Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BU KATLİAMA DUR DİYELİM! İMZA VERELİM!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Arkadaşlar WWW.FOKLAR.GEN.TR adresini bir ziyaret etmenizi istiyorum. İnanın siteye girdiğiniz zaman sizleri fokların soğuk ortamından gelen çok sıcak bakışlarla karşılayacak foklar var. Onlar sizleri seviyor ve sizler için vunharca öldürülüyorlar. Sırf sizleri soğuktan korumak için bir fok annesiz veya babasız bir anne yavrusuz kalıyor. Sırf para hırslarını tatmin etmek için sevemeye kıyamayacağınız o güzel canlıları sopalarla ve mızraklarla katlediyorlar. Fok avı sezonu başlıyor hedef 350.000 fok' un katledilmesi, sizde yazacağınız 2 satır yazı ile buna karşı çıktığınızı belli edebilir veya arkadaşlarınıza bu siteye girmelerini söyleyerek 1-2 de olsa fok kurtarabilirsiniz. Haydi duyarlı olalım ve doğal hayata sahip çıkalım.

KANADA BU SONBAHARDA 2006 "FOK AVI" KOTASINI AÇIKLAYACAK, BEKLENEN RAKAM 350.000.

TOPLAYACAĞIMIZ İMZALAR SEA SHEPHERD CONSERVATION SOCIETY VE BİZİM TARAFIMIZDAN GEREKLİ BAKANLIKLARA VE BÜYÜKELÇİLİĞE ULAŞTIRILACAK...

LÜTFEN ACELE EDİN VE TÜM TANIDIKLARINIZA BU KAMPANYAYI DUYURUN...
    KOTA AÇIKLANDIĞINDA HERŞEY İÇİN ÇOK GEÇ OLACAK...

WWW.FOKLAR.GEN.TR >>>> Kurtarın Onları ...

''KAR ÇİÇEĞİ VE YAVRU FOK''
    Yazan : Yeşim Balaca

"Karların tam ortasında bir çiçek açmış beyaz.
    Uzaktan çiçeği farkeden yavru fok koşarak gelmiş bu bembeyaz,narin şeyi ilk kez görüyormuş,
    Uzanmış koklamış,hızla annesine koşmuş ''Gördün mü'' demiş.Ne biçim bir şey bu böyle çok güzel görünüyor.'Nedir adı Anne?' diye sormuş.
    Annesi eğilip önce yavru fokun burnuna bir öpücük kondurmuş.'Kar çiçeği' çok narin bir çiçektir,zor yetişir,
    Derler ki ağladığında yada ölürken kırmızıya dönüşür zarar verme sakın demiş.
    Yavru fok bilmiyormuş zarar vermenin ne demek olduğunu çünkü dünyada olan tecrübesi çok azmış.Kötülük bilmezmiş yüreği.
    'Tekrardan bakmaya gideceğim ama söz anne uzaktan bakacağım'demiş.
    Koşarak giden yavrusunun arkasından bakmış anne fok.Yavru fok kar çiçeğinin yanına gelmiş.
    Onunla konuşmaya başlamış. Onu arkadaşı olarak kabul etmiş.
    Kar çiçeği o kadar güzelmiş ki yavru fok annesinin tembihine uymuş,bir şey olmasın diye korkudan kar çiçeğini bir daha koklamamış bile sana dokunmadan seveceğim demiş.Hem sen böyle de benim seni sevdiğimi,bunu da senin iyiliğin için yaptığımı bileceksin.
    Günler günleri kovalamış artık kar çiçeği ile yavru fok çok iyi arkadaş olmuşlar.
    Yavru fok annesine her defasında arkadaşı kar çiçeği ile ne konuştuğunu anlatırken bir yandan da onun suya girememesine ve sürekli aynı yerde durmasına karşın kendini ne kadar kötü hissettiğini anlatıyormuş.Anne fok ''şayet o yerinden ayrılırsa bir daha yaşayamaz'' demiş.
    Yavru fok annesinin tüm söylediklerini arkadaşı ile paylaşmak üzere hızla kar çiçeğinin yanına koşmuş.
    'Biliyorum' demiş 'burada böyle durmaktan sıkılıyorsun keşke seninle dolaşabilseydik.
    Ama olsun sen üzülme ben sana gördüğüm yaptığım herşeyi anlatırım.
    Sen de böylelikle herşeyi bilirsin.'Kar çiçeği sanki yavru foku anlıyor ve ona hak veriyor gibi yavaş yavaş sallanıyormuş.
    Günlerden bir gün yavru fok sudan çıkarken bir takım gölgeler görmüş korkup tekrardan suyun içinde dalmış.
    Gölgelerden gelen sesler gök gürültüsü gibi şimdiye kadar hiç duymadığı seslermiş.
    Karanlık gölgeler suyun altında olan yavru fokun yanından hızla uzaklaşıp ilerlemiş.
    Yavru fok kafasını sudan çıkardığında gölgelerin en iyi arkadaşına doğru ilerlediğini görmüş ve korkmuş.
    ''Saklan hadi ...... durma öyle!..... saklan'' diyormuş.Arkadaşı Kar çiçeği ise yavaş yavaş sallanıyormuş sanki onu anlamış gibi...
    Yavru fok endişe içinde gölgelerin adımlarına bakıyormuş gölgelerin elinde tuhaf sivri bir takım aletler varmış.
    ''Nedir bunlar?'' diye anlamaya çalışırken.Farketmiş ki o gölgeler arkadaşının tam üzerine doğru ilerliyor.
    Sudan tamamen çıkıp gözlerini arkadaşına dikmiş.
    Arkadaşı bir kez daha sallanırken dev bir adım tam üzerine gelmiş gözünden kaybolmuş bir anda en iyi arkadaşı.O anın verdiği endişe ile korkularına aldırmadan arkadaşına seslenerek koşmaya başlamış gölgelerin adımları altında kalan arkadaşının yanına.
    Gölgeler birden durmuşlar.Tuhaf sesler çıkararak gülmeye başlamışlar.
    Fok arkadaşına olan sevgisinin yarattığı endişeye kapılıp gölgelerin ayağına kadar geldiğinde daha arkadaşına uzanamadan bir acı hissetmiş tam başında.
    Yavru fokun çenesi hızla buzlara çarpmış.Kırmızı bir sıvı görmüş gözlerinin içinden beyaz karlara süzülen kendini arkadaşına doğru çekmiş arkadaşı artık sallanmıyormuş.
    Yerde ezilmiş ve hatta neredeyse karların içine gömülmüş.Ne olduğunu anlayamamış fok,kafası çok acıyormuş.
    Kımıldayan foku gören gölgeler birkez daha vurmuşlar yavru fokun kafasına.
    Yavru fokun acıyla gözleri kapanırken aklına gelmiş annesinin sözleri 'Sakın zarar verme' o an anlamış zarar vermenin ne kadar kötü bir şey olduğu.
    Ýçinden canı acırken 'iyi ki ben yapmamışım. İyi ki Kar çiçeğine zarar vermemişim.'demiş.
    Gözlerini yavaşça gölgelerin acımasız suratlarından kar çiçeğine doğru indirirken kendi kanının çiçeği kırmızıya boyadığını görmüş.
    Gözlerinden akan yaşlardan bir tanesi çiçeğin üzerine düşmüş ama üzerinde ki kırmızılık gitmemiş.
    Annesinin sözlerini hatırlamış.
    Son sözleri arkadaşına gözlerini kapatarak son anda bile zarar vermemek adına koklamayı düşünsede bunu yapmadan fısıldamış.
    ''Yanındayım arkadaşım ve sana zarar vermeden her zaman da yanında olacağım.''

__________________________________________________ _______

"CANIM ANNEME"
    Yazan : bloodyseal

Anneciğim...
    Biliyorum, ben senden gittim gideli çok acıyor o güzel canın...
    En çok da çaresizce ardımdan bakmaktan başka bir şey yapamadığın için üzülüyorsun...
    Oysa sen elinden geleni yaptın anne!! Beni, biricik pamuk yavrunu korumak için her şeyi yaptın sen!! Kendi canını hiç düşünmeden o iki ayaklı canavarların önüne bile atladın!! Senin de başını kanattılar hiç acımadan.. Ama benim canımı almak çok daha önemliydi onlar için.. Beni istiyorlardı, senin koklamaya kıyamadağın tüylerimi etimden söküp almak için...
    Bebeğin kollarının arasından canice kopartılırken umutsuzca çırpınmaktan, ağlamaktan, bir zamanlar neşeyle üzerinde oynadığımız, şimdi kanımla kızıla boyanan karları koklamaktan başka ne yapabilirdin ki...
    Ah benim güzel anneciğim...
    Bilsen pamuğun da öyle özlüyor ki seni.. Ama inan bana burada mutsuz değilim...
    Beni merak etme olur mu, hem burada yalnız da değilim.. İki ayaklı canavarların öldürdüğü arkadaşlarımın hepsi burada..
    Hepimiz çok iyiyiz.. Burası o kadar güzel bir yer ki.. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum, yeni yeni arkadaşlar ediniyorum...
    İki ayaklılar burada da var ama onlar canavar değil, ‘insan’ deniliyormuş onlara.. Bir de küçük olanlar var, onlara da ‘çocuk’ deniliyormuş...
    Buradaki insanları da çocukları da çok seviyorum anne... Bütün gün oyun oynayıp şarkılar söylüyoruz birlikte...
    Canavarlar, kan, acı, hiçbiri burada yok.. Dağlar, denizler, pırıl pırıl göller, nehirler, ağaçlar, rengârenk çiçekler, cıvıl cıvıl kuşlar var...
    Burada hiç kimse ağlamıyor anne... Üstelik tüylerim de eskisinden hem daha beyaz, hem daha parlak.. Görsen öyle severdin ki...
    Keşke yanında olabilsem, sarılsam sana... Yine beni öpüp koklasan, yine sokulsam sana üşüdüğümde eskisi gibi...
    Hiçbir şey senin sevginin yerini tutabilir mi hiç?..
    Annem, güzel annem ne olur üzülme, ağlama artık..
    Hem bunları sana üzülme diye yazıyorum, sensizlik dışında beni mutsuz eden hiçbir şey yok burada...
    Hatta buradaki karlar üşütmüyor da.. Söz ver artık üzülmeyeceğine olur mu?..
    Eskisi gibi yaşamaya devam edeceksin ve bana benzeyen bebekler getireceksin dünyaya...
    Tıpkı beni sevdiğin gibi, onları da sevip koruyacaksın...
    Ve her ne olursa olsun benim de bir zamanlar yaşamış olduğum dünyayı, o iki ayaklı canavarlara bırakmayacaksın!!
    Yaşayacağına söz ver anne!! Yaşayacağına söz ver!!
    Ben burada seni bekliyor ve seviyor olacağım…
    Anneler günün kutlu olsun...
    Biricik yavrun, pamuğun...

Bloodyseal
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metal bu konulardaki duyarlılığına hayranım ama önce kürk giyenlerden başlamalı bence bilinçlendirmeye,kürkün bi zenginlik değilde canilik simgesi olduğu bilincini sokmalı kafalarına kimse almazsa bu öldürüp satanda olmaz,imza verelim verelimde kim naaparki bizim imzamızı kaç kere söylediiim bu adamlar çivili sopalarla dayak istiyooooo.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    salihgureli, haklısın kardeşim ama şu anda imza verip birkaç satır yazmaktan başka çaremiz yok. Düşünsene o kadar hayvan şu anda bizim yazacağımız iki satır yazıyı bekliyor. Her ne kadar umutlarının az olduğunu bilselerde BİR UMUT işte :(. Kendinizi onların yerine koyun arkadaşlar. Sizi katletmeye gelecek bir grup insan var ve sizler bir kararın çıkmasını bekliyorsunuz çok küçük olsada bir umudunuz var. Neden onların yaşama sevinçlerini ve doğaya kattıkları güzellikleri hiçe sayar gibi ilgisiz kalalım ki? Onlar köşeye sıkıştı ve bizim sevgi, şefkat ve merhametimize muhtaçlar. Hayvanlar o kadar güzel yaratıklardır ki sizler için hiç düşünmeden ölebilen, hırsızlık yapmayan, tecavüz etmeyen, namusunuza göz dikmeyen, aç kalınca "açım" diyemeyen, üzülünce belli edemeyen, ağlarken dahi bunu gösteremeyen, en büyük mutluluğu bizlerin sevgisi olan yaratıklar. Evimde 2 cins hayvanım var. 1 köpek ve 2 kedi o kadar uyum içerisinde yaşıyorlar ki inanamazsınız. En büyük düşman olarak gösterilen kedi ve köpek bu denli uyum içerisinde yaşarken neden bizler hayvanlarla uyum içerisinde yaşayamıyoruz? Arada sırada erkek olan kedim ismi Selo, bizim köpeğe (Chipsy) yanından geçerken tokat atar sonrada topuk tabii ama birbirlerine kin gütmezler. Yardım edelim onlara ...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    sevgili dostum çok güzel bir konuya el atmışsın motosiklet üstünde olmak demek denize ve çevrene saygılı ve duyarlı olmayacağın manasına gelmez duyarlılığın için sana çok teşekkür ederim. umarım diğer arkadaşlar da bu katliama bir iki çift laf ederler en azından çocuklarının fok balıklarını görmesini istiyorlarsa. tabi ben görmedim ama görecekleri dişinmek gerekir. herkese ii günler.
    çapır yada reyzing önemli değil, önemli olan sen hangisisin.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    railor, eyvallah hemşeri ...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1003586

BU LİNKTEKİ MAKİNAMIN TÜM GELİRİNİ ''MOTOSİKLET KULLANICILARI'' ADINA NİJERDEKİ COCUKLARA BAGIŞLAYACAĞIM.

makbuzunu'da jpg formatinda konu dışı bölümünde yayınlayacağım.

lütfen konuyu ve link'i diger motosiklet sitelerine de taşıyın.

kimsenin kafasinda kusku kalmasin diye, arkadaslarla bulusup, bankaya beraber gidip yatıralım.

lütfen herkes bir seyler yapsın...

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1003586
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

metal(semih)

napıcan biliyormusun her kez seyretmiştir fokları nasıl avladıklarını uzun bir sopa veya demirle kafalarına vururlar.işte burada biz devreye giricez kürk giymiş insanların kafalarına aynı şekilde çakıcaz çakıcaz.

allahın cezalarına .........(kusura bakmayın)
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    MeTaL, sevgili kardeşim ağlattın beni.bunlar insan olamaz.başka bir canlıyı öldüren hiç bir şey olamaz.sırf kürkleri için bunlara kıyanları kıyamete kadar lanetliyorum.bence bizlerde motorsiklet tutkunları olarak bunları fiili olarak protesto etmelişyiz.bu protestolar sözde kalmamalı.selamlar.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    Valla hocam direk girdim attım imzayı, bi güzel bela okudum üfledim arkalarından da. Lord of the rings - the two towers'daki o sel felaketi bu tür insanları ne zaman süpürücek acaba. İnşallah yaşayıp da görebiliriz!

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Allah nasıl bizlerin yardımcısı oluyor ise, bu hayvanlarında yardımcısı olsun. İlgi gösteren ve hatta yazıyı okumaya üşenen tüm arkadaşlara dahi teşekkürler ...

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Çok merak ediyorum,kolları olmayan ve sadece sürünen ufacık bir canlının kafasına sivri demirle vuran bu caniler nasıl can verecek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler