Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maske cezası hakkında(şaka gibi);

Motovento
    REKLAM ALANI
    eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba herkese. Geçen yıl, a2 motosiklet ehliyetinin yanına B sınıfını ekletmek için kursa yazıldım. Eğitim günleri parkura motorla gidip geliyordum. Eğitim günlerinden bir gün (16.03.2021) parkura geldim. Hocamı beklerken motordn indim,kaskımı eldivenimi montumu çıkardım. Bu esnada polis devriye aracı geldi. Kimlik istedi verdim sonra gittiler. İçimden herhalde gpt aldılar motor hırsızı sandılar diye düşündüm. Tam tamına bir yıldan fazla bir süre sonra evime ceza kağıdı geldi(21.04.2022). Tam tamına 900 lira ceza yazılmış. İnternetten baktım sulh cezaya itiraz dilekçesi yazın diyorlar. Sorum şu yazarsam bir etkisi olur mu yoksa mebcur bu cezayı ödeyecek miyim? Bu arada sürekli maske ile dolaşırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eskiden olsa "hiç uğraşmayın" derdim ama "bsabora" nickli arkadaşımızın egzoz konusundaki uğraşısı ve kazanması beni de motive etti. Bence itirazınızı yapın. O polis arkadaşlar hakkında da şikayetçi olun, yapabildiğiniz her türlü kanuni pisliği yapın. Dava açın, Cimer'e şikayet edin, takipçisi olun konunun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Yiyorsa Suriyelilere Gbt yapsınlar. Yok öyle kimliğe bakıp 1 sene sonra 900 TL ceza göndermek. Hiçbir Türk bu ülkede üvey evlat ve yolunacak kaz değildir.
    eALP, espresso, Kural [ Z ] ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    İşin komik yanı yasaya aykırı şekilde yazılıyormuş bu cezalar. Hani bir kısım var ben maske tatmam banane modunda olanlar. Onlar gibi kasıtlı takmazsam tamam diyeceğim ancak kimse yanımda yokken daha yeni motosikletten inmişken hangi mantıkla herhangi bir uyarı ve bilgi vermeden ceza yazıyorlar. Amacı nedir bu polis arkadaşların. Parasından değilim saçmalığından dolayı yarın sabah iş çıkışı gidip itiraz edeyim bakalım ne olacak
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin komik yanı yasaya aykırı şekilde yazılıyormuş bu cezalar. Hani bir kısım var ben maske tatmam banane modunda olanlar. Onlar gibi kasıtlı takmazsam tamam diyeceğim ancak kimse yanımda yokken daha yeni motosikletten inmişken hangi mantıkla herhangi bir uyarı ve bilgi vermeden ceza yazıyorlar. Amacı nedir bu polis arkadaşların. Parasından değilim saçmalığından dolayı yarın sabah iş çıkışı gidip itiraz edeyim bakalım ne olacak
    Saçmalık işte. Ödemek istemiyorsan ver mahkemeye uğraş ama uğraşırsın yani. Türkiye de mahkemeler çok uzun ve maliyetli oluyor. Bizim bir akrabaya arabasında tek başına otururken ceza yazmışlardı. Bir dönem karakolluk oldum karakolda polislerden maske takan yoktu gülermisin ağlarmısın milletede kilitliyorlar ama

Merhaba,
    Ben İzmir depreminin olduğu gün, maskesiz olduğum için kimliğim istendi gbt falan dendi; bilgi verilmedi, dalga geçer gibi cevaplar verildi, çocuk kandırır gibi yok sizi arayacaklar bir hafta içinde, ceza değil bu gibi tabi ki beni kandırmış ceza yazmışlardı sırıtarak neyse ben mahkeme yoluna gittim ve kazandım.

Ben motorlu değildim, yaya olarak dolaşıyordum, İzmir'de de değildim. 15 gün içinde mahkemeye başvurdum Hakim sağ olsun lehime karar verdi cezadan kurtuldum. Dilekçeyi güzel yazın, kendinizi güzel ifade edin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motosiklet kullanırken durduğunuzu ve kafanızda kask olduğu için maske takmadığınızı o sırada polislerin kimlik isteyip ceza yazdıklarını belirtin , motor ehliyetinizin fotokopisini hatta motorlu fotoğrafınızı dosyaya ekleyin , kask takarken maske cezası kesilen bir şahsın cezası iptal edilmişti , sizde burdan yürüyün bence , yoksa sonuç dosyayı inceleyen hakimin o anlık ruh haline kalabilir..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Maske yasağı mı var? biz burada 3 harfli marketlere maskesiz giriyoruz?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maske yasağı mı var? biz burada 3 harfli marketlere maskesiz giriyoruz?
    Bizim burada da üç harflilere herkes maskeli giriyor. Acaba maskesiz girsek uyarırlar mı bilmiyorum?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada da üç harflilere herkes maskeli giriyor. Acaba maskesiz girsek uyarırlar mı bilmiyorum?
    ben bir kere abimlerle girmiş bulundum, kendi sağlığım için maske kullanmaya devam ediyorum, ama millet salmış artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)