Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Asker’de mesleğiniz neydi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık yok
    Mehmetçik Dershanesinde öğretmen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sahil Guvenlik, 311 KD, katip er (evet bildiginiz sinifim katipti, birlige giderken bile ne is yapacagim belliydi)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    308 kd diye hatırlıyorum, antep ve sonrası kilis...
    fotografçı olmam ayrı hikaye...bölüğe girdik form gibi birsey verdiler...ilgi alanlarınız kısmına fotoğrafçılık yazmıştım(tek bildiğim düğmeye basmak

komutanın karşısına çıkınca tekmil verdkten sonra "fotografçılık yazmışsın eğitimin var mı " dedi
    can havliyle yalan söyledim ünv deyken YAKIN ÇEKİM TEKNİKLERİ HAKKINDA ders aldım komutanım tamam fotoğrafçı sensin dedi :D
    şort tişort bitti askerlik

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ben daha gitmedim bakalım bu şubatta belli olacak
    ydk astsubay başvurusu yaptım ama ne olacagı belli olmaz kısa dönemde çıkabilir

birde bu bahsettiginiz xx Kd ne oluyor şimdiden bilgilerinize ve tavsiyelerinize açığım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    369 kısa dönem. Hava Kuvvetleri üs komutanı postasıydım. Ankara/etimesgutta 50 kez çağırsalar 50 kez giderim. komutana çay veriyodum nöbet eğitim vs hiiiç işim olmadı. Benden rahat askerlik yapan varmdır. Sanmıyorum
    Diğer komutanlar kardeşim çekiyodu bana, komutan geldi mi gitti mi haber veriyordum onlara xd

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hv.Tek.Ok.K.lığı Er Kurslar Tb. 3'ncü ve 4'ncü Bölük Yazı İşleri Müdürü. 69/4 Hv.P.Onb.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Oooo anlatsam roman olur

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuduğum okul nedeniyle karagah dışında, eğitim alanında askerlik yapan tek kişiydim dağıtım grubumda. Askerliğim onlardan daha zor, fakat daha eğlenceli geçti. Bölükler arası 5 km. koşu yarışmasında birinci olmuştuk. Sporcu olduğum için en başta koşup tempoyu ayarlamıştım. Haliyle havamdan geçilmiyordu. Fakat iş öyle değilmiş. Kronometreyi bölüğün son askeri geçince durduruyorlarmış. Bizimkiler geride kalanları palaskayla kırbaçladığı için birinci olmuşuz

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle bir mesleğim yoktu.

J.Komd. olarak Yenifoçada tim e soktular. Tim de 3 numara tim çvş tim komt. yardımcısı ve ağır makinalı tüfek nişancısı idim. Van da Genellikle bölge güvenliği yada destek birliği olarak görevlere giderdik.

Askerde sertifikalı mesleğiniz yoksa kafalarına göre meslekci yapıyorlar. Mesela ben çok güzel resim yaparım dersen seni birliğin badanacısı yaparlar paso duvar boyarsın gibi...
    retox70 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sadece askere gidiş hikayem Türkiye gazeyesi hayatım roman kısmında 4 günde anca yayınlanıp bitmişti..
    Sadece gidiş macerası.
    Askerlik yok daha bunda..
    Isparta Amasya Kıbrıs..
    Roman yazmam lazım aslında..

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    97/2 Tekirdağ Çorlu
    Unimog Şoförü

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yemin ederim bu konuyu açmadan önce askerlikleri diğer meslekleri unutmuşum.Nerde muhabbeti açılsa millet ya şoför ya posta ya kantinci.Millet askeriyeyi bu mesleklerden ibaret sanıyor 😂

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Askerliğimi öğrenci olarak yaptım.
    14 yaşımda askeri liseye girdim. Heybeliada'da 4 yıl geçirdikten sonra Tuzla'da Deniz Harp Okulunda devam ettim, 3 yılımın sonunda askerlik mesleği bana uygun olmadığı için okuldan ayrılıp sivil hayatta çalışmaya başladım. Toplam 7 yıl askerliğim var yani. Daha 14 yaşında acemi er gibi eğitim yaptık, tüfek boyum kadardı ama atış yaptık, atışlarda fena da değildim. Askeri eğitim kısmı en kolayıydı, zor olan eğitim-öğretim kısmıydı. Düşünün matematik dersini diğer liselerden daha zor şekilde gördük, normalde universitelerde mühendislik bölümlerinde görülen advanced calculus ile lise 2'de uğraşmaya başladık çünkü bütün lise müfredatını lise1'de bitirmiştik, öğretmenler aynı zamanda subay rütbelerindeydi, matematik öğretmeni binbaşı rütbesindeydi mesela, olur da bir sınavdan zayıf not alırsak öğretmen bölük komutanına bildiriyordu, binbaşı söyleyince bölük komutanı olan yüzbaşı da onun emrini yerine getirip haftasonu cezalı olarak okulda kalacak listesine adımızı yazıyordu suç olarak da öğretmenin ders çalış emrine uymamak yazıyordu.
    Cyan, Voltaren ve ahmetmert58 bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    manisa alaşehir'de unimog eğitimi aldım. oradan izmir gaziemir 2. ulaştırma taburu 1. er eğitim bölüğüne geçtim. orada da 4x4 land ambulans ehliyeti aldım. yaklaşık ilk 3-4 ay şoför olup acemi erlere teorik ve uygulamalı land ambulans eğitimi verdim. askerliğin geri kalan 5-6 aylık sürecinde de araç sevk amiri ( eski adıyla garaj çavuşu ) oldum. türkiye'de 4x4 land ambulans ehliyetini veren tek birlik bizdik ve bu ehliyetleri yazan tek askerde bendim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    92/4 Erzincan kışından sonra Kıbrıs /Güzelyurt a gittik.Bilenler bilir belki KK denetlemesi Kıbrısta çok daha zor geçer.Biz gittik 2 iki üç ay vardı denetlemeye.Genelde yeni gelnleri almazlarmış dentelmeye.Bizim gittiğim sene özellikle top atışlarını yeni gelenler yapcakmış.En zor taburun en zor bölüğüne düştük.

Denetlemeye kadar cumartesi pazar dahil full eğitim yaptık.Silindir gibi geçtiler üzerimizden.Denetlemeyi iyi başarıyla geçtikten sonra rahatladık.Yaz döenminde subay kadrosu değişti.Şeker gibi bir ekip geldi.Yazıcı terhis oldu yazıcılığa geçtik.Sonrası rahattı.İzin kullanmmaış şafak 21 falanken Tansu ile Mehmet Gölhan bize sağlam kazık attı askerlik uzadı.Şafak 150 160 oldu.KK denetlemsine yine girmek zorunda kaldık.Yazıcılığıda devretmiştik boku yedik yani.

Bizim ekibin çoğunu yazdık şok mangasına dedik siz yenilere eğitim yaptırın biz zaten bu işin uzmanı olduk başka bölüklere eğitim variyorduk.Geçtik şok mangasına ama moraller sıfır yakacaz askerliği.Acemilere bölüğün portakal bahçesinden portakal toplatırdık.Poçacı arkadaşada votkka aldırır demir sürehilere votka portakal yapar kafa güzel sabaha kadar takılırdık.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    18. Mekanize piyade tugayında santral işletmeniydim. Gündüzcü iken bolca telefon bağlardık, gececi iken tüm akşam televizyon izleyip keyfimize bakardık. Bulunduğumuz binaya giriş kısıtlıydı bu yüzden rahatsiz eden kimse olmazdı, başımızda bir nöbetçi komutan vardı arada çay verirdik. Çayımız kahvemiz masamız bilgisayarımız televozyonumuz bize ait mutfağımız ile baya rahat ettik.
    Sabah içtiması ve mıntıka temizliği dışında canımızı sıkan pek bir şey yoktu. 😁

Yinede şunu söylemek isterim, gelibolu bir liman ben bir gemi bir daha gelirsem buraya s**sinler beni 🤣🤣🤣
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye'de 4x4 land ambulans ehliyetini veren tek birlik bizdik ve bu ehliyetleri yazan tek askerde bendim
    Vaaaav önemli bir konuda kritik bir görevdeydim diyorsun. Tekrar vaaaav
    ahmetmert58 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Birde şöyle bir muhabbet var.Aynı ekip aynı yere gidersek ben birdaha giderimciler.Delimi sevdi sizi manyakmısınız nesiniz.
    Ben askerden geldim aylarca kabus gördüm.Askerden gelmişim ama beni asker kaçağı diye alıyorlar baştan askerlik yaptırıyorlardı.Derdimi anlatamıyordum.
    Benle ilgili hiç bir kayıt bulamıyorlar arşivde.Ne o dönem asker arkadaşlarım ne o dönem subaylar yok.Dizi gibi.Ter içinde uyanırdım.
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaaaav önemli bir konuda kritik bir görevdeydim diyorsun. Tekrar vaaaav
    hahahaha yok be ismet abi çokta kritik sayılmazdık ama koca tsk'da bu işin hamallığını yapan tek asker bendim :D
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)