Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6 ay vs 122.000 tl

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Evet abiler, yakında iş kuracağım sizce 122.000 tl verip 6 ayı çöp etmeyip işe güce başlamak mı yoksa işi erteleyip bu sürede ki geliri de göz ardı edip, beleşe 6 ayı harcamak mı daha mantıklı karar veremedim.

6 ay git gel dinlen o bu şu derken 9 aydan fazla işi ertelemek zorunda kalacağım, hazırda param var 120'yi basıp işe güce devam etmek mi mantıklı sizce? bu 120'nin önümüzde ki yıl oldukça değer kaybedeceğini düşünürsek, ne yapmak mantıklı size göre?

Yaş 30'a yakın bu arada.

Ben yine kafama eseni yapacağım, gelen cevaplara göre değil, o yüzden konuyu boş hamaset ve duygusallıkla doldurmayalım bu konu öyle bir konu değil, onu başka bi zaman yaparız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türk milleti olarak şu dünyaya geldiğimiz günden beri para peşinde koşup ömrümüzü tüketiyoruz. Tam paraya kavuştuk derken kalp krizinden ya da kanserden ölüp toprak oluyoruz. O kavuşulan parayı da hanım ile çocuklar yiyor.

Sen paranla ne yapacağını daha iyi bilirsin bence yaşın hazır müsaitken bol bol gez toz, ye iç, çapkınlık yap. Rüya gibi olmasa da hiç fena olmayan bir 6 ay geçirebilirsin o parayla.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam anlamadım durumu.122.000 TL ile kendi işini kurucaksın?

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam anlamadım durumu.122.000 TL ile kendi işini kurucaksın?
    Hayır, 122.000 tl 6 aylık bedelli parası. kendi işim ve bütçesi ayrı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk milleti olarak şu dünyaya geldiğimiz günden beri para peşinde koşup ömrümüzü tüketiyoruz. Tam paraya kavuştuk derken kalp krizinden ya da kanserden ölüp toprak oluyoruz. O kavuşulan parayı da hanım ile çocuklar yiyor.

Sen paranla ne yapacağını daha iyi bilirsin bence yaşın hazır müsaitken bol bol gez toz, ye iç, çapkınlık yap. Rüya gibi olmasa da hiç fena olmayan bir 6 ay geçirebilirsin o parayla.
    Askerlik ücretinden bahsettim de direkt olarak o kelimeyi başlığa yazmak istemedim. Eğer sizde konuyu yanlış anladıysanız diye belirteyim dedim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Askerlik ücretinden bahsettim de direkt olarak o kelimeyi başlığa yazmak istemedim. Eğer sizde konuyu yanlış anladıysanız diye belirteyim dedim
    Evet ben çok yanlış anlamışım.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla ister bedelli yap,ister normal yap,askerliği bir an önce aradan çıkar,iş hayatına atıl.Boşta durduğun her gün zarar.İşin hazırsa zamandan kazanmak için bedelli yap.Askerlikten sonra bir kaç ay sivil hayata alışma,dinlenme vb. süresi var bunu zaten göz önünde bulundurmuşsunuz zaten.122.000 TL çok bir para değil dandik bir 0 km motosiklet bile olmuyor.Zaten çalışmaya başladığınızda 6 ayda bu paradan çok daha fazlasını kazanacaksınız.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    122.000 TL paranız var. Simdi iş mi kurayım yoksa bu parayı yiyeyim, duruma 6 ay sonra mı bakayım duruma diye mi soruyorsunuz ?

2. secenekse eger; o para pavyonda 1 haftada, tatilde 2 haftada, çarsıda pazarda 24 haftada biter.

Edit : ben de yanlıs anlamısım Ama sen de yanlıs anlamamız icin herseyi yapmıssın, tskler
    SlimShady1 bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar o kelimeyi birebir kullanmak istemediğim için anlayacağınızı umarak atladım, hata etmişim kusura bakmayın.
    Weak are prey

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    120 bin lira ile kurulacak iş nedir merak ettim , faize borsaya yatırıcam desen anlayacam da pazarda tezgah açıp birşeyler satmaktan bahsetmiyorsun herhalde

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    122.000/6=20,333 TL.
    Aylık kazancın bundan bi hayli iyiyse gitme, değilse bir an önce tamamla gel.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 bin lira ile kurulacak iş nedir merak ettim , faize borsaya yatırıcam desen anlayacam da pazarda tezgah açıp birşeyler satmaktan bahsetmiyorsun herhalde
    Hayır öyle değil. yanlış anlaşılmalar için kusura bakmayın. Diğer mesajlarımda açıklamasını yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    122.000/6=20,333 TL.
    Aylık kazancın bundan bi hayli iyiyse gitme, değilse bir an önce tamamla gel.
    Aslında hesap tam öyle olmuyor 2024 yılı "zamlarına" göre hesap yapmak gerekiyor, çünkü 2023 ödeme gidiş 2024.

Yani 2023'te asgari ücretle çalışan biri işi bırakıp 6 ay asker olsa kafadan 60bin tl küsür zarar ediyor, yani 6 aylık askerlite bedava değil, öyle görünüyor ama değil.
    Weak are prey

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Devir çok değişti, ben 2006 sonu askere gittiğimde askerliğimi kısa dönem yapmıştım ve ortamda "kısa dönem askerlik yaptım" demeye çekinirdim. Çünkü kısa dönem, askerlikten sayılmazdı. Kısa dönemlere "poşet" derlerdi, dalga geçer gibi bir ses tonuyla "Mehmet Bey" derlerdi. Hele o dönem yanlış hatırlamıyorsam bedelli falan yoktu, olsa ve bedelli yapsak bize kesin "Memoş" derlerdi. Bizden de önceki dönemlerde askerlik yapmamış adama kız bile vermezlermiş, düşünün konunun ciddiyetini.

Tabi ki benim sizlere bahsettiğim tarih öncesi dinozor zamanlarında yaşamıyoruz artık. Şimdi dünya daha farklı. Yerli ve milli hükümetimizin en büyük marifetlerinden biri de dünyaya entegre olup askerlik kavramını delik deşik etmiş olması.
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir çok değişti, ben 2006 sonu askere gittiğimde askerliğimi kısa dönem yapmıştım ve ortamda "kısa dönem askerlik yaptım" demeye çekinirdim. Çünkü kısa dönem, askerlikten sayılmazdı. Kısa dönemlere "poşet" derlerdi, dalga geçer gibi bir ses tonuyla "Mehmet Bey" derlerdi. Hele o dönem yanlış hatırlamıyorsam bedelli falan yoktu, olsa ve bedelli yapsak bize kesin "Memoş" derlerdi. Bizden de önceki dönemlerde askerlik yapmamış adama kız bile vermezlermiş, düşünün konunun ciddiyetini.

Tabi ki benim sizlere bahsettiğim tarih öncesi dinozor zamanlarında yaşamıyoruz artık. Şimdi dünya daha farklı. Yerli ve milli hükümetimizin en büyük marifetlerinden biri de dünyaya entegre olup askerlik kavramını delik deşik etmiş olması.
    Valla ben askerliğini yapmış kime sorsam ver parasını gitme dedi paran yoksa ben borç veririm diyen bile oldu. Şahsen benim için bir önemi yok askerliğin kendimce önemli görmüyorum, öyle muhabbet olsun diye sizlere de sorayım dedim. Forumun tadı farklı
    espresso bunu beğendi.
    Weak are prey

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Valla ben askerliğini yapmış kime sorsam ver parasını gitme dedi paran yoksa ben borç veririm diyen bile oldu. Şahsen benim için bir önemi yok askerliğin kendimce önemli görmüyorum, öyle muhabbet olsun diye sizlere de sorayım dedim. Forumun tadı farklı
    "istemiyorsanız gitmeyin" dediğim için başım derde girmişti, daha da fazla başımı derde sokmayayım, kredi falan çekin diyeyim.

Motosikleti
    cb250r
    120 bin tl para mi arkadas ozgurlugun yaninda? 6 ay sacma sapan ortaligi supurceksin. zaman duracak abidik gubidik tiplerle muhattap olacaksin.

Ver parasini git iki hatira fotografi cektir gel sonra isine gucune bak. Demogojiye hic gerek yok. Vakit kaybi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Her yeni nesil bir öncekinden daha mülayim oluyor. Benim ömrüm görmeye yetmez ama Suriyeli ve Afganların seslerinin daha çok çıkacağı Türkiye geleceğinde yeterince sert yetiştiremediğimiz evlatlarımızı bu adamlar şamar oğlanına çevirecekler. Askere gitmemek ne demek? "İstemiyorsanız gitmeyin" demek ne demek?

Askerlik ülkemizde bence rütbeliye hizmet, hela temizlemek, patates soymak değil de bildiğin cengaver yetiştirmek üzerine yeniden kurgulanmalı.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "istemiyorsanız gitmeyin" dediğim için başım derde girmişti, daha da fazla başımı derde sokmayayım, kredi falan çekin diyeyim.
    Nasıl derde girdi nasıl yani merak ettim

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 bin tl para mi arkadas ozgurlugun yaninda? 6 ay sacma sapan ortaligi supurceksin. zaman duracak abidik gubidik tiplerle muhattap olacaksin.

Ver parasini git iki hatira fotografi cektir gel sonra isine gucune bak. Demogojiye hic gerek yok. Vakit kaybi
    Bence de öyle. Boş hamaseti seven bi toplumuz
    espresso bunu beğendi.
    Weak are prey

Motosikleti
    cb250r
    Ayrica bedelli nedir arkadas? Illaki bir bedel karsiligi askerlikten muaf olunacaksa, bu bedel para olamaz.

120 bin TL garibanin 6 aylik emeginin bedeli. Peki zenginin neyinin bedeli? Saatinin bedeli mi yoksa montunun mu?

Bir bedel olacaksa bu para olamaz. Madem askerlik her erkegin mecburi gorevi, bedelli askerligin bedeli de mecburi ucretsiz kamu hizmeti olmali ki, zengin ile fakir ayni bedeli odesin.

Gerci oyle olsa da kiminin kamu gorevi bogazici universitesi kampusunde fotokopi cekmek olur, kimi de lagim kanallarini temizler.

Motosikleti
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica bedelli nedir arkadas? Illaki bir bedel karsiligi askerlikten muaf olunacaksa, bu bedel para olamaz.

120 bin TL garibanin 6 aylik emeginin bedeli. Peki zenginin neyinin bedeli? Saatinin bedeli mi yoksa montunun mu?

Bir bedel olacaksa bu para olamaz. Madem askerlik her erkegin mecburi gorevi, bedelli askerligin bedeli de mecburi ucretsiz kamu hizmeti olmali ki, zengin ile fakir ayni bedeli odesin.

Gerci oyle olsa da kiminin kamu gorevi bogazici universitesi kampusunde fotokopi cekmek olur, kimi de lagim kanallarini temizler.
    Bu arada 120.000 tl mont var mı yada alıp giyen birini gördünüz mü? ilgimi çekti link var mı merak ettim, kurşun geçirmez falan herhalde.
    Weak are prey

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bu arada 120.000 tl mont var mı yada alıp giyen birini gördünüz mü? ilgimi çekti link var mı merak ettim, kurşun geçirmez falan herhalde.
    https://www.beymen.com/p_kiton-laciv...-kaban_1311049
    Khaira ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)