Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ücretli öğretmenlik yapmaya uygun muyum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okulda görevliyim hademe ve güvenlik işi yapıyorum delilerle pardon verilerle uğraşılmıyor öğretmen olayım dedim kutsal meslekmiş olabilir eyvallah öğretmen olma mı demek isteyen başka işlerde ne adalet ne huzur vardı emin ol bir çok öğretmenden daha iyi yaparım ve sadece 1.sınıflara yapacaktım Google de olmayıpta burda ne yazacak diyen kişiye git şu ilçede yap o okul daha sakin diyebilir o ilçenin velileri öğrencileri daha efendi vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

varoş semtlerin öğrencileri velileri mafyacık Türkçeden bir gram anlamayan kişiler neyse yardım edenlere teşekkürler

Öğretmen olduğunda delilerle pardon velilerle daha çok uğraşacaksın. Söylenmek istenen aslında şu; böylesine yozlaşmış bir düzen için de eğitim sistemi de yozlaşmış ve öğretmen olmak bu kadar kolay hale gelmiş. Nasıl ki okulunu okumadan doktor, avukat, mühendis olunamıyorsa öğretmen de olunamamalı. Kaldı ki anne ve babalar kendilerini diploması olmayan bir doktora emanet edebilir ama diploması olmayan bir öğretmene emanet etmez. Çünkü kendi canlarından daha kıymetli varlıkları emanet ediyorlar. Ayrıca ülkenin geleceği bu çocuklar olacak, sağlam bir temel almaları gerekir.

Hiç bir özelliğin yoksa bile sorduğun sorunun cevabı burada olamaz. Biz nereden bilelim senin nasıl biri olduğunu? Ama şunu yapabilirdin. Derdini anlatıp iş bulmakta yardım isteyebilirdin burada. Belki birisi iş bulmana vesile olurdu.

Ayrıca Türkiye' de kolay olan meslek var mı? Doktor olsan hasta yakını öldürür, şarkıcı olsan istek şarkı isteyen öldürür.

Son olarak da trolsen eğer allah müstahakını versin sana ne diyim bu kadar konuşturttun beni.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hırbonen tüm akrabalarını üzerinize saldı. Her kuşun eti yenmez.
    DickName bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    okulda görevliyim hademe ve güvenlik işi yapıyorum delilerle pardon verilerle uğraşılmıyor öğretmen olayım dedim kutsal meslekmiş olabilir eyvallah öğretmen olma mı demek isteyen başka işlerde ne adalet ne huzur vardı emin ol bir çok öğretmenden daha iyi yaparım ve sadece 1.sınıflara yapacaktım Google de olmayıpta burda ne yazacak diyen kişiye git şu ilçede yap o okul daha sakin diyebilir o ilçenin velileri öğrencileri daha efendi vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

varoş semtlerin öğrencileri velileri mafyacık Türkçeden bir gram anlamayan kişiler neyse yardım edenlere teşekkürler
    Buna çevir kazı yanmasın deniyor Türkçe'de.
    Öğretmen olabilir miyim diye sormuşsunuz.
    Öğretmen olacağım, hangi semtleri önerirsiniz dememişsiniz.

Birisi "öğretmen olabilir miyim" sorunuza "Pendik'te olma, Florya'da ol" dese "Onu mu sorduk?" diye herkesten önce siz gerizekalı dersiniz o kişiye.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Karşılığında para alınan hiçbir meslek kutsal değildir.şu mesleklere kutsiyet addetmeyi bırakmak lazım.doktoru,gazetecesi, din görevlisi,öğretmeni,hukukcusuna sor hepsinin meslek kutsal.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Hiçbiri kutsal değil. Hepsi hakkı neyse onu almalı. Vatandaşlar da işine gelince mağdura yatmamalı.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Motoloto
    Ücretli öğretmenlik için kanuni şartları taşıyıp taşımadığınızı bilmiyorum. Yazdıklarınız bu mesleğe pek uygun olmadığınızı düşündürüyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılığında para alınan hiçbir meslek kutsal değildir.şu mesleklere kutsiyet addetmeyi bırakmak lazım.doktoru,gazetecesi, din görevlisi,öğretmeni,hukukcusuna sor hepsinin meslek kutsal.
    Sunu ben yazacaktim tam da, soylenecek cok sey var ama neyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Son cumle ironi sanirim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Vatandaş diyor ki doktorluk kutsal değil, doktor hayrına çalışmıyor, para kazanmak için çalışıyor. Doğru. Vatandaşa sonuna kadar katılıyorum. Ama aynı vatandaş işi dara düşünce de doktorlar hastayı değil fazla para almayı düşünüyor, fazla para almak için hasta bakmak yerine eylem yapıyor, poliklinikte muayene olamıyoruz, parayı insan sağlığından önde tutuyor demeyecek. Tutar tutmaz vatandaşa ne, kutsal meslek değil. Hayrına yapmadığı nasıl doğruysa hayrına yapmak zorunda olmadığı da o kadar doğru. Fabrika işçisinin grevine nasıl birşey demiyorsa ona da demeyecek. Öğretmene de demeyecek. Yargıça da demeyecek.

Bu arada, bu sayılanlardan en kritik ikisi öğretmenlik ve yargı bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kutsal kelimesini yanlıs kullanıyoruz bana gore duygusal bir toplum oldugumuzdan. Kutsal orada egitimin ve saglık hizmetlerinin bir toplumdaki önem derecesini göstermek icin dile yapısmıs bir kelime. Elbette doktorlara da ogretmenlere de tapılması gerekmiyor. Bunun yanında toplumdaki önemleri de gözardı edilip itibarsızlaştırılmaya da calısılmamalı. Aman bizim kız/oglan iyi egitim alsın bizim gibi olmasın diye stresten kıcımızda sivilce cıkarıyoruz.. Sivilceyi göstermek icin de Dr. a kosuyoruz. Keep It Simple Stupid (KISS)

++
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    "Kutsal" kelimesi evet yanlış kullanılıyor, size katılıyorum. Ancak şöyle bir durum var. Sizin söyledikleriniz modern bir ülke için geçerli. Orada sistem öyle bir oturmuş ki çarkın dişleri gibi tıkır tıkır işliyor. Herkes görevini yapıyor ve bu bilinç ile yetişiyor.

Bizim gibi yozlaşmanın bol olduğu, son 50 60 yıldır gün yüzü görememiş toplumlarda ise bazı meslekler o ülkenin tek kurtuluşudur.
    Bana göre bu meslekler Öğretmenlik ve Sanatçılar. İşini layığıyla yapacak bu iki meslek grubu, insanlara soru sormayı öğretecek, düşünmeyi, ahlakı, düzeni öğretecek. Muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurabilmemiz için ben bu iki mesleği kutsal olarak görüyorum.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kutsal" kelimesi evet yanlış kullanılıyor, size katılıyorum. Ancak şöyle bir durum var. Sizin söyledikleriniz modern bir ülke için geçerli. Orada sistem öyle bir oturmuş ki çarkın dişleri gibi tıkır tıkır işliyor. Herkes görevini yapıyor ve bu bilinç ile yetişiyor.

Bizim gibi yozlaşmanın bol olduğu, son 50 60 yıldır gün yüzü görememiş toplumlarda ise bazı meslekler o ülkenin tek kurtuluşudur.
    Bana göre bu meslekler Öğretmenlik ve Sanatçılar. İşini layığıyla yapacak bu iki meslek grubu, insanlara soru sormayı öğretecek, düşünmeyi, ahlakı, düzeni öğretecek. Muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurabilmemiz için ben bu iki mesleği kutsal olarak görüyorum.
    Bir de işin zorluk tarafı var.
    35 tane (35 aslında ülkedeki devlet okulları için çok az bir sınıf mevcudu, 35 olunca iyi azmış diye seviniyor öğretmenler) ilkokul birinci sınıf çocuğu ile bütün gün uğraşmak büyük dert. Ben evde ikisi ile zor başa çıkıyorken öğretmenlerin nasıl yorulduğunu düşünemiyorum bile. Öğretmenlerin işi çok zor.
    GoGi ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de işin zorluk tarafı var.
    35 tane (35 aslında ülkedeki devlet okulları için çok az bir sınıf mevcudu, 35 olunca iyi azmış diye seviniyor öğretmenler) ilkokul birinci sınıf çocuğu ile bütün gün uğraşmak büyük dert. Ben evde ikisi ile zor başa çıkıyorken öğretmenlerin nasıl yorulduğunu düşünemiyorum bile. Öğretmenlerin işi çok zor.

Hem de çok zor. Sadece öğrenci ile uğraşılsa yine iyi. Öğrencisiyle uğraş, velisiyle uğraş, yönetimi ile uğraş.

En güzel meslek kütüphanecilik bence. Sessiz bir ortamda kitap okumaya gelen az sayıda insanla muhatapsın. Yakında yok olup gidecek mesleklerden biri.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tamam kutsal değilde Tornacıylada motor ustasınla aynı iş değil.Tornacı çeliğe şekil veriyor Öğretmen çocuklarımıza.Motorcu arabanın motırunu tamir ediyor .Doktor belkide en sevdiğimizi yada bizi.
    Tamam bu işi sadece para için yapanlarıda vardır ama bu meslekler için biraz özveri ve idealist olmak lazım.Ben daha öyle tornacı yada tamirci görmedim.Onlar müşteri gelsede geçirsem modunda.
    xtrafrozen, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhabalar,
    Lisans mezunu birisi ücretli öğretmenlik yapabilir. Cvniz ne kadar donanımlıysa, mezun olduğunuz bölüm+ yüksek lisans+ kpss puanınız varsa( görece iyi bir puan),öncelik elde edebilirsiniz.

Yüksek lisans tezini ücretli öğretmenler üzerine yapmış birisi olarak bu sistemin, eğitim sisteminin kanayan yarası olduğunu söyleyebilirim. Velilerden, sizin tabirinizi etik bulmamakla birlikte “delilerden” uzaklaşmak için hiç mantıklı bir tercih olmayacaktır. Öğretmenin muhattap olmak zorunda olduğu kitlelerden birisi velilerdir.

Ücretli öğretmen istediği kadar formasyonlu veya bireysel olarak donanımlı gayretli olursa olsun aynı öğretmenler odasını kullandığı, aynı görevi yaptığı kadrolu zümre meslektaşlarının yarısı kadar bile maaş almayacaktır ve sigortası yarım yatacaktır. Her tatil günü ücretli öğretmenin sigortası kesilmektedir. İlerleyen süreçlerde norm açığı kapanacak olur da bir atama gelirse eğer ücretli öğretmenin kuruma veda etmesi gerekir çünkü tabiri caizse artık nöbeti bitmiştir. Detaylı bilgi almak isterseniz özelden yardımcı olabilirim fakat tavsiye eder misiniz derseniz tavsiye etmemekle birlikte 1. sınıf okutmanın çok donanım gerektiren ve zor bir iş olduğunu belirtmek isterim.
    espresso, gurcanozturk ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    @Okanbagiscan , @espresso , @Gogi :

Aynı hisleri paylasıyoruz. Benim anlatmaya calıstıgım, bazı arkadaslarımız "kutsal degil" konusuna takıldıgı icin ben aksine mesleklerinin toplum icin önemini belirttim sizler gibi
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Lisans mezunu birisi ücretli öğretmenlik yapabilir. Cvniz ne kadar donanımlıysa, mezun olduğunuz bölüm+ yüksek lisans+ kpss puanınız varsa( görece iyi bir puan),öncelik elde edebilirsiniz.

Yüksek lisans tezini ücretli öğretmenler üzerine yapmış birisi olarak bu sistemin, eğitim sisteminin kanayan yarası olduğunu söyleyebilirim. Velilerden, sizin tabirinizi etik bulmamakla birlikte “delilerden” uzaklaşmak için hiç mantıklı bir tercih olmayacaktır. Öğretmenin muhattap olmak zorunda olduğu kitlelerden birisi velilerdir.

Ücretli öğretmen istediği kadar formasyonlu veya bireysel olarak donanımlı gayretli olursa olsun aynı öğretmenler odasını kullandığı, aynı görevi yaptığı kadrolu zümre meslektaşlarının yarısı kadar bile maaş almayacaktır ve sigortası yarım yatacaktır. Her tatil günü ücretli öğretmenin sigortası kesilmektedir. İlerleyen süreçlerde norm açığı kapanacak olur da bir atama gelirse eğer ücretli öğretmenin kuruma veda etmesi gerekir çünkü tabiri caizse artık nöbeti bitmiştir. Detaylı bilgi almak isterseniz özelden yardımcı olabilirim fakat tavsiye eder misiniz derseniz tavsiye etmemekle birlikte 1. sınıf okutmanın çok donanım gerektiren ve zor bir iş olduğunu belirtmek isterim.
    Cok guzel yazilmis, aciklanmis. Tesekkurler kendi adima bu aciklamalar icin.

Kutsallik konusuna hic girmiyorum, memlekette isini duzgun yapan her insanin isi kutsal olmasi gerekiyor ama kimse duzgun yapmiyor, ben kendim de yapmiyorum.

33 yil ilkokul ogretmenligi yapmis bir babanin oglu ve zamaninda formasyon derslerine girmis (ama egitim psikolojisi haricinde gecememis) bir lisans mezunu olarak soyleyebilirim; 1. sinif okutmak omur torpusu, baska diyecegim yok
    ChuckBerry bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Herhangi bir mesleğin kutsal olduğunu iddia etmek boş laftır. Onore etmek için söylenen sözlere kanıp havaya girmemek doğrusudur.

- İstisnasız her mesleğin içinde değişik karakterde canlılar vardır. Çakal, tilki, koyun, ağustos böceği, karınca. İnsanları bu canlılardan birine benzetebilirsiniz. Karıncalar(mesela) işini o kadar sever ki işini yaparken keyif alır. Ortaya bir ürün çıkarırken kendisine bir şeyler yontmayı düşünmez. Çünkü, onun için en büyük ödül işini yaparken aldığı keyiftir. Genelde sonları pek iyi olmaz. Kutsal olan nedir? Bu şekilde bir davranış sergilenmesidir.

- Nefret ettiklerim çakallardır. İşlerinde iyi olsalar bile kimse hayrını görmez. Doğru kavramının yerini çıkar kavramı işgal eder. Her türlü melanet onların bünyesinde mevcuttur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)