referans göstermişsiniz de...

Bir de dikkatimi çekti, Motosiklet sitesine üye oluyorsunuz, toplam iki mesajınız var ve bu iki mesaj da Neptunium ve Bor ile ilgili bir duyuru. Bu da biraz düşündürücü.... Bu haberleri yaymak için mi görevlendirildiniz?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Superdude

Bu siteden çok fazla bilgi aldım ,gerçekten seçim aşamasında çok yardımı olan bilgilerdi bunlar .Hala da almaya devam ediyorum.
    Elime geçen bir bilgiyi buradan aldıklarımın karşılığı olarak paylaşmak istemem bu kadar ağır bir dille eleştirilmemeliydi diye düşünüyorum .Kaldıki faydalı olabileceğini düşündüğüm bir bilgiyi biraz fevri davranarak sizlerle paylaşmak dışında bir hatamda yok ve bunuda hemen düzeltmeye çalıştım .
    Sitede 2 msj olduğu doğru lütfen ikincisini birdaha araştırın.Ayrıca siz bu bor aloyından neden bu kadar rahatsız oldunuz onu da anlamış değilim.
    Böyle bir msj a neden vakit haecayıp bu kadar cevap yazdım onu da bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Sevgili arkadaşım, rahatsız olduğum şey bor, kömür, maden vs olayı değil. "Bilgi yaymak" adı altında özellikle yanlış bilgilerle insanları ayaklandırma eylemleri beni her zaman rahatsız etmiştir. Bor'la Neptunium'la falan alakası yok tepkimin. Zaten benim de söylediğim şey sizin de "faydalı olabileceğini düşündüğüm bir bilgiyi biraz fevri davranarak sizlerle paylaşmak dışında bir hatada yok" diyerek dile getirdiğiniz şey, yani hatanızı siz de söylüyorsunuz işte. Ben de bu kısmını dile getirdim, bilginin yanlış olduğunu dile getiriyorum. Bu tip yanlış bilgiler insanları bir şekilde başka bir hedefe yönlendirerek o hedeflere antipati duyulmasını sağlamak için uydurulup dağıtılmaya çalışılıyor ve provakasyon niteliği barındırıyor. Bilgileri paylaşırken dikkat etmekte fayda var.

Vakit harcayıp cevap yazmanıza teşekkürler ama neden cevap yazdığınızı siz bilmiyorsanız ben hiç bilemem öyle değil mi. Siz bilmeseniz de ben niye vakit harcayıp cevap yazdığımı biliyorum. :

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    arkadaşlar konuyu aramızda gereksiz tartışma ortamına doğru çekmeyelım. Biliyorumkı topıc'i açan arkadasımızda olayın yanlış olduğunu açıklamaya çalışan arkadasımızda iyi niyetli .Kırıcı olmadan eğer varsa bir birimizin yanlışlarını düzeltelim kalb kırmadan yazışırsak yazılarımız dahada etkılı olur kanımca
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

Bordan yapılan ilk ürün motordaki aşınmayı önlüyor

Bor madenini nano teknoloji ile kristal hale getirerek değerini artıran NNT Nanoteknoloji şirketi, taşıtların motor aşınmalarını sıfıra yakın bir düzeye indiren ürünü kullanıma sunuyor.
    Buyryn arkadaşlar bide bu var bu ay görücez bakalım nedir ne değildir

Motorların iç yüzeyini elmasa yakın sertlikte bir film tabakası ile kaplayarak sürtünme ve aşınma hasarını önleyen Bor Power, motor gücünde yüzde 10 düzeyinde artış sağlıyor. Sıvı halde motor yağına katılan ürün, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlüyor. Bor Power, işlenmiş borla Türkiye’de gerçekleştirilen ilk ürün özelliğine sahip. NNT Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Akın, “İşlenmemiş bor minerallerinin tonu 150-200 dolara satılırken, nano teknoloji ile üretim sonrası MCDP kristallerine dönüştürdüğümüzde tonu 2,5 milyon dolara ulaşıyor. Kübik bor nitrür elde edersek fiyatı 3,5 milyon dolara yükseliyor. Bunlar ara ürün. Bor Power gibi ürünler ürettiğimizde ortaya çıkan katma değer, ocak fiyatıyla kıyaslandığında 100 bin kat artıyor.” dedi. Bor Power, bu ay 20 YTL’den piyasaya sunulacak. [/b][/size]

Yani arkadaşlar kısaca ''sen bakmazsan el bakar olayı''

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Geçti Bor'un pazarı, sür eşşeği Niğde'ye...

olay budur... sevgiler..
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

böyle olmaz olsun .nede önemli güzel topicler onu kıskaca alır.nediyosun arkadaşım
    HELAL OLSUN SANA cynt
    milleti bilinçlendirdiğin için saol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler