Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

sözde "ermeni soykırımı" hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O boykot resmi uluslararası sitelerde kullanılmak için. Boykotu Türkler'e duyurmak kadar gavurlara duyurmak da önemli. Aksi takdirde kendimiz söyler, kendimiz dinleriz. Türkçe boykot için sayısız avatar var, gavurcası tek.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oralarda kullanacaksın ki bir anlam ifade etsin, ama pardon sen kendini yabancı dilde daha iyi ifade ediyordun değil mi? Türkçe sitede yabancı dilde boykotun anlamsızlığı senin için birşey ifade edemez.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    speederbike
    Oralarda kullanıyorum zaten. Yapması çok da kolay değil, Türkçesi için bir bu kadar zaman harcamak gerek. İstersen tamamen kaldırıp konuyla alakasız McLaren avatarıma geri döneyim.

Sen bilirsin ben seni zorlamıyorum sadece yabancılara karşı boykotu Türkçe sitede Türklere yabancı dilde yapmanın anlamını sorguladım.

Kaç tane yabancı forumda yazıyorsun acaba? Çok zor olmuştur yapman eyfele benzeyen 'a' harfi bu sonuçta, zahmet etme ben sana bir tane göstereyim, ben yapmadım ama Türkçe.

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    speederbike
    Ben avatarlarımı kendim yaparım Bıyıklı.
    Türkiye'de boykot mesajıyla etkileyeceğim insan sınırlı (Zaten hemen herkes boykotta), yabancı tek bir forumda etkileyeceğim insan sayısı buradan daha fazla -ki birde fazla yabancı foruma aktif üyeyim-.
    Madem çok rahatsız oldun İngilizce'den, biz de McLaren'e döneriz.

Kusura kalma renklisu, müthiş bir poyraz var sürekli elektrik kesiliyor haliyle cevaplarım da geç geliyor.

Zahmet ettin bak forumda yabancı dilde boykottan memnun kalacak fikirdaşların var onları düşünseydin.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    speederbike
    Dediğim gibi Türk milletini boykota çağırmıyorum ben, gavurları çağırıyorum. O zaman niye boykot avatarı kullandın dersen çizgimi belli etmek istedim. Hedefe ulaşıldı ve kaldırıldı.

Aslında haklısın o kadar mesajımız var birileri forumda dolaşırken muhakkak bize rastlar. Bende koyayım bakalım bir süreliğine, tabi Türkçe.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    speederbike
    Yakışmış, şimdi 1318 mesajından birine rastlayan, çizgini görecektir (Hoş, bilmeyen yoktur ya) .

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    watercolors arkadasimizin, attigi mesaj bilgilendirmeye yonelikti. Wikipedia'ya ekliyecegi maddeyi bizimle de paylasmis. Cokta guzel etmis, tepkimizi ingilizce, fransizca, ermenice dile getirmeliyiz. Turkce zaten dile getirmisiz...Bir cok Yabanci, Ermenilerin hazirladigi tarafli kaynaklari takip ettiginden bizim durumumuzdan habersiz. Sende yabanci olsan google'da yaptigin arama sonrasi cikan ilk 15-20 siteye girdikten sonra fazla da bir tarih bilgin yoksa ve katliam resimlerini gorduysen Turklerin cani ve barbar olduklarini dusunursun, yanlis miyim?

Ayrica, Biyikli sende ki bu tepkiyi anlamsiz buldum. Wikipedia'da armenian genocide maddesine Turkce mesaj yazmayi dusunmuyorsun heralde kardesim? Hepimiz birbirimize hosgorulu olalim zaten disarda Ermeni kopegi yeterince lobi yapmis. Biz bare birbirimize saldirmayalim lutfen. Cezayir soykirimi diye bir madde eklemekte manidar olur hatta, Fransizlar Cezayir'de soykirim yapmamistir diyenlere cezayi uygulama getirilsin.

Motosikleti
    speederbike
    Düzeltme: Bıyıklı Wikipedia'ya yaptığım eklemeyi eleştirmedi. Dün avatar olarak Fransız boykotu resmi kullanmıştım. Ama yabancı forumlarda kullanmak için hazırladığım için İngilizce hazırlamıştım. Tepkisi Türkçe forumda niye Türkçe kullanmadığımdı. Avatarımı eski haline getirdikten sonra konusu geçen avatarı göremediğiniz için yanlış anladınız doğal olarak.
    Bir de, watercolours olacak .

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Türkiye çapında boykot yeterli olacak olsaydı Fransızlar yasayı geçirmezlerdi. Önemli olan haklılığımızı dünyaya göstermek. Biz burada kendi aramızda "Ermeni soykırımı yoktur" derken ermeniler tüm dünyayı kandırdılar.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wikiped...roject_Armenia

Şu maddeden çıkan linklere bakın.
    Massacres: Adana massacre, Armenian-Tatar massacres, Hamidian massacres, Maraghar Massacre, Sumgait Pogrom
    History: History of Armenia, List of Armenian Patriarchs, List of Armenian Kings, History of Armenians in Egypt, Armenian Kingdom of Cilicia, Monarchs of the Armenian Kingdom of Cilicia, Kingdom of Armenia, Urartu, List of Kings of Urartu, Ottoman Armenia, Russian Armenia, Transcaucasian Democratic Federative Republic, Armenian SSR, Arsacid Dynasty of Armenia, Artaxiad Dynasty, Wilsonian Armenia, Ottoman Bank Takeover
    World War I: Van Resistance, Armenian-Azeri war 1918, Georgian-Armenian War 1918, Turkish-Armenian War, Caucasus Campaign, Battle of Sarikamis, Battle of Malazgirt (1915), Battle of Kara Killisse, Battle of Van, Battle of Erzurum (1916), Battle of Oltu, Battle of Sarikamis (1920), Battle of Kars (1920), Battle of Gyumri, Battle of Erzincan, Battle of Kara Killisse (1918), Battle of Sardarapat, Battle of Bash Abaran

Tüm wikipedia Ermeni tarafından yazılmışsa bir yerde hata yapmışız demektir.

Motosikleti
    speederbike
    Wikipedia'yı parça parça editlemekle olmayacak. Tam bir antisoykırım metni hazırlayıp blok olarak değiştirmek gerek sayfayı.

Eğer saldırgan bir tutum izleyerek adamları haklı çıkarmayaağınıza inanıyorsanız haydi onların platformuna. Rasyonel tartışmayla haklılığımızı onların forumunda gösterelim. Onları ikna etmek önemli değil, ama o siteye gelen yabancılar bizim de sesimizi duymuş olurlar.
    http://www.armeniangenocide.com

Flood yapmışım, kahroldum .

İşte bak nasıl yanlış anlaşılıyor renklisu. Arkadaşlar aklınızda yer etmiş bıyıklı yabancı dillere düşman diye, alakası yok ben vikipedianın ilgili sayfasını anasayfa yaptım sürekli değiştiriyorum. Üstelik ingilizce 'yalancısınız' ibaresini koyarak. Başka biryere de devlet arşivlerini sıkıştırdım (henüz görmediler) belki bir gavurcuk merak eder çevirir, okur. Anlamadan, dinlemeden tepki vermeyin çabuk gaza gelmeyin. Gerektiğinde bıyıklı da ingilizceyi kullanır.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yalandan kendinizi paralıyorsunuz, bu çakallara kabul ettirmenize imkan yok bari sinirlerini bozalım.
    biri şunu ingilizceye çevirsin de yollayayım:
    "zayıf zamanımızı fırsat bilip doğuda çetelerle halkımıza onca zulüm yaptınız, bizde sizi yakalayıp .....(buraya koyacağım sözün ingilizcesini biliyorum), itirazınız mı var? hak mı arıyorsunuz? atalarınızın başına gelenlere katlanabilecek cesaretiniz varsa gelin alın; cesaretiniz yok mu, ozaman havlamaya devam edin bakalım bir faydasını görebilecekmisiniz".

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @tigermbz
    Denemeden göremeyiz kabul ettirmeyi Kendi içimide konuşmaktansa bir yabancının aklına girsek kardır.

Motosikleti
    Ducati 797
    tamam işte sen bu cümleyi ingilizceye çevir ben yapacağımı biliyorum yabancıları baya etkikleyecem kim olduğumuzu unutmasınlar.
    edit: watecolours sağolsun yapmış

edit2: oldu mu?

Motosikleti
    speederbike
    Çevirdim ama yine de belirteyim. Bu tarzı onaylamıyorum. Barbarlarla barbar olmamalıyız.

http://www.armeniangenocide.com/foru...play.php?f=168

Tamam kabul ediyorum ingilizcem kötü. Ama elimden geldiğince nazik yaklaştım belki beyni henüz yıkanmamış birisi haklılığımızı görür. Oralarda, içlerinde bize inanan o kadar yalana, provokasyona rağmen doğruyu çözebilmiş insanlar lazım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevirdim ama yine de belirteyim. Bu tarzı onaylamıyorum. Barbarlarla barbar olmamalıyız.
    bişey olmaz water; bunlar insanlıktan anlamaz, sopadan anlar ancak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler