Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir kiralar.. öğrenciye öteleme...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Bu güne kadar ailemin evinde kalıyordum. İzmir'de üniversite okuyorum. Son sınıfa kadar güzel geldik. Kiralık ev bakıyorum suan ,
    1+0 1.700₺ üni yakini?
    1+1 2.200
    2+1 3.000?

Kafayı yersin...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normal. Ortada garip birşey yok.

Babalarımızın döneminde 10 en fazla 15 yıllık kira bir evi amorti ediyordu. 3 bin liralık ev 15 yılda 540 bin getirisi var adama. Evin alış fiyatı en az 750 bin tl'den başlıyor. Hele merkezi yerler 1milyondan başlıyor.

Doğal olarak evlerde yükseliyor.

Sorun ev sahibinde falan değil, ülkede ev satış fiyatları yüksek alım gücü düşük.

sana tavsiyem ana yol değil 1-2 arka sokaklard bakman.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Tam benlik konu pazar günü üniversite öğrencisi oğlumu İzmir'e gönderiyorum bakalım kaç liraya bulup tutacak.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam benlik konu pazar günü üniversite öğrencisi oğlumu İzmir'e gönderiyorum bakalım kaç liraya bulup tutacak.
    Hayırlı olsun abi, ege üniversitesine mi? Yurt çıksaymış keşke.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Hayırlı olsun.
    Allah yardımcınız olsun. Evdeki hesap her zamanki gibi çarşıya uymuyor.
    Geçen yıl pandemi nedeniyle oğlum evden okudu. Bu yıl devlet yurdu çıkmadığı için özel yurda verdik.
    Ayda yurda 2 bin oğlanada bin lira göndeririz diye hesap yapıyorduk. Hesap tutmadı tabiki

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal. Ortada garip birşey yok.

Babalarımızın döneminde 10 en fazla 15 yıllık kira bir evi amorti ediyordu. 3 bin liralık ev 15 yılda 540 bin getirisi var adama. Evin alış fiyatı en az 750 bin tl'den başlıyor. Hele merkezi yerler 1milyondan başlıyor.

Doğal olarak evlerde yükseliyor.

Sorun ev sahibinde falan değil, ülkede ev satış fiyatları yüksek alım gücü düşük.

sana tavsiyem ana yol değil 1-2 arka sokaklard bakman.

Ne anayolu abi... Anayol fiyatları değil bunlar.
    Öncelikle surda haklısıniz. Birim olarak kira bir şey ifade etmiyor. Yaklaşık ortalama bir asgari ucretin %30--50 arası dünyanın bir çok yerinde kiraya gidebiliyor. Barınma ihtiyacı en temel ve en pahalı ihtiyaçlardan birisi...

Mesele şu ki , bunlar en ucuz olanlar. Balatcik bölgesi , merkezi değil sadece okula yakın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Hangi üniversite abi

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11.891 km² alanın neresinde bu fiyatlar keşke onu da belirtseydiniz... Malum her yerde aynı değildir kiralar...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.891 km² alanın neresinde bu fiyatlar keşke onu da belirtseydiniz... Malum her yerde aynı değildir kiralar...
    Çiğli karşıyaka menemen bu semtlerin hepsinde böyle

Aga yanlıs anlama da balatcıkda 3bin liralık nasıl eve bakıyorsun sen?

merak ettım sahibindene girdim düşükten sıraladım havuzlu sporsalonlu residancelar o fiyata.

mis gibi tertemiz balatcıkta evler 1.500 lira. izmirin en ucuz bölgelerınden birisi orası.

2+1 bunlar. 1+1 dersen cok daha temizler var.

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-balatcik-ta-terasli-klimali-kiralik-daire-1001217638/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-cigli-furkan-emlak-dan-balatcik-da-dogalgazli-kapali-mutfak-2-plus1-998719087/detay
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hayırlı olsun abi, ege üniversitesine mi? Yurt çıksaymış keşke.
    THK üniversitesi. Selçuk'taki okulun havaalanında uçuş eğitimlerine başlıyor kısmetse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Allah yardımcınız olsun. Evdeki hesap her zamanki gibi çarşıya uymuyor.
    Geçen yıl pandemi nedeniyle oğlum evden okudu. Bu yıl devlet yurdu çıkmadığı için özel yurda verdik.
    Ayda yurda 2 bin oğlanada bin lira göndeririz diye hesap yapıyorduk. Hesap tutmadı tabiki
    Bizim yurda verme gibi bir şansımız yok. Yarın eğitimin başlıyor diye bir telefon ediyorlar apar topar gidiyor. Ankara, İzmir, Antalya. Tabi artık kalacak yer nerede bulursa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hangi üniversite abi
    THK Üniversitesi.
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Aga yanlıs anlama da balatcıkda 3bin liralık nasıl eve bakıyorsun sen?

merak ettım sahibindene girdim düşükten sıraladım havuzlu sporsalonlu residancelar o fiyata.

mis gibi tertemiz balatcıkta evler 1.500 lira. izmirin en ucuz bölgelerınden birisi orası.

2+1 bunlar. 1+1 dersen cok daha temizler var.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...01217638/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...98719087/detay
    İkinci ilana ulaşılamıyor. Birinci ilanda oturur musun ayıp olcak yanlış anlamayın da duşakabin yok. Şimdi diyeceksiniz ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Residance olmasın. Güvenligide olmasın ama tuvaletin halini gordunuz mu acaba? Attığınız ilanda siz geçip oturur musunuz ? Orta sekerli bir dairenin fiyatından bahsediyorum iki tane kelepir bulup atmışsın abi. Kaldı ki attığın mahallede kız arkadaşınla seni binaya almazlar. Lüks bakıyorsun demeyin ölmemiş daire bakıyorum içinde insan gibi oturabileyim diye.
    pea bunu beğendi.

İlk ilanda tuvalet fotoğrafı yok ki halini göreyim? Ya da var da ben mi göremedim.

Duşakabin yüzünden mi ev elediniz? Gerçekten mi? 750 lira verip duşakabin yaptırmak yerine 3bin liralık rezidans mı bakıyorsunuz?

Balatçıkta 3binliralık 2+1 evler 9. sayfadan başlıyor, ilk 8 sayfada 1 tane bile mi uygun ev yok?

Bu arada evet ben otururum , siz abartıyorsunuz. Ki dediğim gibi rastgele 2 ilan attım. 8 sayfa ilan var o dediğiniz fiyata kadar ancak siz biraz elit şeyler arıyorsunuz.

Bakın tekrar belirteyim, emlak pahalı. Ucuz diye bir iddiam yok. 3bin tl e Karşıyaka da evler hakkında bu yorumu yapıyor olsanız inanın agzımı acmam da balatcık gibi düşük emlak fiyatlı bir yerde ilk 90 ilanı atlayığ 91. ilanın fiyatı üzerinden eleştirmek bana sacma geliyor

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ege üniversitesi civarında 1+1 50m2 evler 3bin lira. Yat kalk dua et uygun semte denk gelmişsin. Bir de öğrenci evine çıkıyorsun, sal biraz rahat yaşa. Üniversitede manitalar için evin mobilyalarının kalitesi, arabanın markası falan fark etmiyor. 1+0 mağaradan bozma evin, tofaş araban olsun kral sensin zaten. Gayet güzel ve geniş bir ev atılan bence, 3 4 bin liralık tadilat, boya ile gayet şık olur içine koyulacak mobilyaya bağlı olarak.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ege üniversitesi civarında 1+1 50m2 evler 3bin lira. Yat kalk dua et uygun semte denk gelmişsin. Bir de öğrenci evine çıkıyorsun, sal biraz rahat yaşa. Üniversitede manitalar için evin mobilyalarının kalitesi, arabanın markası falan fark etmiyor. 1+0 mağaradan bozma evin, tofaş araban olsun kral sensin zaten. Gayet güzel ve geniş bir ev atılan bence, 3 4 bin liralık tadilat, boya ile gayet şık olur içine koyulacak mobilyaya bağlı olarak.

Bornova ve Buca gerçekten berbat durumda. İlanda 3 bin yazıyor , 2 öğrenciyiz diyorsun 4 bin diyorlar

Gerçekten pislik akıyor insanlardan.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Farklı kafadayiz ama demek istediğinizi anladım. Teşekkür ederim görüşleriniz için . Manitalarin güzel mobilyada oturması değil önemli olan, insanın evinde güzel temiz oturması. Belki de bu güne kadar kendi evimde oturdugum için biraz farklı bakıyor olabilirim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar aşağı bir link bırakıyorum. Konut fiyatları anlamında dünyanın 150 kentini inceleyen bir araştırmaya göre konut fiyat artış oranında İzmir 1. , Ankara 2. ve İstanbul da 4. olmuş. Ankara'yı bilmiyorum ama İstanbul ve İzmir'e Arap ya da İranlı inanılmaz bir göç var. Pandemi döneminde İstanbul'dan da İzmir'e yerleşen çok kişi oldu. Tüm bunlar maalesef etki-tepki fiyatları patlattı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...iyonu-6605241/

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya ev büyüklüğüne göre ekibini kurup ev tutacaksın. Ya da Evi tuttuktan sonra grubunu kuracaksın. Çalışma yaşamında bile 4-5 kişi ev paylaşan bekar arkadaşlarım vardı. Mesleğe ilk başladığımda bekardım. Önce tek başıma ev tutmuştum. Sonra yanıma bir arkadaş almıştım. Kirayı ikiye bölününce bayağı iyi olmuştu. Grubunu çok net kurallarla ve problemsiz kişilerle oluşturmaya, adam başı kira isteyen çakal ev sahiplerinden de uzak durmaya dikkat edeceksin.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Universite öğrencisi olmuş yani 18 yaşını aşmış, artık yetişkin bir birey olmuş bir genç insan universite dışında part time ıvır zıvır işlerle bile kendine ayrı ev tutup kendini geçindirebilmeli, ailesine maddi olarak bağımlı olmamalı. Ailesinden destek alamadığı, kendi başına da bu geçimi sağlayamadığı zaman da gençliğin verdiği güçle ayaklanıp sistemi yerle bir edebilmeli. O çok gelişmiş dediğimiz avrupa bu değerlerle bu hale geldi. Bizde çok değer verilen aile bağları aslında tam da bu bireyselleşmeyi kısıtlayan haliyle de isyanı bastıran bir şey haline gelmiş. Yazık, bu ülke gençlerine bir hayat borçlu, gençler ülkeye hiç bir şey borçlu değil.
    -Black- ve DickName bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İkinci ilana ulaşılamıyor. Birinci ilanda oturur musun ayıp olcak yanlış anlamayın da duşakabin yok. Şimdi diyeceksiniz ki ne kadar ekmek o kadar köfte. Residance olmasın. Güvenligide olmasın ama tuvaletin halini gordunuz mu acaba? Attığınız ilanda siz geçip oturur musunuz ? Orta sekerli bir dairenin fiyatından bahsediyorum iki tane kelepir bulup atmışsın abi. Kaldı ki attığın mahallede kız arkadaşınla seni binaya almazlar. Lüks bakıyorsun demeyin ölmemiş daire bakıyorum içinde insan gibi oturabileyim diye.
    Sonuçta 2 3 sene kalacaksınız..Öğrencisiniz.. Duşa kabin o0lmasa noolur ?.. Banyo yaparken su salona falan mı gelir ?.. Kız arkadaşlar gelemez falan demişsin de yahu okumak için geldiğine eminmisin ?.. Hadi dediğin olsun , bir çözümü mutlaka bulunur.. Sonuçta burası balatçık.. Amsterdam değil..
    Ekonomi istiyorsan karabağlara falan git.. Balatçığa kurban olursun..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yanlış yaparsınız. Önce Sahibinden' den ilanlara bakın, gerekirse telefonda görüşün. En son oraya gidildiğinde evleri dolaşıp (günde iki evden fazlasını dolaşmak çok gerçekçi değildir) kendi kararını versin. İçi harika döşeli bir ev önceki sahibinin evcil hayvanlarının kokusundan oturulmaz halde olabilir veya apartman içi sorunlar, mahalle ve bölge içerikli sorunlar olabilir. Bunlar için çok öncesinde araştırmanız gerekiyor. Bunu sürekli öğrencilere ev kiralayan, özellikle fiyatı uygun tutmaya gayret ettiğim için kiralama sürecinde çok kiracı adayı ile görüştüğümden, vakti zamanında benzer şeyleri yaşadığımdan iyi bilirim. Bu durumda ev bakmak için geç dahi kalmış olabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Siz öğrenci evi görmemişsiniz diyerek kendimce konuyu kapatıyorum
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)