Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

sevmek mi..?sevilmek mi..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    başını okudum sadece çok uzun beee filmin sonunda kız ölüyo mu ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk yorum yazacağınıza bir defa okusaydınız geyik yapılmayacak bi topic olduğunu belki anlardınız.. Ama nerdee.....
    pınarcım merhaba uzun zamandan beri yokum sitede şimdi bakındım ve duyarlılığın hoşuma gitti teşekkürler...
    geyik yapan kişileri dikkate almadım çünkü hayatın gerçeğinden uzaklaşmış sadece hayatı boş yaşasam da olur ilkesiyle bir bakış açısına sahip kişilerdir onlar....halbuki hikaye birtakım gerçekleri yansıttığı için paylaşıma sundum ama algılayabilenler okicaktır eminim...
    Fırtınayı Bekleyen Ben,Yetinmeye Çalışıyorum Rüzgarlarla...
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

Güzelmiş sağolun.........!'!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    okurken biras gerilere gittim aynı zamanda çok haz alarak okudum yazıyı bitirdiğimde keşke biraz daha devam etseydi diye düşündüm..

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende küçükken büyüdüm....
    Hikayedeki kemalden bi tane olabilseydi keşke şu dünyada...
    gkn var onu virelim aynı şey..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dur ben bi mesaj vereyim şu sevmeyi bilmeyen insanlara tadında yazılmış ama,
    bana giriş garip geldi.

Kızımız, nerede olduğunu bilmeyecek kadar sarhoş.
    Hatta hikayenin başında
    "Nerdeyim ben?"
    diye soruyor.

Fakat Kemal'miydi arkadaşın adı?
    her neyse;
    o nerde olduğunu söylemediği halde, kızımız, kendini tanıtırken iki site ötede oturduğunu söylüyor.

Nerde olduğunu bilmiyorsa, iki site ötede oturduğunu nerden biliyor?

Şimdi diyeceksiniz ki amma gıcıksın.
    Belki gıcıklık gibi gelebilir ama,
    önüne gelen de hikaye yazmayacak.
    Resim, müzik vs. işlere dalmayacak.
    Ayrıntılar ilgi çekiyor böyle...

Dur ben çok süslü cümleler buldum bundan bir hikaye çıkartayım mantığıyla hareket edip olmuyor bu işler...

Ha; yazar çok kaliteli ise ve mahsus böyle bir açık kapı bırakıp kızın ne mal olduğunu anlamamızı istediyse, o başka..

O zaman şapka çıkarırım.

Sayın admin;
    bu kaçıncı smile isteğim artık sayamıyorum.
    Daha öncekiler gibi dikkate almayacaksınız biliyorum ama
    yine de isteyenin bir yüzü kara.
    Şapka çıkaran smiley istiyorum.
    Saygılarımla....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    en dandik motor motorsuzlukdan daha eyidir :))
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana giriş garip geldi.

Hatta hikayenin başında
    "Nerdeyim ben?"
    diye soruyor.

her neyse;
    o nerde olduğunu söylemediği halde, kızımız, kendini tanıtırken iki site ötede oturduğunu söylüyor.

Dur ben çok süslü cümleler buldum bundan bir hikaye çıkartayım mantığıyla hareket edip olmuyor bu işler...

Ha; yazar çok kaliteli ise ve mahsus böyle bir açık kapı bırakıp kızın ne mal olduğunu anlamamızı istediyse, o başka..

O zaman şapka çıkarırım.

Sayın admin;
    Saygılarımla....

kardeş umarım admin bu ricanı dikkate alır
    [B]Bu sene benim olsun :wiinkk::wiinkk: [/B]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    güzel ve anlamlı bir hikaye,emeğine sağlık teşekkürler
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

bana giriş garip geldi.

Hatta hikayenin başında
    "Nerdeyim ben?"
    diye soruyor.

her neyse;

O zaman şapka çıkarırım.

Sayın admin;
    Saygılarımla....
    şu mantık her zaman doğru sanırım kişi her ne konu olursa olsun kendi bakmak istediği gibi bakar,görmek istediği gibi görür...."şu sevmeyi bilmeyen insanlara tadında yazılmış hikaye""demişsin fakat yanıldın arkadaşım...bu hikaye bu amaçla sunulmadı...ama insanoğluyuz illa bir fesatlık ararız(sözüm sana)hikayeyi sonuna kadar okuduysan sonunda dipnot olarak geçtiğim bir kaç cümle tamamen paylaşım içerikli olduğuna dair....di.

bilgi paylaşım içerikli bir siteden okunmuş beğenilmiş ve hitap edecek kişilere istinaden bu topic de yer almıştır...süslü kelimeler yardımıyla sunulmamıştır...hikayenin orjinali olduğu gibi noktalarına kadar hiç bir değişimden geçmeden yapıştırılmıştır... önüne gelen hikaye yazıyor mantığı da yalnış....

aslın da duygulu bir yaklaşımla okumuş olsaydın hikayeye bu kadar sıradan bakamazdın... (ve şu anlaşılıyor ki hikayenin giriş cümlelerini okumuş ve bırakmışsın halbuki gelişme ve sonuç bölümüne kadar okuman gerekiyodu ne anlatıldığını anlaman için ..tabi bir de okumak için değil anlamak için okuman gerekiyodu...)bu nu da şurdan anlıyorum hikayede ismini unutacağın fazlalıkta kişiler rol almıyo sadece 2 kişi var bu rol de ve okumuş olduğun hikaye de bu 2 kişinin ismini yorum yaparken unutacak kadar sıradan bir yaklaşımla okumuş ve bırakmışsın.... bu yüzden olumsuz yorum yazma yetkisine sahip olamazsın diye düşünüyorum...
    hikaye de kafan da soru işaretlerine yer veren bir kaç diyolag dan bahsediyosun tekrar okursan ayrıntılar seni tatmin edecektir ve sorularına cevap verecektir...

""Ha; yazar çok kaliteli ise ve mahsus böyle bir açık kapı bırakıp kızın ne mal olduğunu anlamamızı istediyse, o başka..""demişsin hikayenin ana fikri kızın ne mal olduğunu anlatmaya çalışmak değil... bu değil....konuya ne kadar faklı bir yönden bakmışsın...aslında burdan anlaşılıyooo dar fikirli olabileceğin o yüzden daha fazla yorum yazmıyorum sayın arkadaş...

Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel ve anlamlı bir hikaye,emeğine sağlık teşekkürler
    ,

rica ederimmm
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    gülümse;
    beni hikayeyi okumamakla suçluyorsun ama sen de benim yazdıklarımı okumamışsın.

Ben sana niye bunu buraya yazdın?
    diye bişey yazmadımki.
    Hikayeyi eleştirdim sadece.
    Sen veya bir başkası beğendi diye ben de beğenmek zorundamıyım?
    Anlayamadım ne demek istediğini.

Yok hikayeyi sen yazdıysan, kızmak yerine eleştirilere kulak vermen daha iyi.
    Yok sen yazmadıysan neyini savunuyorsun?

Hikayenin ne gibi bir duygusal yönü olduğunu da bizimle paylaşırsan, ben ve benim gibi anlama cahili arkadaşlarımızı tatmin etmiş olursun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

gülümse;
    beni hikayeyi okumamakla suçluyorsun ama sen de benim yazdıklarımı okumamışsın.

Ben sana niye bunu buraya yazdın?
    diye bişey yazmadımki.
    Hikayeyi eleştirdim sadece.
    Sen veya bir başkası beğendi diye ben de beğenmek zorundamıyım?
    Anlayamadım ne demek istediğini.

Yok hikayeyi sen yazdıysan, kızmak yerine eleştirilere kulak vermen daha iyi.
    Yok sen yazmadıysan neyini savunuyorsun?

Hikayenin ne gibi bir duygusal yönü olduğunu da bizimle paylaşırsan, ben ve benim gibi anlama cahili arkadaşlarımızı tatmin etmiş olursun.

yazdıklarını okuyup anlayıp ondan sonra yorum yapma gereği duyduğum aslında apacık orta da...
    sen bana bunu niye buraya yazdın cümlesini dolaylı bir yol ile kinayeli bir yaklaşımla sunduğun için açıklayıcı olma gereği duydum sadece...sevmeyi bilmeyen insanlara istinaden yazılmış ve sunulmuş bir hikaye olarak başlamıştın bundan önce ki yazına...paylaşıma sunan kişi ben olduğumdan dolayı alınganlık yapmış olmam takdir edersin ki çok normal...
    elbetteki kimse kimsenin beğendiğini beğenmek zorunda değil savunmak zorunda da değil....sadece eleştirine cevap benim ki....mutlak aksini düşünecek kişilikler mevcut olucaktır ama soru işaretleri ile konuşan kişinin karşısında susulur mu?hayır cevap niteliğinde konuşulur...benim ki de bu yaklaşım arkadaşım...sadece buu....

ben ve benim gibi anlama cahili tarzın da ki yoruma gerek yoktu...koca bir estağfurullah denir burda çünkü kimse kimsenin cehaletini ölçecek yetki de değildir kimsenin haddi de değildir... herkesin anlama şeklinde ki farklılık cahil kelimesiyle bağdaşamaz bence...neyse...saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    sevilmeyi beceremedim fakat sevmek yolunda ilerliyorum..

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevilmeyi beceremedim fakat sevmek yolunda ilerliyorum..

sevdim sevilmedim seveni sevemedim durumu yani öylemi...!!!? sen sevmekten vazgeçme hakeden sevicektir seni zaten....

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    çok derin ve anlamlı bir hikaye devamını bekleyeceğim umarım yeni hikayelerini tüm olumsuzluklara rağmen yazar ve bizimle paylaşırsın
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı gulumseee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevdim sevilmedim seveni sevemedim durumu yani öylemi...!!!? sen sevmekten vazgeçme hakeden sevicektir seni zaten....
    aynen öyle bişey duygularımı 2 kelimede dökmüşsün saol..

bakalım evlenmek gibi bi hataya kapılıyoruz sonumuz hayırlı olsun ben çok seviyorum ama insan bi kere kırıldımı kendine bidaha gelemiyo..

birazda güven meselesi bakalım evleneceğim kız güvenimi kazanabilecekmi aslında çok masum biri ama halen tedirginim insan o kazığı bi kere yiyince herkesi öyle sanıyo inşallah bu onlar gibi olmaz..

Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok derin ve anlamlı bir hikaye devamını bekleyeceğim umarım yeni hikayelerini tüm olumsuzluklara rağmen yazar ve bizimle paylaşırsın

tşkür ederim beğendiğinize sevindim.....

aynen öyle bişey duygularımı 2 kelimede dökmüşsün saol..

bakalım evlenmek gibi bi hataya kapılıyoruz sonumuz hayırlı olsun ben çok seviyorum ama insan bi kere kırıldımı kendine bidaha gelemiyo..

birazda güven meselesi bakalım evleneceğim kız güvenimi kazanabilecekmi aslında çok masum biri ama halen tedirginim insan o kazığı bi kere yiyince herkesi öyle sanıyo inşallah bu onlar gibi olmaz..
    evlilik yolunda ilerleyebilen bir ilişkiye sahip olman çok güzel çoğumuz bu kararı verme başlangıcı bile yapamıyoruz...evlenme gibi bir hataya kapılıyoruz demişsin evlenmeyi hata olarak görüyosan o karardan vazgeç o halde...fakat yanıldığını söyleyebilirim...saygının ve sorumluluğun olduğu her evliliğin mükemmel olabileceği kaanatindeyim önemli olan bu noktayı yakalamak...
    her ilişkin içinde eskiler aklına gelip tedirgin olursan bu paranoyalara sürekli kapılırsın buna şartlanma bence ve şunu unutma ki hayatımız boyunca tam isteğim kareyi oluşturmak imkansızdır zordur demiyorum imkansızdır...
    aslında herkes birbirine güveniyo o yüzden evlilik kararı alıyosun fakat sorun kafadaki acabaları ve şüpheleri yok edememek...ve yok olması da zamanımız neticesinde zor...
    önceki yaşamındaki olumsuzlukları birer tecrube olarak nitelendirmelisin çünkü haksızlık yapan kaybetmiştir vicdanen rahatsan bırak yaptığının bedelini alacağı günü düşünsün o kişiler.....
    eskiler ve olumsuzlukları,,,yeniler ve tecrubeleri için bir ışıktır,yoldur adımdır ve vesiledir....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı gulumseee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşkür ederim beğendiğinize sevindim.....

evlilik yolunda ilerleyebilen bir ilişkiye sahip olman çok güzel çoğumuz bu kararı verme başlangıcı bile yapamıyoruz...evlenme gibi bir hataya kapılıyoruz demişsin evlenmeyi hata olarak görüyosan o karardan vazgeç o halde...fakat yanıldığını söyleyebilirim...saygının ve sorumluluğun olduğu her evliliğin mükemmel olabileceği kaanatindeyim önemli olan bu noktayı yakalamak...
    her ilişkin içinde eskiler aklına gelip tedirgin olursan bu paranoyalara sürekli kapılırsın buna şartlanma bence ve şunu unutma ki hayatımız boyunca tam isteğim kareyi oluşturmak imkansızdır zordur demiyorum imkansızdır...
    aslında herkes birbirine güveniyo o yüzden evlilik kararı alıyosun fakat sorun kafadaki acabaları ve şüpheleri yok edememek...ve yok olması da zamanımız neticesinde zor...
    önceki yaşamındaki olumsuzlukları birer tecrube olarak nitelendirmelisin çünkü haksızlık yapan kaybetmiştir vicdanen rahatsan bırak yaptığının bedelini alacağı günü düşünsün o kişiler.....
    eskiler ve olumsuzlukları,,,yeniler ve tecrubeleri için bir ışıktır,yoldur adımdır ve vesiledir....
    valla güzin abla gibisin..

aslında evlenmeyi hata olarak görmüyorum 24 yaşındayım evlenme zamanımın geldiğini ve doğru kişiyi bulduğuma inanıyorum..

ama tarih tekerrür eder düşüncesi vardı..

eskiler hep bişeyler alıp götürdü zaman içinde insanlardan hayattan soğuttu
    bişeyden emin olana kadar paranoyalar hep devam eder bilirsin..

artık paranoya ortadan kalktı ve evlenme düşüncesi ön plana alındı ve hayata geçirilmek üzere ben sünni yim kız arkadasım alevi kayın peder beni uğraştırıyor maddiyat bi yandan anne baba ayrı koca dünyada tek başıma savaş veriyorum kendi hayatım için yuvam için..

bi tür sıkıntı içerisindeyim başımı ne tarafa çevirsem bi problemle karşılaşıyorum...

ama hep yaptığım ve daima yapacağım bişey var..

ağlanacak halime gülerim bu benim soğuk kanlı olmamı sağlıyo

düşene herkes bi tekme vurmuştur ben o tekmelere de aldırmıyorum..

hayatı geçmişe göre değil geleceğe göre yaşıyorum..

valla güzin abla gibisin..

aslında evlenmeyi hata olarak görmüyorum 24 yaşındayım evlenme zamanımın geldiğini ve doğru kişiyi bulduğuma inanıyorum..

ama tarih tekerrür eder düşüncesi vardı..

eskiler hep bişeyler alıp götürdü zaman içinde insanlardan hayattan soğuttu
    bişeyden emin olana kadar paranoyalar hep devam eder bilirsin..

artık paranoya ortadan kalktı ve evlenme düşüncesi ön plana alındı ve hayata geçirilmek üzere ben sünni yim kız arkadasım alevi kayın peder beni uğraştırıyor maddiyat bi yandan anne baba ayrı koca dünyada tek başıma savaş veriyorum kendi hayatım için yuvam için..

bi tür sıkıntı içerisindeyim başımı ne tarafa çevirsem bi problemle karşılaşıyorum...

ama hep yaptığım ve daima yapacağım bişey var..

ağlanacak halime gülerim bu benim soğuk kanlı olmamı sağlıyo

düşene herkes bi tekme vurmuştur ben o tekmelere de aldırmıyorum..

hayatı geçmişe göre değil geleceğe göre yaşıyorum..
    "aslında evlenmeyi hata olarak görmüyorum 24 yaşındayım evlenme zamanımın geldiğini ve doğru kişiyi bulduğuma inanıyorum.." demişsin yaşın çok genç ve bu yaşta sana evlilik gibi önemli bir kararı aldırabilen biri çıkmış karşına bence şanslısın...bu konu da bi çok kişiden şanslısın....

"eskiler hep bişeyler alıp götürdü zaman içinde insanlardan hayattan soğuttu
    bişeyden emin olana kadar paranoyalar hep devam eder bilirsin.."demişsin ve bende diyorum ki! eskilerin senden alıp götürdüklerine kazandıkların olarak bakarsan bir artı daha elde edersin senden götürdüğü kadar getirileri için de şükretmelisin...o eskiler de ki olumsuzluklar olmasa sen yenilik için sağlam adımlar atabilirmiydin, daha dikkatli olmaya çaba gösterirmiydin...HAYIR tabiki dediğini duyar gibiyim...bişeyden emin olana kadar paranoyalar devam eder diye bişey yok bende çünkü emin olmak imkansızdır daha önce de demiştim acabalarla yaşamayı bir nevi öğrenmelisin arkadaş...tutunduğun her dalı merkezin olarak görürsen hayat kırıklığı yine yaşarsın güvendiğin kadar güvenmemeyi de bilmelisin karşında ki kişi ne konumda olursa olsun ..bu mantık bize zamanımızın sunduğu bir gerçek ve ona istinaden yorum yapıyorum...yaşadığımız zamana göre değerlendiriyorum...

dünyaya geliş amacımızın ne olduğunu biliyosan sürekli sorun başlığı altında uğraşlarımızın olucağını da unutmamalısın..kayınpeder de uğraşman için verilen bir vesile sana...sen kararından emin bir şekilde savaşırsan kayınpederin eminim bayrağı sana vericektir...burda yapman gereken sabır mekanizmanı çalıştırman..

düşene tekme atan düşen kişidir o yüzden bu gerçeği önemseme bile...ve hayat gerçekten geçmişe göre değil geleceğe göre filiz veriyoo...yolunda bol şans diliyorum arkadaşım...

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    hikaye gerçekten çok güzel, fakat insanlar çoğu zaman gerçek sevgi önlerinde durduğu halde, kendilerine acı çektiren yolu tercih ediyorlar sonunda kalplerindeki tuzağa kendileri düşüyor ve cefasını çekiyorlar, dünyada sevmek kadar güzel birşey yok peki ya bir insanı karşılıksız sevmek ?? iste sevginin en saf hali, belkide orta okul lise yıllarında yaşadığımız (platonik diye tabir edilen) bir duygu, peki ya şimdi? şimdisini ben söyleyim artık birçok şey yalanlarla süslü, dürüstlük,sadakat açık sözlülük 5 para etmiyor, maddiyat ön planda ve kelime oyunları içinde sevgiyi arıyor, sevgiyi hissetmeye ve yaşamaya çabalıyoruz, son olarak bir insan sevilmeden yaşayabilir ama sevmeden asla, ben sevdiğim insana zarar vermeyeceğimi biliyorum, peki ya karşıdaki insanın kalbi bana zarar verirmi? ve bazen en güzeli kemal gibi yapmak...
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    iki tabana devam , sattım :(
    Çok uzun sandığımız hayatımızdaki yaşayabileceğimiz sevgi kavramını 10 dk.lık bir hikayeyle özetlemiş.

Ferda'lar da çok , Kemal'ler de , önemli olan Kemal' i Kemal yapan sebepler , işte bunu düşünmek lazım.Söyleyene değil söyletene bakmak lazım.

Herkes okumalı bence , dalga geçilecek bir hikaye değil asla.Okuduktan sonra kendini dinleyip düşünülecek bir hikaye.

Paylaşım için çok teşekkürler...

Alıntı HRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hikaye gerçekten çok güzel, fakat insanlar çoğu zaman gerçek sevgi önlerinde durduğu halde, kendilerine acı çektiren yolu tercih ediyorlar sonunda kalplerindeki tuzağa kendileri düşüyor ve cefasını çekiyorlar, dünyada sevmek kadar güzel birşey yok peki ya bir insanı karşılıksız sevmek ?? iste sevginin en saf hali, belkide orta okul lise yıllarında yaşadığımız (platonik diye tabir edilen) bir duygu, peki ya şimdi? şimdisini ben söyleyim artık birçok şey yalanlarla süslü, dürüstlük,sadakat açık sözlülük 5 para etmiyor, maddiyat ön planda ve kelime oyunları içinde sevgiyi arıyor, sevgiyi hissetmeye ve yaşamaya çabalıyoruz, son olarak bir insan sevilmeden yaşayabilir ama sevmeden asla, ben sevdiğim insana zarar vermeyeceğimi biliyorum, peki ya karşıdaki insanın kalbi bana zarar verirmi? ve bazen en güzeli kemal gibi yapmak...
    sevgi kelimesini içimizde karşılığını beklemeden yaşar isek karşının kalbinin vereceği zarar pek incitmez canımızı...ama bunu yapabilmek gerçekten zor.....( sevgiyi aşk bazında söylemiyorum )

Alıntı ysnbyzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzun sandığımız hayatımızdaki yaşayabileceğimiz sevgi kavramını 10 dk.lık bir hikayeyle özetlemiş.

Ferda'lar da çok , Kemal'ler de , önemli olan Kemal' i Kemal yapan sebepler , işte bunu düşünmek lazım.Söyleyene değil söyletene bakmak lazım.

Herkes okumalı bence , dalga geçilecek bir hikaye değil asla.Okuduktan sonra kendini dinleyip düşünülecek bir hikaye.

Paylaşım için çok teşekkürler...

...................+10.........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler