Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

6 ay vs 122.000 tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    6 ayda kazanacağınız gelir 122 bin TL’den ve 6 aylık vaktinizde gelirinizi katlama potansiyelinizden daha az ise bedelli mantıksız olabilir. Bunun yanında bedelli süresini çıkarttığımızda kalan 5 ay içerisinde önünüze güzel bir fırsat çıkma veya iş konusunda her şeyin iyiye gitmesi gibi ihtimaller de var. Ben bedelliden yanayım.
    SlimShady1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir çok değişti, ben 2006 sonu askere gittiğimde askerliğimi kısa dönem yapmıştım ve ortamda "kısa dönem askerlik yaptım" demeye çekinirdim. Çünkü kısa dönem, askerlikten sayılmazdı. Kısa dönemlere "poşet" derlerdi, dalga geçer gibi bir ses tonuyla "Mehmet Bey" derlerdi. Hele o dönem yanlış hatırlamıyorsam bedelli falan yoktu, olsa ve bedelli yapsak bize kesin "Memoş" derlerdi. Bizden de önceki dönemlerde askerlik yapmamış adama kız bile vermezlermiş, düşünün konunun ciddiyetini.

Tabi ki benim sizlere bahsettiğim tarih öncesi dinozor zamanlarında yaşamıyoruz artık. Şimdi dünya daha farklı. Yerli ve milli hükümetimizin en büyük marifetlerinden biri de dünyaya entegre olup askerlik kavramını delik deşik etmiş olması.
    Yok "Memos" demiyorlar. Mehmet Aga diyorlar. Mehmetcik-Mehmet Bey-Mehmet Aga.
    tommygun, SlimShady1 ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yeni nesil bir öncekinden daha mülayim oluyor. Benim ömrüm görmeye yetmez ama Suriyeli ve Afganların seslerinin daha çok çıkacağı Türkiye geleceğinde yeterince sert yetiştiremediğimiz evlatlarımızı bu adamlar şamar oğlanına çevirecekler. Askere gitmemek ne demek? "İstemiyorsanız gitmeyin" demek ne demek?

Askerlik ülkemizde bence rütbeliye hizmet, hela temizlemek, patates soymak değil de bildiğin cengaver yetiştirmek üzerine yeniden kurgulanmalı.
    Zaten artık askerlik de meslek olmuş durumda ve mesleği askerlik olanlar o şekilde cengaver yetiştiriliyorlar. Dünyada medeni ülkelerde zorunlu askerlik diye bir şey kalmadı, yasal olarak da anayasaya aykırı zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica bedelli nedir arkadas? Illaki bir bedel karsiligi askerlikten muaf olunacaksa, bu bedel para olamaz.

120 bin TL garibanin 6 aylik emeginin bedeli. Peki zenginin neyinin bedeli? Saatinin bedeli mi yoksa montunun mu?

Bir bedel olacaksa bu para olamaz. Madem askerlik her erkegin mecburi gorevi, bedelli askerligin bedeli de mecburi ucretsiz kamu hizmeti olmali ki, zengin ile fakir ayni bedeli odesin.

Gerci oyle olsa da kiminin kamu gorevi bogazici universitesi kampusunde fotokopi cekmek olur, kimi de lagim kanallarini temizler.
    ücretsiz kamu hizmetinin de zararları var. Almanya'da zamanında zorunlu askerlik varken kimi eline silah almak istemeyenler askerlik yapmak yerine kamu hizmeti yapıyorlardı, devletin işçilere maaş karşılığı yaptırması gereken işleri bedava işgücüne yaptırıyor diye işçi sendikaları karşı çıkmıştı. İşin bir de bu yönü var.

Zaten fazla fazla vergi veriyoruz daha ne.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl derde girdi nasıl yani merak ettim
    SGK kayıtlarından çalıştığın şirkete bakanlık yasaya aykırı olarak ceza keserim falan diye yazı gönderiyor işten çıkarılmaya neden oluyor.
    SlimShady1 bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    98 yılında nizamiyeden girdim 2000 yılında çıktım. Bana sorarsan ver bedelli parasını 30 gün yat kalk gel. 3 oğlum var. İmkanlar el verirse hepsini bedelli yaptıracağım. Askerlik genç arkadaşların önünde engel. Bir an önce yapıp bitirmeli ve o engeli aradan çıkarmalı. Devamlı kafanda olacağına bir an önce kafandan çıkar bitir.
    SlimShady1 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hayata değişik bir yerden bakayım, tecrübem artsın diyorsan, 6 yap gel. Mutlaka sana birşeyler katar.
    SlimShady1 bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    6 aylığına gitsen bile orda enaz 40-50 bin yiyeceksin zaten.
    En temizi bedelli gidip aradan çıkarmak.
    SlimShady1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Benim de tam askere gidecegim zaman, uzund dönem astsubay olarak yapacaktim, cikan bedelli kanunundan faydalandim. Kanun cikar cikmaz hemen krediyi alip askere gittim. Calistigim sirketten de 1 aylik ücretsiz izin alip döndugumde tekrardan ise devam ettim. O zamanki paralar simdiki gibi az olmamasina ragmen yabanci bir sirkette calistigim icin benim icin avantajli oldu.
    Eger dediginiz gibi imkaniniz varise askerligi hemen aradan cikartip hayata atilmak en dogrusu olacaktir. Yoksa aklinizin bir kösesinde askerlik devamli sizi rahatsiz edecektir.
    SlimShady1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)