Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

EYT

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    kapsayanlar için hayırlı olsun, fakat atlanan bir nokta var 2008 sonrası düşürülen aylık bağlama oranları artmadıkça kimse düzgün bir emekli maaşına sahip olamayacak.
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Hayırlı olsun herkes için.
    Olması gerektiği şekliyle çıkardılar,teşekkür ederiz.
    0cak ortası olmadan resmi gazetede yayınlansa da emekli olsam.
    F54 ve retox70 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.5 milyon kişi yararlanıyormuş. Eğer bu 2.5 milyonu hepsi emekli olmak için başvurursa sgk sistemi çöker.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 milyon kişi yararlanıyormuş. Eğer bu 2.5 milyonu hepsi emekli olmak için başvurursa sgk sistemi çöker.
    Reyizin yerine ben olsam bu karmaşada gürültüye getirip Bay Kemal'i SGK'nın başına getiririm. Ondan sonra da mitinglerde veririm gazı millete.
    "Eyy Ahali! Gördünüz mü Gılışdar SeSeKayı batırdı diyorduk inanmıyordunuz..." diyerekten.
    Voltaren bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet halaya başlamış bile

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    38 / 43 yasında emekli olanları beslemek için g.tümüze giren vergileri düşünüyorum su an.

secim kazanmak için bu yaptıkları tam bir rezillik. gececik adamları emekli yapacaklarına emeklilik yaşını aşagı ceksinler.
    oldcockroach ve Thracian bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    18+25 yıl 43 yaşına gelince emekli olursun. @erensel
    erensel bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun herkes için.
    Olması gerektiği şekliyle çıkardılar,teşekkür ederiz.
    0cak ortası olmadan resmi gazetede yayınlansa da emekli olsam.
    Bir hırsız gelip sizin evdeki altınları çalsa,sonra gelip sana geri verse ona teşekkür eder misin?Teşekkür edecek bir şey yok.Zaten emeklilik kanunen hakkınızdı,bu hakkı bunlar elinizden aldı sonra geri verdiler.
    Alman_, Italian ve DickName bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu tür keskin değişimler her zaman madurlar yaratır yaratacaktırda.
    Yeni düzenleme sonrasıda yine mağdurlar olacaktır muhtemelen..Staj olsun,deprem yüzünden işe başlayamamış olan olsun.Bir gün yüzünden 20 yıl fazla çalışacaklar olsun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reyizin yerine ben olsam bu karmaşada gürültüye getirip Bay Kemal'i SGK'nın başına getiririm. Ondan sonra da mitinglerde veririm gazı millete.
    "Eyy Ahali! Gördünüz mü Gılışdar SeSeKayı batırdı diyorduk inanmıyordunuz..." diyerekten.
    Gerek yok sanırım, şimdiden "Kılıçdar'ın Z kuşağına soktuğu kazık" diye konuşmalar başladı.

Çalışılan yıl kadar emekliliğe hak kazanıldı diye bir şey duydum ama doğru mudur?
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür keskin değişimler her zaman madurlar yaratır yaratacaktırda.
    Yeni düzenleme sonrasıda yine mağdurlar olacaktır muhtemelen..Staj olsun,deprem yüzünden işe başlayamamış olan olsun.Bir gün yüzünden 20 yıl fazla çalışacaklar olsun.
    Emeklilik yaşını birden bire 40'lara 60'lara çıkarmak yerine yavaş yavaş 1'er 2'şer yıl arttırarak yumuşak bir geçiş yapılması çok daha adaletli olurdu.Şu anda daha emekliliğine 20 yıl olan ama kendinden 1-2 yaş büyük insanların emekli olduğunu görenlerin doğal olarak moralleri bozuk ve çalışma heveslerini kaybettiler.Daha da kötüsü erken yaşta çalışmaya başlamış ama sigortası yapılmamış insanlar var.kendinden 10 yaş küçük insanlar emekli olacak.

Devlet,16 yaşında okulu terk etmek yerine ülkesine daha fayadalı olmak için üniversite okuyup doktor,mühendis,öğretmen olan insanları çok güzel cezalandırdı.

Diğer bir konu 10 milyon genç işsizin olduğu ülkede,emekli olan insanların sigortalı,maaşlı işlerde çalışmaya devam edip çift maaş almasının ne kadar etik olduğu tartışılır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer bir konu 10 milyon genç işsizin olduğu ülkede,emekli olan insanların sigortalı,maaşlı işlerde çalışmaya devam edip çift maaş almasının ne kadar etik olduğu tartışılır.
    5.259,57 lira emekli maaşı alıyorum. Biri üniversitenin başında biri de sonunda iki çocuk okutuyorum.

Ben nasıl Alaman emeklisi gibi Alanya'ya yerleşip emekliliğimin tadını çıkarabilirim?

Hadi anlat abine'de öğrensin..

Not: Emekli olalı dokuz yıl oldu. Maaşım hep tavandan yattı. Son bir kaç seneyi dışarıdan en düşük ile en yükseğin ortasından ödedim.

Nasıl bu kadar düşük emekli maaşı aldığımı da bilmiyorum. Aklıma bir türlü yatmadı.
    joshua bunu beğendi.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Stajı sokmadılar:/ 2 yıl it gibi kölelik yaptırdılar bize ama staj deyince, yoo kanunen olamaz, kanunen sen beni köle gibi çalıştırdın ama !

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şimdiden duyar gibiyim " Sgk'yı sen batırmadın mı ? Eyy ekonomist ! Eyyy bay.... :D

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.259,57 lira emekli maaşı alıyorum. Biri üniversitenin başında biri de sonunda iki çocuk okutuyorum.

Ben nasıl Alaman emeklisi gibi Alanya'ya yerleşip emekliliğimin tadını çıkarabilirim?

Not: Emekli olalı dokuz yıl oldu. Maaşım hep tavandan yattı. Son bir kaç seneyi dışarıdan en düşük ile en yükseğin ortasından ödedim.

Nasıl bu kadar düşük emekli maaşı aldığımı da bilmiyorum. Aklıma bir türlü yatmadı.
    İsmet abi yanlış bilmiyorsam sen zaten çoktan emekli oldun.Benim annem babam da 90 larda genç yaşta emekli oldular.Emekli maaşının düşük olduğunu bildiklerinden emekli olmak istemiyordular.Ellerinde seçenek olsa emekli olmaz en az 50-55 yaşına kadar çalışırlardı.EYTlilerin emekli olmayıp çalışmaya devam edip normal maaş almaya devam etme hakları vardı.Ama yıllardır EYT diye kampanya yapıp emekli maaşının ne kadar düşük olduğunu bile bile emekli olmak istediler.Sonuç olarak EYTlilerin çoğu gerçekten emekli olmak istedikleri için değil 2.maaşın bağlanması için emeklilik istiyor.Aradaki fark bu.Emekli olmak sizin elinizde değildi siz istemediniz.Ama EYTliler yıllarca bunun için kampanya yaptı.Emekli olup kendi işini kuracaklar insanları bu gruptan ayrı tutuyorum.Onlar gençlerin istihtadımını işgal etmek yerine kendilerine istihdam yaratacak.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben EYT'li olsam, bu yasa çok işime gelse yine bunlara oy vermem. Durdunuz durdunuz 20 yıl sonra mı aklınıza geldi derim. Muhalefet bastırmasa bunun çıkacağı da şüpheliydi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    twitterda eyt hashtagine bakıyorum da , ortalık cok komik durumda :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet abi yanlış bilmiyorsam sen zaten çoktan emekli oldun.Benim annem babam da 90 larda genç yaşta emekli oldular.Emekli maaşının düşük olduğunu bildiklerinden emekli olmak istemiyordular.Ellerinde seçenek olsa emekli olmaz en az 50-55 yaşına kadar çalışırlardı.EYTlilerin emekli olmayıp çalışmaya devam edip normal maaş almaya devam etme hakları vardı.Ama yıllardır EYT diye kampanya yapıp emekli maaşının ne kadar düşük olduğunu bile bile emekli olmak istediler.Sonuç olarak EYTlilerin çoğu gerçekten emekli olmak istedikleri için değil 2.maaşın bağlanması için emeklilik istiyor.Aradaki fark bu.Emekli olmak sizin elinizde değildi siz istemediniz.Ama EYTliler yıllarca bunun için kampanya yaptı.Emekli olup kendi işini kuracaklar insanları bu gruptan ayrı tutuyorum.Onlar gençlerin istihtadımını işgal etmek yerine kendilerine istihdam yaratacak.
    Benim işimi (Kurumsal Kaynak Yönetimi - ERP - Sistemi tekno-fonksiyonel danışmanlık) yapacak genç (hem eğitim hem de kafa hem de istek ve azim olarak) yok maalesef, buyursunlar gelsinler nasıl yapabiliyorlar görelim. (Hasbelkader gelen olursa tutamıyoruz, başka alanlara kaçıyorlar...)

Ve evet, ben de ETY'liyim, en az 10-15 yıl daha çalışacağım (6 yaşında çocuğum var, geç yaptık maalesef...), benim için bu çift maaş demek. Bununla birlikte prim gün sayım 10.000 üzerinde, gani gani hak ettim ben bu ikinci maaşı.
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    @Tharcian emekli olmayıp pirim ödeyerek bağlanacak maaşın yükselmiyorki.2008 sonrası bağlanma oranı çok düşük olduğu için düşüyor üstüne üstlük.Kabaca maaşının brüt asgari ücretin iki katından fazla olması lazım ve oradan prim ödemen gerek priminin maaşını arttırması için.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dokuz yıllık tekaüt iseniz demek ki 2013 yılında emekli olmuşsunuz. Emeklilik yaşı ve maaşı hesaplanırken 3 farklı dönem dikkate alınır. İşe başlama tarihi olarak 2000 yılı öncesi, 2000 ile 2008 yılları arası ve 2008 yılı sonrası olarak ayrılan dönemlerin şartları birbirinden farklıdır. Yasa değişimi ile belirlenen 3 farklı dönemin emekli maaşlarına da etkisi büyüktür.

2000 yılı öncesinde işe başlayan insanların ödediği primlerin .... %70’i
    2000 ile 2008 arası dönemde işe başlayanların primlerinin ........ %50’si,
    2008 sonrası işe başlayanların ise primlerinin ................... %37’si

emekli maaşlarında hesaba katılır ve şekilde görüldüğü şekliyle vatandaşa okkalı bir kazık atılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

İkinci müjde de geldi.
    Ercument bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)