Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bugün başımdan geçen bir olay.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı X__utku__X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hızım 90 idi.peki size bişi soracam şegir sınırları içinde hız sınırı kaç???

sanada aynı şeyi yazıyorum hızım 90 dı ve dümdüz yolda giderken polis beyler enaz 130-140 hızla dibime girdi.şimdi ben haksızım onlar haklı demi.3,4 mesaj yazan arkadaş yalanmı söylemiş oluyo.yani başımızdan geçen olayı 200-300 mesajdan sonra yazdıktan sonramı yazınca doğru oluyo anlamadım.karşı tarafla konuşmak lazım demişsin.o adamın yanına korumalarından yaklaşabilirsen konuşursun kardeş.konuşursan banada haber ver tamammı
    bizim sorumuz havada kaldı ....neyse artık sormuyorum...geçmiş olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    en dandik motor motorsuzlukdan daha eyidir :))
    benim hızım 90 idi.peki size bişi soracam şegir sınırları içinde hız sınırı kaç???

sanada aynı şeyi yazıyorum hızım 90 dı ve dümdüz yolda giderken polis beyler enaz 130-140 hızla dibime girdi.şimdi ben haksızım onlar haklı demi.3,4 mesaj yazan arkadaş yalanmı söylemiş oluyo.yani başımızdan geçen olayı 200-300 mesajdan sonra yazdıktan sonramı yazınca doğru oluyo anlamadım.karşı tarafla konuşmak lazım demişsin.o adamın yanına korumalarından yaklaşabilirsen konuşursun kardeş.konuşursan banada haber ver tamammı
    bu arkadaşın kimseye bir şeyler inandırması gibi bi hükmü yok
    [B]Bu sene benim olsun :wiinkk::wiinkk: [/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sorumuz havada kaldı ....neyse artık sormuyorum...geçmiş olsun...
    metehan abi kusura bakma cevap vermemişim.hayır plakayı fln almadım ama araba resmi polis aracı imiş.şahsi arabası deyil.motorumuda gittim aldım bugün.hepiniz saolun

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ben 90 km hızla gidiyor olsam, düz yolda arkamdan 130 140 la gelen bir araca hemen yol veririm

sol şerit hızlı araçlar içindir

yapılan uygulama doğru veya yanlış orası tartışılır, ama ruhsat ve sigortasız trafiğe çıkmakta suç teşkil eder
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    90 dı ve dümdüz yolda giderken polis beyler enaz 130-140 hızla dibime girdi.şimdi ben haksızım onlar haklı demi.3,4 mesaj yazan arkadaş yalanmı söylemiş oluyo.yani başımızdan geçen olayı 200-300 mesajdan sonra yazdıktan sonramı yazınca doğru oluyo anlamadım.karşı tarafla konuşmak lazım demişsin.o adamın yanına korumalarından yaklaşabilirsen konuşursun kardeş.konuşursan banada haber ver tamammı

3-4 mesaj yazan adam yalan söylüyor olabilir.
    Ancak 200-300 mesajdan sonra biz o adamın yalan söyleyip söylemediğine kanaat getiririz.
    Çünkü o zamana kadar kendisi hakkında az çok fikrimiz oluşmuş olur.

Sana kimse yalancı demedi.
    Tartıştığın polisler buraya topic açıp, sizin motorculardan biriyle takıştık, şöyle şöyle bişey oldu yazsa,
    onlara da aynı şeyi yazacaktık.
    Yani karşı tarafı da dinleyelim...

Herhalde artık anlamışsındır.
    Sen üzerine evraklarını almadan motosiklet kullanıyorsun.
    Sol şeridi lüzumsuz yere işgal ediyorsun.

Buna rağmen adamları şikayet ediyorsun.
    Bu kadar hata üst üste olunca, insan ister istemez şüpheleniyor, acaba bu arkadaş gerçekten haklı mı? diye...

Ben hala aynı şüpheyi koruyorum.
    belki senin yüzünden kaza yapacaktı adamlar.

Bu arada ben o adamla konuşurum istersen.
    Sana da haber veririm.
    Fakat haksızsan sonrasına katlanacaksın...
    İstermisin?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Otoyolda hız limiti otomobiller için 120 km/h , otobüsler için 100 km/h ve motosikletler için 80 km/h dir.

Sen sol şeritte 90 ile giderken arkadan gelecek olan otobüs ve otomobiller tarafından ezilme tehlikesi ile karşı karşıyasın.

Kuralları ve limitleri boşverelim;

biz motorcular otoyollarda seyrederken eğer sol şeridi kullanacak isek arkamızdan gelecek olan otomobil vs. lerin bize yetişemeyeceği hızlarda gitmek zorundayız. Tamam belki kuralları çiğneriz bu şekilde ama eğer illaki soldan gideceksen can güvenliğimiz için bu olmalı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 mesaj yazan adam yalan söylüyor olabilir.
    Ancak 200-300 mesajdan sonra biz o adamın yalan söyleyip söylemediğine kanaat getiririz.
    Çünkü o zamana kadar kendisi hakkında az çok fikrimiz oluşmuş olur.

Sana kimse yalancı demedi.
    Tartıştığın polisler buraya topic açıp, sizin motorculardan biriyle takıştık, şöyle şöyle bişey oldu yazsa,
    onlara da aynı şeyi yazacaktık.
    Yani karşı tarafı da dinleyelim...

Herhalde artık anlamışsındır.
    Sen üzerine evraklarını almadan motosiklet kullanıyorsun.
    Sol şeridi lüzumsuz yere işgal ediyorsun.

Buna rağmen adamları şikayet ediyorsun.
    Bu kadar hata üst üste olunca, insan ister istemez şüpheleniyor, acaba bu arkadaş gerçekten haklı mı? diye...

Ben hala aynı şüpheyi koruyorum.
    belki senin yüzünden kaza yapacaktı adamlar.

Bu arada ben o adamla konuşurum istersen.
    Sana da haber veririm.
    Fakat haksızsan sonrasına katlanacaksın...
    İstermisin?
    arkadaşım konuş banada haber ver sorun deyil.ama o adam o haksız deyil ben haksızım demez.ben daha fazla uzatmıcam.nerden yazdım buraya anlamadımki.dahada hiçbi konu açmayı düşünmüyorum.ben başımdan geçen olayı buraya yazdım yok adam senin yüzünden kaza yapacaktıda bilmem nede.birgün senin başınada böle bi olay gelirse sen arabanın altında kalırsan suç bende dersin tamammı.benim dedemde motor kazasında vefat etti.sollamanın yasak olduğu yerde karşı yönden gelen araba sollamaya çıkınca dedeme çarptı.keşke baksaydım dedemin ruhsatı faln filn yanındamı.deyilse dedem suçlu olcaktı demekki.arkadaş daha uzatmıcam bu gerçek böle gerek askeri araçlar olsun gerek polisler olsun bir çoğu koca yolu kendine parsellenmiş gibi kullanıyo.ben sağ şeride geçebilmek için gazı köklemek zorunda kaldım yoksa eziliyodum.benim sinirim buna.sen ne düşünürsen düşün.bitti daha bişi yazmıyorum rahatla

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)