Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratör Benzin kaçırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS RNX PLUS 125
    Merhaba. Bu konuda internette çeşitli günlerde onlarca araştırma yaptım üstelik 2 defa motorsikleti servise de götürdüm. Servis ilk önce karbüratör temizliği yap ya da biz yapalım benzin akıtmaz dedi. bende siz yapın parası neyse öderim dedim. yaptılar daha sonra tam ben gidecektim yine benzin akıttı. Daha sonra bu karbüratörün değişmesi lazım dediler. Bende acaba kırık falan mı dedim, sordum yani problem ne. Benzin kaçırıyor dediler. Bunu bende biliyorum zaten. Ama niye benzin kaçırıyor dedim her biri konuyu dağıtmaya başladı. Hayır karbüratörü kendileri satıyor olsa bak adamlara kar edecekler vs diye düşünürüm. Kendileri de satmıyorlar, git şuradan al diye yönlendirme de yapmadılar. Al gel takalım dediler. Motorsiklet RKS RNX PLUS 125. İnternet ve çevre motorcular dahil hiç bir yerde karbüratör de bulamadım. oluk oluk benzin damlatıyor. muanesi de geçti zaten. Karbüratörün akıtmaması için bir çözüm bulup muaneden geçirmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karbüratör şamandıralı tipte ise şamandıra delinmiş olabilir , contaları iş görmez derecede deforme olmuş yada birleşim yerinde yamulma vardır , alüminyum haznede çatlak delik olabilirmi ? uzun süre yatmış eski bir motorsa belki..sonuçta karbüratör sökülecek kaçak sebebi tespit edilecek , götürdüğün servis gerekli işlemi yapamamış , sendende tekrar onarım ücreti isteyemeyeceği için git komple al getir takalım demiş olabilir..bu karbüratörün 500-600 liralık bir fiyatı varsa al yenisini taktır bence , onarımı mümkün değilse toplayıp takmadan önce bunu sana servis söylemeli idi , belki biz önyargılıyız :D adamlar iyi niyetle karbüratörü kurtarmaya çalıştı ama olmadı..
    madwindd ve espresso bunu beğendiler.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    eski teknoloji ve ucuz yan sanayi yüzünden olsa gerek tamir takımları pek bulunmuyor bu motosiklet karbüratörlerine. mecbur sıfır karbüratör alıyorsun.
    şunu al dene, büyük ihtimal sorunsuz kullanırsın. hava filtresi ile motor giriş hortumu boyutuna dikkat et almadan sor.

https://www.n11.com/urun/cg150-karbu...magaza=asmotor

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yakıt jeti şamandıra kalktığı zaman kapanması gerekmektedir ve benzin almaması gerekmektedir eğer şamandıra veya yakıt jetinde problem varsa karbüratör durmadan benzin alacak ve tahliyeden bu benzini atacaktır. Bunun testini yapmadıysalar çözüme ulaşmamış olabilirler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    O servis görünümü altında kasaplara....Karbüratör bozulmazki...ezber sök takçılar...

Neresinden benzin akıyor fotoğraf vs yokmu?

İstanbulda olsaydınız yardımcı olurdum...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler