Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Corona oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İyi olmuş. Doğal seleksiyon halleder gerisini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim Osman bey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa çok geçmiş olsun kardeşim. ilk aşımı şubat 2021 de , ikinciyi mart 2021 de Çinli lerden vurulduk. Üçüncüyü Alaman aşısından vurdular bir ay önce
    İst da damadım yakalandı korona ya 2020 martta. kızıma ve kendi ana babasına da bulaştırdı. Kızımla damat yırttılar paçayı. Amma anne ve babasını 10 gün
    arayla ( yaşları 65-70) kaybettik. Öte yandan 68 yaşındaki bacanağım ve eşi İngiltere de ekim 2020 de yakalandılar ve kurtuldular. Yine eski işyeri arkadaşım Bulgaristan göçmeni Mümin abi Bulgaristanda yakalandı eşiyle birlikte koronaya . Yaşları + 70 (( biz koronayı her gün üçer tane sarımsak yiyerek atlattık dedi. Her ne kadar misler gibi koksa da ne olur bol bol sarımsak ye ve yengeme de zorla yedir . Tez zamanda seni tam sağlıkla aramızda görmek dileğimizle.
    Teşekkür ederim ali abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

@gurcanozturk teşekkür ederim
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu milletteki domuz eti hassasiyetinin yüzde biri diğer konularda olsa gerçekten uzaya giderdik.Her boku yapıpta domuz eti diyince bi şahin kesiliyorlar ya anlamış değilim.
    Şimdi bak bu konuda %50 katılıyorum ,%50 katılmıyorum;
    Bir çok haram ın müadili yok onları anlayış ile karşılarım ama domuz için durum öyle değil..

Misal içki haram , helal yolla aynı etkiyi yapacak ikame bir meta yok , içki etkilerini gösterecek ama helal olacak ..Rakı domuz biftegi yapacaksın , Rakının yerine koyacagın helal bir şey yok ama domuz biftegi yerine dana biftegi koy misal keçi koy ,

Şununa da katılıyorum her boku yiyorsun domuza gelince aslan kesiliyorsun kısmına da %100 katılıyorum..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kusura bakmasınlar ama bu aşı karşıtlarının cahil taliban'dan farkı yok gözümde.
    Bu milletteki domuz eti hassasiyetinin yüzde biri diğer konularda olsa gerçekten uzaya giderdik.Her boku yapıpta domuz eti diyince bi şahin kesiliyorlar ya anlamış değilim.
    Aşı olmak kanuni bir zorunluluk haline getirilmediği müddetçe aşı olmayı reddeden insanlara aşağılayıcı muamelede bulunmak hadsizliktir. İnsanların özgürlüğü çünkü. Evet, yanlış bulduğunuzu belirtirsiniz, ikna etmeye çalışırsınız, ama ötesi kişinin tercihidir.

İnsanların her tercihi makul olmak zorunda değildir, ki zaten değil de. Hepimiz insanız. Biraz sakin ve müsamahali olalım. Hemen asıp kesmeye, "zaten bunlar böyledir" şeklinde stereotipleme ve etiketleme gibi zararlı davranışlara girişmek hepimizin zararına.

Çünkü bunu herkes yapabilir. Toplumda alkol kullanımı bunun basit bir örneği. Topluma genel olarak zararı faydasının ötesinde. Üstelik kullanmayan insanlara zararı da açık ve net. E haydi tümden yasaklayıp kullananlara terörist muamelesi yapsınlar o zaman... Mantıksız mı?

Bir sürü farklı düşünen insan bir arada huzurlu bir şekilde yaşamayı düşünüyorsak, biraz medeni ve müsamahali olmak zorundayız. Sistem de bu şekilde kurulu zaten. İçki içmek kanunen serbest mi? Bitti. Domuz ürünü yemek ya da yememek kanunen serbest mi? Bitti. Aşı olmamak kanunen serbest mi? Bitti. İnsanlara özgür oldukları konularda baskı kurmak doğru değil.

Yok, yarın bunun aksi şeklinde bir karar verilir ve kanun çıkar, o zaman işler değişir. Ama şimdilik durum bu.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşı olmak kanuni bir zorunluluk haline getirilmediği müddetçe aşı olmayı reddeden insanlara aşağılayıcı muamelede bulunmak hadsizliktir. İnsanların özgürlüğü çünkü. Evet, yanlış bulduğunuzu belirtirsiniz, ikna etmeye çalışırsınız, ama ötesi kişinin tercihidir.

İnsanların her tercihi makul olmak zorunda değildir, ki zaten değil de. Hepimiz insanız. Biraz sakin ve müsamahali olalım. Hemen asıp kesmeye, "zaten bunlar böyledir" şeklinde stereotipleme ve etiketleme gibi zararlı davranışlara girişmek hepimizin zararına.

Çünkü bunu herkes yapabilir. Toplumda alkol kullanımı bunun basit bir örneği. Topluma genel olarak zararı faydasının ötesinde. Üstelik kullanmayan insanlara zararı da açık ve net. E haydi tümden yasaklayıp kullananlara terörist muamelesi yapsınlar o zaman... Mantıksız mı?

Bir sürü farklı düşünen insan bir arada huzurlu bir şekilde yaşamayı düşünüyorsak, biraz medeni ve müsamahali olmak zorundayız. Sistem de bu şekilde kurulu zaten. İçki içmek kanunen serbest mi? Bitti. Domuz ürünü yemek ya da yememek kanunen serbest mi? Bitti. Aşı olmamak kanunen serbest mi? Bitti.
    Insanlarin yaptigi mantiksiz seyleri kanunlar cercevesinde elestirmek herkesin hakki. Neye musamaha gosterip gostermeyecegim de benim elimde. Bunun icin bana uygulanabilecek tek yaptirim kinamaktir. Kimsenin kimseye de "asi ol" baskisi yaptigini sanmiyorum su ortamda. Bazi holdingler asi olmayanlarla yollarini ayiracaklarini belirttiler ornegin, buna karsin is kanununda bir madde var mi bilemiyorum, muhtemelen halk sagligi ile ilgili bir madde vardir.

Surekli olarak fikir ozgurlugunden dem vurup bulundugunuz ulkede fiziksel etki disinda her seyin yasal ve olabilir oldugundan bahsediyorsunuz ya, bu da oyle bir sey iste. Duz dunyacilar da, UFO arayanlar da, kurtaj karsitlari da, 0 bedeni olumlayanlari da elestiribiliyorsam, asi karsitlari da benim kafamda ayni yerdeler onlari da elestirebilirim.

Sirketteki en yakin arkadaslarimdan biri asi olmak istemiyor, onu da elestirebiliyorum, tu kaka demiyorum.

Fikir ozgurlugu sadece sizin anladiginiz sekilde degil yani.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyal medyadaki doktorların ne doktoru olduğuna iyice bakın. Çünkü adam doktor yazıyor bakıyorsun siyasal bilgiler. Doktor unvanı sadece doktorlara verilmiyor. Sosyal medyada bu unvanı kullanan herkese kaptırmayın kendinizi.
    yazdıklarımın hepsi ünvanlı ve dalında uzman doktorlar bildiğiniz hastanedeki doktor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı SAFETY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @xterkan Yazılarınıza boş denmesinin nedeni : 'kanıtsız yazmam' deyip tek bir kanıt dahi sunmamanız, kaynak göstermemeniz. 'İnanmıyorsanız internetten araştırın' diyorsunuz. Ancak doğrusu, iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir.
    işte yazdım açıklamaları yapanların hepsi doktor bildiğiniz doktor kardeşim teker teker link atmaya kalkarsam baya uzun sürer yani adamlar doktor ve kanıtları ile açıklamalar yapıyor daha nasıl bir delil :D

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarımın hepsi ünvanlı ve dalında uzman doktorlar bildiğiniz hastanedeki doktor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

işte yazdım açıklamaları yapanların hepsi doktor bildiğiniz doktor kardeşim teker teker link atmaya kalkarsam baya uzun sürer yani adamlar doktor ve kanıtları ile açıklamalar yapıyor daha nasıl bir delil :D
    Doç Dr. O.E; “Corona virüsü şu ana kadar yayılım bölgesi Wuhan ve çevresi yani Çin. Bu bölgedeki genetik kökeni ortak insanları yakalıyor. Bunlar daha çok sarı ırk ve kısa boylu insanlar. Yapılan çalışmalarda virüsün akciğerde tutunduğu protein Asya ırkında daha fazla. Beyaz ve siyah ırklarda ise 6’da 1 oranında daha az. Onun için buralarda görülse bile çok daha az görülecektir ve hafif geçecektir. Korona virüs Türkiye’ye de gelebilir ama asla Çin’deki gibi salgın yapmaz. 10 vak’a, 20 vak’a olabilir. Bunu bilemeyiz. Onu gelince görürüz. Daha bir şey yok ortalıkta. Ama ben asla bir hızlı yayılım beklemiyorum. Burada gen farkı çok önemli. İki tane makale var bununla ilgili. İnsanların genetik özellikleri farklı olduğu için Asyalıları, beyaz ırkı ve siyah ırkı farklı etkilediği çok net olarak biliniyor. Türkler Asya ırkı ama bize biraz da Akdeniz’den de gen gelmiş. Biz biraz Macaristan, Rumen grubundan da gen almışız. Daha karışık bir gen grubuyuz. Ben Türkiye’nin çok az etkileneceğini düşünüyorum”

Bunu soyleyen adam tuzlu suyla gargara onermis biri.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu aşıların ruhsatı var mı diye sormuş birisi.
    Almanya'da icat edilen biontech aşısının ruhsatı var. 2020 sonlarında 3. fazı tamamlandı ve ruhsat aldı. Bize de ondan sonra geldi zaten.
    Bir de nasıl oluyor da 3. faz çabuk tamamlanıyor diyenler var. Normalde büyük salgınlar olmadığı zaman 3. faz deneyleri de yavaş ilerliyor ama bu büyük salgın zamanı 3. fazı tamamlayacak sayıda denendi ve o denemelerde büyük çok büyük yan etki görülmedi de tamamlandı.

Aşı olunca çok düşük ihtimal zararı var ama aspirin'in kutusundna çıkan kağıdı okusanız onda da neler demişler neler. Her ilacın zarar verme ihtimali var. Ama aşı olmayıp hastalığa yakalanınca zarar görme ihtimali daha büyük.

Motor sürerken kask takıyoruz. Kask da ağır, boynumuza yük bindiriyor, görüşümüzü kapatıyor az da olsa, zaten sıcak yaz günü kafamız terliyor, kelliğe bile neden olabilir kask zararlı kask takmayın diyor muyuz? Sanki her gün kaza yapıyoruz da niye kask takalım demiyoruz. Çok nadir olur da kaza olursa kafamızın göreceği hasar daha büyük olacak diye kask takıyoruz. Aşı da böyle bir şey. Nasıl ki kaza yapınca kask takmak kesin korumuyor, kaskı olduğu halde ölenler var, bu aşı karşıtlarının mantığına göre o zaman hiç birimiz kask takmayalım, bakın kaza olunca kafasında kask varmış ama yine de ölmüş.

Virusler mutasyona uğruyor yani evrim geçiriyor, bunu da aşı olmamışlar arasında çoğalırken yapıyor, aşı karşıtları yüzündne toplumda daha çok aşısız insan var bunların hepsi ağır geçirmese bile virusleri yayıyorlar ve mutasyonlar yüzündne aşı olmuşlara da zararları var. Toplumun geneli için bu aşı olmayanları izole etmek topluma karıştırmamak lazım. İşyerine gittiğimde aşı olmamışlar binaya alınacaksa binaya girmeyeceğim, gerekirse istifa ederim.

Aylar önce aşı yoktu, durum kötüydü şimdi aşı var, bilime güvenelim, aşımızı olalım. Hiç kusura bakmasınlar ama bu aşı karşıtlarının cahil taliban'dan farkı yok gözümde. Aşı için yaşı küçükler ve başka hastalıklar yüzündne aşı olamayanlar hariç herkes aşı olmalı. 2 yıla yaklaştı, bir sürü işyeri aksadı, çocuklar okula gidemeye gidemeye evde durmaktan eğitimleri aksadı bir nesli kaybetmek üzereyiz okullar açılmadığı için.
    fazlara göre ruhsat çıkmadan önce ako ile devletler temin etti ve aşı yaptıranlara sorumluluk kabul etmeyiz anlamında sözleşme imzalattılar

bende o kask yeterli testleri geçmemiş testler tam yapılmamış uzmanları böyle diyor diyorum, kaza anında korumak yerine parçalanıp yüzünü kafanı da parçalayabilir diyorum

her insan kendinden sorumludur aşı yaptırmak isteyen yaptırsın ,olay benim aşı karşıtı olmam gibi algılandı hayır ben tamamlanmamış aşıyı şüpheli görüyorum
    iyi temennilerine bende katılıyorum insanları çocukları eve kapatmak hem sağlık hem de ruhsal yönden yıprattı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E iyi de bunların çoğunun zaten cevabı var. Bir zahmet araştırsaydınız?

Kanser, yanlış beslenme ve çevre koşulları ile gelişen tıp sayesinde uzayan ortalama yaşam süresi yüzünden artıyor.
    Şeker, egzoz, eski çağlardaki erken ölümler vs detayına girmiyorum.

E bir önceki yazıda anlattım ya? Faz 3 işte.

Gene yalan haber. Detay: https://dogrulukpayi.com/dogrulama/b...madigi-iddiasi

E evet, ruhsatsız ilaç mı alınır? Doğru demiş. Ama aşıların ruhsatı var.

TV şaklabanları ne diyor, bir fikrim yok.

Faz 4 işte. Evet bilmiyoruz. %99.9 hastalıktan korunmak için %0.00001 yan etkiye katlanıyoruz.

Covid'den de 4,383,910 kişi öldü? Aşı ölümsüz yapar diye bir şey yok. Bünye güçsüzleştirmiş virüsü kaldıramıyorsa, asıl virüsü zaten kaldıramaz.

Konu neden testlere geldi şimdi? Evet PCR testi yetersiz.

Öeh diyorum.
    bende diyorum ki kanserden ölümler artmış bazı doktorlar yenilen içilenden diyor tamam peki, buna neden önlem almıyor canımızı sağlığımızı çok düşünen firmalar ilgililer ,ayrıca diğer konu 1.2 v.b yaşında bir bebek sağlıklı doğmuş kan testleri tamam neden bir süre sonunda kansere yakalanıyor ? bebek bu anne sütü emmiş ağzına daha yemek girmemiş tam açıklanamıyor yada açıklanmıyor anne sağlıksız beslense bebek nasıl sağlıklı doğuyor

tamam ama fazlar tamamlanmamış aşılar başlanınca faz 3 bile değildi ako ile devletler aldı

bizzat videosunu izlemiştim firmamız onay vermedi aşı olmuyoruz dedi, zaten yazıyı dikkatli okursan iş arkadaşlarımızı covid den korumak için aşı olmadık diyor iyide covid den korunmak için milyarlarca insana aşıyı vuruyorsunuz ,en önce aşıyı bulanların aşıyı olup insanlığa hizmetlerinin devamı gerekmez mi ? birde devlet dedi firma dedi ortaya karışık oldu eee tabi bizdeki gibi değil adamların medyası soruyor soruyu

bildiğimiz uzman doktorlar sana göresini bilemem açıklamaları gayet kanıtlı

Sağlık bakanı burada doğru konuştu bence de ondan yazmıştım bilinmeyene yolculuk yapıyoruz

ülkemizde bile bakım evlerinde onlarca kişi öldü denildi ama bilemiyoruz ayrıca covid de bazı aşılar ve ilaçlar sürekli yasaklandı pıhtılaşma v.s deney faresi mi bu insanlar belki ölmeyecekti, bastılar aşıyı öldürdüler gibi olmuyor mu ?

pcr testleri yetersiz değil bu iş için değil diyende Nobel ödüllü bulan kişi balyoz ile fındık kırılmaz :D

öeh tabi :D kardeşim kanıtlı hepsi adamlar sallamıyor test aşamaları deney aşamaları başarı oranları açıklıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bu aşı olmayıp bağışıklık sistemini güçlü tutma muhabbetini anlamıyorum.Milyon dolarlık profesyonel sporcular bile yakalanıyorlar. Bizim gibi sıradan adam bimden aldığı yiyeceklerlemi yüksek tutacak bağışıklığı.

Bu aşı olayında bizim iş yeri herkesten aşı kartı istedi aşı olmayanı senelik izine yolluyor.İzni olmayanı ücretsiz izine yollayacaz dediler.Yada 2 günde bir negatif PRC testi getirmesini istediler.Aşı olmayan ben olmayacam diyenler bile gidip paşa paşa oldular aşılarını.
    Bizim millete böylesi lazım.
    kardeş bütün doktorlar aynı şeyi söyler önemli olan sağlıklı olmak sağlıklı yaşamak beslenmek hasta olmak sonuçtur der hasta olanların çabuk atlatanları işte o kuvvetli olanlar bende sigara içiyorum ama yeme içmeme mümkün mertebe dikkat ederim ondan kolay atlattım haklısın zorla ol derlerse bende olacağım mecbur

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanlarin yaptigi mantiksiz seyleri kanunlar cercevesinde elestirmek herkesin hakki. Neye musamaha gosterip gostermeyecegim de benim elimde. Bunun icin bana uygulanabilecek tek yaptirim kinamaktir. Kimsenin kimseye de "asi ol" baskisi yaptigini sanmiyorum su ortamda. Bazi holdingler asi olmayanlarla yollarini ayiracaklarini belirttiler ornegin, buna karsin is kanununda bir madde var mi bilemiyorum, muhtemelen halk sagligi ile ilgili bir madde vardir.

Surekli olarak fikir ozgurlugunden dem vurup bulundugunuz ulkede fiziksel etki disinda her seyin yasal ve olabilir oldugundan bahsediyorsunuz ya, bu da oyle bir sey iste. Duz dunyacilar da, UFO arayanlar da, kurtaj karsitlari da, 0 bedeni olumlayanlari da elestiribiliyorsam, asi karsitlari da benim kafamda ayni yerdeler onlari da elestirebilirim.

Sirketteki en yakin arkadaslarimdan biri asi olmak istemiyor, onu da elestirebiliyorum, tu kaka demiyorum.

Fikir ozgurlugu sadece sizin anladiginiz sekilde degil yani.
    Tekrar okuyun.

Eleştiremezsiniz demedim ki. Hadsizliktir dedim. Bir tür kınama yani. Tabii ki eleştirebilir, hatta ana avrat düz gidebilir, taliban benzetmesi de yapabilirsiniz. Diyorum ki bu ifadeler yanlış, totalde zararlı, ve temelde üstünlük taslayan (self rightous) ifadelerdir. Onun için de hadsizlik olarak nitelendirdim.

Karşı çıktığınız nokta nedir anlamış değilim.

Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşı karşıtlığı yeni bir şey değil , Vatikan ilk aşılar çıktıgında karşıydı .. Bilime karşı olmak bir nevi yobazlıktır..
    Çiçek aşısı bulunduğunda insanlar inek insan olacak denmişlerdi...
    Şİmdi çiçek hastalığı kalmadı.

Bazı insanlar eğitimlidir ama her kesin ak dediğine kara , kara dediğine ak derler ,bunu da körü körüne savunur önüne kırt tane de delil koysanız inanmazlar hala rüzgar yapıp boş boş savunurlar , bu durumun esas sıkıntısı bu gibi piskolojik olan hasta bireysel tutumları değildir .Bu gibi bireyeler bir çok davranışında tutarlıdır , beyaz a siyah dediği konuda ise az çok okumuştur , konuya da hakimdir çok da boş beleş değildir, ama bunu yapmlarının temel sebebi , AŞAGILIK DUYGUSU olması kişisel tatminin olmamış olması maslov ihtiyaçlar hiyarşisinde bir çok taydaşı X seviye geçmiş oldugu halde kendisi X-1 de olması genelde gözlemlediğim bu durum arkadaşları 4 de olup kendisi 3 de olanlar ile , Üniveriste çagında ise arkdaşları 3 de olup kendisi 2 de olanlardır...

Bu durum piskolojik rahtasızlıktır aslında başka bir şey değil. Ama bu rahatsızlık diger durumlarda normal davrandığı için tutarlı bir birey olduğu için fark edilemiyor ,normal zanediliyor..

Burada ki esas sıkıntı bu piskolojik olarak hasta bireyler o kadar çok inanarak savunur ki konuyu okumamış bilmeyen kişileride inandırır ....İnsanları toplu olarak intihar bile etirebilir.. Dİger insan beyinlerini manüple edebilir..Sıkıntı sorun burada aslında ...ABD Jim Jones vakası toplu intihar bile etmişti insanlar ...

Düşünün idrak edin toplu olarak intihar eden zayıf , basit insan beyni , bu aptallıgı yapa biliyor , Aşı ya inanma onun yanında devede kulak bile değil....

Aynı aptallık başka bir şey değil , bu bireylerin tedavi edilmesi lazım..
    bana diyorsan yanlış diyorsun bende zaten testleri tamamlanmamış bir şeyi uzmanlar görüşünde sorguluyorum illa da olmam ilime bilime karşıyım demiyorum asıl sorgulamayanlar bu sınıf ta bence :D

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tekrar okuyun.

Eleştiremezsiniz demedim ki. Hadsizliktir dedim. Bir tür kınama yani. Tabii ki eleştirebilir, hatta ana avrat düz gidebilir, taliban benzetmesi de yapabilirsiniz. Diyorum ki bu ifadeler yanlış, totalde zararlı, ve temelde üstünlük taslayan (self rightous) ifadelerdir. Onun için de hadsizlik olarak nitelendirdim.

Karşı çıktığınız nokta nedir, fikir özgürlüğünü nasıl yanlış yorumlamışım, anlamış değilim.
    Hadsizlik, belli bir siniri astiginizda kullanilabilecek bir kelime, elestiri konusunda "sinirlari" nasil belirleyebiliyorsunuz? Neye gore kime gore?

Motosikleti
    - Asinin ruhsati olmasina gerek yok. Asiya ruhsat veren de acil kullanimina izin verenler de ayni kurumlar genelde. Ruhsat olmasi icin Faz4 gerekiyor ancak COVID19 icin bu asamaya gelmeden Faz3 sonrasi, Faz4 beklenmeden "acil kullanim" izni verildi bir cok otorite tarafindan.

https://www.fda.gov/media/144413/download
    https://www.fda.gov/vaccines-blood-b...ines-explained

- Herhangi bir ilacin piyasaya surulmeden veya suruldukten hemen sonra testlerinin/yan etki arastirmalarinin yapildigi ve sonuclarinin da izlendigi bolum Faz4.

https://en.wikipedia.org/wiki/Phases...earch#Phase_IV

- Her ilacin yan etkileri var sonucta ve bunlar arastirmalardan geciyor. Norvecle ilgili olanlari okudum, bahsedilen haberler Ocak 2021'e ait, su an bir bulgu var mi bilemiyorum. Bahsedilen 23 kisi (23 denmis Ocak ayi boyunca, daha sonra artmis olabilir) de huzurevi gibi yerlerde kalan yarisindan fazlasinin 80 yas ustu oldugu belirtilen kisi denmis. Yapilan aciklamalarda da bu insanlarin zaten gucsuz oldugu ve en kucuk hastaliktan bile canli cikamadigi soylenmis. (frail patients)

https://www.bmj.com/content/373/bmj.n1372
    https://www.reuters.com/business/hea...il-2021-01-18/
    https://nypost.com/2021/01/15/23-die...id-19-vaccine/

- COVID'in ilk zamanlarinda cikan bir tane saklaban vardi. "COVID bize gelmez" diyordu kivircik sacli saklaban. Ona sormak lazim asi oldun mu diye.

- Test kiti ile kastiniz PCR testi ise, PCR genel bir test. Bir cok kullanim amaci var. Bulasici hastaliklarda kullaniminda ise, virusun ya da bakterinin DNA ozellikleri normal yollarla izole edilemedigi icin kullaniliyor. Yani sadece COVID19 icin uretilmis bir test degil, baska amaclarla da kullanilabiliyor ornegin suc arastirmalarinda DNA ornegi izole etmek icin de kullaniliyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Polyme...e_applications

Isterseniz siz de asi olmayip sarimsak yiyebilirsiniz, belki bilim adamlarinin goremedigi buyuk resmi gorenler vardir onlara da sorabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Sarimsak, yeterince raki ictikten sonra iskembeye/pacaya bolca dokulur de, COVID19 icin ise yarayacagini sanmam. Bilimsel olarak hic bir faydasinin oldugu yazmiyor COVID19'a karsi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Gecmis olsun. COVID19 gecirdiysem de bilmiyorum ancak 2. doz Biontech sonrasinda halsizlik, usume ve balgam artisi yasadim 2-3 gun boyunca. Dinlenerek gecirdim, siz de dinlenin mutlaka.
    o kıvırcık olana saygım var ama bazı konularda yanlış konuştu bize vurmaz gen meselesi ve maske gereksiz v.s gibi o da uzman birisi saygı duyarım zaten örnekte vermedim onu

diğer konuda belirttim belki ölmeyecek hiç hasta olmayacak bakım evindeki riskli insanlara neden riskli aşı yapılır ki ?

pcr testinin mucidinin açıklaması var bu tarz virüslere uygun değil diye

bütün ilaçların temelinde genellikle doğada yediğimiz içtiğimiz meyve sebze hayvan hammaddeleri ve kimyasallar var burada yanlış düşünüyorsun zaten kullandığımız ilaçların hatta uyuşturucuların temelinde bunlar var yani sarımsak ve benzer gıdaları basit görmemek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav onu bunu birakin da,kafir gavurlarin urettigi bir asiyi mumin muslumanlar kullanmali mi ?

Bu konuda motosiklet.net diyanet kürsüsü bir aciklama yaparsa sevinirim.
    sen kullanma sen dini bütün bir kardeşimizsin seni aşı bozar :D aşı olanlarda kuş kalkmaz diyorlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Kullanmasınlar bence. Hatta kafir gavurların ürettiği telefon, bilgisayar, araba vb. gibi hiç bir şeyi de kullanmasınlar.
    kardeş işi sulandırmanın anlamı yok bu coğrafya da yaşıyorsun bizde ülkemiz gelişsin derdindeyiz sen git kullan batıya aşık ta değilim batıdan uzakta değilim bizim derdimiz ülkemiz gelişsin batıya uşak olmasın olmak isteyen varsa olabilir biz mücadelemize devam ederiz parti gözetmeksizin

Motosikleti
    Honda Forza 250
    o kıvırcık olana saygım var ama bazı konularda yanlış konuştu bize vurmaz gen meselesi ve maske gereksiz v.s gibi o da uzman birisi saygı duyarım zaten örnekte vermedim onu

diğer konuda belirttim belki ölmeyecek hiç hasta olmayacak bakım evindeki riskli insanlara neden riskli aşı yapılır ki ?

pcr testinin mucidinin açıklaması var bu tarz virüslere uygun değil diye

bütün ilaçların temelinde genellikle doğada yediğimiz içtiğimiz meyve sebze hayvan hammaddeleri ve kimyasallar var burada yanlış düşünüyorsun zaten kullandığımız ilaçların hatta uyuşturucuların temelinde bunlar var yani sarımsak ve benzer gıdaları basit görmemek lazım[COLOR="Silver"]
    - Kivircik kendini bitirdi cogu insanin gozunde, bir de ayni universiteden mezunmusuz, uzuldum acikcasi.

- PCR testinin mucidi, testin gelistirildigini, baska alanlarla da kullanildigini takip etmistir umarim. Icat ettiginde 1983 yilini gosteriyormus takvim.

- Elbette sarimsak gibi dogal urunlerden elde edilen ve faydali olan maddeler var, ancak bu maddeleri dogrudan alamazsiniz veya alsaniz da vucudunuz bunun ne kadar sure etkileyecegini vs ayarlayamaz. Farmakoloji bilimi bunun icin var.

Cok basit sandigimiz ilac uretim isi oldukca bilimsel bir is, etken maddenin ne kadar kullanilacagi, hangi sartlarda nasil davranacagi, mide asidinde mi agizdaki asitte mi calismaya baslayacagi, ne kadar sure icinde etki gosterecegi vs isin icine girince, gunde 3 sarimsak fikri cok mantikli degil. Cok basit bir antibiyotik ilacin etrafindaki plastik film bile mide asidinde erisin diye planlaniyor, ona gore bir incelikte veya kalinlikta uretiliyor, dayinin biri geliyor ilaci yutmak yerine suya karistiriyor iciyor. He dayi he, tum farmakolojistler mal bilmiyorlar sana toz halinde vermeyi dimi?

Bu arada baktim da; PCR testinin mucidi amca 2019 Agustos'unda hayatini kaybetmis.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kary_Mullis
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Zaten dusunmusler bizden once

"Dünya üzerinde birçok firma Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştirmeye çalışırken ülkeler de biran önce yeterli dozda aşıya sahip olmaya çalışıyor. Ancak aşılarda domuzlardan elde edilen ürünlerin kullanılması, aşıların yaygın kullanımını engeller mi tartışmasını gündeme getiriyor"

https://www.amerikaninsesi.com/a/cov...i/5706483.html
    domuz kimyasal maddelerin yanında iskender kebap gibi kalır ayrıca yenilen içilen bir sürü maddede var domuz meselesini kim yazdıysa amacını da yazsaydı keşke

Motosikleti
    SD 1290R
    bana diyorsan yanlış diyorsun bende zaten testleri tamamlanmamış bir şeyi uzmanlar görüşünde sorguluyorum illa da olmam ilime bilime karşıyım demiyorum asıl sorgulamayanlar bu sınıf ta bence :D
    Hayır, siz fikrinizle uygun "uzman" seçiyorsunuz. Günümüz İnternet ortamında aradığınızı bulmamanız da mümkün değil.

Lütfen azıcık samimi olun. Siz elde olan verilerden sonuca gitmiyorsunuz. Fikrinizle uygun argümanları, yanlış olsalar bile sorgulamadan kabul ediyor, ve bunları doğruymuş gibi yayıyorsunuz. Örneğini yukarıda gördük. Reddetmenin, kendinize yalan söylemenin bir faydası yok.

Eğer samimi olarak elde olan verileri değerlendirip sonuca ulaşmak niyetinde olsanız, bu konu hakkında dünyadaki yetkin ve bağımsız kuruluş ve uzmanlara yönelirdiniz.

Mesela Amerika'da bu kuruluş CDC (Center for disease control) ve en yetkin uzman da Anthony Fauci'dir.

Niyeti olan, samimi olan, bir şekilde öğrenir. Ama sanki öyleymiş gibi etrafınızı kandırmaya çalışmanız boş, kendinizi kandırmaya çalışmanız ise ilk başta sizin zararınıza.
    espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayır, siz fikrinizle uygun "uzman" seçiyorsunuz. Günümüz İnternet ortamında aradığınızı bulmamanız da mümkün değil.

Lütfen azıcık samimi olun. Siz elde olan verilerden sonuca gitmiyorsunuz. Fikrinizle uygun argümanları, yanlış olsalar bile sorgulamadan kabul ediyor, ve bunları doğruymuş gibi yayıyorsunuz. Örneğini yukarıda gördük. Reddetmenin, kendinize yalan söylemenin bir faydası yok.

Eğer samimi olarak elde olan verileri değerlendirip sonuca ulaşmak niyetinde olsanız, bu konu hakkında dünyadaki yetkin ve bağımsız kuruluş ve uzmanlara yönelirdiniz.

Mesela Amerika'da bu kuruluş CDC (Center for disease control) ve en yetkin uzman da Anthony Fauci'dir.

Niyeti olan, samimi olan, bir şekilde öğrenir. Ama sanki öyleymiş gibi etrafınızı kandırmaya çalışmanız boş, kendinizi kandırmaya çalışmanız ise ilk başta sizin zararınıza.
    kardeş olay nerelere gitti :D ben aşı karşıtı değilim ama testleri tamamlanmamış bir aşıya da şüpheliyim diyorum, senin yaşadığın Amerika da bile karşıtlar var mı var, ol diyende doktorlar olma diyen yada tamamlanmasını bekleyelim diyende doktorlar ,bence sen denilenler o dediyse doğrudur gibi yaklaşıyorsun geçenlerde bir taksici Abd de aşı olanı maske takanı aracıma bindirmem diyordu dikkat et binme tarifeden geçirir :D
    bu firma geçen aylarda Abd lilere milyonlarca dolar tazminat ödemedi mi ? kanser e sebep olan tarım ilacından sebep

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

- Kivircik kendini bitirdi cogu insanin gozunde, bir de ayni universiteden mezunmusuz, uzuldum acikcasi.

- PCR testinin mucidi, testin gelistirildigini, baska alanlarla da kullanildigini takip etmistir umarim. Icat ettiginde 1983 yilini gosteriyormus takvim.

- Elbette sarimsak gibi dogal urunlerden elde edilen ve faydali olan maddeler var, ancak bu maddeleri dogrudan alamazsiniz veya alsaniz da vucudunuz bunun ne kadar sure etkileyecegini vs ayarlayamaz. Farmakoloji bilimi bunun icin var.

Cok basit sandigimiz ilac uretim isi oldukca bilimsel bir is, etken maddenin ne kadar kullanilacagi, hangi sartlarda nasil davranacagi, mide asidinde mi agizdaki asitte mi calismaya baslayacagi, ne kadar sure icinde etki gosterecegi vs isin icine girince, gunde 3 sarimsak fikri cok mantikli degil. Cok basit bir antibiyotik ilacin etrafindaki plastik film bile mide asidinde erisin diye planlaniyor, ona gore bir incelikte veya kalinlikta uretiliyor, dayinin biri geliyor ilaci yutmak yerine suya karistiriyor iciyor. He dayi he, tum farmakolojistler mal bilmiyorlar sana toz halinde vermeyi dimi?

Bu arada baktim da; PCR testinin mucidi amca 2019 Agustos'unda hayatini kaybetmis.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kary_Mullis
    biliyorsun işte bunları baştan yazsaydın keşke insanlar yanlış anlamazdı kıvırcık bence düşünmeden hareket ediyor buda hatalı sonuçlara çıkabiliyor neyse seviyeli tartışmalara açığım kolay gelsin

Motosikleti
    Honda Forza 250
    domuz kimyasal maddelerin yanında iskender kebap gibi kalır ayrıca yenilen içilen bir sürü maddede var domuz meselesini kim yazdıysa amacını da yazsaydı keşke
    Habere gore, bir suru adam domuz jelatini yok bunlarda dimi diye sormak icin ucaga dolusup Cin'e gitmisler. Bu bile basli basina bir cehalet ornegi iken amac mi ariyorsunuz? Hirsizin hic mi sucu yok?

Motosikleti
    Tekrar okuyun.

Karşı çıktığınız nokta nedir anlamış değilim.
    zaten temel sorun bu hasmet seninle yıllardır hem fikirde oluyoruz karşı fikirlerde de ama saygılı oluyoruz :D

Motosikleti
    SD 1290R
    Hadsizlik, belli bir siniri astiginizda kullanilabilecek bir kelime, elestiri konusunda "sinirlari" nasil belirleyebiliyorsunuz? Neye gore kime gore?
    "ana avrat düz gitmek" fikir özgürlüğüne dahil de hadsizlik nitelemesi mi dahil değil?

Sorun şu:

Aşı olmayı reddedenler özelinde taliban benzetmesi ve domuz yemeyi reddedenler aşağılaması yapıldı.

Ben de bunun yanlış olduğunu belirtip, hadsizlik olduğunu gerekçelendirdim, tamamen kendi kriterlerime göre, çünkü kendi fikrim.

Siz ise beni fikir özgürlüğü yönünden eleştirdiniz.

İyi de yukarıda herkesin yazdığı her şey fikir özgürlüğüne dahil zaten, her şey. Velhasil eleştirinizin sebebi belli değil. Çünkü ben dahil yazılan hiç bir şey fikir özgürlüğü ya da eleştiri hakkı ile çelişmekte değil.

Ama belirttiğim fikrin özünde yanlış olduğunu düşünüyorsanız buyrun ifade edin kendinizi. Ama fikir özgürlüğü ya da eleştiri hakkı ihlali nerede söz konusu? Daha çok eleştirmek için eleştirmek gibi anlamsız bir tepkisellik durumu söz konusu sanki.
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Habere gore, bir suru adam domuz jelatini yok bunlarda dimi diye sormak icin ucaga dolusup Cin'e gitmisler. Bu bile basli basina bir cehalet ornegi iken amac mi ariyorsunuz? Hirsizin hic mi sucu yok?
    yani ben yıllardır söylüyorum ben Türk üm müslümanım , İslam ı tarikatlardan değil Kuran dan ve gerçek Hadislerden uygularım ilk emri oku dur oku öğren araştır bu tarz görüşler zaten bu coğrafyayı bitirdi savaşımız birde bunlarla çalana soyana ses çıkarma domuz haram zina haram böyle olduğu için bu hale geldik İslam da işi ehline ver der inançsız bile olsa işinin uzmanı ise ona görev verilir ama yok işte eş dost akraba gidiyor memleket neyse ben domuz meselesini anlamadım bana itham eden varsa amaç ne demek istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

neyse aşı karşıtlığı ayrı benim tamamlanmamış şüpheliyim demem ayrı konuydu, biraz karıştı, fabrika dan çıkan araç gibi düşünün, testleri bitmemiş ama ihtiyaç var ,risk alıp kullanılacak mı kullanılmayacak mı tartışılması gereken konu buydu kolay gelsin

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)