Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigarayı Bırakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sigaranın üzerine filtre kısmına eser miktarda fare zehrini sürüyonuz, insan içine çıkıp içiyonuz..
    Bi ande fenalaşıp yere düşüp ebediyete kavuşuyorsunuz, genel çözüm bu.. Bırakamazsınız sigarayı yok öyle bi dünya.. Ben çevremden tanıyorsam sigara içenleri yok öyle bişey..
    Hayatımda hiç içmedim, içmemde, nefret ederim kokusundan bile.. Sigarayı bırak nargileden de nefret ederim..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

Sigarayı bırakanlar, bırakmayı düşünenler

Arkadaşlar herkese iyi geceler;

benim için bıraktım demek için erken olabilir..çünkü henüz tam olarak 3 gün bile olmadı son sigaramı içeli...ama tylol hot ı bile sigarayla içen biri olarak iyi bir süre..umarım böyle gider diyorum şimdilik sadece...

Şu an 29 yaşındayım ve yalaşık 15 yaşından beri içiyorum. günde bir paket de rahat gidiyor uzun zamandan beri...yaz zamanları da akşamları da dışarda olmanın etkisiyle 2 paketi çok rahat buluyodu..akşamları evde olduğum zamanlarda ise eşim ve oğlumdan dolayı balkonda içebildiğimden dolayı 1 paketi aşmıyodum. yoksa onu da geçerdim...bu yaz artık sigara işinin bir sonunun gelmesi gerektiğini düşünmüştüm. daha önce de böyle düşünüp bırakmaya hiç yeltenmemiştim bile...açıkçası öyle bi kalça yoktu...daha sonra champix diye bir ilacın varlığını ve kullanıcı yorumlarını okudum ve dinledim...devlet bedavaya veriyodu ilacı (piyasa fiyatı aylık paket 180 lira ve 3 ay kullanılması gerekli)...işte güzel bir fırsat...giden arkadaşlarım da bıraktı...meretin zaten hiç bi faydası yok...ben de gideyim bırakayım...

171 arandı...bir hastaneye yönlendirdiler...(171 in hiç bi fonksiyonu yok size sadece ilacın verilebildiği hastaneye yönlendiriyolar..telefon numarası veriyolar..randevuyu bile siz ayarlıyosunuz) hastaneye gittik..100 lira muayene ücreti eyvallah ne demek sigarayı bırakıyoz az bile...bir kaç test falan ben bağımlıymışım...doktor "sana champix yazıyorum şöyle kullancan böyle yapcan bıdı bıdı anlattı" gittim eczaneye verdim reçetemi...adam abi 179 lira..kardeş ne diyon dedim sana reçete verdik niye para istiyon...parayla veriliyo madem ben niye reçete aldım..abi bilemem ben dedi..b ilaç reçeteye girmiyo...zaten bu ilacı sana doktorun hastanede vermesi lazım...devlet onlara bırakıyo ilacı...vay şerefsizler diyip hastane müdürünü aradım..efenim böyle böyle...madem ilaç vermiyonuz niye reçete yazıyonuz..madem ilaç vermiyonuz niye beni uyarmadınız da 100 lira muayene ücreti aldınız..."ee efenim işte doktor size bir takım testler yapıp sigarayı bırakmanız gerektiğini söylemiş"...saol la valla ben bilmiyodum sigarayı bırakmam gerektiğini...doktorun bana sigarayı bırakmanıza gerek yok içebilirsiniz deme şansı var mıydı peki? " ee efendim tabi yok ama bıdı bıdı" yapacağınız işe sıçayım hanımefendi..."beyefendi lütfen küfür etmeyin." kapat kapat dedim kapandı telefon...

velhasılı 100 lira muayeneye verdik şimdi bi de ilaca 180 bayılsak bi sürü masraf...esasında hiç problem değil ama cimri bir adam olduğundan elim gitmedi...kısmet bu ayaymış..aldım kendi paramla champiximi..başladım içmeye...şimdi size ilacın içilişini ve olayını biraz özetleyim...

ilaç 3 paket...her ay bir paket gidiyo..ilk paket başlangıç paketi..ilk gün sadece sabahları sonraki 4 gün sabah akşam içiliyo...bu arada sigara içmeye devam ediliyo eski alışkanlıktaki gibi...böylece ilk hafta bitiyo...ilaç üreticisi diyoki kardeşim ikinci hafta bir gün belirle kendine ve o günden sonra içmeyeceksin diyo...sen de kafada belirliyon günü...

ilacı aldıkça (5-6. gün hissediyosun) sigaradan aldığın tat değişiyo...ben ilk önce bu farkı ikinci sigaralarda hissettim...öğle tatillerinde dışarda sigara içtiğimiz için dışarısı da soğuk olduğundan yemek sonrası genelde 2 tane içip içeri gireriz...ben ikincileri artık zorla içiyodum..sonrasında bu normal sigaralarıma da sirayet etti...kendimime 12. günü sigarayı bırakma günü olarak belirledim...ve 11. günde soğuk algınlığı başgösterdi ve boğaz şişliğinden dolayı 11. günde bırakmış oldum ve cuma sabah saatinden beri sigara içmiyorum...şu ana kadar da canım çekmedi...ilaçlarımı aksatmadım..canımın çekmemesinin sebebi ilaçlardır muhtemelen...

çevremde ilacı kullanıp yeniden başlayanlar oldu...ama hepsinin ortak özelliği 1 aylık paketi bile bitirmeyip ben sigarayı bıraktım demeleri ve ilaç kullanmayı kesmeleri...ilaç beyindeki nikation reseptörlerini temizliyo ve ancak 3 aylık bir kullanım tam olarak bu nikotin resöptörlerinin temizlenmesi için geren süre..daha önce ilacın kullanımının bırakılması kişiyi yanılgıya düşürüyo..uzmanların yalancısıyım...

durum böyleyken böyle..3 günlük bir süre bir çok kişi için çok az..ama benim gibi 5 yıllık iş hayatında tek bir öğle tatilini sigarasız geçirmeyen ben, hastalıkta tylol hot la bile sigara içen ben 3 gündür sigara içmiyorum...

bir kaç arkadaşımın da allen carr metoduyla sadece 1 saat bir video izleyerek bıraktıklarını söyledi...videoyu az önce izledim ve gerçekten beni daha çok motive etti...

champix yorumları için aşağıdaki linke bakabilirsiniz..en çok görülen yan etki rüyalara etki etmesi...bir de doktorlar içine kapanık depresif kişiler için önermiyolar..siz yine de tam olarak araştırmadan ilaç almayın...

http://www.eksisozluk.com/show.asp?dbbk=1&t=champix

allen carr yorumları için

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...td=&au=&g=&p=1

allen carr videosu için

http://www.izlesene.com/video/sigara...n-carr/3316313

Merhaba. Champix konusunda artık dikkat edin falan bile demeye gerek yok, çünkü SGK 2012 yılının son ayında bu ilacı ispatlanan yan etkileri yüzünden tamamen listesinden kaldırdı.
    Ben de sigarayı bırakanlardanım ve bırakmak için destek yöntemleri çok araştırdım o dönem. Doktrorlar zaten champixi yazıyorlardı rahatlıkla hatta gidip kendiniz de alabiliyordunuz ama o yan etkileri duyunca rağbet etmemiştim hiç. Sonrasında alternatif tedavi yöntemlerini inceledim ve Neu.Mora diye bir uygulama buldum İstanbul Kadıköyde bir sağlık merkezinde, bu Mora-terapi denen ve makinaya bağlanarak yapılan 45 dakikalık bir tedavi uygulamasıydı, vücuttaki nikotin frekanslarını siliyordu, benim için en önemlisi de hiçbir yan etkisi yoktu.
    Şimdi 8 aydır sigara içimiyorum ve aramıyorum da... bu konuda destek arayanlara öneriyorum Neu.Mora terapiyi, sağlığınızı kazanmaktan başka hiçbir kaybınız yok

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yan etkilerinden birisi İnsanı intiharı düşündürme siymiş.. Hatta Prospektüsünde:"ayrıca intihar etmeyi düşündüğünüzde doktorunuza danışınız" Diye bir uyarı olduğu söyleniyor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Merhaba
    Yaklaşık 8 yıldır günde bir paket sigara içen biri olarak Champix kullanmaya karar verdim.
    2 haftadır kullandığım ilacın yan etkileri olsa da 8 gündür sigara içmiyorum.
    Bırakmak isteyenlere tavsiyem: İlaçlar mucize değildir öncelikle gerçekten bırakmak isteyin.
    Champix'in bende açığa çıkan yan etkileri: Full HD 1080 kalitesinde,absurd olmayan, tüm gece süren rüyalar görmem,biraz donuk olmam ve unutkanlık. Sigarayı bırakmamın mutluluğu paha biçilemez.
    Bu arada bu nikotin temizleme seanslarını bende çok duydum gayet başarılı zannedersem.
    Bırakmak isteyen bütün forumdaşlarımın Allah yardımcısı olsun
    Sarıkamış'tan sevgiler.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Yaklaşık 8 yıldır günde bir paket sigara içen biri olarak Champix kullanmaya karar verdim.
    2 haftadır kullandığım ilacın yan etkileri olsa da 8 gündür sigara içmiyorum.
    Bırakmak isteyenlere tavsiyem: İlaçlar mucize değildir öncelikle gerçekten bırakmak isteyin.
    Champix'in bende açığa çıkan yan etkileri: Full HD 1080 kalitesinde,absurd olmayan, tüm gece süren rüyalar görmem,biraz donuk olmam ve unutkanlık. Sigarayı bırakmamın mutluluğu paha biçilemez.
    Bu arada bu nikotin temizleme seanslarını bende çok duydum gayet başarılı zannedersem.
    Bırakmak isteyen bütün forumdaşlarımın Allah yardımcısı olsun
    Sarıkamış'tan sevgiler.

dediğin yan etkiler bende de oldu ama sıkıntı oluşturmadı...yaklaşık 1 yıl oldu bırakalı...ilaç çözüm değil ama sigarayı bırakmayı düşünenlerin korkulu rüyası ilk zamanlar için mucizevi derecede yararlı...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Champix bence sigara üreticilerinin lobi çalışmaları sayesinde tüm dünyada yasaklanmaya çalışılıyor.
    Kullanan 10.000 kişiden 2 kişi intihar etti diye bir ilacın yasaklanması ilginç. Bende Champix ile bırakıp 8 ay içmemiştim. Sonrasında kendi aptallığımdan başladım
    Zyban ucuz olduğu için geçenlerde onu da alıp denedim ama nafile. En etkilisi Champix, o da kara listeye alındı.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Champix bence sigara üreticilerinin lobi çalışmaları sayesinde tüm dünyada yasaklanmaya çalışılıyor.
    Kullanan 10.000 kişiden 2 kişi intihar etti diye bir ilacın yasaklanması ilginç. Bende Champix ile bırakıp 8 ay içmemiştim. Sonrasında kendi aptallığımdan başladım
    Zyban ucuz olduğu için geçenlerde onu da alıp denedim ama nafile. En etkilisi Champix, o da kara listeye alındı.
    kesinlikle katılıyorum. Arkadaşımla aramızda geçen muhabbet.

A: Pampa bence bırak bu ilacı bea.
    B: Nedenkine?
    A: Sen eski Can değilsin. Donuklaştın hayat enerjin yok oldu.
    B: Ağa ilaç bitince geçer. Ben 1 ay bu sıkıntıyı çekerim ama sen ömrün boyunca bağımlı olarak yaşayacaksın.

Herşeyi göze aldım bu laneti bırakmak için,inşallah bir daha ağzıma sürmem .
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Champix hala piyasada çatır çatır satılıyor yasak falan ben görmedim açıkçası hatta arkadaşım bir hafta kullanmaya dayanabildi ve midesi haşat oldu...Gerçekten iğrenç birşey ama şimdi elektronik sigara kullanıyor yassı bir cihaz var elinde düğmesi var basıyorsun buhar veriyor nargile gibi bir şey güzel de bir kaç kez onunkini kullandım elipsim diye geziniyor etrafta :D hoşuma gitti bende bu aletlerden almaya ve sigarayı acısız bırakmaya karar verdim.
    Bizim ülkemizde yasak ise faydalı bir şeydir

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 sene ictim daha sonra birakicam dedim biraktim, ihtiyacin olan sey kararlilik ve inat. ilacla filan olacagina inanmiyorum ben, zihinen sigarayi bitirmek zorundasin, her zaman canim sigara cektiginde sıkıyordum ellerimi icimden hep diyordum bu ekmek degil su degil icmicem diye, zaten o sigara isteme krizi 2-3 dakikalik birsey sonra istemiyorsun, egerki zihininde bitirmissen sigara icmeyi bunyede bir hafta sonra daha aramiyor, seni en cok zorlayacak olan sey bagimlilik degil, daha sonrasindaki o aliskanligin olmamasi, yani birini beklerken yada bir yerde otururken kahve filan icerken ya simdi sigara iciyordum demek falan filan, en zorlayan seyler bunlar. ha birde alkol kullaniyorsan cok hesapli oluyor cunki sigarasiz o kadar cok icemiyorsun insan sisiyor hemen,

3 senedir icmiyorum,

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    yukarıdaki videoyu izleyim dedim, videonun sonlarına doğru acayip uykum geldi : ) enteresan cidden neredeyse gözlerim kapanacak..

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    En masrafsızı, en temizi, akciğer filmi çektirmek olur herhalde. Doktorundan sana birkaç kirli ciğer fotoğrafı göstermesini de isteyebilirsin.
    5 dakika depar atmayı da deneyebilirsin. Ama o tehlikeli olabilir, demedi deme ;))

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    18 Yaşındayım bu zamana kadar hiç içmedim içmeyede niyetim yok.Çünkü para düşmanı en ucuz sigara 5-6tl ona 5-6 tl vereceğine kuruyemiştir tatlıdır dondurma gibi yiyecekler alıp tüketebiliriz hem zararı yok.
    Benim tavsiyem ise mesela canınız sigara istediğinde yanınızda naneli şeker bulundurun sıgara yerine naneli sakız veya şeker çiğneyin bir süre sonra sıgaradan uzaklaşıyorsunuz böyle bırakan tanıdıklarım var.

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Champix'in bende açığa çıkan yan etkileri: Full HD 1080 kalitesinde,absurd olmayan, tüm gece süren rüyalar görmem,biraz donuk olmam ve unutkanlık.
    Oooo! Öyle kaliteli rüya mı gördürüyomuş?
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 senelik sigara içicisiyim, bu aralar param olunca alıp içiyorum, param yoksa içmiyorum, canımda çekmiyor.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    sigara sözde kanser yaparmış streste kanser yapar.sigara içmezsem sıkıntıya düşerim strese girerim.Streste beyindeki hücreleri öldürür sigarada varsın ölümüm sigaranın elinden olsn...

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    hiçte bişey olmuyo bıraktıktan sonraki mutlulukla o strese baglı yasadıgın seyler zaten gidicek ;)
    dockerengin bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Kararlı olun biraz hırs yapın bırakırsınız. Ben 2 senedir içmiyorum gayet mutluyum. İnşallah biran önce siz de bırakırsınız.

Alo 171 burayı arayarak bir uzman tarafından yardım almanızı tavsiye ederim.

Alo 171 arayınca doktara git deniliyor sevk gibi sonra doktor reçete yazıyor sende reçete ile diye eczaneye gidiyorsun o da ne sen 198 TL gibi bir şey istiyor ilaç bitincede tekrar alman gerekiyor vs..Uzun ve aldatmaca gibi geliyor bana ..Ben yolumu buldum dün elektronik sigaram geldi ..ne güzel alet yapmışlar hayret ettim bu kadar olur dedirtti bana ..Görceğiz bakalım dünden beridir sigara içmiyorum bu sabah tam elim sigaraya gidiyordu ki esigarayı anımsadım ve yanıma aldım ...hala temizim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)