Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arabanın lastiği çukurda yarıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    İyi günler öncelikle herkese bu gün akşam saat 19 civarında annem araba ile eve dönerken yoldaki çukura düşüp arka lastiğini yarmış jant ise kırılmış. Epey süredir ilçemizdeki çukurlardan muzdaripiz bende 2 ay önce motorun ön amartisör keçelerini patlattım çukur yüzünden şimdi asıl konuya gelir isek jant lastik arka tampon ve arka çamurlukta tahmini 3000 tl hasar var ben ne yapayım belediyeyimi karayollarınımı şikayet edeyim bıktık çünkü bu işten daha geçen hafta arkadaşın biri 3500 tl harcadı çukur yüzünden forumda epey bilgili abilerim var bi akıl verseniz zaten benzinini zor koyuyoruz bide bu hasar çıkınca canım çok sıkıldı 3 şahidim var ve şahitlerden biri yerel gazeteci arkadaş direk videoya almış olay sonrasını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler öncelikle herkese bu gün akşam saat 19 civarında annem araba ile eve dönerken yoldaki çukura düşüp arka lastiğini yarmış jant ise kırılmış. Epey süredir ilçemizdeki çukurlardan muzdaripiz bende 2 ay önce motorun ön amartisör keçelerini patlattım çukur yüzünden şimdi asıl konuya gelir isek jant lastik arka tampon ve arka çamurlukta tahmini 3000 tl hasar var ben ne yapayım belediyeyimi karayollarınımı şikayet edeyim bıktık çünkü bu işten daha geçen hafta arkadaşın biri 3500 tl harcadı çukur yüzünden forumda epey bilgili abilerim var bi akıl verseniz zaten benzinini zor koyuyoruz bide bu hasar çıkınca canım çok sıkıldı 3 şahidim var ve şahitlerden biri yerel gazeteci arkadaş direk videoya almış olay sonrasını
    Çukurun oraya bir daha git, kameralara karşı tam üstünde ani fren yap. Sonra trafik polisi çağır, tutanak tuttur.

Tutanaksız olacak iş değil bu, isterse Uğur Dündar çeksin kaza videosunu fark etmez. Tutanak tutup yol belediyeye aitse belediyeden, değilse kime aitse ondan şikayetçi olacaksın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çukurun oraya bir daha git, kameralara karşı tam üstünde ani fren yap. Sonra trafik polisi çağır, tutanak tuttur.

Tutanaksız olacak iş değil bu, isterse Uğur Dündar çeksin kaza videosunu fark etmez. Tutanak tutup yol belediyeye aitse belediyeden, değilse kime aitse ondan şikayetçi olacaksın.
    mantıklı teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

FBI open the door! güzel tavsiye.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kerem34 tavsiye vermişsinde o iş nasıl olacak ben anlamadım.Zaten olay olduğunda lastik yarılmış jant kırılmış.Şimdi bunları yaptırıp yeniden o çukara girip yenidenmi lastik yarıp jantı kırması gerekecek.
    Yok yarılmış gibi yapacaksada polis gelip bakarsa bir şey yok demeyecek mi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Polisle görüştüm belediyeylede görüştüm sigorta şirketi ödemeyi yapıp belediyeden tazmin edecek hasarı
    espresso, Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Polisle görüştüm belediyeylede görüştüm sigorta şirketi ödemeyi yapıp belediyeden tazmin edecek hasarı
    Hayırlı olsun. Diğer insanların mağdur olmaması için CİMER'e yazın. İlgili ekiplere yönlendirip sorunun giderilmesini sağlıyorlar. Yıllar önce benzer bi olayda CİMER'e yazıp gerekli çalışmanın yapılmasını sağlamıştım asfaltın tamiratı için.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Diğer insanların mağdur olmaması için CİMER'e yazın. İlgili ekiplere yönlendirip sorunun giderilmesini sağlıyorlar. Yıllar önce benzer bi olayda CİMER'e yazıp gerekli çalışmanın yapılmasını sağlamıştım asfaltın tamiratı için.
    Sağolun direk belediyeye gittim lastiği yanıma alarak zaten direk anladılar yazı işleri müdürü ile ufak bir sohbetten sonra halloldu

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belediye kazanını fotolarıyla beraber dilekçe yazın yaptığınız masrafında faturasının fotokopisini ekleyin tarafınıza ödeme yapıyorlar. Yapılmazsa avukat aracılığıyla mahkemye verirsiniz. Sigortadan yapılınca hasarsızlık bozulabilir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediye kazanını fotolarıyla beraber dilekçe yazın yaptığınız masrafında faturasının fotokopisini ekleyin tarafınıza ödeme yapıyorlar. Yapılmazsa avukat aracılığıyla mahkemye verirsiniz. Sigortadan yapılınca hasarsızlık bozulabilir.
    Halloldu zaten hocam gazeteci arkadaşın çektiği videoyu izlemişler bende sabah gidince tanıdılar direkt oturduk konuştuk anlaştık sıkıntı kalmadı

Motosikleti
    falcon flash 100
    Halloldu zaten hocam gazeteci arkadaşın çektiği videoyu izlemişler bende sabah gidince tanıdılar direkt oturduk konuştuk anlaştık sıkıntı kalmadı
    Anlaştık derken çıkarıp lastiğin parasını mı verdiler? Yoksa çay, kahve kusura bakma, geçmiş olsun paranı sigortadan alırsın deyip gönderdiler mi?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaştık derken çıkarıp lastiğin parasını mı verdiler? Yoksa çay, kahve kusura bakma, geçmiş olsun paranı sigortadan alırsın deyip gönderdiler mi?
    Yok ismet abi maddi olarak anlaştık

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizin adınıza sevindim, İmamoğlu öncesi bizim burada olsa çukura zarar verdik diye hapis yatar, darbeci Fetöcü ilan edilirdik.

İyi ki Ak Parti İstanbul'da yerel seçimlerde 2 defa g.t oldu da kurtulduk.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin adınıza sevindim, İmamoğlu öncesi bizim burada olsa çukura zarar verdik diye hapis yatar, darbeci Fetöcü ilan edilirdik.

İyi ki Ak Parti İstanbul'da yerel seçimlerde 2 defa g.t oldu da kurtulduk.
    Teşekkür ederim abi biraz ortam gerildi ama halloldu
    tommygun bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu konuyu okuyunca aklıma geldi.
    İstanbul'da üst geçitten kopan reklam brandasının motorcunun üstüne düşmesiyle kaza olmuştu.
    Akıbeti ne oldu acaba

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    2005 senesiydi. Nissan Almerayı bayiden çıkardım. Daha 2-3 km gitmiştimki arabanın sağa çektiğini farkettim. Hemen bayiye döndüm.
    "Geç oldu kapatıyoruz abi yarın geliver" dediler.
    Günlerden perşembe. Cumartesi giderim artık dedim.
    Ertesi gün akşam işten eve dönüyorum. Eve kalmış 500 metre. Araba birden sağa çekti girdim çukura.
    Lastik per oldu.
    Cumartesi vardım servise yeni lastik istedim.
    "Merkeze yazacağız" dediler. Ücretini ödeyip lastiği değiştirdim.

Ama bir türlü arabanın sağa çekmesini çözemiyorlar. Hatta sağa çekme yok diyorlar.
    Sorun sabit hızda giderken olmuyor.
    Gaza dokundupum anda araba kafa sallayıp sağa çekiyor. Sabit huza düşünce direksiyonu bırak saatlerce git. Gram sağa çekme yok.

Temde 100 le gidiyorum. Arkamdan araba geliyor. Gaza basıp şu kamyonu geçeyim diyorum.
    Gaza dokunmamla beraber kamyonun tekerlerine komşu oluyorum.

Defalarca servise gitmeme rağmen her seferinde "bir sorun yok" deyip başından savıyor servis.

2-3 ay böyle geçti. Bir gün gaza basınca bir sağa savruldum, kamyonun altında kalıyordum.
    Tabi bende şafak attı.
    Gittim servise, servisin kapısına çaprazlama bıraktım arabayı.
    "Ne bok yersiniz bilemem, bu sorunu çözdüğünüzde haber verin gelip arabayı alayım, bu işle fena uğraşacağım bilesiniz. Yanımda şahit var, ayrıcada kamera kaydı yaptığımı görüyorsunuz" diye bağırdım.
    Adamlar baktıki bende şafak atmış.
    Beni sakinleştirmeye çalışıyorlar. Biri arabayla tecrübeye çıktı, yine bişey yok diyor.

Bende şafak bir kez daha attı.
    Herseferinde beni dinlemediklerini gaza basınca sağa çektiğini dikkate almadıklarını söyledim.

Servis müdürüne bin dedim arabaya, sen kullanacaksın. Çıktık Basın Expresse.
    "Bak diyor çekme yok"
    "Bas gaza görelim" diyorum.
    Gaza bastığı an araba sağ şeritte. Hız sabit olunca yine normal. Temdede böyle bir tecrübeden sonra döndük geriye. Arabayı lifte aldılar.
    Bir ayar yapıldı. Tekrar çıktık seyire.
    Herşey normal olması gereken halinde.
    O günden sonra 10 yıl 260.000 km kullandım arabayı. Bir kez bile ne sabit hızda nede gaza basınca sağa sola çekme olmadı.

Gelelim benim yarılan lastiğin bedeline...

İnatla o lastiğin parasını ödemediler.

Ama adamları öyle bir bunalttımki, benden kurtulmak için verdikleri hediyeler ve ücretsiz bakımlarla 3-4 lastik parası ödediler
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)