Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıldızlar Neden Kayar??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Sanırım 4 5 yıl önce tatil köyünde çalıştığım bir dönem gece programı bitirdikten sonra kaldığımız villanın dış koltuklarına uzanıp yıldızlara boş boş bakarken aklıma gelmişti bu hikaye. Şimdi internette yızdız kaymasıyla ilgili bir yazı okudum ordan hatırladım sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beyenirsiniz..

Dünyayı yaratan tanrı gökyüzüne uzun uzun bakar ve geceleri çok karanlık, çok can sıkıcı olduğunu farkeder. Bir güzellik yaratır. Buna yıldız der adını Aruma koyar. Aruma koca gökyüzünde binlerce yıl yanlız başına durmuş ve en sonunda tanrının huzuruna çıkmıştır.
    Aruma
    - Tanrım bana artık bir eş yaratın
    Tanrı homurdanarak..
    - Peki ama bunu haketmelisin
    Aruma sevinçle;
    - Söyleyin ne yapmam gerekiyor
    Tanrı kararlı bir sesle;
    - Sana eşin olan yıldızı yaratıcam fakat onu Kanj dağının zirvesinden Hasret çukuruna düşürmeden çekmen gerekiyor.
    Aruma biraz düşünp;
    - Tamam, demiştir.

Kanj dağı gökyüzünün en yüksek tepesi olup zirvesinde bir çukur vardır dağı boydan boya böler ve bu çukur okadar derindir ki gökyüzünün en aşağısına kadar iner.

Gün gelmiş güzeller güzeli Aruma bir tarafta Tanrı ve erkek yıldır "Mayro" bir tarafta durmaktadır. Aruma Mayroya "elini uzat" demiştir. Mayro elini uzatır. Aruma çekmeye çalışır ama çekemez. Mayro Hasret Çukurundan düşüp gökyüzünün derinliklerinde kaybolur. Aruma çok üzülür ve tanrıdan bir şans daha ister. Tanrı ona bir şans daha verir, aruma yine yanına çekemez. Bir şans daha bir şans daha bir şans daha..

Bugün gökyüzünde gördüğümüz bütün yıldızlar aruma nın yanına çekemediği eş adaylarıdır ve her kayan yıldızda arumanın elinden kayan adaydır..

İşte böyle birşey hikaye uydurmuştum. Sizinle paylaşmak istedim umarım beyenirsiniz

Not: Bu yazıyı yazarken gelen 3 ayrı müşteriye bütün konsantremi bozduğu için ayrı ayrı teşekkür ederim.
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    helal olsun arkadas guzel hıkaye yazmıssın buyuk zevkle okudum
    aslında bu yıldızların hepsı bıbırıne dusman bırbırlerınnın ayaklarını kaydırmayı dusunuyorlar hep kım kımı kandırırsa onun ayagını kaydırıyor

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Teşekkür ederim de ben aşk meşk duygu seli falandan yanayım düşmanlık ayak kaydırma gerek yok
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Muhahaha güzel hikaye
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    uzayda başı boş gezen kaya parçaları (genelde bir elma büyüklüğünde oluyormuş bu farkettiklerimiz) yerçekimi etkisiyle atmosfere girip oksijen tabakasında oluşan kuvvetli sürtünme sonucu yanıyorlar ve biz onları bir yıldızın kaymasına benzetiyoruz.
    bu bilimsel yönüydü; işin ilginç tarafı her kayan yıldızın bir kişinin ölümüne işaret ettiği söylenir ve bunu destekleyen ilginç şeyleri de birinci ağızdan öğrenmişliğim var. mesela 17 ağustos depreminde sakaryadaki bir arkadaşım deprem sırasında dışarı çıktıklarında yıldızların patır patır döküldüğünü gördüğünü söyledi bana.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Zevkle okudum Güzel hikaye.

Bir yıldız kaydığında birisinin öldüğünü düşünmektense bir dilek dilemeyi tercih ederim

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevkle okudum Güzel hikaye.

Bir yıldız kaydığında birisinin öldüğünü düşünmektense bir dilek dilemeyi tercih ederim
    Teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler