Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beyaz eşya tamrinden anlayan arkadaşlar bir yardım etsee lütfen?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar daha demin buzdolabının buzlarını temizlerken deldim heralde dondurucunun bi borusunu gaz filan çıktı.Nasıl tamir ettiririm ne kadara malolur bana bir yardım etseniz gece gece canım sıkıldı yawwffs
    Motorize Birlikler K.lığı......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    hım. mutlaka eklemlıdır o. buzdolabının dısındakı boru tıpıyle ıcındekı baska olduguna gore eklemdır. o halde sadece o parcadan alıp takman gerekıyor. bulmanın da zor olacagını sanmıyorum. genelde standarttır onlar. tabı mesajı yazdıgın saate bakacak olursak, buzdolabının fısını cekmıs oldugunu umuyoruz:D buzlukta da et met bıse varsa onlar sabaha kadar cozulur. cozunen etı yennıden dondurmamalısın. bozulur, zehırlenebılırsın. zaten onlar sabaha kadar anca cozunur. sen bı guzel uyu, oohhh... sabah oluncanaaa etlerı bı guzel bısır.pısmıs et pısmemıs etten uzun sure dayanır ondan. kıyma varsa kavurma falan yap. annen bılıyodur bı tarıf soruver. varsa tavukları once kaynar suda haslayıp sonra ıstedıgın sebzelerle fırına da surebılırsn.ama oyle kuru kuruya gırmez fırına. annene onun sosunu nasıl yapacagını da sor. sonra zaten oglenı bulursun:D:D guzel pısırıp zulalayınca daa
    bakalım nerdesın,ıstanbul. tamam, emınonunde hırdavatcılar sakagı var. orda bulursun. bı kosu gıdıp patlattıın borudan kap gel. nasıl olsa yarın c.tesı. ohh.. dangur dungur calısınca buzdolabııın bı guzel ılık yemegı dolaba koooy..ama o kadar etı yalnız basına yıyemezsın. bıkac motorcu arkadas cagırman lazım:D:D bılmıyorum, duyrulur, arkadasın tamıda buzluk kısmısı bozulmus dolabının:D:D

şannnss......

Not1: buzdolabı oyle piçaknan temızlenmez.
    Not2: yemekler cok sıcakken buzdolabına konmaz,buzdolabın gene bozulur.
    Not3: olur boyle seyler:D sıkma canını :D
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    abi iş seni aşıyo.deldiğin borunun ya kaynakla delinen kısmına yama yapılacak,yada boru komple değişecek.ufak bi delik şeklindeyse iki özel macun karıştırılıp yama yapabiliyoduk ama şimdi unuttum onu.bunları hallettikten sonra ise dolaba yeniden gaz koymanız gerekecekki iş burda seni aşıyo zaten.dolaba gaz koymak için usta ve ekipman gerekecek

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Hiç ugraşma yenisine sağlık.Tamiride astrı yüzünü geçiyor.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    çok eski bir konuyu hortlatarak, bende boğazım uğruna tornavida ile buzluğu delmiş bulunmaktayım pazar günü deldim halen çalışıyor. bu şekilde daha önce başına gelmiş olan varmı acaba? tamiri mümkünmüdür?

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Buzdolabı tamircisi değilim ama buzdolabının arkasında bi makina olur. O makina gazı , basınçla sıvı hâle getirir. Sonra o sıvıyıda buzdolabının içindeki borulara bırakır. Orada o sıvı basınçtan kurtulduğu için tekrardan gaz olur. E bir madde sıvıdan gaz hâle geçerken etrafından ısı almaz mı? Borularda soğur böylelikle. Buda doğrudan buzdolabının içini soğutur. Derin dondurucuda ise o borular daha sık döşenmiştir. Buda daha soğuk olmasını sağlar. Bu sıvı gaz karışımı dolabı dolaştıktan sonra tekrardan makinaya döner. Birdaha sıvılaşır birdaha borulara bırakılır. Bu böyle devam eder. Eğer şimdi biz o borulardan birisini delersek ne olur? Oradan gaz sızar. Bu şekilde dolabın borularının içindeki gaz sıvı karışımı yok olur. Buda doğrudan o arka taraftaki basınç makinasının boşa basınç üretmesi, aşırı ısınması ve bozulmasına neden olur. E bu sırada içerideki gaz-sıvı karışımı da bitti. Ne yapmak lazım az çok anlamışsınızdır. Borunun tamir edilip sıvının tekrar doldurulması gerekir. Ama bundan önce de buzdolabının fişinin çekilmesi gerekir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Vintage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buzdolabı tamircisi değilim ama buzdolabının arkasında bi makina olur. O makina gazı , basınçla sıvı hâle getirir. Sonra o sıvıyıda buzdolabının içindeki borulara bırakır. Orada o sıvı basınçtan kurtulduğu için tekrardan gaz olur. E bir madde sıvıdan gaz hâle geçerken etrafından ısı almaz mı? Borularda soğur böylelikle. Buda doğrudan buzdolabının içini soğutur. Derin dondurucuda ise o borular daha sık döşenmiştir. Buda daha soğuk olmasını sağlar. Bu sıvı gaz karışımı dolabı dolaştıktan sonra tekrardan makinaya döner. Birdaha sıvılaşır birdaha borulara bırakılır. Bu böyle devam eder. Eğer şimdi biz o borulardan birisini delersek ne olur? Oradan gaz sızar. Bu şekilde dolabın borularının içindeki gaz sıvı karışımı yok olur. Buda doğrudan o arka taraftaki basınç makinasının boşa basınç üretmesi, aşırı ısınması ve bozulmasına neden olur. E bu sırada içerideki gaz-sıvı karışımı da bitti. Ne yapmak lazım az çok anlamışsınızdır. Borunun tamir edilip sıvının tekrar doldurulması gerekir. Ama bundan önce de buzdolabının fişinin çekilmesi gerekir. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    teşekkür ederim. biraz uğraşalım saolun.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Eğer evaporatörü (soğutan kısım) deldiyseniz sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Servis çağırın.Dolabıda o şekilde kullanmayın.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    şuan kendime en büyük küfürleri etmek istiyorum. az önce buzdolabının dondurucu kısmını -hem de baya erimişken- bıçakla patlattım. işsizlik ve can sıkıntısından ne halt yiyeceğimi şaşırmış olduğum gibi, bir de işsiz halimle masraf edemeyeceğim. allahtan evde 110 lt lik mini buzdolabı vardı artık onunla idare edeceğim. şuan kendime çok sinirliyim
    buarada konu hort
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Kafaya dikkat, bu gidişle baş ağrısı ilacı alman veya duvarcı çağırman da gerekecek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    hmmm, demek o dondurucuda yer alan "kesici, delici aletle buzları kazımayın" uyarısı bunun içinmiş.
    Buzlanmayı gidermek için fişi çekip beklemeye devam.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan kendime en büyük küfürleri etmek istiyorum. az önce buzdolabının dondurucu kısmını -hem de baya erimişken- bıçakla patlattım. işsizlik ve can sıkıntısından ne halt yiyeceğimi şaşırmış olduğum gibi, bir de işsiz halimle masraf edemeyeceğim. allahtan evde 110 lt lik mini buzdolabı vardı artık onunla idare edeceğim. şuan kendime çok sinirliyim
    buarada konu hort
    Aşağı yokarı, 17-19 sene evvel aynı şeyi buzluğu pıçakla kazırken yaşadıydım, komşu buzdolabçı idi.

Yapılanlar; buzlar eritilip , yüzey yağ ve sudan arındırılıp , delinen yer ısıtılıp katalizörlü çelik yapıştırıcı ile yapıştırma sağlanacak, buzdolabcı yanında getirdiği freon gazını (şu sıralar daha sosyetikleri var sanırım) buzdolabına basacak bu kadar.

Sonrasında bi 10 sene daha kullanmıştık dolabı, ilk günkü gibi oluyor merak etmeyin, ücretide fazla değildi (en azından komşuluk hatrına bizde durum bu idi.)

Yaşasın No-Frost dolablar..^^

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler