Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Gurbetçilerin had sınırlarını aşmaları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ister 1. nesil ister 1001. nesil.

boşverin.

dolar 10 oldu euro 12. adam parası iel deli gibi burada mal mülk alıyor.

emekli oldugunda ya avrupada hayatını yaşayacak ya da ülkeye dönüp mal varlıgı ile daşşahhlarımı öpün diye diye kasılacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ister 1. nesil ister 1001. nesil.

boşverin.

dolar 10 oldu euro 12. adam parası iel deli gibi burada mal mülk alıyor.

emekli oldugunda ya avrupada hayatını yaşayacak ya da ülkeye dönüp mal varlıgı ile daşşahhlarımı öpün diye diye kasılacak.
    Ya ben bunu kabullenemiyorum. Yabancı adam elindeki bir kağıt parçası ile gelip memleket insanının elinden üç otuz paraya topraklarını alacak. Silahsız işgal gibi bir şey değil mi bu! Filistin gibi mi olacağız?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben bunu kabullenemiyorum. Yabancı adam elindeki bir kağıt parçası ile gelip memleket insanının elinden üç otuz paraya topraklarını alacak. Silahsız işgal gibi bir şey değil mi bu! Filistin gibi mi olacağız?
    abi ama öyle.

almanyada gurbetci 2 aile ile içli dışlıydık. birisini eşim tanıyor birisini ben.

Birisi buraya dönüş yapmayı planlamadıgı için buradan sadece yanında götürebileceği şeyleri alıyor. alışverişlerini görseniz aklınız şaşar. biz tişört nerede 2 lira ucuzdur diye geziyoruz ya bunlar fiyatlara bile bakmıyor. öyle bir alışveriş.

öteki aile ise klasik gurbetci. gelinliğine kadar buradan aldılar evlenecekleri zaman. hatta kınada dagıtılacak şeyleri bile burada almıslardı (düğün almanyada) , abartısız 2 senede bir buradan bir daire alıyorlar, senede 1 ay buraya geliyorlar 1 haftası için kalacakları yazlıkları var. şaka gibi di mi, 1 hafta için yazlıkları var. düşünün durumu.

Bu adamlara almanyada selam vermiyorlar, bundan 10 sene sonra geldiklerinde bizler onların ameliliğini yapıyor olacağız.

Kimse bana gelip "gurbetci onlar yazık" demesin, agzına kürekle vururum.

ha bu arada mal mülk alan aile akp'li, sadece alışveriş yapan aile chp'li.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru bana gelmemiş ama müsadenle ben cevap vereyim, maalesef durum böyle, ne kadar hoşumuza gitmese de kabullenmek istemesek de durum aynen böyle hocam. Elin vasıfsız işçisi avrupadan bu ülkeye tatile gelince diyor ne kadar ucuz bir ülke. Adamın parası bizim paramızdan tam 11 kat değerli.

Biraz düşününce aşırı ağrıma gidiyor bu durum, 1 Hans 11 Mehmete mi bedel ki 1 euro 11 TL etsin? Ama hala takım tutar gibi birilerini tutanlar olup, bu durum ağrına gitmeyen arsızlar oldukça, maalesef böyle devam edecek gibi duruyor.

Gurbetçilere zaten diyecek laf bulamıyorum. Ekonomik vb sorunlardan kapağı avrupaya atmışsın, rahata ermişsin ne güzel. Öz vatanına dönünce "yok avrupa bitmiş, siz yine iyisiniz,halinize şükredin nankörler" diye bık bık konuşuyorsun abe güzel kardeşim. Çok kötüyse oralar buyur gel öz vatanına, ne diye oralarda vakit kaybediyorsun?

Ahhh ah daha denecek neler var da, düşündükçe insanın sinir katsayısı artıyor.

En iyisi ben bi çay demleyip sakinleşeyim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)