Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışındaki Benzin istasyonları

Motovento
    REKLAM ALANI

Türkiyede ki benzinliklerde benzini ,benzin istasyonlarında çalışanlar verir.Yurtdışı kaynaklı filmlerde yada fotoğraflarda görüyorum müşteriler benzini kendileri araçlarına katıyor.nasıl oluyor bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    gelişmiş olan ülkelerde herşey kayıt içinde olunca oluyor.
    taşıt tanıma sistemi gibi bir sistem kartı göster doldur kredi kartı hesabından çekilsin.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelişmiş olan ülkelerde herşey kayıt içinde olunca oluyor.
    taşıt tanıma sistemi gibi bir sistem kartı göster doldur kredi kartı hesabından çekilsin.
    Çok çalışmamız lazım çooooookkkk.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Ben 6-7 yıl önce Fransada araba kiralamıştım. Frank vardı o zaman yani belki daha eskidir. Şimdi bizde olan kasanın yanındaki ekranda pompa numarası ve detayı göebildiğin ekranlar vardı. Pompaya yaklaşıyorsun adam seni içerden görüyo, göz teması pompayı açıyo sen dolduruyorsun. Sonra içeri gidip ödüyorsun. Yani tek fark pompasının müşterinin kendisi olması. Ya alıp kaçarsa adam onu bilmiyorum, denemedim Pardon şimdi hatırladım etrafta güvenlikçi tipli herifler vardı. Pompacıyı güvenlikçi yapmışlar yani. Hatta pompaya fiyat girmeyi bilmediğimizden küçük bi küsürat oluşturduk kasadaki abi 200 frankmıydı neydi, üşenmedi bozdu aldı o küsüratı. Bu arada kredi kartlarında imza yerine şifre giriyolardı da "ne kadar akıllıca, bizde niye yok" dmiştim.

Bu dediğim frank zmanları tabii, arkdaşların dediği gibi gelişmiştir. Avrupada temel hareket noktası işgücünü azaltmak çünkü işgücü değerli ve pahalı. Bunu söyleyince aklıma geldi konuyla ilgisi yok ama Belçikada yol kenarı bir otelde kalmıştık. Formula 1 adı, zincir otel. Tek bi çalışan vardı. Ucuz otel, ranzalı, tuvalet ve duş ortak ve otomatik temizleme sistemi vardı (Klozetin rezervauarına basmak gibi düşünmeyin baya bi yıkama sistemi). Temizlemeci maliyeti olmasın diye. Hatta saat 23 te o tek personelde evine gitti. Müşterilere bizim güneydeki otellerde olduğu gibi smart kart veriyorlar ama odaya girmek için değil sadece dış kapıyı da açmak için Çünkü içeride sigara içmek yasak, biz tabii paso dışarı çıktık

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    waLaa bizimki daha rahat Kim uğraşşcak pompayyLaaaa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    kamerasiz benzinlikler var ya cepciler ozel buralara takiliyo..
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6-7 yıl önce Fransada araba kiralamıştım. Frank vardı o zaman yani belki daha eskidir. Şimdi bizde olan kasanın yanındaki ekranda pompa numarası ve detayı göebildiğin ekranlar vardı. Pompaya yaklaşıyorsun adam seni içerden görüyo, göz teması pompayı açıyo sen dolduruyorsun. Sonra içeri gidip ödüyorsun. Yani tek fark pompasının müşterinin kendisi olması. Ya alıp kaçarsa adam onu bilmiyorum, denemedim Pardon şimdi hatırladım etrafta güvenlikçi tipli herifler vardı. Pompacıyı güvenlikçi yapmışlar yani. Hatta pompaya fiyat girmeyi bilmediğimizden küçük bi küsürat oluşturduk kasadaki abi 200 frankmıydı neydi, üşenmedi bozdu aldı o küsüratı. Bu arada kredi kartlarında imza yerine şifre giriyolardı da "ne kadar akıllıca, bizde niye yok" dmiştim.

Bu dediğim frank zmanları tabii, arkdaşların dediği gibi gelişmiştir. Avrupada temel hareket noktası işgücünü azaltmak çünkü işgücü değerli ve pahalı. Bunu söyleyince aklıma geldi konuyla ilgisi yok ama Belçikada yol kenarı bir otelde kalmıştık. Formula 1 adı, zincir otel. Tek bi çalışan vardı. Ucuz otel, ranzalı, tuvalet ve duş ortak ve otomatik temizleme sistemi vardı (Klozetin rezervauarına basmak gibi düşünmeyin baya bi yıkama sistemi). Temizlemeci maliyeti olmasın diye. Hatta saat 23 te o tek personelde evine gitti. Müşterilere bizim güneydeki otellerde olduğu gibi smart kart veriyorlar ama odaya girmek için değil sadece dış kapıyı da açmak için Çünkü içeride sigara içmek yasak, biz tabii paso dışarı çıktık
    Fransa'da geçen o kartlar kredi kartı değil. Türkiye'de para çekmek için kullandığınız bankamatik kartları.
    Türk insanının cebinde para taşıma merakı nedeniyle bir türlü adapte olamadığı bu nedenle de faizlerin asla inmediği ülkemizde bence en gerekli olan alış-veriş sistemi.

Kartınızı post makinasına sokar şifrenizi girersiniz. Alış-verişinizi yapar çıkarsınız.

Çoğu zaman cebimde para olmaz. Banka kartım ve çek defterim işimi görür.

Benzinliklere gelince (ki buralara sadece Türkiye'de benzinlik deniliyor)
    İki sistemle çalışırlar.
    Birinci sistemde;
    Genellikle bir kabin ve görevli olur.
    Yakıtınızı aracınıza doldurur bu kabine yanaşır ödemeyi yapar gidersiniz.
    İkinci sistemde;
    Hiç kimse yoktur ve 24 saat hizmet verirler. Pompaların üzerinde banka kartınız için bir bölüm vardır. Kartınızı sokar, alacağınız yakıtı ekrandan seçersiniz.
    Pompayı kaldırdığınızda makina çalışır. Pompayı yerine koyduğunuzda stop eder.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bu sistem gelse pompacının ücreti indirim olarak bize yansımaz ki. Yine benzin aynı fiyat olur. bırakın doldursun pompacı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)