Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dengesiz motor sürücüleri bizleri karalıyorlar !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    İzmir'de alkollü sürücü alarmı

İzmir'in Bornova İlçesi'nde plakasız yarış motoruyla aşırı hız yapan 2 kişi, polisin "dur" ihtarına uymayınca, yollarda nefes kesen bir kovalamaca yaşandı.

Edinilen bilgiye göre olay gece saat 04.00 sıralarında Bornova Ankara Caddesi üzerinde devriye gezen ekipler, üzerinde durumları şüpheli 2 kişi bulunan plakasız Kawasaki marka sürat motorunu görünce "dur" ihtarında bulundu. Ekiplerin tüm uyarılarına rağmen son süratle kaçmayı sürdüren motosikletli gençler, izlerini kaybettirmeye çabaladı.

Ankara Caddesi'nden Karşıyaka yönüne doğru giden şahısları Bayraklı Corners Alışveriş Merkezi önünde sıkıştıran ekipler, ekip otosunun ön kısmıyla motosiklete vurarak dengesini kaybettirdi. Bunun üzerine durmak zorunda kalan motosiklet sürücüsü Oğuzhan Yapak (37) ve arka koltukta oturan arkadaşı Hüseyin Üstündağ (26) yere yatırılarak ellerine kelepçe vuruldu.

Motosiklet tamircisi 2 gencin polislere, alkol aldıkları için kaçtıklarını ifade ettiği öğrenildi. Oğuzhan Yapak ise motosikletin 35 MLP 28 nolu plakasının kros yaparken düştüğünü söyledi. Motosikleti çalıştıramayan polis ekipleri, sahibinden yardım isteyerek çalıştırdıktan sonra motosikletle birlikte yakalanan zanlıları, Bornova Merkez Karakolu'na teslim etti.
    Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
    İHA

Böyle serserilikler yapanlar yüzünden, tüm motor camiasına önyargılı olarak bakılıyor. Özellikle de görevli polis memurları tarafından.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Kesinlikle katılıyorum.

En acısı bu durum "kendi adıma" bir şey yapmıyor oluşum. Caddede akrobasi yaparak ilerleyen ve trafiği alt üst edenlerin, bir kaza anında hem kendilerinin hemde masum diğer insanların hayatlarını karartmalarına önelm alınmıyor ne yazıkki. Plakasız bir motor gördüğümde "sırf bürokrasisi uzun ve şikayet sonrası maalesef devletin korumasında olmayışımızdan" bir ekip otosuna şikayet etmeyerek, yarın belkide bana zarar vermesine imkan tanıyorum. Ne yazıkki.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Motosiklet tamircisi 2 gencin polislere, alkol aldıkları için kaçtıklarını ifade ettiği öğrenildi. Oğuzhan Yapak ise motosikletin 35 MLP 28 nolu plakasının kros yaparken düştüğünü söyledi. Motosikleti çalıştıramayan polis ekipleri, sahibinden yardım isteyerek çalıştırdıktan sonra motosikletle birlikte yakalanan zanlıları, Bornova Merkez Karakolu'na teslim etti.
    Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
    burada koptum resmen

sanki motosiklet degilde uzay aracı yakalamışlar yaa. çalıştıramışlarmış peh peh pehh .

ben olsam" abi sakınnn hiçbiryerine dokunmayın patlar felan" derdim herhalde

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    aynen katılıyorum.karalanmamak için çaba göstermeliyiz.
    bunun yolu nedir bilemiyorum.
    şikayet etmek mi? yoksa eğitmek mi?
    şikayet etmek kolay.eğitmek ise çok zor görünüyor.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    alkol alıp motor kullanmak buna söyleyecek hiç birşey bulamıyorum

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Asıl olan eğitilecek insanın eğitime ihtiyacı olduğuna ikna etmektir kendisini. Yoksa bugün Alkollü araç kullananların %99'u "ben alkollü araç kullanmanın ne kadar zararlı ve topluma kötü örnek olucu bir davranış olduğunu inanın bilmiyordum" diyemez. Yada, siz trafikte kırmızı ışığı ihlal eden kişinin, "kusura bakmayın. Ben bu ışıkların sadece dekoratif olduğunu sanıyordum. Hatta bu yerdeki beyaz çizgilerin de merdiven resmi çizen bir çocuğa ait olduğunu sanmıştım. Bana bunların ne anlama geldiğini anlatırmısınız?" şeklinde savunmasıyla karşılaşmazsınız. Zaten eğitim ihtiyacı olup da ülkenin en ücra köşesinde yaşayan kişinin de böyle bir sorunu olmuyor (bu kısım istisna dışıdır).

Mesela kışın 3 ay motosiklete binmediniz. Nisan ayı geldi. Havalar şahane. "Bu üç ay içerisinde reflekslerim azalmıştır. Bilgilerim güncellenmemiştir. Şunları bir elden geçireyim" diyebilir misiniz? Dediniz diyelim. Bunları trafiğe kapalı bir alanda, fren yeteneklerinizi test edebileceğiniz, reflekslerinizi ölçebileceğiniz bir yer bulabilir misiniz?

Tüm dünyanın sorunudur eğitim. Kimi alanlarda aşılsada, bazı "erkeksi" konularda hala kendimizin eksiklerini gidermek için birşeyler yapmıyoruz.

Şikayet... Yani suç ve ceza. Birisi suç işlediğinde, suçunun karşılığı ceza alıp, suçu bir daha işlememesi için eğitilmelidir. Biz cezanın yaptırımını uygulamadan kişileri imkansız eğitemeyiz. Yani şimdi, bu gençleri "hırsızlığın suç olduğunu, insanların canlarını yaktığını, alkollüde olsalar emniyet güçlerinden kaçmanın suç olduğunu" bilmiyorlar mı?

Avrupada durum aynı aslında. Birçok Avrupa ülkesinde kazaların daha az oluşu bizden çok daha ağır ve uygulanan cezalara sahip olmalarından kaynaklanıyor. Yani onlar "aman kırmızıda geçmeyeyeim yaya var" dediklerinden değil, geçerlerse kendilerini izleyen bir polisin iç çamaşırlarına kadar el koyacağını bildikleri için yapmıyorlar.

Eğitim isteyene ve istediği kadar ülkemizde verilmektedir. Gerek teknik, gerek teorik, gerek insani, gerek toplumsal.

Biraz önce apartmanın önünden üç motor son hızla geçtiler. Toplam 6 kişi. Varsayım... Önlerine çıktım. "Gençler yaptığınız yanlış" dedim. Adamlar önce egzoslarıyla gülerler. Aileleri de, çevrede aynı keza (farklı örneklerde hep karşılaşırım). Ama kaza olduğunda, birinin canı yandığında hep aileler eğitimcileri, polisi, çevreyi, çarptıkları aracı, aynasına bakmamakla itham "eğitimsiz" söförü suçlarlar. CEZA yaptırımını uygulamak ve bunları iimizde barındırmamak gereklidir.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    bence alkolde yalan
    alkollu kullanan hıc yok mu
    bunlar kesın başka işleri vardı nasıl olsa motorcu kaskı kimligi de gizlıyor boşuna kacmadı bunlar
    dur ihtarına uymamak ciddi bir suç ve hayatlarını kaybede bilirlerdi yani bunlar kacdıklarında olumu goze alıp kacmışlar sırf alkolle ceza yazarlar dıye kımse olumu goze alıp kacmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Bu geri zekalı vatandaşlar (Kimse kusura bakmasın bunun adı budur) polisin böyle bir durumda (dur ihtarına uymadığında) arkalarından ateş açma yetkisi olduğunu bilmiyorlar sanırım. Dua etsinler ucuz atlatmışlar. Motora ateş açsaydı polis bunların ne halde olacaklarını düşünmek bile istemiyorum.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    adrenalin yaşamak istemişlerdir belki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adrenalin yaşamak istemişlerdir belki
    hepimizin içinde biraz delilik var ama üsülüne güre gece saat 04 te polis lerle adrenalin yapılmaz o anda belki başka bir sokakta hırsızlık oluyodur adrenalin olsun diye polisleri peşimizdenmi koşturalım .saygılar

İzmir'in Bornova İlçesi'nde plakasız yarış motoruyla aşırı hız yapan
    Oğuzhan Yapak ise motosikletin 35 MLP 28 nolu plakasının kros yaparken düştüğünü söyledi.
    Arkadaşlar gerçekten de sarhoşmuş...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Motosiklet tamircisi 2 gencin polislere,
    bence o kişiler tamir için kendilerine bırakılmış motorlar gaz açıp eğlenmeye çalışıyor olabilirler. belkide amaçları başka bir yasa dışı olay. polisten kaçmalarının başka bir mantığı yok.
    eğer polis o kişilere ateş açmış olsa idi birileri çıkıp polis insan hakları ihlali yapıyor diyeceklerdi. bilseler dünyada en çok insan hakları ihlali yapılan ülkelerin aslında gelişmiş ülkeler olduğunu. polisin orada görev ve selahiyetine verilen insiyatifini kullanmamasının tek nedeni ateş açtıklarında bir kısım medyaya ve derneklere malzeme olacağı içindir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence o kişiler tamir için kendilerine bırakılmış motorlar gaz açıp eğlenmeye çalışıyor olabilirler. belkide amaçları başka bir yasa dışı olay. polisten kaçmalarının başka bir mantığı yok.
    eğer polis o kişilere ateş açmış olsa idi birileri çıkıp polis insan hakları ihlali yapıyor diyeceklerdi. bilseler dünyada en çok insan hakları ihlali yapılan ülkelerin aslında gelişmiş ülkeler olduğunu. polisin orada görev ve selahiyetine verilen insiyatifini kullanmamasının tek nedeni ateş açtıklarında bir kısım medyaya ve derneklere malzeme olacağı içindir.
    .

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    bu konuya geçtiğimiz cumartesi başımdan geçen bir olayla katılayım
    benim tabirimle hava almaya çıkmıştım, önümde gayet dengesiz bir biçimde araç kullanan "şahin çetesi" kılıklı gençler ne kırmızı ışık ne sinyal.... bir süre arkalarından gittim. bu arada bir yerde "bu adamlar başıma bela açar ben uzayayım yanlarından" düşüncesi ile sol şeritten uzama girişimim üzerime kırmalarından dolayı başarısız oldu.... nasıl olduysa ilerde bir kırmızı ışıkta durduk yanyana... kaskın camını açtım, bu arada şöför arkadaş beni süzdü, dayanamadım " kardeş dedim yetim büyüdün galiba ?" " yok abi nerden çıkardın?" "ne bileyim hiç aile terbiyesi almışa benzemiyorsun da" ben basıp gittim gerisinde bir hareketlerini görmedim giderken...
    şart dediğimiz eğitim aileden başlıyor....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler