Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Windows XP deki casus..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Microsoft firmasının Windows XP'e casus yazılım koyduğunu biliyor musunuz?

Başlat / çalıştır

çıkan yere küçük harfle cmd yazıp entere basın

dos penceresi açılacaktır. Burada net user yazın. Enter (küçük harf ve bir boşluk kullanın)

Çıkan liste sizin bilgisayardaki kulanıcıları göstermektedir. Eğer Support_388945a0 şeklinde bir kullanıcı varsa, silin.

Silmek için, dos penceresine:

net user SUPPORT_388945a0 /delete

yazıp entere basmanız yeterlidir.
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Acele etmeyin

Hemen paniğe kapılıp dosyayı silmeyin.
    Ayrıntılı yazacağım biraz bekleyin.
    Yanlış yapmanızı önlemek için kısa kesiyorum.
    Az sonra mesaja ekleme yapacağım.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tmm bekliyorum hoca bak ?
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    ben sildim yau,herhangi bi sorun olmadı.
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Format bile atsanız Windows'un casuslarından kaçış yok.

Motosikleti
    Var

Casus!

Arkadaşlar windows gibi bir yazılım devi böyle bir acemilik yapmaz.
    Yani açık kaynak kodlu olmayan bir yazılıma sahip sisteminiz, çocukların bile erişebileceği yere casus koymaz.
    Biraz bekleyin inceliyorum.
    Dönecem ben size

Döndüm arkadaşlar;
    Arkadaşlar bu kullanıcı aktif değil, yani çalışıyor durumda değil.
    Anladığım kadarı ile kontakt kurmak için kullanılan bir kütük.
    Yani windows güncellemelerinizi ya da yardım almanızı sağlayan bir blok diyelim.
    Windows güncellemeler yaparken bir kullanıcı gibi bilgisayarınızın bazı özelliklerini açıp, bazılarını kapatır. Bu nedenle böyle bir kütüğe ihtiyaç duyuyor.
    Bunu arkadaşımızın dediği biçimde silebileceğinizi zannetmiyorum. Silseniz bile tekrar gelecektir.
    Bazılarınız lisanssız yazılım kullanıyor olabilir. Bu nedenle de korkmanıza gerek yok. Çünkü çalışması için windows güncellemesi yapmanız yada help yardım tuşuna basmanız gerekiyor. Bir de uzaktan bilgisayar yönetimi özelliğini kullanırsanız çalışır.
    Eğer lisanssız yazılım kullanıyorsanız herhalde windowsun sitesine girip güncelleme yapmaya kalkışmazsınız.
    Yine de sizden bilgi yürütme amaçlı değil. Windows böyle bir şeyi binlerce yöntemle yapabilecek durumdadır. Böyle çocukça bir harekette bulunacağını zannetmiyorum.
    Silerseniz ne olur?
    Bir şey olmaz.
    Sisteminize hiçbir zarar vermez.
    Ama güncelleme, yardım ve uzaktan erişim gibi özelliklerden mahrum kalabilirsiniz.
    İlla da silmek istiyorsanız, nasıl siline bilineceğine de bir bakayım. Ama dos’tan zannetmiyorum. Windows Dos işletim sistemini de çalıştıran ama ondan bağımsız bir işletim sistemidir.

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    agaç olduk beaa

Motosikleti
    Var

Tamamdır

Flood mudur ne karın ağrısıysa, Bu nedenle önceki mesaja ekleme yaptım arkadaşlar...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    ...
    Efendim???

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    kütük dio abi kalas gibim bişey olsa gerek
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Var

Çeviremedim

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendim???
    Sen üstüne alınma

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kütük dio abi kalas gibim bişey olsa gerek
    Çeviremedim. Dilim dönmedi kütük dedim.
    Dos işletim sisteminde kütüklerle çalışırız.
    Gevur elleri dilimizi de bozuyor.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bazılarınız lisanssız yazılım kullanıyor olabilir. Bu nedenle de korkmanıza gerek yok. Çünkü çalışması için windows güncellemesi yapmanız yada help yardım tuşuna basmanız gerekiyor. Bir de uzaktan bilgisayar yönetimi özelliğini kullanırsanız çalışır.
    Eğer lisanssız yazılım kullanıyorsanız herhalde windowsun sitesine girip güncelleme yapmaya kalkışmazsınız.
    Yıllardır kendi sitesinden güncelleme yaparım windows'un
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Var

Yakaladım seni

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır kendi sitesinden güncelleme yaparım windows'un

Biraz önce Bill'i aradım doğruladı. Sana bir ayrıcalık yapıyorlarmış.

Daha önce de dediğim gibi bir casus yazılım değil.
    Yani gerçekten lisanssız yazılımla güncelleme yapsanız dahi zarar vermez.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Huzur linux'ta Şimdilik thunderbird ve firefox ile idare ediyorum ama kısa zamanda geçmeyi planlıyorum Pardus'a
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Var

Şimdilik

Konu iki kişi arasında geçiyor gibi görünse de faydalı olacağına inanıyorum.
    Üzerinde emek harcayan insanların karşılıklarını almadıkları hiç bir yazılım tam olarak güvenli değildir. (Gerçi karşılığını alanlarınki de değil )
    Bugün açık kaynak kodlu yazılım girişimi son derece iyi niyetli bir harekettir.
    Ama;
    Bir gün birisi bunu mutlaka istismar edecektir.
    Bugün bazı sistemlerde virüse rastlanmıyorsa, bazı tarayıcılar daha güvenli görünüyorsa, bunun nedeni gerçekten güvenli olduklarından değil, kullanıcı sayısının az olmasından kaynaklanır.
    Ya da kullanıcıyı kısıtlayarak (active X denetimlerini, javayı çalıştırmamak gibi) güvenlik sağlarlar.
    İleride ie yerine diğer tarayıcılardan biri, daha popüler olduğunda ie deki dertler onda da olacaktır merak etmeyin.
    Aynı şey işletim sistemleri için de geçerli.
    Çok az sayıda kullanıcıyı etkileyecek, herhangi bir getirisi olmayacak bir virüsü yazmaya kimse uğraşmaz.
    İleride windows işletim sistemi dışındaki sistemler için de çok özel virüsler geliştirilecektir merak etmeyin.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Firefox'a geçtim geçeli çok mutluyum. Saçma sapan hatalar verip kapanmıyor program. Kurduğum eklentiler ile de kendime özgü bir hal aldı Firefox. Ha Firefox desteklemeyen bir site mi var? Hemen basıyorsun IE Tab tuşuna, dışı Firefox olan ancak IE motorunu kullanan bir program oluveriyor

Birkaç eklenti detayı vereyim:

Firefox'te kullandığım eklentilerden bahsedeyim de böylelikle neden firefox seçtim anlatbilmiş olurum.

1 - *******: Bu Explorer'daki pop-up engelleyicisinin bir çeşidi. Daha güçlüsü diyebiliriz aslında. Explorer'ın kaçırdıkları oluyordu ara sıra. Bu kaçırmıyor.

2 - Bookmark Duplicate Detector: Bana sık sık olurdu. Bir siteyi sık kullanılanlara attığımda, yahu acaba önceden başka bir isimle atmış mıydım diye düşünürdüm. Tek tuşa basarak daha önce kaydedilmişse hemen bulmasını sağlayabilirsiniz.

3 - Customize Google: Bu eklenti ile, birçok sitede yer alan Google reklamları, arama çubukları vs. kaldırabilir daha sade görünümler elde edebilirsiniz.

4- Cute Menus: Sade menülerinize simgeler ekleyebilirsiniz. Örneğin "kes" menü tuşunun yanına makas gibi..

5 - Download Embeeded: Siteye gömülü video ve ses dosyalarını indirmenize olanak verir.

6 - DownThemAll: Aynı sayfada yer alan birden fazla hatta yüzlerce resim, video, mp3 vs. varsa. tek tek bunları seçmek yerine tam aksine istemediklerinizi çıkartıp hepsini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

7- Firefox Extension Backeup Extension: Sık kullanılanlar menüsü, kurduğunuz tüm eklentiler, geçmiş vs. gibi her şeyi tek tuşla yedekleyebilir. Format sonrası ufacık bir işlem ile Firefox'unuzu eski haline getirebilirsiniz.

8 - Firefox Showcase: O an girmiş olduğunuz tüm sayfaları TV'nin birkaç kanalı aynı anda ekrana getirmesi gibi (hani şu ekranı 2'ye, 4'e, 16'ya bölmesi gibi) ekrana getirebilirsiniz.

9 - Flash Got: Download esnasında yarım kalan dosyalarınızın, tekrar bağlanıldığında devam etmesini sağlar. (flashget gibi işte)

10 - Gmail ve Yahoo Notifier: Bunlar 2 ayrı program. Tarayıcının sağ altına yerleşerek gmail ve yahoo hesabınıza mail geldiğinde sizi uyarırlar. Çok kullanışlılar. Bu sayede sık sık mail hesabınızı kontrol etmekten kurtuluyorsunuz.

11 - IE Tab: Belki de en önemli olanı bu eklenti. Firefox birtakım nedenlerden ötürü sayfayı doğru görüntüleyemiyor olabilir. Bu durumda Inter Explorer'a geçmek yerine tek tuşla Firefox'unuzun IE motorunu kullanmasına olanak verebilirsiniz. Böylelikle dışı Firefox, içi IE olan bir düzene geçer.

12 - Menu Editor: Menülerdebeğenmediğiniz ve hiç kullanmadığınız bir tuş mu var? Kaldırın gitsin.

13 - No Script: İstenmeyen java scriptlerini engelleyen bir eklenti. Güvendiğiniz sayfalara basitçe izin verebilirsiniz.

14 - Stumble Upon: Bu eklenti bir nevi dünyadaki herkesin Sık Kullanılanlar bölümünü paylaştığı bir eklenti olarak düşünülebilinir. Üye olup, ilginizi çeken konuları işaretlersiniz ve her STUMBLE düğmesine bastığınızda ilgilendiğiniz konuyla alakalı rastgele bir sayfa açılır. (Adult dahil w00t.gif )

15 - Video Downloader: Google, YouTube vs. gibi .flv dosyaları ile yayın yapan sitelerden çok kolaylıkla video indirmenize olanak tanır.

Kullandıklarım bu kadar ancak eklentiler yüzlerce. Hemen siz de bir Firefox alın ve dilediğiniz gibi tarayıcınızı kişiselleştirin. Bütün bu eklentiler yen i sürümleri çıktığında tek tuşla güncellenebilirler.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Arkadaşlar windows gibi bir yazılım devi böyle bir acemilik yapmaz.
    Yani açık kaynak kodlu olmayan bir yazılıma sahip sisteminiz, çocukların bile erişebileceği yere casus koymaz.
    Biraz bekleyin inceliyorum.
    Dönecem ben size

Döndüm arkadaşlar;
    Arkadaşlar bu kullanıcı aktif değil, yani çalışıyor durumda değil.
    Yani windows güncellemelerinizi ya da yardım almanızı sağlayan bir blok diyelim.
    Windows güncellemeler yaparken bir kullanıcı gibi bilgisayarınızın bazı özelliklerini açıp, bazılarını kapatır. Bu nedenle böyle bir kütüğe ihtiyaç duyuyor.
    Bunu arkadaşımızın dediği biçimde silebileceğinizi zannetmiyorum. Silseniz bile tekrar gelecektir.
    Yine de sizden bilgi yürütme amaçlı değil. Windows böyle bir şeyi binlerce yöntemle yapabilecek durumdadır. Böyle çocukça bir harekette bulunacağını zannetmiyorum.
    Silerseniz ne olur?
    Bir şey olmaz.
    Sisteminize hiçbir zarar vermez.
    Ama güncelleme, yardım ve uzaktan erişim gibi özelliklerden mahrum kalabilirsiniz.
    İlla da silmek istiyorsanız, nasıl siline bilineceğine de bir bakayım. Ama dos’tan zannetmiyorum. Windows Dos işletim sistemini de çalıştıran ama ondan bağımsız bir işletim sistemidir.
    sevgili patriot, bence bu kullanıcı minare kılıflarından bi tanesi (hani derler ya minareyi çalan kılıfını hazırlar diye).
    bu arada bir çoğumuzun kullandığı windowslarda dos zaten yoktur ve ilk mesajda verilen silme komutu da doğrudur. silinirse de ne güncellemeleri ne de zaten olmayan yardım ve uzaktan erişim durumlarını etkilemez.
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler