Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türk Edebiyatçılar Ödüle Doymuyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Nobel ödülü almamızın ardından edebiyat dalında bir sevindirici haber de Elif Şafak' tan geldi.

Elif Şafak İtalyan Medya Devi RCS tarafından ödüle layık görüldü.

Milano da yapılan basın toplantısında Elif Şafak'ın "Baba ve Piç" adlı romanı nedeniyle Türkiye'de yargılandığına dikkat çekildi.

Elif Şafak ödülünü 18 Kasım da Sicilya'da alacak.

Evet arkadaşlar.Edebiyatımızdaki bu önlenemez yükseliş için ne diyorsunuz?

Önümüzdeki günler,aylar,yıllar için Avrupa dan ödül almasının muhtemel olduğunu düşündüğünüz yazar,düşünür,filozof,aydın,siyasetçi adaylarınız kimler?
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    irre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marslı olduğumu söylüyorum ama kimse inanmıyor
    Motosikleti
    ilgim yeni başladı
    abdullah öcalana nobel barış ödülü verecekler

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ödüller, Cutuni'nin mezarının bulunduğu Sicilya adasındaki Catania'ya bağlı Santa Venerina beldesinde 18 kasımda düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.Milano'da Corriere della Sera gazetesinin Montanelli Salonu'nda, gazetenin genel yayın yönetmeni Polo Mieli ve RCS Genel Müdürü Antonello Perriceno tarafından düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'de iki gazetede köşe yazarlığı yapan, Berliner Zeitung, Washington Post ve Wall Street Journal'de de makaleleri yayımlanan Elif Şafak'ın da ödüle layık görüldüğü duyuruldu.

Basın toplantısında, Elif Şafak'ın "Baba ve Piç" romanı nedeniyle Türkiye'de 301. maddeden yargılananlar arasında yer aldığına da dikkat çekildi.
    MADDE 301. - (1) Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

(4) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

Sıradaki ödülü kim alacak? Tabi Türklere en güzel, yıpratıcı, ses getirici hakareti, suçlamayı yöneltecek kişidir. Aslında ödüller gerçek niyetleri görmek açısından faydalı ama bu ödüllere kanan cahil kesimin fazlalığı tabi üzücü. Elimizden ne gelir tabi bu konuda insanları bilgilendirmek ve okumalarını sağlamak.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CBF 250
    Nobel ödülü alan malum şahısın hemen peşinden bu bayanın da Avrupa dan ödül alması acaba hala bazı gerçekleri gör(e)meyen kişilerin beyninde bir şimşek çaktırabilir mi?

Yani bu ikisinin ortak paydası nedir diye düşünüp de "buldum" diye bağırırlar mı?

Yoksa hala bize geri kafalı,paranoyak,AB düşmanı falan mı derler?
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

irre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marslı olduğumu söylüyorum ama kimse inanmıyor
    Motosikleti
    ilgim yeni başladı
    evet AB bana ne kadar düşmansa bende AB'ye o kadar düşmanım
    isteyen istediği gibi düşünsün, herkesin görüşüne saygı duyarım

Beyoğlu C. Başsavcılığı. İddianame, 24. 07. 2006

(...)
    Soruşturma evrakı incelendi;
    Şüpheli Elif Şafak'ın, merkezi Beyoğlu ilçesinde bulunan Metis Yayınları tarafından Mart-Nisan 2006 tarihlerinde yayımlanan BABA VE PİÇ isimli kitabında "..Bütün akrabalarını 1915'te kasap Türklerin ellerinde kaybetmiş soykırımzede bir sülalenin torunuyum (Sayfa 63)... Sen kalk gel Ortaasya'dan, dal dosdoğru Anadolu'nun bağrına, sonra bir bakmışsın her yerdeler! Orada yerleşik olan milyonlarca Ermeniye ne oldu peki? Asimile edildiler! Eridiler! Yetim bırakıldılar! Sürüldüler. Mal mülklerinden oldular! (Sayfa 65)... Sıradan Türklerle ne konuşacaksın eğitim görmüşleri bile ya Milliyetçi ya cahil (Sayfa 130)... Ayaşta sağ kalan olmamış Çankırı'ya götürülenler de peyder pey öldürülmüşler... Sopalarla, balta saplarıyla dövülmüşler. Bazıları açlıktan ölmüş bazıları da öldürülmüş (Sayfa 170-171)... Türkler de 1915'te bunları Ermenilere yapanlar (Sayfa 172)... 1909 Adana katliamlarından ya da 1915 tehcirinden... bunlar sana bir şey hatırlattı mı? Ermeni soykırımı diye bir şey duymadın mı hiç? (185-186)... Toprağımızdan kovulduk, eşyalarımızdan olduk, hayvan muamelesi gördük, koyun gibi kesildik. Doğru düzgün haysiyetli bir ölüm bile esirgendi bizden. (Sayfa 192)... Erkek bırakmıyorlar ortada. Silah arama bahanesiyle Ermenilerin evlerine girip sonra da yağmalıyorlar" şeklindeki sözlere yer vererek Türklüğü aşağıladığı değerlendirilmekle;
    Mevcut delillerin Mahkemece takdiri maksadıyla, bu kamu davasının açılması yoluna gidilmiş olup, sonuçta şüpheli Elif Sağlık'ın yargılanmasının yapılarak, eylemine uyan 5237 sayılı TCK'nun 301/1 maddesi gereğince cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur.
    MUSTAFA EROL – 28205
    BEYOĞLU CUMHURİYET SAVCISI
    Not: Diğer şüpheliler hakkında Ek Kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CBF 250
    Teşekkür ederim Bıyıklı.

Yaptığın eklemelerle hem içeriği zengin bir başlık oldu,hem de tanımayanlar da değerli yazarımızı yakından tanımış oldu.

Çekiç yeter ki bana fırsat verin, dağları delerim.

Tek başıma da olmuyor hocam destek lazım. Zaten HTT (Haksızlığa Tepki Topluluğu) fikrine destek çıkmadı, ama gördüm mü affetmem. Tepkisiz, bilgisiz topluluk bizim başımızdaki en büyük dert.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CBF 250
    Malum yarın Cumhuriyet Bayramı.Atatürk ü her zamanki gibi saygıyla anacağız.

Atatürk diyince de aşağıdaki alıntıyı yapmadan geçemedim.Yaptım ki Türk tarihinin ilk Nobel ödüllü yazarını da Türk milleti için bu en önemli günde anmadan atlayıp geçmiş olmayalım.

17 Ekim 2006 tarihli Hürriyet gazetesinde Emin Çölaşan ait köşe yazısından alınmış bir paragraftır.

"Şimdi de TC uyruklu ve Nobel'li arkadaşın bir romanından Atatürk'le ilgili birkaç alıntı yapalım!

"Çocukluğunda kız kardeşiyle tarlada karga kovalayan sapık bir padişah... Sonra kasaba meydanına dolanır, Atatürk heykeline sıçan güvercinleri ayıplar... Atatürk kendini içkiye vermiş meyhane kalabalığına Cumhuriyet'i emanet etmiş olmanın güveniyle gülümsüyordu... Atatürk'ün leblebi zevkinin ülkemiz için ne büyük bir felaket olduğu..."

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakında çıkar kürt aydın!!!!! lardan biri mesela yılmaz eroğan dağdaki eşkiyayı gerilla gösteren barış!!!!! çağırışımlı bir pkk filmi yapar onada oscar verirler.sıkmayın canınızı bizde it çok bunlarla biz daha çoook ödül alırız.bide gurur duyarız sunlarla daha sonra
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

Motosikleti
    CBF 250
    Demin haberleri izledim.

Hülya Avşar da Türk-Fransız yapımı sözde ermeni soykırımını anlatan bir film çeker ve Oscar alırsa şaşırmayın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hazır başlamışken Fransız yazar Saint-Exupéry'nin Küçük Prens'ini de toplayıp yakalım. Atatürk'e "bir Türk diktatör" demişti

Al anti 301. kütük, kadın yukarıda dümdüz gitmiş Türklere bu mudur sizin yazarlık anlayışınız. Adamlar kurmaca, maşa buna bile muhalefetsiniz ya ne diyeyim ki size.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler