Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Fiber İnternet Kullananlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ile alakası nedir ?
    Bak ne güzel adam bir derdini sormuş diğer arkadaşlar da kendi tecrübelerini aktarıp derdine derman olmaya çalışıyor. Konu hoşuna gitmiyorsa başlığa tıklayıp girmezsin. Ne diye burda böyle bir yorum yazıp insanlara laf atılıyor anlamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    1 yıldır Türknetteyim gayet memnunum
    VDSL olarak 75mbit veriyoruz deselerde ben Pc'de wifi üzerinden bağlantı ile 50 mbit alıyorum
    Beni tatmin ediyor. Oyun vb oynuyor isen işini görmez ping çok dalgalanma yapıyor
    https://www.speedtest.net/result/13927582538.png

Bizim binada fiber altyapısı var geçenlerde modem verelim kiralama ücreti vb yok sizi fibere geçirelim dediler yok dedim, 0850'lü bir numaradan aramışlardı numaraya güvenmemiştim ilk başta araştırma yapınca Türknet'e ait olduğunu öğrendim. Geride dönüp aramadım modem yollayın diye

Geçmiş aylarda 10 ay sabit fiyat olsun diye 1400 ödedim ancak yeni müşterilere halen 139.90TL den abonelik veriyorlar sanırım

Kıssadan hisse ttnet batağından sonra harika geldi benim için

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VDSL olarak 75mbit veriyoruz deselerde ben Pc'de wifi üzerinden bağlantı ile 50 mbit alıyorum
    Bilmiyorsanız söyleyeyim:
    Wifi adaptörünüz yüzünden 54Mbit'i geçemiyorsunuz. 802.11g protokolünde kalmışsınız.
    n, ac, ax (Wifi4-5-6) vs gibi daha yeni protokolleri destekleyen adaptör alırsanız tam hızı kullanabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Siteye yazı olarak hazırlamıştım, ama düzenleyip yayınlama fırsatım olmadı henüz.
    1.5 ay kadar önce hepsini değerlendirip comnet firmasında karar kıldım. Download 100/110mbps Upload 10/11mbps alıyorum.
    Telekom altyapısını kullanıyor. Modem kirası yok (bir çoğunda aylık 20 lira gibi)TAAHHÜT YOK!
    Firmanın üst kuruluşunu data-center hizmetlerinde dolayı tanıyordum. Bu işten daha teferruatlı olduğu için güvenebileceğim düşündüm.
    Redbox'tan geçince ilaç gibi geldi açıkçası.Memnunum.

İncele bir istersen. Soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım. (Zaten yazısını da yakında sitede paylaşacağım)
    Abone olmaya karar verirsen referans kodu ile 1 ay da ücretsiz abonelik ilave ediyorlar.
    Referans kodu:CMT863GSU
    https://www.comnet.com.tr/r/CMT863GSU

1 ay
    139₺/ay
    3 ay
    129₺/ay
    6 ay
    125₺/ay
    12 ay
    109₺/ay
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    En en bi büyük internet sağlayıcılardan birisinin genel merkez, 65-70 kadar 10-30 bin arası abonelik ana santral, 250-300 kadar her biri 2000 abonelik, dağıtım merkezlerinin bazı sistemlerini kurmuştuk.

Bir gün bir telefon geldi. Adam Cağaloğlundan İkitellideki fabrikasına ulaşamıyor.
    "Bakarım" deyip koydum kenara.

Bir telefon daha geldi. Adam Yenibosnadan Aksaraydaki işyerine ulaşamıyor.
    "Şu elimdeki işi bitirip bakacağım" deyip koydum kenara.

Derken o bahsettiğim en en bi büyük internet sağlayıcısının genel merkezinden bir telefon...
    "Tüm santrallarımız ve dağıtım noktalarıyla bağlantımız koptu" demezlermi!!!

Durumu çaktım. Sorun İstanbulun ana omurgasında.
    Tam kapıdan çıkıp en en bi büyük firmaya giderken dönüp telefon açtım.

Ben : "Bugün saat 10:30 - 11:00 arasında istanbul ana omurgasında konfigürasyon değiştiren, deneysel yazılım koşturan, firmware update yapan, yada bu saatler arası devreye girmek üzere öncedende olsa komut veren kim veya kimlerse acele bulun ve toplantı odasına çağırın.
    Ben 20 dk sonra orada olacağım"

20 dk sonra müdürlüğe vardığımda toplantı odasında 3 taze mühendis. Çantamı masaya koyar koymaz sorduğum soru

Ben : "İçinizden hangisi ana omurganın 8.000 - 11.000 arasındaki portlarını kapattı"

Henüz yeni mezun genç bir kızımız cılız bir ses tonuyla

Kızcağız : "Ben kapattım, nolduki"

Ben : "Puhahahaha. İnterneti kapatma başarısını gösterdiğin için tebrik edecektimde. Puhahaha."

İki dakika sonra portlar açılır ve herşey normale döner.

Daha buna benzer çok hikaye varda, bunun yanında cılız kalır . Puhahahaha

İşte halimiz bu...
    -Black-, haluk23 ve maktama bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    1 yıldır Türknetteyim gayet memnunum
    Beni tatmin ediyor. Oyun vb oynuyor isen işini görmez ping çok dalgalanma yapıyor
    https://www.speedtest.net/result/13927582538.png

Bizim binada fiber altyapısı var geçenlerde modem verelim kiralama ücreti vb yok sizi fibere geçirelim dediler yok dedim, 0850'lü bir numaradan aramışlardı numaraya güvenmemiştim ilk başta araştırma yapınca Türknet'e ait olduğunu öğrendim. Geride dönüp aramadım modem yollayın diye

Geçmiş aylarda 10 ay sabit fiyat olsun diye 1400 ödedim ancak yeni müşterilere halen 139.90TL den abonelik veriyorlar sanırım

Kıssadan hisse ttnet batağından sonra harika geldi benim için
    Internet hizi denemeleri cok bir sey ifade etmeyebilir herkes icin, cunku hiz denemesini yapan sunuculara olan teknik uzaklik, sunucunun yogunlugu, bagli oldugunuz operatorun cihazlarindaki yogunluk vs cok sey etkiler. Asil bakmaniz gereken VDSL modeminizdeki teknik veriler, gurultu seviyeleri vs.

Yine de bir internet baglantisi hizi olcecekseniz kablosuz denemeyin, cok fazla parametre (en basitinden modeme mesafe, duvarlarin kalinligi, etraftaki metal nesneler, cihazinizin elektrik gucu, bilgisayarinizdaki wifi kartin gucu, anten gucu vs vs.) var isin icinde, yanlis bilgi alirsiniz. Hiz denemelerini mumkunse modeme direkt kablo baglayarak yapin, daha gercekci veriler alirsiniz.

Pea yazmis zaten; muhtemelen kablosuz baglantiyi saglayan cihaziniz ya da bilgisayarinizdaki kablosuz baglanti yapan ic cihazin ozelliginden dolayi, ya da driver sorunu sebebiyle hiziniz dusuk.

Oncelikle modeminizin Wireles/Kablosuz Ag ayarlarinda Wifi Protocol olarak daha guncel bir protokol (802.11n veya 802.11ac) sectiginizden emin olun. Modemde ayarlar normal ise, kullandiginiz bilgisayarin kablosuz adaptorunun ayarlarini kontrol edin, yine yukaridaki protokolleri desteklediginden emin olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam

evde superonline fiber kullanıyorum, sözleşmem bitmiş. yeni taahhüt yapsam bile 80 liradan 200 liraya cıkartıyorlar. Yuh dedim.

Fiber olarak kaliteli ve hızlı ne önerirsiniz?
    TurkNet VDSL, taahhutsuz ve kotasiz.
    espresso bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kabası bitmiş meğer yazının, şöyle bir üzerinden geçtim.
    Kendimce 8 tane internet hizmeti sağlayıcının değerlendirmesi. Varsa ilave tavsiyeleriniz alabilirim. (Taahhüt yok nasıl olsa)

Hesaplı internet tavsiyesi
    arndiol bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Superonline tekrar aradı 120 tl'e 25 mbps olarak önermişler :D

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorsanız söyleyeyim:
    Wifi adaptörünüz yüzünden 54Mbit'i geçemiyorsunuz. 802.11g protokolünde kalmışsınız.
    n, ac, ax (Wifi4-5-6) vs gibi daha yeni protokolleri destekleyen adaptör alırsanız tam hızı kullanabilirsiniz.
    Muhtemelen bu tarz bir şey vardır, Laptop 10 yıllık modem de keza 6-7 senesi var.
    Belki sorunları çözebilir ama mantıken "çalışıyorsa elleme" olarak bakıyorum olaya. Tek gerçeğim indirme yaparken 6-7mbit ten aşağı inmemesi benim için yeterli geliyor

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Internet hizi denemeleri cok bir sey ifade etmeyebilir herkes icin, cunku hiz denemesini yapan sunuculara olan teknik uzaklik, sunucunun yogunlugu, bagli oldugunuz operatorun cihazlarindaki yogunluk vs cok sey etkiler. Asil bakmaniz gereken VDSL modeminizdeki teknik veriler, gurultu seviyeleri vs.

Yine de bir internet baglantisi hizi olcecekseniz kablosuz denemeyin, cok fazla parametre (en basitinden modeme mesafe, duvarlarin kalinligi, etraftaki metal nesneler, cihazinizin elektrik gucu, bilgisayarinizdaki wifi kartin gucu, anten gucu vs vs.) var isin icinde, yanlis bilgi alirsiniz. Hiz denemelerini mumkunse modeme direkt kablo baglayarak yapin, daha gercekci veriler alirsiniz.

Pea yazmis zaten; muhtemelen kablosuz baglantiyi saglayan cihaziniz ya da bilgisayarinizdaki kablosuz baglanti yapan ic cihazin ozelliginden dolayi, ya da driver sorunu sebebiyle hiziniz dusuk.

Oncelikle modeminizin Wireles/Kablosuz Ag ayarlarinda Wifi Protocol olarak daha guncel bir protokol (802.11n veya 802.11ac) sectiginizden emin olun. Modemde ayarlar normal ise, kullandiginiz bilgisayarin kablosuz adaptorunun ayarlarini kontrol edin, yine yukaridaki protokolleri desteklediginden emin olun.

https://i.hizliresim.com/18dxbx8.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

TurkNet VDSL, taahhutsuz ve kotasiz.

Modem ara yüzüne baktım oto moddaymış wifi 11b/g/n karışık olarak duruyormuş, sadece 11n olarak değiştirdim modunu.
    Aslında modem masamın dibinde wifi'de kullanmamın nedeni de kablo bağlantı da belli bir süre sonra bağlantı kopuyor bazen 1-2dk
    Bazen 5-10 dk ama kesin kopuyor. Kablo sağlam farklı PC'de problemsiz interneti sağlıyor.

Çok kez driver değiştirdim ancak düzelmedi.
    Geçmişte ilk windows 8.1e geçtiğimde bu sorunu düzeltmiştim driver ile şimdi windows 10 dayken bu sorunu düzelten driveri bir türlü bulamadım.
    Bende mecbur wifi'den devam dedim.
    Sizin bu sorunun çözümü hakkında bilginiz var ise tecrübenizi paylaşmanız benim için gerçekten çok yararlı olur

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Muhtemelen bu tarz bir şey vardır, Laptop 10 yıllık modem de keza 6-7 senesi var.

Modem ara yüzüne baktım oto moddaymış wifi 11b/g/n karışık olarak duruyormuş, sadece 11n olarak değiştirdim modunu.
    Aslında modem masamın dibinde wifi'de kullanmamın nedeni de kablo bağlantı da belli bir süre sonra bağlantı kopuyor bazen 1-2dk
    Bazen 5-10 dk ama kesin kopuyor. Kablo sağlam farklı PC'de problemsiz interneti sağlıyor.

Çok kez driver değiştirdim ancak düzelmedi.
    Geçmişte ilk windows 8.1e geçtiğimde bu sorunu düzeltmiştim driver ile şimdi windows 10 dayken bu sorunu düzelten driveri bir türlü bulamadım.
    Bende mecbur wifi'den devam dedim.
    Sizin bu sorunun çözümü hakkında bilginiz var ise tecrübenizi paylaşmanız benim için gerçekten çok yararlı olur
    Wifi sorunlari icin;
    - Modemi 802.11n modda ayarlamaniz iyi olmus.
    - Ayni islemleri Windows uzerinde de kontrol edin.
    - Etrafinizdaki WiFi yayin kanallarini kontrol edin. Bunun icin telefonunuza ya da bilgisayariniza bir Wifi Analyzer programi kurup hangi kanallarin en cok kullanildigini anlayabilirsiniz. Modeminizi de bilgisayarinizi da ayarlarindan, EN AZ kullanilan kanala getirin.
    - Laptop 10 yillik demissiniz, cok bir sansiniz olmayabilir. Eger o laptopu kullanmaya devam edecekseniz, en azindan 802.11n kullanan bir USB-Wifi Adapter satin alip haricen baglayabilirsiniz.

Kablo sorunlari icin;
    - Ethernet driver guncellemesi. Ancak bilgisayariniz eski ve wifi adapter ureticisinin yeni windows versiyonlari icin driverini bulamayabilirsiniz.
    - Kablo sorunu, baska ethernet kablosu ile deneyin.
    - Modemin ethernet portlarinin sorunu, bu da genelde modem firmware guncellemesi gerektirir ama yapmasi her zaman risklidir. Islem yaparken elektrik kesilirse modeme veda edebilirsiniz.
    espresso ve f0cus bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wifi sorunlari icin;
    - Modemi 802.11n modda ayarlamaniz iyi olmus.
    - Ayni islemleri Windows uzerinde de kontrol edin.
    - Etrafinizdaki WiFi yayin kanallarini kontrol edin. Bunun icin telefonunuza ya da bilgisayariniza bir Wifi Analyzer programi kurup hangi kanallarin en cok kullanildigini anlayabilirsiniz. Modeminizi de bilgisayarinizi da ayarlarindan, EN AZ kullanilan kanala getirin.
    - Laptop 10 yillik demissiniz, cok bir sansiniz olmayabilir. Eger o laptopu kullanmaya devam edecekseniz, en azindan 802.11n kullanan bir USB-Wifi Adapter satin alip haricen baglayabilirsiniz.

Kablo sorunlari icin;
    - Ethernet driver guncellemesi. Ancak bilgisayariniz eski ve wifi adapter ureticisinin yeni windows versiyonlari icin driverini bulamayabilirsiniz.
    - Kablo sorunu, baska ethernet kablosu ile deneyin.
    - Modemin ethernet portlarinin sorunu, bu da genelde modem firmware guncellemesi gerektirir ama yapmasi her zaman risklidir. Islem yaparken elektrik kesilirse modeme veda edebilirsiniz.
    Yayın kanalını en az kullanılana getirdim
    Gariptir ki hız düştü, gecikme yükseldi

Kablo için aslında 4 port var modem de tamamında bu kopma oluyor, geçmişte ofise laptopu götürüp denedim orada da kopuyor
    Artık dedim driver da sıkıntı var, eski, yeni, ilki, bir kaç sürüm öncekileri hiç biri bana mısın demedi

Artık düşük ms gerektiren online oyunları da bıraktığım için önemsemedim wi-fiden devam dedim

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu ne ya? Her terör saldırısı olduğunda interneti mi kısacaklar? Nerede anayasal hak olan halkın haber alma özgürlüğü? Kısacaksan en azından zararlı gördüğün şeyleri kıs, herşeyi kısmak nedir? Youtube iptal.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne ya? Her terör saldırısı olduğunda interneti mi kısacaklar? Nerede anayasal hak olan halkın haber alma özgürlüğü? Kısacaksan en azından zararlı gördüğün şeyleri kıs, herşeyi kısmak nedir? Youtube iptal.
    Kesilmediğine dua edelim bence

Motosikleti
    speederbike
    Terör olayında bir şeyi yasaklamayacaksın ki millet ne oluyor diye panikleyip teröristin zaten istediği şey gerçekleşmesin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    bende hiç kesilme yok. Ama servis sağlayıcının otomatik verdiği dns adreslerini kullanmıyorum.

Motosikleti
    speederbike
    Hayır, yayın yasağı getirmişsin zaten (Bence yanlış ama neyse). Yayın yapanı cezalandırabilirsin. Her şeyi kısmak nedir? Belki ben başka bir şeye bakacağım. Aslında belkisi yok, başka bir şeye bakacağım, ama bakamıyorum.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sokağa her firma ayrı hat döşemiyor. Biri alt yapıyı kurdum mu hepsi faydalanıyor. Sonra mahsuplaşıyorlar. Ben kullandırmam sadece ben kullanacağım sen kendi alt yapını kur diye bir şey yok.
    Turkcell Superonline, kendi bagımsız altyapısını kullanır. Internet saglayıcıs ttnet degil. Period !
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    speederbike
    Wi-fi aslında çok iyi bir bağlantı yöntemi değil. Bizim evlerde niye her odaya LAN hattı çekilmez, asıl sorulması gereken soru o.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dun internet yok diyorum ki superonline trip atıyor :D meger tayyip yargı dagıtıyormus :D

bu arada arkadaşlar 120 tl superonline ile devam etme kararı aldım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wi-fi aslında çok iyi bir bağlantı yöntemi değil. Bizim evlerde niye her odaya LAN hattı çekilmez, asıl sorulması gereken soru o.
    içinde kablo kanalı olan süpürgelikler var. onlarla her odaya lan çekilebilir.
    Kiracı olmasam yapardım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)