Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet sınavına gelen motosikletli polis

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    öncelikle sınava giren herkese geçmiş olsun, inşallah hepimiz kazanırız, ilginç bir olay ile karşılaştım onu sizlerle paylaşmak istiyorum, benim gittiğim okulda ehliyet sınavına motorları ile gelen yaklaşık 100-150 arkadaş vardı, bende aklımdan şöyle geçiriyordum "şimdi bi trafik polsisi gelse, okulun kapısından çıkan herkese ceza yazsa bu arkadaşların hali nolur" demeye kalmadan şak diye motoruyla bir polis memuru (yunuslardan) okul bahçesine girdi, acaba düşündüğüm gerçek mi olacak derken arkadaşımız elinde sınava giriş belgesiyle sınava gireceği sınıfı sormaz mı, yunus olmuş 1200 cc lik bmw motor kullanıyor artı devletin malını kullanıyor ve de bu işi resmi devlet memuru olarak yapıyor fakat ehliyeti yok, ne acayip bir durum değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    peki diğer polislerin ehliyeti varmıdır sence bi araştır bakalım ?

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    bilmiyorum ama olması gerekmezmi? bundan 10 sene kadar önce çevik kuvvet de görevli polis olan bi yakınım anlatmıştı, ehliyeti şöyle almışlar " bizi (bizi dediği en az 1000 adet çevik kuvvet) topladılar, araç kullanmayı biliyomusunuz diye sordular, hep bir ağızdan biliyoruuuuz diye bağırdık, ehliyetlerimizi aldık o zaman çocuktum belki belki beni kandırmış olabilir ama aynen böyle demişti

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    boyumun 5 cm. kısa olması polis olmamı engelliyor

emniyet müdürlüğünün önüne gidip aslında ben de motosiklet kullanabiliyorum diye haykırsam beni de polis yaparlar mı

hem benim ehliyetim de var

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Polislerin araç kullanmaları için ehliyet almalarına gerek olmadığını bilmiyor muydunuz
    Satılık Asya125t-Spidi mont

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Polise kim ehliyet soracak" mantığıyla ehliyete gerek duymadıklarını , bunun da sistemin çarpıklığının bir parçası olduğunu düşünüyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    bence görkem çok haklı, ne yani polisler robotmu herşeyi polis olur olmaz zınk diye öğreniyorlar mı, tamam belki eğitimden geçiyorlardır ama yinede ehliyet sahibi olmaları gerekirdi bence, ayrıca polislerin ehliyet almalarına gerek olmadığını bilmiyordum, bunu içişleri bakanlığından bilgi edinme kanununa dayanarak en kısa zamanda öğrenicem.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence görkem çok haklı, ne yani polisler robotmu herşeyi polis olur olmaz zınk diye öğreniyorlar mı, tamam belki eğitimden geçiyorlardır ama yinede ehliyet sahibi olmaları gerekirdi bence, ayrıca polislerin ehliyet almalarına gerek olmadığını bilmiyordum, bunu içişleri bakanlığından bilgi edinme kanununa dayanarak en kısa zamanda öğrenicem.
    Pendik Atatürk İlköğretimokulunda mıydın sen de? Ben de oradaydım polisi ben de gördüm bayağı komiğime gitti. neyseki ben geçen sene almıştım ehliyeti. Dayımı getirdim sınava. Bayağı Nerdeyse herkes motoruyla gelmiş sınava. köşede bir polis durup ceza kesmeye kalksa dış borcumuzu kapatırdı

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    evet Arbetus pendik Atatürk ilköğretim okulundaydım, hakkaten o motorculara ceza kesilseydi dış borcumuzun bi kısmını kapanır rahatlardı ekonomi bakanı ayrıca komşuyuz seninle galiba sütlüce de oturuyorsan eğer, ben de eyüp e yakınım birde pendik e giderken acaba benim kadar uzaktan gelen varmıdır diye düşünüyodum, galiba sende benim gibiymişsin

Motosikleti
    aslında şirketim sütlücede arçelik genel müdürlük askerlik şubesinin yanında. evim gebze de. sen motorla mı geldin? ben girişte sol taraftaki gölgeye park ettim motorumu. hatta tek deri korumalı pantolon giyen bendim :D
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    girişte solda ki gölgeliğe bi ara uğradım motorlara baktımda hatırlayamadım korumalı deri pantolonunu sütlüceyi biraz biliyorum, görmüştüm arçelik i, ben motorla gelmeyi çok isterdim ama birincisi motorum hiç olmadı ikinciside motosikleti hayatımda ilk kez sınavdan sonraki pazar günü kullandım ama öğrendim, vallaha gelişim sürücü kursundan ibrahim bey sağolsun

Motosikleti
    ben de gelişimden aldım benim motorum mondial 250mct sınavdan sonra birisi gelip birşeyler sordu o sen olabilir misin? ben motorun üstündeydim siyah renkli motor deri çantalı ve siyah rüzgar camlı motor?
    yani bu;

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    yok valla ben sormadım hayatımda ilk kez geldiğim bilmediğim o diyardan bir an önce kaçmak istedim o yüzden hemen çıkıp gittim ama tanışacağımızı bilseydim sorardım bende ehliyetimi alırsam inşallah ybr 125 düşünüyorum, bu arada emin_arikoglu@hotmail.com messenger adresim, mümkünse sürekli görüşmek isterim. aaaaaa ben senin motorunu gördüm vallaha şimdi hatırladım.

Motosikleti
    yaa işte benim motorum bööle akılda kalır

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Polisler (motorlu polisler) motosiklet kullanmaya başlamadan önce kapsamlı ve oldukca faydalı bir eğitimden geçirilirler.

Bunun karşılığında o motorları kullanabilme yetkisine resmi olarak hak kazanırlar, ve o motorları görevleri içerisinde biz sivillerde sorulan A2 ehliyeti aranmadan kullanabilirler, Yasal olarak suç değildir.

O gördüğünüz motorlu polis memuru sivil hayatta sivil kıyafet ile ve kendi sivil motosikletini kullanabilmek için bizimde edindiğimiz A2 ehliyeti sınavına girmiştir.

Kendisine bir alkış lütfen...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Polisler (motorlu polisler) motosiklet kullanmaya başlamadan önce kapsamlı ve oldukca faydalı bir eğitimden geçirilirler.
    yanlış hatırlamıyorsam sitemize üye bir yunus arkadaşımız vardı, ehliyeti olup olmadığını bilmiyorum ama tecrübesi olmadığını söylediğini hatırlıyorum, yani eğitim pek faydalı geçmemiş anlaşılan.

muratkesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    İmam-cemaat ilişkisi tam bu söylediğin.
    CBR 125 R' 05, BANDIT GSF 650 S' 05, CBR 600 RR' 07 , SYM JOYRIDE' 07
    '' GİTMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR ''

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar benim abime ehliyetsiz diye motorunu bağlayan bi motorlu polis; "ben bi evrağım eksik olduğu için motora binemedim. sende binmeyeceksin kardeşim" demişti.. ehliyetsiz motor vericeklerini sanmıyorum.. vardır onda bi üçkaat..
    KIRMIZI BOĞA..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam sitemize üye bir yunus arkadaşımız vardı, ehliyeti olup olmadığını bilmiyorum ama tecrübesi olmadığını söylediğini hatırlıyorum, yani eğitim pek faydalı geçmemiş anlaşılan.

Sürücü haricinde Yunuslarda birde artcı kadrosu vardır, sadece artcılık yaparlar motor kullanmazlar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    arkadaşlar benim abime ehliyetsiz diye motorunu bağlayan bi motorlu polis; "ben bi evrağım eksik olduğu için motora binemedim. sende binmeyeceksin kardeşim" demişti.. ehliyetsiz motor vericeklerini sanmıyorum.. vardır onda bi üçkaat..
    Sürücü haricinde Yunuslarda birde artcı kadrosu vardır, sadece artcılık yaparlar motor kullanmazlar.
    belkide bu arkadaş artçı konumundan sürücü konumuna geçiyordu bilemeyiz, herneyse sonuçta komik bi durumdu bana göre, başkasına ehliyeti olmadığı için ceza kesen memurun ehliyeti yok bunu hiç unutmayacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)